Кой е егоиста в случая?

  • 21 233
  • 528
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 12 669
Аз искам второ дете, мъжът ми уж и той.
Вече 7 години го обсъждаме, но въпреки това, ако забременея и не се чувствам способна, бих приела мъжът си за егоист, ако реши, че трябва да родя.

Само обсъждате или действате?

# 181
  • Мнения: 22 036
Vilico, аз също. Първото дете беше планирано с мъжът ми. Бяхме обсъдили досадните парични въпроси и го искахме заедно.
Сега парични въпроси не стоят, но все още обсъждаме....
Много е гадно, защото аз остарявам поне на години  Grinning. И все пак мисля, че ако забременея, решението да износя и родя би средвало да е мое. (Искам да вметна, че мъжът ми е е баща, който никога не е бягал от отговорност, но просто няма как да наддаде и да роди и да кърми).

# 182
  • Мнения: 232
Клонка, и аз подкрепям YULICHKA, ако за някои гледането на дете е песен, за други не е така, не всеки има нужното търпение, нерви и сили.

# 183
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
А аз смятам, че отгледалите 1 имат силите да отгледат и 5 ...

# 184
  • София
  • Мнения: 2 840
А решението за раждане и отглеждане на дете трябва да бъде направено с желание и готовност.
Решението за зачеване - да.
Решението за раждане трябва да стои само ако има наистина сериозни аргументи против.

"Неудобствата" трябва да се обсъждат преди зачеването. Не след като то вече е факт. Тук говорим за това дали едно човешко същество има право да живее и какви по-точно трябва да са аргументите това да не се случи.
Аз сериозни такива не видях.
Дори бащата да е някакъв категоричен тип, който не зачита особено сантиментите на съпругата си, явно дава сериозна заявка, че е човек, който отговорно гледа на живота на децата си. И даже най-мрачната перспектива - родителите да се разделят, не ми дава основание да мисля, че децата биха били зарязани от бащата само на грижите на майката. Така че опасност за това дете аз не виждам. Мисля, че има право да живее. Това е.

Емили, отново повтарям - вие май наистина не отчитате факта, че това дете не е някаква бъдеща проекция. То вече съществува. Песен или не отглеждането му, решението се свежда до това дали да му бъде отнет животът.

# 185
  • Мнения: 755
А аз смятам, че отгледалите 1 имат силите да отгледат и 5 ...
Хаирлия да са ти... Laughing

# 186
  • София
  • Мнения: 3 422
КЛОНКА, самиата постановка, че абортът е убийство е насилие, отново.
Не е убийство, а манипулация.
И ако аз не искам дете, но ми го направят против волята ми, след това ме определят като убийца, ако желая да прекъсна бременността, бих казала, че няма да ми е трудно да дефинирам ситуацията като отново отнемане на избор.

Изобщо не обсъждам фактът, че много сериозно трябва да се обмисли едно такова решение, ако бременността вече е факт.
Разбира се, че е така и да се прекъсне бременност без сериозно обмисляне и аргументи не би било редно, но да не нарече абортът убийство е манипулация и натиск, не ми се сърдете.

# 187
  • Мнения: 571
Те не са обсъждали вероятно бебе,не са коментирали искат ли не искат ли готови ли са.Жената явно още не се чувства подготвена след първото дете за второ.Това,че една майка иска да си почине преди да се завихри във евентуално второ майчинство не я прави по-лоша от останалите.Всеки си има праг на търпимост-а да си признаем да си майка може би е най-приятното,но в никой случай най-лесното и енерВО спестяващото.
Тя иска дете,да.Но на този етап не е готова за второто.Физически,психически и емоционално.
Това е мнението и към днешен момент.Има още време да мисли.След седмица две и след някой друг преглед може и да промени решението си Rolling Eyes
Убийство бил аборта.То в някои страни и секса е категорично забранено да носи кеф на жената.Ако беше така и при нас....щяхме да сме оревали со свет

# 188
  • Мнения: 4 569
Нека да вметна, че аз съм правила и нямаше никакви последствия върху психиката ми.

Те психиките биват разни.

Сериозно ли? Сигурно затова съм на писала "аз" ...


Има ли във форума тема за абортите?

# 189
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Лабрадор попита, но никой не отрази мнението му, а на мен също ми е интересно - как един мъж в създалата се ситуация да изрази желанието си да има още едно дете от любимата си жена така че да не нарани чувствата и,  да не я манипулира, без ултиматоми, как?
Като я уважава,ако има желание за още едно дете да я изчака сама да го поиска и да оцени колко много се иска от една жена за да стане майка!
Дай любов  право на избор и разбиране на една жена и е твоя до гроб! Heart Eyes
Да, но тук говорим когато детето е факт, непланирано, но факт. Как да изкаже нещата така, че да убеди жената до себе си да задържи неговото дете? Изисква се такт и търпение, а част от мъжете са "оперирани" от тези качества. Любов се предполага, че има.
Лабрадор попита, но никой не отрази мнението му, а на мен също ми е интересно - как един мъж в създалата се ситуация да изрази желанието си да има още едно дете от любимата си жена така че да не нарани чувствата и,  да не я манипулира, без ултиматоми, как?
Ех, толкоз пък няма д уми, различни от - ще те напусна, ако...Айде сега как!
Ами именно де, как? Има само 2 месеца в които трябва да я убеди, ама то как става това убеждаване на практика.

# 190
  • Мнения: 7 947
Убеждение е силно казано. Промяна по-скоро и то тогава - когато жената /или мъжа/ не е на 100% убеден в първоначалното си решение. Защото ако има поне 1% - шанс има  Wink

Иначе как - като й напомни, че работата няма да избяга - ако това е основния стопер, като обрисува едно малко човече и първите думи - въобще всяка такава манипулация може да подейства  Wink НО с добро, никога с лошо или с ултиматум, защото тогава пък става реакция на пук.

# 191
  • Мнения: 3 066
 Аззи-
]Mislq kato teb ,no bi li mi obqsnila ..kak ти правят бебе без да искаш? newsm78
Мъжът ми иска второ от момента,в който се роди първото,аз исках 3 преди да имам едното, и сега не съм убедена,че исксм второ сега.
Та,вземам мерки и няма как да стане  бебето ако ще той планина да обърне.
И двамата след разговори се съгласихме,че второ ще има когато аз се почувствам готова и винаги съм искала голяма разлика от поне 6,7 години,та така.
Никой не изземва избора ако вземаш мерки,но не вземайки мерки,не трябва да се сърдим на този,който прави обратното а на себе си за това ,което сме му позволили да направи:)

# 192
  • София
  • Мнения: 3 422
Е, аз пък не считам, че е само моя работа да взимам мерки.
Ако правя секс с някакъв случаен любовник, естествео, че ще взема мерки, но с мъжа си, мерките изцяло съм ги предоставила на него и той го знае.
Защото това е отговорност, в крайна сметка, от негова страна, не е малко дете, за да не може да се контролира, мъж е.

# 193
  • София
  • Мнения: 62 595
Ох, ако се случи сега на стари години да забременея въпреки всички предприети мерки, ще раждам, това е! Определено не се виждам наново да дундуркам, ама ако стане белята, няма да развалям хубавата работа, я!
Винаги може да се случи забременяване, като че ли напук на всички мерки!

# 194
  • Мнения: 3 066
Е, аз пък не считам, че е само моя работа да взимам мерки.
Ако правя секс с някакъв случаен любовник, естествео, че ще взема мерки, но с мъжа си, мерките изцяло съм ги предоставила на него и той го знае.
Защото това е отговорност, в крайна сметка, от негова страна, не е малко дете, за да не може да се контролира, мъж е.
Heart Eyes
Аз си изземвам избора за това и не бих позволила намеса в плановете ми Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт