Размери на бебето

  • 7 858
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 776
  До колкото знам, теглото на плода се определя от диаметъра на главичка, дължината на бедрената кост и обиколката на коремчето.

# 16
  • Мнения: 3 932
Определянето на теглото, както вече беше споmенато се прави по зададен на апарата алгоритъm и наистина отклонението е доста голяmо, за да се иmа доверие на изчисленото тегло. По-скоро така mогат да се проследят драстични отклонения в развитието на плода по седmици (mесеци), но не и да се сmетне точното тегло на раждане на бебето. При mен за синът mи ехографът беше показал тегло при раждането 3.300кг, но се  роди 4.050кг. За mалката даже не съm питала, саmо знаm, че се развиваше според норmите за г.с.

# 17
  • Мнения: 324
Ето затова имам особено мнение за ехографа.
Като кажат, че бебето  „изостава” с една седмица и настава една паника. Ама то всъщност бебчето не изостава в развитието си, просто е по-мъничко.
И обратно като кажат, че е напред с 2 седмици и веднага „логичния” извод, че ще се роди пo-рано. Не, няма, ще се роди, когато то си реши  Mr. Green Просто ще е по-едро бебе.
Моя син също вървеше 2 седмици напред, но се роди 4 дни преди термин.
Не съм чула досега, всички бебета да се раждат с еднакви мерки и теглилки  Peace

# 18
  • Мнения: 490
То в късните седмици ехографа не отчита с точност, има отклонение +,- 10 дни, че и повече може би. Например, вчера като бях при докторката, като мери бедрото на бебка първо й излезе, че отговаря на 24 седмица, а при повтроното измерване отчете 26седмица (колкото и всъщност си е). Така че няма причини за шашкане, а и щом са ти казали, че е нормално, значи всичко е ок Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 595
Не само че ехографът има отклонения, ами и бебетата имат, какви са тия стандарти? Човешки същества са това, не типов хляб.

# 20
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
2-ма лекаря, прегледи с разлика 5 дена - при единият бебето е 480 грама, при другия 550 грама...

# 21
  • Мнения: 490
2-ма лекаря, прегледи с разлика 5 дена - при единият бебето е 480 грама, при другия 550 грама...
В тия седмици може наистина да е порастнало толкова за това време. Но по принцип разлика си има при всеки ехограф, така че не е нещо, на което да имаш кой знае какво доверие в това отношение.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 392
МОмичета, копирам си поста от отчетната тема, малко е объркан, че ми беше и ми е притеснено, но просто ще се пръсна Confused
Цитат
Току-що се завръщам от ЖК, ей голяма жега е навън; сега ме гледаха само на ехограф - водите ми били в норма, НО ме притесни друго - видях резултатите от ехографа като обобщение и някои от показателите показваха 29 г.с, 30г.с и се притесних да не изостава бебето, питах я няколко пъти всичко наред ли - вика добре е бебето, нямаш контракции, но тя се загледа доста в листчето и почна да о сравнява с това от преди месец, сега ми е едно много свито на душата Rolling Eyes
на 26.09 ме викат за болничния, щото ми е от 22.09, но е почивен ден, тогава щяли да ми дават всички документи за раждането и да ми взимат секрети, цитонамазки и полагащите ми се изследвания; тогава ще намалим магнезия , за да не съм преносила;
а бебето си се движи, даже риташе по време на прегледа

ей, вместо да се кротна, се притесних повече Confused

На 25.08. бях на ФМ при друг док, не на ЖК и там гледма, че главичната е била 27, а не 29 седмица, както съм била

# 23
  • Мнения: 776
aneleto, на синът ми размерите винаги бяха различни. АГ-то ми обясни, че това не е компютър и да го настройш. Имаше даже разлики от 2 сед. Роди си се напълно живо и здраво детенце. В един ден са ме гледали двама доктори и измерванията им бяха коренно различни. Така, че успокой се и всичко ще е както трябва!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Благодаря, des_1984
Надявам се всичко да е наред и ако има нещо, док да ми бяха казали, но все нещо не гложди; след малко ще взема да изведа дребния, поне малко да се разсея.

# 25
  • Мнения: 490
aneleto , спокойно, няма от какво да се шашкаш. Както по-нагоре съм писала при един и същи лекар 2 измервания в един и същи ден, направени непосредстверно едно след друго показаха 2 различни резултата Simple Smile Щом бебчето е добре, няма за какво да се притесняваш.

# 26
  • Мнения: 1 402
За синът ми, 10 дни преди раждането, двама доктори ми казаха, че ще се роди мъничък, не повече от 2,600, според ехографите, а той се роди 3,850, така че споко!

# 27
  • Мнения: 501
На последния преглед ми казаха,че е 3,600,оставаха ми 20 дена до термин и се бях шашнала как ще раждам такова голямо бебе  Crazy Е роди се 4-5 дена по-късно с тегло 2,400  ooooh!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 678
На последния преглед ми казаха,че е 3,600,оставаха ми 20 дена до термин и се бях шашнала как ще раждам такова голямо бебе  Crazy Е роди се 4-5 дена по-късно с тегло 2,400  ooooh!

При предната ми бременност и при мен беше така - 3 500 казваха, а се роди 2 500  ooooh!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Така ми се иска всичко да е наред, щото се начетох на какви ли не работи в в нета ooooh!
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт