Идеи за бизнес 15

  • 102 290
  • 699
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 293
Привет   bouquet
И преди съм писала, че се замислям да сменям бизнеса /недвижими имоти/, но сега ми се отдава възможност, която не е за изпускане. Липсва ми обаче идеята  newsm78
Предлагат ми помещение в самият център на града, около 40 кв.м, с опция за наемане и на още толкова квадрати под него в сутерена, като склад. Наем 1300лв, което за нашият център си е супер изгодно. До сега дълги години е било магазин за детски дрехи. Ще го наемем с приятелката ми и партньорка в досегашният бизнес, НО не знаем какво да го направим. Как мислите в коя сфера могат да се развият благоприятно нещата ?? Вариант е и да направим магазина паралелно с настоящият ни бизнес, но какво да е ?!

Тръгва се в обратния ред. Първо имаш идеята и после идва помещението.  Peace

# 61
  • Мнения: 403
мн е полезно да се направи малка статистика - само за ориентир - как подобен бизнес се справя в момента; вашият няма да е на сто процента същия, но поне на 50 би бил;
за това проучете приходите на подобен род бизнес
нанесете ги върху въпросния наем и другитен съпътстващи разходи
инвестицията , к ще направите за колко време ще избиете и готово - ще имате преценката си - повтарям като ориентир

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 341
Нямате идея с какво ще се захванете , но сте готови да плащате наем за 40 кв.м. - 1500 лв. ? ooooh!
На площ от 40 кв. с тоя наем , трябва да продавате злато за да избийте тази сума . Tired

[/quote]
Наемът писах, че е 1300 а не 1500  Peace
Смятам, че наема е нисък, защото около въпросният магазин наемите са 2-3 000 евро
Аз това за златото си го помислих съвсем същото, когато позвъних на съседен магазин, който се дава под наем и разбрах наемната цена - 4000 евро!

Люляковa, благодаря, знам че е така, но това изникна спонтанно и затова от там тръгнахме  Peace

Благодаря ви за споделените съвети, правя си изводи, едно е ясно, че ще започнем с бизнес-план, лошото е, че няма много време, трябва да се вземе решение  bouquet

П.П Абе като гледам как се удивлявате на наем 1300лв. , май в Бургас наистина сме с най-високи наеми  #Crazy

# 63
# 64
  • Мнения: 5 462
Magare , кой ти ги казва тия наеми - продавачките ли , собствениците на въпросните помещения ли .. кой ?? ooooh!
Е , според теб 1300 лв. нисък наем ли е ?Това че на съседните наема е два пъти по висок , това автоматично 1300 лв. не става нисък.И изобщо бизнес ще правиш заради самия бизнес или щото си видяла някаква кутийка от 40 кв. за 1300 лв. и айде да спретнем едно бизнесче да не го изтървем.
Извинявай ама това си е меко казано тъпо ..
Мислила ли си изобщо как ще заделяш всеки месец 1300 лв. само за наем ?
В една кутийка от 40 кв. трябва да продаваш бая скъпа , но дребна стока и то да продаваш доста ежедневно .. иначе не ви виждам .За няколко месеца и сте готови фалирали.Особено като те гледам в каква последователност измисляш нещата .. нямам думи честно.
Имам чувството , че някой просто нещо ги боде да си дават парите ей тъй на .. хора нищо ли не са за вас 1300 лв. ???????

# 65
  • Мнения: 722
За момента само запис от мен Embarassed Прекрасни идеи и съвети давате!

 Правя си аз едни планове, но дали ще се получи... ще поживеем и ще видим. В предната тема за кратко коментирахте фирмите за дрехи в Хасково. Да попитам- има ли фирми, които шият там бебешки дрешки?

# 66
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Markrit , Magare има агенция за недвижими имоти - това предполага, че е повече от на ясно с всички цени в цял Бургас  Wink Не е нужно да реагираш толкова остро. А и щом вече има някакъв собствен бизнес всичко останало също и е ясно. Лично мнение  Peace

# 67
  • Мнения: 190
Относно фирмите в Хасково - да има доста фирми за детски и бебешки облекла там,Момичета и аз пиша по повод Хасковска фирма - открих тази фирма съвсем случайно там като пазарувах за семейството си,
Предлагат чудни неща на невероятни цени - остатъци от ишлеме на трикотажни облекла,та имам една идейка -свързах се със собственика да станем представители за Пловдив,Много Ви моля ако има някоя мама тук от Пловдив да сподели как вървят наемите в града,как е търговията за момента и бихте ли купували качествен трикотаж аутлет?Занимавах се с търговия 15 години,но от 3 години съм спряла и трябва да започна от начало,Чакам съвети от Вас Simple Smile

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 341
Markit, не е нужно наистина да се впрягаш толкова наистина Rolling Eyes
И пак казвам - не съм седнала да ги мисля така нещата отзад на пред, а всичко стана спонтанно.
Познавам лично няколко от собствениците на околните магазини, от където знам и наемите. Най-малко ще тръгна да разпитвам продавачките.  В този район магазините даже и не достигат до агенции за имоти, наематели се намират за нула време.
Въпросният магазин е собственост на роднина на моята приятелка и бизнес-партньорка.

А по логиката на твоето мислене всички собственици на магазини в ЦГЧ са луди и ги "боде да си дават парите" , аз пък не ги разбирам така нещата...според мен мястото "продава" /както и някой по-назад в темата беше написал/.

Дором, мерси за подкрепата  Hug

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 576
1300 лв. за Бургас и то за 40 квадрата е много висок наем. Плащаме там, срещу свободния за 300 квадрата 2000 лв. Но разликата между 40 и 300 квадрата е голяма, а между 1300 и 2000 не толкова.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 341
Pukanka, ако и на "Гурко" магазинът от веригата е ваш, тогава може да се направи сравнение за наемите. Но този до Свободния се пада в Широк център и сравнение няма как да се направи  Peace Ами, че то в "Изгрев" или в "Меден рудник" може и 700 лв. да е наема за такава квадратура.
Макар и в мащаб, ето за какво иде реч - червените точки са това за , което ти и аз говорим, а синята е "пъпа на Бургас"  Mr. Green /точно така го кръстиха медиите това площадче преди дни/  Mr. Green


П.П Няма да ви занимавам повече с моите размисли и страсти, благодаря ви на всички за споделеното  Peace даже и отрицателните постове ми помагат, ще продължавам да ви следя с интерес  bowuu
Всъщност Пуканка, стана ми ясно, че на "Гурко" не е ваш магазин  Peace

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 17:22 от magare

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Нашия е в новата поща. За сравнение имаме и в меден рудник, там за 150 квадрата е пак 2000. Клиентите са повече там и по-добри.Незнам защо бягате от кварталите.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 341
Нашия е в новата поща. За сравнение имаме и в меден рудник, там за 150 квадрата е пак 2000. Клиентите са повече там и по-добри.Незнам защо бягате от кварталите.

Пуканка, не знам дали ме прочEтe на предната страница....написах точно това , че за този род дейност /дрехи ВУ/ ме притеснява централното място.  Мисля, че в МР ви върви идеално, както и в Широк център.

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 18:43 от magare

# 73
  • Мнения: 190
И аз така смятам,че за предпочитане за такъв тип дрехи са кварталите,Момичета нищо не казвате за идеята ми за аутлета

# 74
  • Мнения: 5 462
Magare , няма кво да се обяснявам.За мен е безумие , пък ти щом като ги разбираш работите , действай .. Аз така си реагирам като прочета подобни мнения.Никой не е длъжен да мисли като мен ,нито аз с твоето мнение трябва да съм съгласна.
И шока ми не е толкова от сумата от 1300 лв. , а от съотношение от 40 те кв.м. за тези пари.
В 40 кв.м. каква стока може изобщо да наредиш която да ти избива наема ?
А това че докато се освободи това помещение и се намират нови , нищо не означава.Въпроса е защо се сменят с нови и колко издържат новите ??
Всичко друго дето го разтягаш са локуми.

Общи условия

Активация на акаунт