Пушачките

  • 24 523
  • 510
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 7 191
На улицата паля цигара само когато времето ми е ограничено и нямам време да седна да пуша на спокойствие. А ми се пуши...  Embarassed Паля с ясното съзнание, че тва е супер грозно  Embarassed
Но само в чужбина. Б България не мога да си го позволя, щото живея в малък град, в който всички се познават  Mr. Green знаете как е  Mr. Green
Абе, нещо като чужденците, дето идват тук, за да се напият като свине съм.  Laughing

# 466
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Един уж несъществен, а според мен сериозен проблем, който възниква без хората да забележат някак си и без да реагират например, e водата. Преди се пиеше масово вода от чешмата. Беше вкусна и не беше опасна.
Само да вметна, че онзи ден мъжът ми чете някакво изследване на водата в Европа и резултатът е, че в София се пие една от най-вкусните и най-чистите води. Направо от чешмата! [/size]  Wink

Това, мога да си го представя, че е така. Аз докато бях с БГ, пиех вода само от чешмата. Сега обаче като съм си в Пловдив, понякога водата от чешмата има особен дъх и някак не смея да я пия. Тук в Австрия не смея обаче, защото съдържанието на варовик е голямо и затова купувам различна вода, напоследък често изворна, защото все минерална също не е здравословно.
По темата, в Австрия има толкова много жени, които пушат на улицата, че даже не ги забелязвам, просто не ми прави впечатление. Аз по принцип не оглеждам никога другите хора, може би и затова.

# 467
  • Мнения: 110
До колкото прочетох от части темата, останах с впечатлението, че и пушачи и непушачи  си избиват комплексите тук!  Пушачките приемат много лично нещата, сякаш се обиждат за това, че някой им натяква, този техен порок, за който самите те осъзнават, че е проблем, но не намират начина да се отърват от него и предпочите да си го защитават на всяка цена. Непушачките пък си мислят, че само защото не пушат са по-възвишени от димящите, по изискани, ухаещи на "цветя".............. въобще странна работа!
Лично аз не пуша, и като цяло не одобрявам този навик. Не ми правят впечатление какво правят хората по улиците. За мен специално пушачите са хора с проблем и по-скоро изпитвам съжаление към някои от тях, околкото да ме дразнят! Rolling Eyes

# 468
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
До колкото прочетох от части темата, останах с впечатлението, че и пушачи и непушачи  си избиват комплексите тук! ....
Лично аз не пуша, и като цяло не одобрявам този навик. Не ми правят впечатление какво правят хората по улиците. За мен специално пушачите са хора с проблем и по-скоро изпитвам съжаление към някои от тях, отколкото да ме дразнят! Rolling Eyes

Дано не ме разбереш погрешно, но да изпитваш съжаление към някой, който едва ли има нужда от твоето съжаление, как бихме могли да го наречем това???
Когато някой ми заговори за комплекси, когато даже и полъх няма, започвам да се чудя, защо ли пък сега изведнъж се заговори и за комплекси, как е дошъл споменаващият ги на тази мисъл???
А колкото до лично засегналите се пушещи, разбира се, че ще се засегнат. Аз също бих се засегнала ако пушех и някой ме напада грубо. Нали всички знаем, че този който дава тон, определя музиката, така че ако някой се изрази грубо за група от хора, към която аз например принадлежа, нормално е да се почувствам засегната, та така и пушещите. Нека не започваме с комплекси и т.н. Във форума израза комплекси се използва най-често точно комплексарите или от интригантите, за да се започне "война" в темата.

# 469
  • Мнения: 409
До колкото прочетох от части темата, останах с впечатлението, че и пушачи и непушачи  си избиват комплексите тук! ....
Лично аз не пуша, и като цяло не одобрявам този навик. Не ми правят впечатление какво правят хората по улиците. За мен специално пушачите са хора с проблем и по-скоро изпитвам съжаление към някои от тях, отколкото да ме дразнят! Rolling Eyes

Дано не ме разбереш погрешно, но да изпитваш съжаление към някой, който едва ли има нужда от твоето съжаление, как бихме могли да го наречем това???
Когато някой ми заговори за комплекси, когато даже и полъх няма, започвам да се чудя, защо ли пък сега изведнъж се заговори и за комплекси, как е дошъл споменаващият ги на тази мисъл???
А колкото до лично засегналите се пушещи, разбира се, че ще се засегнат. Аз също бих се засегнала ако пушех и някой ме напада грубо. Нали всички знаем, че този който дава тон, определя музиката, така че ако някой се изрази грубо за група от хора, към която аз например принадлежа, нормално е да се почувствам засегната, та така и пушещите. Нека не започваме с комплекси и т.н. Във форума израза комплекси се използва най-често точно комплексарите или от интригантите, за да се започне "война" в темата.

Venetta   202uu

# 470
  • Мнения: 110
Venetta, като казах, че изпитвам съжаление към пушачите, имах предвид, че  ги съжалявам защото са зависими към никотина, макар и някои да не го осъзнават, и ако изпитват удоволствие  от пушенето, това е защото си задоволяват абстиненцията! На улицата никой не ми пречи разбира се! Дали е грозно........... ами да грозно е, когато някоя дама си хвърли фаса на земятя в последния момент, защото и идва автобуса! Също както е грозно да плюем, да си хвърляме боклуците извън кошчетата и т. н. Според мен това  е грознато.
И продължава да твърдя, че споровете в тази тема избиват комплексите и на едната и на другата страна, вече споменах по-горе защо мисля така. Нека всеки да си го интерпретира както си иска!

# 471
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Gelika2, това е твое мнение, минало през твоя личен мироглед. Ние можем да твърдим само как ние чувстваме и усещаме нещата, но дали сме предположили правилно, могат да кажат само онези, които е засегнало. Знам само, че зависи от гледната точка и от мирогледа. Има хора, които не мислят като теб или мен за пушенето, или са даже много по-строги в определението си за пишещите. Но както и да е, факт е, че повечето не харесват жените когато вървят и пушат.
Тук обаче женското ми его се чувства ужасно засегнато (типично за овена  Wink  Whistling) и въпреки, че аз също не харесвам жена да върви и да пуши, се питам, защо за мъжете е нормално подобно нещо, защо те могат, а ние да не можем??? Защо ние трябва все да показваме, че сме по-слабата страна, като в много наистина трудни ситуации, сме по-силната. Защо, кога и кой е приел и наложил, че еди кое си е за мъже и еди  кое си е за жени и защо тази дискриминация спрямо жените!?

# 472
  • София
  • Мнения: 6 010
За мен е грозно и мъж да върви и да пуши. Просто темата е за жените и пушенето. Мисля, че доста потребителки се изказаха по подобен начин.  Peace

# 473
  • Мнения: 2 172
Предполагам,защото жените са по-крехки и изящни и някак си не си отива жена да върви и да опъва някакъв фас  Laughing
А мъжете са по-груби и безцеремонни и някак си при тях е по-допустимо като цялостна визия  Laughing

# 474
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Нали затова е засегнато егото ми. За мъжа може, за нас не може. Да станем тогава и ние по-груби и безцеремонни, но тогава пак ще кажат, че не ни отива и за нас, не, не може. То ако гледаме какво ни отива, според много мъже и жени ни отива само да чистим, да готвим и да раждаме деца, но няма да стане! Ще правим много женски и мъжки работи, пък кой каквото иска да казва. Ако искаме ще ... и прави Wink. Само не си мислете за (...) цинизми, не съм го казала така Simple Smile!!!

# 475
  • Мнения: 7 191
Venetta, кефиш!  Peace Simple Smile  bouquet

# 476
  • Мнения: 11 576
+1
Днес видях едно сладко момиче, на около 22 години, нежно и изящно и пушеше по центъра в 17 следобяд. Ами много сладка беше, та се сетих за темата като я видях.

# 477
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Дари, никъде на съм казала, че ми харесва жена или момиче да пуши.
Казах само, че егото ми е засегнато от това - може за мъже, за жени не може.  Twisted Evil  
Какво да се прави, борба за равноправие. Grinning

Но като се замисля, пак е по-добре с цигара в ръка отколкото с бутилка.

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 22:33 от Venetta

# 478
  • Мнения: 11 576
Казах само, че егото ми е засегнато от това - може за мъже, за жени не може.  Да де, аз затова харесах поста. Н о не успях да конкретизирам.
Мъжете винаги са оправдани и всичко им е позволено.

# 479
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Разбрах те, Дари  thumbsup. Виж тази "леля",



как доказва, че не само мъжете могат Wink. Не ми изглежда като дама и няма никаква женственост в позата и´, но колкото и да искам, не мога, да се възмутя, мога само доволно да се усмихна.  newsm08

Общи условия

Активация на акаунт