Пушачките

  • 24 530
  • 510
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 11 578
Супер си е мацката. Crazy Ама не ми е лелка, а мноого яка мацка.  Аз освен че пуша, наобед си пийвам и чашка биричка с манджата.
Алкохоличка ли съм? Mr. Green

# 481
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Даре, намери отговора сама Grinning.

не                да

# 482
  • Мнения: 5
ако може и аз да се намеся в темичката  Grinning аз като пушачка признавам,че наистина е грозно да видиш как някой/няма значение мъж или жена/вървейки  пуши.на мен ми се е случвало,но поне гледам да се спра някаде,като пак осъзнавам,че не е приятна гледка.но понякога няма как като тичаш по задачки по цял ден и да не ти се пропуши.все пак при повечето пушачи/поне тези които познавам/ най-сладката цигара е примерно някаде на маса с кафе или за някои с нещо друго  Peace

# 483
  • Мнения: 12 690
И какво му е толкова грозното всъщност? По-скоро предразсъдъци. По чужбина масово пушат и не прави впечатление.

# 484
  • Мнения: 25
И аз пуша...И пуша вървейки, лежейки, седейки и не ми пука какво мислят останалите. В крайна сметка въпрос на личен избор. Wink
Не разбирам кой е измислил тая тъпотия че не е хубаво да се пуши докато ходиш. Ще ме извинявате, но в София никога не съм се сблъсквала с подобно нещо. Само когато ида в провинцията  се шашкам когато някой каже подобна глупост- че не се яде и пуши доакто ходиш Shocked

# 485
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Morrigan, това не са измислици на провинциалистите, а това са правила на поведение, изисквания за добро поведение, за приличие, етикет. Опитвам се по най-елементарен начин да ти го обясня, дано го разбереш. Друг е въпроса, дали ти приемаш етикета и правилата за поведение на обществено място, и дали го спазваш, или ги нарушаваш. Така че провинциалистите нямат нищо общо с това. В провинцията се запазват по-дълго добрите маниери, традиции, култура. Колкото едно населено място е по-малко, толкова тези неща се запазват по-дълго. Във всяка една столица по света, по-голямата част от населяващите я хора, са по-груби, по-забързани, по-невъзпитани ако щеш. Но това го прави и по-големият стрес, повечето хора от различни краища на страната и повечето чужденци, като всички тези хора носят със себе си различни обичаи, традиции и различна култура. Затова и в столиците много неща не правят впечатление и не им се обръща внимание.

# 486
  • Мнения: 25
Добра логика за града-селото и т.н.
Обаче никой не може да ме убеди че е невъзпитано да се пуши на улицата- въпрос на личен избор! и на вашите разбирания за красиво-грозно. И аз не харесвам много неща във външния вид и навиците на околните, но не смятам че това ги прави невъзпитани.

# 487
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Разбира се, че е въпрос на личен избор и лично възприятие на нещата. Аз лично не харесвам пушещите хора, като многократно отбелязах, че аз също пушех преди години. Но не съм против другите да пушат, където искат, стига да не издухват дима в лицето ми. Иначе дори и не ми прави впечатление ако някой пуши на улицата. Ами негова си работа, всеки би следвало да знае кое, как и защо го прави. Но нормите и представите за това, че е грозно да се пуши и да се яде на улицата са писани някъде и така е прието и то не от теб и мен, а от не знам си кой някой, много преди нас, който е решил да ги наложи. Така или иначе всичко се променя и тези правила ще се променят рано или късно под натиска на големия стрес, когато няма да имаме време, през работно време, да коментираме всичко това, нито пък ще искаме, да отделим от свободното си време, да пишем, в който и да е форум за подобни неща.

# 488
  • Мнения: 25
Но нормите и представите за това, че е грозно да се пуши и да се яде на улицата са писани някъде и така е прието и то не от теб и мен, а от не знам си кой някой, много преди нас, който е решил да ги наложи.
Това пък е толкова глупаво мислене. Добре че не всички са толкова закостеняли иначе света щеше да си тъпче на едно и също място newsm78
 Хахах много ми е интересно дали някой може да го намери написано някъде  Laughing Laughing

# 489
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Но нормите и представите за това, че е грозно да се пуши и да се яде на улицата са писани някъде и така е прието и то не от теб и мен, а от не знам си кой някой, много преди нас, който е решил да ги наложи.
Това пък е толкова глупаво мислене. Добре че не всички са толкова закостеняли иначе света щеше да си тъпче на едно и също място newsm78
Хахах много ми е интересно дали някой може да го намери написано някъде  Laughing Laughing

Разбира се, има толкова много книжки, в които пише как трябва да се държим в обществото. Учудвам се, че не знаеш за съществуването им. Колкото до това, че било глупаво, в никакъв случай не бих го окачествила като такова. Предполагам, знаеш че човека е твърде трудно контролируем и не случайно с времето се е наложило да бъдат написани законите и други норми, които формират и служат да може да се живее нормално в едно общество. Наред с тези за реда има разбира се и такива за красота, за етиката, за естетиката и т.н.. Тъжно е, когато не се знае за съществуването им и се окачествяват като глупави. Да си позволиш да правиш някои нарушения на приетите норми на поведение е едно, съвсем друго е изобщо да не знаеш за съществуването им, затова аз спирам да пиша по този въпрос.

# 490
  • Мнения: 7 947
  Пускам темата заради породилия се въпрос в една друга тема, дали е красиво, възпитано и в крак с добрите нрави една жена да пуши на улицата, докато върви. Какво мислите по въпроса, и как гледате на жените, които пушат в движение?

Пушачка съм и аз. Случвало ми се е. За красота чак - надали  Wink Но пък пушенето си е пристрастяване, като ти се допуши - не винаги има място за пушене или кафе или време - да се отклоняваш. Пък и аз не се имам за дама, обикновена жена съм, работеща.

# 491
  • София
  • Мнения: 1 262
Пушенето навън е нормално според мен, но в статично положение. 
Не харесвам вървенето с цигара в ръка. Тогава даже не ми се услажда  Mr. Green

# 492
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Kak добре се самоуспокоявате и насърчавате да  ви "завиди" човек  Wink

# 493
  • Мнения: 7 947
Kak добре се самоуспокоявате и насърчавате да  ви "завиди" човек  Wink

Е, да се самолинчуваме ли, че сме подвластни на порока  Laughing
Има къде къде по-грозни неща по улиците и у една жена... Whistling

# 494
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не бе повод за гордост е Peace

Общи условия

Активация на акаунт