Пушачките

  • 24 522
  • 510
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 7 947
Не бе повод за гордост е Peace

Странно. До подигравки ли стигна?

# 496
  • Мнения: 0
И аз пуша...И пуша вървейки, лежейки, седейки и не ми пука какво мислят останалите. В крайна сметка въпрос на личен избор. Wink
Не разбирам кой е измислил тая тъпотия че не е хубаво да се пуши докато ходиш. Ще ме извинявате, но в София никога не съм се сблъсквала с подобно нещо. Само когато ида в провинцията  се шашкам когато някой каже подобна глупост- че не се яде и пуши доакто ходиш Shocked



аз ей това подкрепям Peace

# 497
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
viliko , пак криво четеш  Wink похвално е, ей на поста над мене  Wink хубаво е подкрепяйте се  Peace

Сама каза че има къде по кофти неща  Wink та пушенето ли   Sunglasses

# 498
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Хубаво, че не ви пука, но това не го прави красиво.

А относно провинциалистите - верно, че там много повече те оглеждат и обсъждат как изглеждаш, какво правиш, но наистина си има неписани правила за поведение, етикет и т.н. и това няма нищо общо с провинцията.
Аз, както казах и по напред, обикновено не обръщам внимание, но заради темата се замислих и установих, че не е от най-приятните гледки. А и аз съм го правила.

# 499
  • Мнения: 7 947
А ти, всъщност - какво правиш тук? Явно не си пушачка. НО кое точно ти пречи да приемеш, че има и пушачки и те не са толкова низши   Thinking Някак не разбирам спонтанното ти включване и тези коментари...Не ми се вярва някой да изпитва гордост от пушенето си, нито пък ми се в ярва да изпитва чак срам - та двете крайности в случая са напълно излишни.

# 500
  • софия
  • Мнения: 2 543
Грозно е да пушиш на улицата, но с това съм спасявала детето от обгазяване в къщи , което е в пъти по полезно за него от общественото мнение. За мен да обгазяваш дете или непушач,  винаги е било геноцид.Не съм имала време да го правя на работното място ,затова съм го правила на улицата. Не пуша от 5 години. Но го правих 22 години.Качих 6 кг. Голям праз. Сега като ми духат в лицето и мрънкат , че цигарите са скъпи, ама  хич не ми пука. Важното , че си павкат навън. Ако някой ми се вмъкне в къщи и каже , че му се пуши ще го завра в кучи ...... Дете то ми няма да ги вдишва. Щом си пълнолетен , ако искаш чай си прави  от тютюн. Важно детето ми да не ти гледа димните балончета и да вдишва драконовия дъх. Тя е с астма....Бях на гости при нашите. Баща ми свикна да си държи цигарите в колата, за което съм горда . Намали ги от 10 на 2-3 на ден , защото сме на 5 етаж без асансьор. Сама си поднасям букет   bouquet

# 501
  • Мнения: X
Но нормите и представите за това, че е грозно да се пуши и да се яде на улицата са писани някъде и така е прието и то не от теб и мен, а от не знам си кой някой, много преди нас, който е решил да ги наложи.
Това пък е толкова глупаво мислене. Добре че не всички са толкова закостеняли иначе света щеше да си тъпче на едно и също място newsm78
Хахах много ми е интересно дали някой може да го намери написано някъде  Laughing Laughing

Разбира се, има толкова много книжки, в които пише как трябва да се държим в обществото. Учудвам се, че не знаеш за съществуването им. Колкото до това, че било глупаво, в никакъв случай не бих го окачествила като такова. Предполагам, знаеш че човека е твърде трудно контролируем и не случайно с времето се е наложило да бъдат написани законите и други норми, които формират и служат да може да се живее нормално в едно общество. Наред с тези за реда има разбира се и такива за красота, за етиката, за естетиката и т.н.. Тъжно е, когато не се знае за съществуването им и се окачествяват като глупави. Да си позволиш да правиш някои нарушения на приетите норми на поведение е едно, съвсем друго е изобщо да не знаеш за съществуването им, затова аз спирам да пиша по този въпрос.
Евалата ти правя за търпението и кротостта, с които обясняваш!  Peace

# 502
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Евалата ти правя за търпението и кротостта, с които обясняваш!  Peace

Благодаря ти много!  Embarassed Hug    bouquet

# 503
  • Мнения: 3
Да вдигна малко темата...страстен пушач съм от мнооого много време. От Стара Гъзора съм и преди да замина да уча в София никога не съм пушила в движение. Като отидох там обаче и започнах да вървя по 2-3 часа пеша, много бързо ми минаха предрасъдъците. В моя град преди да ми се допуши или вече съм стигнала заведението или съм се прибрала...в София обаче не е така. Когато се прибирах в Ст.З. осъзнах, че когато ми се пуши, нищо не ми пречи да си запаля, ако ще и да ме гледат като нарушител на обществения ред. Майка ми също я приучих, но тя и до ден днешен пуши в крачка само, когато е с мен.  Mr. Green
Това, че било грозно за някой - ок. Всеки си доставя удоволствие и си угажда, както, когато и КЪДЕТО му е кеф. И на мен ми е грозно като видя 12-13 годишни облечени с ластични колани, вместо поли или с обувките на майка си да крачат като Мини Мис Плеймейт, но това не значи, че ако мога ще го забраня.

# 504
  • Варна
  • Мнения: 6 362
От Стара Гъзора съм...
Що така!  Confused Имам хубави впечатления от града.

# 505
  • Мнения: 2 172
Въобще не се чувствам низша като пушачка  Crazy
Точно толкова умна и интелигентна съм в сравнение с преди,когато не пушех  Laughing  Mr. Green

Не обгазявам никого,пуша когато и другите са пушачи и не им пречи,в компания,в къщи в кухнята на отворен процорец без деца край мен.
Не пуша по улиците,не пуша на места,на които не се пуши.Не димя на майки с колички,нито пуша докато съм с количка навън  Peace

Правя го скромно без да преча на никого.

Сега дали е вредно и дали ше умра на 40 от рак на белия дроб при 6-7 цигари на ден си е съвсем друг въпрос,който касае само мен и околните ми близки  Peace

# 506
  • Мнения: 3
От Стара Гъзора съм...
Що така!  Confused Имам хубави впечатления от града.

Аз също...затова и като завърших се прибрах обратно.  Simple Smile Ако имаш път към Стара Загора и по улиците видиш димяща бивша блондинка да знаеш, че съм аз. Друг няма да върви и да пуши току така в Зарата  Thinking

# 507
  • Мнения: 62
Преди дни на тоя кучи студ пробвах да пуша навън, застанал на едно място.
Абе я майната ви бе, моралисти, щях да умра статичен там и само висулка да напомня къде ми е била цигарата, преди да изгори  Laughing Обаче една разходка из карето улички, и кръвноносната ми система отново се размърда.
О, ама аз съм мъж, за мен вероятно няма значение вървя или не.
Горко ви, дами, за вас е грозно и вие сте длъжни да не помръдвате с фас в ръка  Laughing

# 508
  • Мнения: X
Стига с тези пушачки, бе!  Grinning  Три теми вече за оплюване и трите на първа страница! Ще речеш, че верно vl е прав и тютюневата мафия трайно се е настанила във форума!  Thinking Mr. Green

# 509
  • Мнения: 3
О, ама аз съм мъж, за мен вероятно няма значение вървя или не.

Категорично няма (за което най-нечистосърдечно ти завиждам)! И джогинга можеш да си правиш с цигара в ръка!  #Crazy

Стига с тези пушачки, бе!  Grinning  Три теми вече за оплюване и трите на първа страница! Ще речеш, че верно vl е прав и тютюневата мафия трайно се е настанила във форума!  Thinking Mr. Green

Че кой се оплюва..ние се подкрепяме!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт