Каква е вината на Фатмагюл ?(Fatmagül'ün Suçu Ne ?)~ 45

  • 31 179
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Да ви разкажа нещо интересно.Снощи имахме гости.Наш приятел дойде да ни запознае с приятелката си.Момичето е туркиня,преселили се преди много години в Бурса.Сега е тук и има бизнес.Познайте как беше подложена на кръстосан разпит Shocked Дано да не съм я изплашила и пак да дойде Laughing     Ето какво ми разказа......Начина на живот започнал много да се променя,когато хиляди български турци отишли там.Те занесли със себе си тукашните разбирания и нрави,което довело до сериозни последици за възрастните.В момента младежите водят полов живот преди брака.(говорим за градовете).Ходят нормално облечени,но не прекалено разголени.На улицата се прегръщат и целуват,а преди не е било така.Жените над 50 си ходят забрадени(почти всички).Ако са сгодени,младите може да живеят заедно.Всичко това не се отнася за крайните райони,Анадола и селата.В Анадола събитията са точно като в "Облака",включвам и отношението към жените като към собственост.Там жената само е чувала за развод.Ако не те бие,случила си на добър мъж.Всички турци по закон имат право на ЧЕТИРИ ЖЕНИ,като са длъжни да ги осигурят абсолютно еднакво.Но малцина го правят.Уважението към по-големите е равносилно на закон.В обикновените сем. картинката е като в "Гераците"-имат още бая годинки да ни стигнат.В образованите сем. е същото като при нас.Питах и за халката на лявата ръка,но не знаеше.Обеща да се обади на майка си и да разпита.Направило и впечатление,че и нашите мъже(повечето)се държат собственически. Twisted Evil Ако се сетя още нещо,ще докладвам.
 

Незнам това момиче до колко е запозната със закона в Турция,но мисля че е в заблуда.Аз сам чиста натурална българка а съпругът ми е турчин и ще ви кажа че и в Турция законът не разрешава повече от един брак.знам го понеже съм му втора съпруга и за да се ожени за мен се разведе с първата си съпруга.Но всичко друго е вярно в общи линии.поздрави на всички от този чудесен форум. newsm10

# 16
  • Мнения: 2 229
Останалите бракове са при имама.

# 17
  • Добруджа
  • Мнения: 216
 kassandra810107 , значи съм гласувала поне 10 пъти  Joy опитвах и все чаках някакъв резултат да ми даде Joy

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 34 054


Да сложа момчето и в профил...Всякак  е добре...Аз съм малко заета с втората част на 8 епизод.
Почти съм го преполовила....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 34 054


Тишина във форума - повдигам....

# 20
# 21
  • Мнения: 459
Останалите бракове са при имама.
Да, останалите бракове могат да бъдат само при имама, но не са законни и дори са подсъдни. Законен брак има само един, но в по-изостаналите райони не се съобразяват и си карат по старому. Но ако някой ги натопи пред полицията, тежко им и горко. Grinning

Честита нова тема!  bouquet

# 22
# 23
# 24
# 25
# 26
# 27
# 28
# 29

Общи условия

Активация на акаунт