За и против замразените храни

  • 3 657
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X

Може да се каже,че съм против замразените храни.


А през зимата с какво готвиш? Откъде се снабдяваш, например, с пресен грах и др., които ги няма у нас? А и мислиш ли, че нитратните извънсезонни зеленчуци са по-полезни и вкусни от замразените сезонни?  Thinking

Писах ,че чат-пат купувам замразени зеленчуци.Но рядко.
Стремя се да готвя и да се храним с продукти ,които са в сезон.
Грахът не е зимен зеленчук и като такъв не присъства често зимата на масата.
Затова пък картофите ,морковите,зелето,празът,гъбите,червеното зеле,карфиолът, са зимни зеленчуци и ги използвам много.
По принцип всичко,което е извън сезон,е наблъскано с какво ли не,така ,че предпочитам да го избягвам.

# 16
  • Мнения: 6 713
Никога не съм замразявала готвено, но редовно във фризера има грах, царевица, спанак, също и като купя магданоз го чистя, нарязвам на ситно и в една кутийка и така го ползвам повече време.

Нещо готвено с картофи ми е гадно на вкус дори престояло само 1 нощ в хладилника, замразяване - в никакъв случай. Единствено съм замразявала пюрета за малките, в които има картоф, но не се усеща нищо, защото е цялото пасирано.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
По принцип всичко,което е извън сезон,е наблъскано с какво ли не,така ,че предпочитам да го избягвам.
Не съм съгласна, че ВСИЧКО е наблъскано с химикали - ние си отглеждаме всички зеленчуци, почти не използваме химия и изкуствени торове и фризера ми е пълен с екологично чисти зеленчуци - грах, царевица, зелен боб, печени чушки, сурови чушки, печени патладжани, бланширани патладжани, бланширани тиквички. Готвени неща замразявам много рядко - само ако не успеем да изядем сготвеното ястие. Но пък ме спасява някога, когато нямам време да готвя.

# 18
  • Мнения: 148
По принцип всичко,което е извън сезон,е наблъскано с какво ли не,така ,че предпочитам да го избягвам.
Не съм съгласна, че ВСИЧКО е наблъскано с химикали - ние си отглеждаме всички зеленчуци, почти не използваме химия и изкуствени торове и фризера ми е пълен с екологично чисти зеленчуци - грах, царевица, зелен боб, печени чушки, сурови чушки, печени патладжани, бланширани патладжани, бланширани тиквички. Готвени неща замразявам много рядко - само ако не успеем да изядем сготвеното ястие. Но пък ме спасява някога, когато нямам време да готвя.
Присъединявам се към Валя,и ние си произвеждаме всичко и замразявам.Готвено също по някога защото мойте като го ядат един ден и на другия не искат.Това не значи че трябва да го хвърля,затова си купих специални купи за фризер които отгоре имат клапан за изкарване на въздуха и във тях замразявам храна.Разликата във замразено във такава садинка и нещо друго е огромна.Но не държа замразена храна повече от месец.Досега оплаквания не съм получила от домашните.

# 19
  • Мнения: 2 275
купувам замразени зеленчуци,които са набрани,почистени и замразени (фабриките за замразяване са до полето Mr. Green) и са по-хубави от стоялите в хладилни камери и по щандовете неопределено време "пресни" или сезонни  докарани от Перу;
рибата също;
готови ястия замразени не купувам,с изключение на торти и кроасани
замразявам месо и сготвен боб Embarassed(не ни се яде 3 дни,а не си струва да готвя 2 купи)
замразявам готов хляб и козунак,подгрявам ги във фурната (слагам ги замразени,както са в алуминиевото фолио) и ни по-харесват от току що изпечени.

Последна редакция: пт, 19 авг 2011, 11:39 от tania6

# 20
  • Мнения: X
Валя , ditsan , написала съм "...всичко,което е ИЗВЪН СЕЗОН ".
Това означава произведено в друг сезон,а не гледано през лятото и замразено.

Аз не отглеждам нищо,няма къде.И ако искам да ям тиквички посред зима, трябва да си ги купя.
А за да има пресни тиквички посред зима,то те не са отглеждани естествено.
Изобщо не става въпрос за замразените зеленчуци от градината ви.

А не харесвам замразена храна,защото вкуса е различен от прясната.
Не е развалена,не е  толкова вредна ,просто на мен ми е бузвкусна.
И затова я ограничавам.

# 21
  • Мнения: 5 710
Замразявате ли храна, колко често, колко време може да е замразена? Ей, това се чудя тия дни. Вчера за първи път замразих боб и още се чудя дали си заслужаваше?

Не, не замразявам храна т.е ядене, супи. Не мисля, че запазват качествата си, а и предпочитам да приготвям за всяко хранене и да не ми изостава храна.
Иначе се доверявам на замразени зеленчуци от плик, картофи и гъби, подправки също до колкото знам технологията на замразяване е различна от тази вкъщи, внимавам да не замразявам отново нещо, което е замразено.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Валя , ditsan , написала съм "...всичко,което е ИЗВЪН СЕЗОН ".
Това означава произведено в друг сезон,а не гледано през лятото и замразено.
Аз не отглеждам нищо,няма къде.И ако искам да ям тиквички посред зима, трябва да си ги купя.
А за да има пресни тиквички посред зима,то те не са отглеждани естествено.
Изобщо не става въпрос за замразените зеленчуци от градината ви.


Отново не съм съгласна. Ако произведените на село количества не достигнат за фризера или има само за 2-3 торбички (защото там се отглеждат зеленчуци и плодове за 3 семейства), купувам си от пазара по време на сезона лято зеленчуци, бланширам и замразявам и съм сигурна, че са много по-естествени отколкото същите зеленчуци, но купени през зимата.

# 23
  • Мнения: 168

Може да се каже,че съм против замразените храни.


А през зимата с какво готвиш? Откъде се снабдяваш, например, с пресен грах и др., които ги няма у нас? А и мислиш ли, че нитратните извънсезонни зеленчуци са по-полезни и вкусни от замразените сезонни?  Thinking

Писах ,че чат-пат купувам замразени зеленчуци.Но рядко.
Стремя се да готвя и да се храним с продукти ,които са в сезон.
Грахът не е зимен зеленчук и като такъв не присъства често зимата на масата.
Затова пък картофите ,морковите,зелето,празът,гъбите,червеното зеле,карфиолът, са зимни зеленчуци и ги използвам много.
По принцип всичко,което е извън сезон,е наблъскано с какво ли не,така ,че предпочитам да го избягвам.

На мен не ми стана ясно откъде купуваш пресен грах ???Аз поне никъде не съм виждала. Също така, незнам морковите да са зимен зеленчук- в момента са най-прясни, поне за ширините на България. 

# 24
  • Мнения: X
Грах имаше по пазарите.Вече му мина сезона...     Laughing
Морковите са целогодишен зеленчук,като картофите.Т.е.,могат да се съхраняват в прясно състояние,не гният и не се развалят лесно.
Пример:Пресен грах,зелен боб,карфиол и прочие не можеш да съхраняваш с месеци в прясно състояние.
   Peace

# 25
  • Мнения: 168
Грах имаше по пазарите.Вече му мина сезона...     Laughing
Морковите са целогодишен зеленчук,като картофите.Т.е.,могат да се съхраняват в прясно състояние,не гният и не се развалят лесно.
Пример:Пресен грах,зелен боб,карфиол и прочие не можеш да съхраняваш с месеци в прясно състояние.
   Peace
  bouquet /мерси за отговора, и аз обикалям пазарите, но никога не съм виждала/яла пресен грах
а и само за пример - не е задъжлжително да са в прясно състояние - може да бланшираш зелен фасул или коприва и да ги замразиш за 3-4 месеца. И аз не обичам замразени храни (особено картофи), но пък сезона на копривата е твърде кратък, за да използваш максимално витамините и минералите от нея (едва ли някой яде 1 месец основно коприва)

# 26
  • Мнения: X
Всеки зеленчук,бланширан и замразен, вече няма нужните витамини и минерали.
Така че това действие се обезсмисля,ако търсиш този ефект.
Когато купувам изобщо замразени зеленчуци,го правя ,не за да ям витамини и минерали , дето ги няма ,а за да разнообразя по-еднообразното зимно хранене.    Peace


Пп:Замразяването на картофи е възможно най-голямата глупост.Точно те могат да се консумират пресни целогодишно.

# 27
  • Мнения: 5 710
Не е вярно, че в замразените зеленчуци (визирам тези от супермаркета!) няма витамини. Има. Технологията е такава, че се преминава за кратко през зоната за макс. кристализация , и после бърза стаблизация на продуктите при минус 20 мисля. Първото е светкавичен процес, който цели, че няма да настъпят никакви химични и бактериологични промени в продукта.
Промишленото замразяване  е на пресни продукти, които всъщност са богатите на витамини ( и съответно голяма част от тях се запазват),  тъй като знаем, че м/у  пресни плодове и зеленчуци и сурови няма знак за равенство може да си направите извод дали е по-добре да ядем замразени зеленчуци от супера, или някой суров морков, който стои от известно време в хладилника  Wink

Общи условия

Активация на акаунт