Пак въпроси за смяна на лична карта

  • 13 793
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Нещо не се разбирате.
Едно е да подадеш заявление за всичко в районното, друго - само за ШК в КАТ.

# 16
  • Мнения: X
ами ако има разлика година или 2 кво..трябва човек да се набутва да вади едното преди да е изтекло ли.

Не, защо трябва да се вади нов документ? Личните документи са валидни до датата написана на тях. Доколкото знам, няма проблем да се извади нов преди да е изтекъл срокът му ако е от стария вид, но не е задължително.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 15:25 от Анонимен

# 17
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
ами аз разбрах,отговорих на авторката,че не е задължително да се подава и за книжка като не е изтекла.
ама верно с надинка не се разбрахме.сори,сега видях,че пише РУ на МВР а не КАТ ooooh!

# 18
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
ами ако има разлика година или 2 кво..трябва човек да се набутва да вади едното преди да е изтекло ли.

Не, защо трябва да се вади нов документ2 Личните документи са валидни до датата написана на тях. Доколкото знам, няма проблем да се извади нов преди да е изтекъл срокът му ако е от стария вид, но не е задължително.


сега разбрах,че говориш за всичко заедно,но в РУ не в КАТ.извинявай..разводнихме темата

# 19
  • Мнения: 202
Аз имам един въпрос, подадох си заявление за нова л.к., като старата ми изтича декември...видях, че новата е готова, но тъй като е обикновена поръчка мога да я взема в края на месеца, обаче сега съм в чуденка...хем старата ми е валидна, хем имам издадена нова...и коя е валидната в случая, т.е. предстои ми да си правя някои документи и то преди да си взема новата карта и дали ще е правилно да си попълня данните със старата...

# 20
  • Мнения: 4 916
В момента е валидна старата ти лична карта.
Когато вземеш новата, връщаш старата, и пак си само с една валидна.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 079
В момента е валидна старата ти лична карта.
Когато вземеш новата, връщаш старата, и пак си само с една валидна.
, а като си вземеш новата - ще бъде валидна само тя.
Ако не бързаш с документите - първо си вземи новата карта, а тогава си оправяй документите. Peace

# 22
  • Мнения: 202
Да, това е и моята логика...защото когато предавам старата май там я перфорират и се вкарва в системата ден и час на получаване на новата Peace

# 23
  • Мнения: 4 916
За час не съм сигурна, но бързо се подава обратна информация за върнатата и получената карта. И изобщо за всички документи за самоличност.

# 24
  • Мнения: X
Смяната на твоя адрес не променя този на детето. Детето се води на адреса на майката когато се роди. От там нататък си остава на този адрес, без значение ти къде живееш.
 Ако смениш и неговата адресна регистрация заедно с твоята, тогава ще се наложи да му смениш паспорта.
Ами не е точно така, или поне за Варна. Преди месец си сменях личната карта, защото се преместихме на нов адрес (пак във Варна). И когато отидох в кметството по м/уживеене за да ми издадат заявление за новия постоянен адрес, ми казаха че сменят адреса и на детето, тъй като то се води на адреса на майката. Синът ми е на 3г и 4 месеца. Издадоха ми и за него ново заявление за постоянен адрес.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 291
Емма, не си длъжна да попълниш заявлението за смяна на адреса на детето, поне няма такъв закон. Но си имала късмет да ти го спестят разкарването.

Аз като си смених адреса, никой не ми каза за децата и си мислех, че и те ще са на новия ми адрес. Като тръгнахме да изкарваме паспорти, се наложи вече да го направя.

# 26
  • Мнения: 4 916
Децата вървят с родителя, на когото са предоставени родителските права. При смяна на местоживеенето има срок, в който е необходимо да се нанесе промяната.
Само при новородените е автоматично.

# 27
  • Мнения: 1
Децата вървят с родителя, на когото са предоставени родителските права.
Именно!!!Затова когато си смених постоянния адрес ми казаха,че докато и съпругът ми не го направи,децата ще се водят на стария адрес,тъй като имаме равни родителски права!!!

# 28
  • Мнения: 0
Имам въпрос:
Трябва ли да си върна старата лична карта при получаване на новата? И, изобщо имат ли законно основание да ми искат да им върна старата лична карта?
Благодаря!

# 29
  • Мнения: X
Да и на двата въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт