Къде е границата?

  • 6 972
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Ами явно за всеки границата е различна. Тук съм чела потребители,които твърдят, че във форума споделят повече лични неща, от колкото на най близките си хора.За мен това е меко казано странно.Още повече, че не можем да говорим за анонимност при положение, че се пускат снимки, разказват се месторабота, местоживеене, абе на практика направо си се представят кои са. И какъв е смисъла да го криеш от близките си, след като могат по всяко време да го прочетат. 

Не, че се оплаквам или ми пречи.Дори напротив, в много случаи ме развеселява.  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
ми, то това е като при изневерите - потърпевшите научават последни, ако изобщо научат, но всичките познати и приятели знаят.

# 17
  • Мнения: 5 710
Не, мен форумът по-скоро ме учи.
Не съм съвсем същата в реалния живот.

# 18
  • Мнения: 2 032
Много от потребителите в този форум са пристрастени към битов ексхибиционизъм. Ежедневно заливат форума с банални подробности от ежедневието си. Кой какво сготвил, какво си купил, какво казала съседката, пък тя какво й отговорила, пък мъжът какво й потретил. Пък като гледала стената, какво й се сторило. Както си спяла, какво сънувала, пък какво ли значело. Осведомяват ни за болестите си, любовниците си, марките на колите си, и т.н., и т.н.

Намирам го за отблъскващо. И тревожещо, ако ми пукаше за тези потребители, но ще си изкривя душата, ако твърдя, че е така. Невъзпитано, по-скоро. Липса на мярка за това, къде са границите. Трогателна самозаблуда за собствената си важност и за това, колко му пука на форума, че Пенка е еди колко си кила, китката й е еди колко си сантиметра и мъжът й има танк.

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 23:26 от Алиса

# 19
  • Мнения: 1 907
Защитавам тези, които са ми близки до сърцето и говоря за неща, които съм изпитала, или ми се е налагало да разсъждавам върху тях в реалния живот.
Тема за проблеми на приятелка не бих обсъждала нито тук, нито с други хора на живо- ако ми е споделила, съм длъжна да бъда дискретна, ако мога да и помогна със съвет, или действие, ако не- просто да я изслушам.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 120
Радвам се, че го има този форум. Но тук не съм споделяла нищо, което не бих могла да споделя на живо с приятели. За мен най-голямото унижение беше, когато разбрах, че бащата на детето ми се издържа, като оправя някакви каки (да не казвам лелки). Първо си излях мъката пред приятелките, а съвсем наскоро и тук във форума.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 114
Не споделям лична информация тук. Това много дразни някои потребители. Интересно, че и прекомерното споделяне на други също ги дразни. Laughing

Всеки ползва форума, за да задоволи различни свои нужди. Предполагам, че същото е и с приятелите. Не вярвам, че човек може да получи от друг изводи, до които не е достигнал сам, та споделянето, в интернет и на живо, приемам като авторефлексия и нищо повече.

# 22
  • Мнения: X
Не споделям лична информация тук.
Бояна ,ти си умна жена....Предполагам,прекрасно знаеш,че и липсата на информация често е достатъчна информация.    Laughing

# 23
  • Мнения: 4 300
Чат пат се чудя къде е границата. Ако някой пита за препоръка за кола и аз споделя каква кола карам, това прекалено споделяне ли е? Или се превръща в такова ако ида в тема за стандарта и набия канчетата на мнозинството с притежанието на по хубаво от тяхното возило?

Не се замислям особено какво пиша по отношение на битови въпроси, сигурно споделям. Във връзка с отношения и впечатления от хора съм по внимателна, не знам личи ли си или не, но в общи линии се старая нито да афиширам познанства, нито кой знае какви случки.
Да обръщам ежедневно с хастара навън отношенията със свекървата, майка ми, мъжа ми и т.н. пък хептен.

Признавам си, че най много съм се забавлявала с няколко потребители, които описват като дарове на циганска сватба колко изкарват, кой какво им е купил, изпратил и подарил, кой им гледа децата и какви са им бъдещите творчески планове.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 114
Не споделям лична информация тук.
Бояна ,ти си умна жена....Предполагам,прекрасно знаеш,че и липсата на информация често е достатъчна информация.    Laughing
Не споделям не, защото крия нещо, а защото нямам потребност да го правя. Не съм леля Гина от село Гинци, за мен има предостатъчно информация в нета, пресата и прочее. А ти като умна жена вероятно знаеш, че другите хора са само огледало, в което оглеждаме мислите за себе си, та не вярвам някой да е способен да научи за мен нещо повече от онова, което му позволяват личната история и представи. Въобще не вярвам, че има много хора, които наистина се интересуват от другите хора и онова, което реално представляват.

# 25
  • Мнения: 2 161
Аз в действителност съм много по-словоохотлива, подробна и разголена. Когато приятелки ми гостуват, всичко, което съм си купила го подреждам на масата и подробно обяснявам кое от къде е и колко струва. Също така снимки на децата си показвам, извлечения от сметките ни, дебит, кредит, салдо, малдо...Водя ги в гаража да видят нови придобивки, дори с маслото на колата си се фукам. Те не могат да го видят, но им показвам празните опаковки.

# 26
  • Мнения: 7 947
Тук се споделят явно доста подробности от живота ни...


Ами... Никой не те кара да споделяш, мацко. Спокойно можеш и да не го правиш.  Laughing
Ама то като те напъне отвътре... Трудно ти е да спреш ли?

Темата не е за мен все пак.  Laughing
Аз лични неща не съм споделяла кой знае какви - ако бях - отдавна да съм изгорена на кладата  ...


Много от потребителите в този форум са пристрастени към битов ексхибиционизъм. Ежедневно заливат форума с банални подробности от ежедневието си. Кой какво сготвил, какво си купил, какво казала съседката, пък тя какво й отговорила, пък мъжът какво й потретил. Пък като гледала стената, какво й се сторило. Както си спяла, какво сънувала, пък какво ли значело. Осведомяват ни за болестите си, любовниците си, марките на колите си, и т.н., и т.н.

Намирам го за отблъскващо. И тревожещо, ако ми пукаше за тези потребители, но ще си изкривя душата, ако твърдя, че е така. Невъзпитано, по-скоро. Липса на мярка за това, къде са границите. Трогателна самозаблуда за собствената си важност и за това, колко му пука на форума, че Пенка е еди колко си кила, китката й е еди колко си сантиметра и мъжът й има танк.

Ахам, нещо такова ми се върти и на мен доста често  Peace


Аз в действителност съм много по-словоохотлива, подробна и разголена. Когато приятелки ми гостуват, всичко, което съм си купила го подреждам на масата и подробно обяснявам кое от къде е и колко струва. Също така снимки на децата си показвам, извлечения от сметките ни, дебит, кредит, салдо, малдо...Водя ги в гаража да видят нови придобивки, дори с маслото на колата си се фукам. Те не могат да го видят, но им показвам празните опаковки.

Ние сме ти също приятелки - покажи и на нас  Praynig

# 27
  • Мнения: 6 301
Аз приемам, че хората във форума са различни - един обича да си излага всичко на показ, втори  дава акъл /често непоискан/, трети  остроумничи.....Но не ми пречи, дори се забавлявам, когато ми е скучно.

# 28
  • Мнения: 2 161

Ние сме ти също приятелки - покажи и на нас  Praynig

Ами елате ми на гости. Обаче има една подробност, през лятото ние винаги сме болни от много заразна шарка и имаме червен кръст на вратата.

# 29
  • Мнения: 7 947
ОК - значи на есен. Напиши си точния адрес и трите имена!

Общи условия

Активация на акаунт