Питам за първите сокове!

  • 1 026
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
А основанието за педката беше , че кърмата след втория месец нямало да стига откъм витамини, ... Shocked
Да бе, то пък в сока да не мислиш, че остава нещо - тая ябълка докато я изцедиш, на витамин С съвсем малко му трябва на въздух да си изчезне. И докато го дадеш на бебчето и то пък като си го изплюе, защото само си знае, че това не е за него... Далеч съм от мисълта, че поема някакви витамини.
То аз на мойта и за ваксините много й нямам доверие ...

# 16
  • Мнения: 35 966
  Да си кажа честно, докато го казваше се бях забляла и си представих малко маймунче да виси на "невитаминозната " цица на майка си, а тя се чеше и чуди как да му изцеди сока от един плод.. Laughing

то е малко като новородените котенца, които на няколко дни пълзят нагоер-надолу да намерят локва с водичка със захар, зашото мама котка не им е донесла шишето с аква нудис+захар  hahaha

# 17
  • Мнения: 1 383
Ей, чакайте, не отричайте така категорично соковете. Всичко с времето си. На 1-2 месеца е рано, макар че на големия съм давала и ги прие с възторг, но соковете имат своето място в храненето на децата. Много съжалявам че вече не иска да ги пие. До 2 г. пиеше почти всяка сутрин през зимата, редувах ги - портокал и морков с ябълка, после почна да ги отказва малко по малко и от 1г. не ги помирисва. А те са доста добър начин да се набавят витамини - лесни за приемане и бързоусвояеми. Плодовете ги ядем отделно, но един сок се прави от повече плодове, отколкото може да изяде детето цели. Ние с баща му редовно си правим. Изобщо отвсякъде съм ЗА соковете. Но от по-късно. Не знам кога ще ги включа при бебока, може би на 7 месеца,  още не съм разнищвала въпроса. Разбира се става въпрос за прясно изцедени сокове, които се приемат веднага.

# 18
  • Мнения: 790
Аз давам на Мартин сокове, след като навърши година. При това не чист сок, а размесен с вода.

# 19
  • Мнения: 2 220
Започнах да му давам сокчета на 4 навършени месеца. Увеличих количестовото доста постепенно и в момента пие на ден към 30 мл., които му давам с лъжичка, защото е безсмислено да го привиквам към шишето на тази възраст. Пие ябълка и морков и му харесва.

Общи условия

Активация на акаунт