Как се разреждат храненията?

  • 3 344
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
на 6.12 станахме на 2 месеца и се чудя как да разредя храненията -сега ядем на 3 часа по 7 пъти с пиене на чай през ноща като се събуди.Дали е по добре пак на 3 часа но 6 пъти или на 3 часа и половина 6 пъти.И ако отпадне едното хранене с чайче ли се замества ?

Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 01:13 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 436
Никога не съм ги правила тия сложни сметки  Wink като ревне бебето го храня и това е  Peace

# 2
  • Мнения: 295
И аз. Създадохме някакъв плаващ режим, т.е. яде през 2,5-3-3,5, понякога 4 часа. Всеки път различно. Познавам кога е гладен и го кърмя и честно казано отдавна не съм му броила храненията и представа нямам колко пъти яде на ден. И задължително се буди и нощем да яде. Както и да е, да не се отплесвам, според мен няма смисъл да разреждаш храненията, ако детето е гладно. Ако самичко си откаже едно от храненията - ок, ама ти да му ги разреждаш...... newsm78, според мен няма смисъл.

# 3
  • Мнения: 2 000
Никога не съм хранила Митко по час.  Когато е гладен - яде. Така е най-лесно и удобно.

# 4
  • Мнения: 1 178
de_ru ти кърми6 или дава6 адаптирано мляко?

# 5
  • Мнения: 128
храня с адаптирано мляко

Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 01:13 от Vivi

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз ти предлагам като начало да спеш нощното хранене - и за теб по-лесно и за детето по-добре - не му е пълен корема, спи по-спокойно. Започваш да го заместваш с чай - ама допълнително подсладен, слагаш захар, да стане сладко. Даваш му да пие колкото иска. Постепенно и детето ще се отучи да се буди нощем. После почваш да разреждаш и дневните хранения - ако са били на 3ч, почваш да храниш на 3ч и 15мин. Само,че всичко става постепенно - да не си мислиш, че ей така отведнъж ще го отучиш. Аз втория месец отказах Лазар от нощното хранене, и после постепенно и другите се наредиха.
Успех!!

# 7
  • Мнения: 46 436
jujka, кажи ми поне една причина да се тъпче едно бебе със захар?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Аааа, чакай малко, аз само за конкретния случай съм давала (слагала) захар- после не!!!
Край!!!
Само за да го залъжа, че е мляко (то нали е по-сладко от чая), затова, иначе не давам захар Naughty Naughty

# 9
  • Мнения: 46 436
Бебето, когато е гледано трябва да яде, а не трябва да се залъгва и да пропуска хранене!

# 10
  • Мнения: 9 894
де-ру, по-удачно е 6 храненета на 3 часа и половина. А със захарта не прекалявай Simple Smile
но не очаквай лесно да откажете нощното хранене - може дълго време още да се буди.

# 11
  • Мнения: 1 178
При нас но6тното хранене отпадна от самосебе си с нарастването на коли4еството на АМ. Може6 да увели4и6 дозата на ве4ерното хранене, заситено детето може и да не се събуди ве4ер, а ако се събуди дай с една мерителна лъжица по-малко и така постепенно храненето 6те отпадне.
4ай не съм давала ве4ер, ако мисли6 4е трябва не6то да пие може6 да му дава6 само вода. За подслаждане на 4ая дори не съм си и помисляла, о6те пове4е 4е вси4ки от педиатъра до производителите на детски храни, са против подслаждането.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Хранех когато се налагаше.Той сам си показваше кога и как да ги разредя!
От малки са с характер ей  Laughing

# 13
  • Мнения: 144
Не се тормози с такива изчисления.Бебчето ще ти подскаже кога може да поразредиш храненето.И аз като теб имах периоди да си налагам някакъв мой измислен режим,но душицата като е гладничка върви и спазвай часове,а бебето реве ли реве.

# 14
И при нас постепенно отпадна нощното хранене - но бебка сама започна да го пропуска - като порастваше и хапваше по повече.

Една хитрина която прилагахме е да я нахранваме в 12 часа, или преди да си легнете (колкото изяде)  и тя изкарваше до 6 сутринта. Бебчето може да се нахрани и докато спи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт