Дали е спестовност или скъперничество

  • 19 344
  • 359
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 7 947
Зависи, Роксе - ако ми е скъпо другото - ще ме е яд - да вдигнат и онова-евтиното. Но както и да е.

# 301
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...
Само че на мен ми стана интересно конкретно в случая, защото просто се каза три наема - все едно е нещо нечувано. А и тук е така в момента, та реших да сравня просто начина. А и назад се спомена, че сума от 20-30 000 е прекалено малка за няколкомесечена издръжка. В същото време четох, че с 300Паунда се  храниш супер. Та не ми се навързаха сметките.  Peace

Не че е малко за няколкомесечна издръжка, сигурно ще ти стигне. Но да се твърди, че 20-30 хиляди имаш заделени и за какво ли си ги пазиш, а не си ги харчиш, е меко казано несериозно. За есктрени ситуации, ако някой остане без работа, айде. Ами за образованието на децата? Ами за след пенсия? Има по нета спестовни калкулатори, може да пробвате да видите каква сума ви предлага да заделите за старини. Това в нашата несоциална държава, де.

# 302
  • Мнения: 7 947
Аз живея тук и сега и честно да си призная - ако имах сума настрани - не, не бих взимала нищо. Малко съм да леч от идеята да трупам днес, да се ограничавам или лишавам от време, от внимание или от забавление, за да мога утре - да имам. Ама утре може и да ме няма. А ако ме има - не си струва на д ърти години да живея, а на млади - да съм се бъхтала. НО това е моето усещане за нещата.
Ако живеех д ругаде - сигурно друояче щях да мисля. Средата е много важна.

# 303
  • Мнения: 4 916
... Ако живеех д ругаде - сигурно друояче щях да мисля. Средата е много важна.

То и при нас предстои да се промени средата. След десетина години ще започнат да се пенсионират тези, които са били в активна работна възраст в началото на демокрацията. И тогава ще се види колко от тях имат трудов стаж, който да съответства на годините работа, пък как точно са ги осигурявали, а голяма част ще са работили изцяло на черно или в сивия сектор. Обаче ще са на възраст, когато ще трябват пари за лекарства, за лечение. Отделно ще бъдат тези, които никога не са работили - предимно жени. А както е известно от свекървенската тема у нас не се толерира издръжката от деца към родители, щото къде се било видяло крава да суче от теле и т.н.
С две думи моите тъжни прогнози са за големи проблеми по тази линия. Сега още берем плодовете на социалистическата масова заетост.
Всичко това не го пиша персонално към теб, Вилико, а като размисли за средата, която и при нас ще се промени. Нищо, че сигурно се водим социална държава.

# 304
  • Мнения: 7 947
Разбира се, по конституция сме социална държава...

# 305
  • Мнения: 3 066
Танчето понякога пораздува работите, съмнява ме, че тогава с тия 300 паунда за здравословна и качествана храна в Лондон поизлъга малко  Wink
Предполагам, че затуй питаш  Laughing

А на Танчето няма какво да се връзвате.









Ще подмина тези постове,не че не съм ги забелязала.
Кой както си иска си разбира прочетеното,то вече е ясно!
Но бих била благодарна,ако ми спрягате името поне да е лично към мен зададен въпроса с неуточнените неща! Crossing Arms



# 306
  • Мнения: 5 462
Аз живея тук и сега и честно да си призная - ако имах сума настрани - не, не бих взимала нищо. Малко съм да леч от идеята да трупам днес, да се ограничавам или лишавам от време, от внимание или от забавление, за да мога утре - да имам. Ама утре може и да ме няма. А ако ме има - не си струва на д ърти години да живея, а на млади - да съм се бъхтала. НО това е моето усещане за нещата.
Ако живеех д ругаде - сигурно друояче щях да мисля. Средата е много важна.
Логичното е да се "бъхтиш" на млади години и се моли да не се налага това да правиш на дърти години.Ако изобщо имаш физеческата възможност за бъхтене тогава .

# 307
  • Мнения: 2 563
Бих гледала детето си с вещи втора ръка и по-скромно, ако това означава, че детето ми няма да има нужда да ме отглежда на стари години, понеже съм останала без спестени пари.

# 308
  • Мнения: 7 947
Аз живея тук и сега и честно да си призная - ако имах сума настрани - не, не бих взимала нищо. Малко съм да леч от идеята да трупам днес, да се ограничавам или лишавам от време, от внимание или от забавление, за да мога утре - да имам. Ама утре може и да ме няма. А ако ме има - не си струва на д ърти години да живея, а на млади - да съм се бъхтала. НО това е моето усещане за нещата.
Ако живеех д ругаде - сигурно друояче щях да мисля. Средата е много важна.
Логичното е да се "бъхтиш" на млади години и се моли да не се налага това да правиш на дърти години.Ако изобщо имаш физеческата възможност за бъхтене тогава .

А пречи ли нещо да не е само бъхтане?
Двете да се посъчетаят - хем да си работиш, хем да си поживееш, пък банковата сметка да не е така пищна?
Не ми е в стила да работя като луда, да живея скромно, да не си почивам или да съм разделена с мъжа си, за да работи той другаде, само и само- за  да трупаме. Познавам такива хора.

# 309
  • Мнения: 5 462
Аз живея тук и сега и честно да си призная - ако имах сума настрани - не, не бих взимала нищо. Малко съм да леч от идеята да трупам днес, да се ограничавам или лишавам от време, от внимание или от забавление, за да мога утре - да имам. Ама утре може и да ме няма. А ако ме има - не си струва на д ърти години да живея, а на млади - да съм се бъхтала. НО това е моето усещане за нещата.
Ако живеех д ругаде - сигурно друояче щях да мисля. Средата е много важна.
Логичното е да се "бъхтиш" на млади години и се моли да не се налага това да правиш на дърти години.Ако изобщо имаш физеческата възможност за бъхтене тогава .

А пречи ли нещо да не е само бъхтане?
Двете да се посъчетаят - хем да си работиш, хем да си поживееш, пък банковата сметка да не е така пищна?
Не ми е в стила да работя като луда, да живея скромно, да не си почивам или да съм разделена с мъжа си, за да работи той другаде, само и само- за  да трупаме. Познавам такива хора.


Вилико , тия дето се бъхтим , не означава че не си почиваме и не сме с мъжете си и че не си угаждаме. Shocked #Crazy

# 310
  • Мнения: 7 947
О, моля те, аз също се бъхтя - да не мислиш, че стоя крак връз крак?  Laughing
Идеята е друга, прочети ми пак постовете. За баланс и съчетание говорим и двете.  Peace

# 311
  • Мнения: 54 958
О, моля те, аз също се бъхтя - да не мислиш, че стоя крак връз кракLaughing
Идеята е друга, прочети ми пак постовете. За баланс и съчетание говорим и двете.  Peace

То си личи , най-активна си във форума ! Grinning

# 312
  • Мнения: 7 947
О, моля те, аз също се бъхтя - да не мислиш, че стоя крак връз кракLaughing
Идеята е друга, прочети ми пак постовете. За баланс и съчетание говорим и двете.  Peace

То си личи , най-активна си във форума ! Grinning

Ииии?  Laughing
Аз какво да направя, като работата ми е такава, че си имам свободно време? Нима това е лошо? Не мисля...  Whistling
Защо всеки пък това му боде очите? Щеше ли да си по-благосклонна към мен, ако работех като продавачка от ранни зори до тъмно, нон стоп на крак? Щото тогава нямаше да взимам повече пари определено, ама явно в очите ви е достойно само ако работното време е мега напрегнато?

# 313
  • Мнения: 54 958
Не , бе , Вили Wink
Радвам се , че е така , имах предвид , че не се бъхтиш в истинския смисъл на думата .
Моята работа и тя е подобна , за щастие ! bowuu

# 314
  • Мнения: 5 710


С две думи моите тъжни прогнози са за големи проблеми по тази линия. Сега още берем плодовете на социалистическата масова заетост.

плюс социални тежести разни, които ще се увеличават, няма да намаляват

Хиър, аз също мисля, като теб. Предпочитам по-скромен живот сега, за по-спокойни старини утре.

Общи условия

Активация на акаунт