Дали е спестовност или скъперничество

  • 19 359
  • 359
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 7 947
Не , бе , Вили Wink
Радвам се , че е така , имах предвид , че не се бъхтиш в истинския смисъл на думата .
Моята работа и тя е подобна , за щастие ! bowuu

Ами...какво да ти кажа...
Кой - за каквото е учил дет се вика  Laughing

# 316
  • Мнения: 5 462
Не , бе , Вили Wink
Радвам се , че е така , имах предвид , че не се бъхтиш в истинския смисъл на думата .
Моята работа и тя е подобна , за щастие ! bowuu

Ами...какво да ти кажа...
Кой - за каквото е учил дет се вика  Laughing
Ахааа няма начин . Joy
Другите се бъхтят до премала .. Whistling #Crazy

# 317
  • Мнения: 7 947
Кои други?  newsm78
Не е задължително да си извършвал физическа работа, за да се умориш. Пък и аз като казах "бъхташ" имах предвид работа, а не измерване коя колко е и кой колко работи. Защото в общи линии у нас работната ръка не е добре оценена, няма какво да се лъжем.

# 318
  • Мнения: 65
Какви "спокойни старини" , бе, какво "подсигуряване" в пенсионна възраст... нема да сме живи...Плувай си, момиче, у морето и не ги слушай!  Wink
 

# 319
  • Мнения: 4 916
И аз да кажа като Гиньо Ганев - вие може и да не сте живи, но аз смятам да съм.

# 320
  • Мнения: 2 563
И аз да кажа като Гиньо Ганев - вие може и да не сте живи, но аз смятам да съм.

Пък ако не съм, нека децата да наследят нещо.

# 321
  • Мнения: 739


Пък ако не съм, нека децата да наследят нещо.

Какво по-добро наследство от дългове  Simple Smile

# 322
  • Мнения: X
И аз да кажа като Гиньо Ганев - вие може и да не сте живи, но аз смятам да съм.
Абе то всички смятаме да сме,ама Господ не пита кой иска и кой не....
Майка ми се пенсионира и след 3 месеца се разболя от рак,а след още 1,3 месеца си отиде....
Така ,че....Ние предполагаме,а Господ разполага!

# 323
  • Мнения: 4 916
На теб какво ти пречи, че някой си има планове?

# 324
  • Мнения: 1 174
Винаги съм се чудила на такъв начин на мислене. Наскоро го чух от мъжа ми, не предполагах, че е толкова черноглед, каза ми нещо в смисъл, че едва ли ще доживеем до пенсия.
Чак скръцнах със зъби и водихме дълъг и напоителен спор по въпроса "Ами ако доживеем до заветните 65 или 70 години"  Rolling Eyes.
Да живееш ден за ден никога не ми е било по вкуса.

# 325
  • Мнения: 7 947
Роси, аз не казвам никъде ден за ден. Защо винаги се стига до крайностите?

# 326
  • Мнения: 1 174
Не до крайности, Вили.
Обаче да имаш едно наум. Ето на нас ни се случи - мъжът ми остана без работа почти 3 месеца. Ако не бяхме позаделяли някой лев - нямаше да можем да изкараме тия 3 месеца без неговата заплата.
Например имахме заделени 1000лв. и мъж ми искаше да си купуваме телевизор - плазма някаква. Аз се запънах и казах, че предпочитам да го вземем на изплащане, защото така ще плащаме по 100-тина лева на месец и няма да похарчим спестените пари за някаква глупост /ми за мен си е глупост, не е като да нямаме телевизор  Rolling Eyes/ Та накрая решихме да изчакаме изобщо с покупката и добре че така стана, щото след 5 дена мъжът ми излезе неплатен отпуск, после напусна и още 2 месеца докато си намери работа, щяхме гладни да умрем дет се казва, ма иначе в хола щяхме да гледаме ТВ на плазма  #Cussing out
Това имам предвид - ден за ден, без поне малко да предвидиш, че всичко се случва. И да харчиш без да си правиш сметка за неща, които обективно погледнато могат да почакат.

# 327
  • Мнения: 7 947
Това е друго, Роси. Едните 1000лв за всеки случаи не са като да живееш, за да трупаш и да не харчиш нищичко излишно от това, без което няма как да изкараш месеца. Ми имам такива примери. И той, и тя - взимат добри заплати, общата сума възлиза на доста повече от това, което харчиш през месеца за храна, разходи и тн. Ами облечени са зле, не ходят на почивки или ако ходят - ходят на мизерни места и то много рядко, празници не празнуват никога навън, нито канят гости - разходи излишни били. Тя пазарува от магазините по левче, той - въобще не пазарува, а когато се скъсала блузата - значи имал нужда от нова. Нямат скъпи вещи. Но за сметка на всичкото това - имат банкови сметки и често споделят колко са доволни...Ей това не го разбирам  Wink

# 328
  • Мнения: X
На теб какво ти пречи, че някой си има планове?
Не ми пречи,защо така реши?
Просто аз съм по-умерена в планове,които не зависят изцяло от моя милост....като например колко ще продължи живота ми.
Ако не съм решила да се самоубивам ,де...    Laughing

# 329
  • Мнения: 1 174
А това е другата крайност, аз не познавам такива хора, в смисъл познавам харчещи малко или не ходещи никъде, но то си е от нямане, а не за да имаш в сметката  Shocked И на мен ми звучи драстично. Особено частта с неходенето никъде, да можеш да си го позволиш и да се лишаваш от развлечения е ужасно  Tired
Между другото по времето на Тодор Живков е имало нещо такова, но то е било по - скоро от нямане къде да си изхарчиш парите, и всички са имали влогове. И ако са успявали - купували жилища. Сега се сещам за родителите на моя приятелка, те имат 3 апартамента, а живеят в къща на село и гледат картофи, които продават на пазара. Вече са на възраст, но не продават примерно едното жилище, могат да му вземат добри пари и да си живеят добре или поне под наем да го дадат, но не  Naughty
Копат картофите и живеят мизарно на село. И ей туй не го разбирам.
Те пък под претекст да има за децата.

Общи условия

Активация на акаунт