Еко сватба - споделете опит

  • 16 001
  • 316
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 658
Даа, сигурно съм най-големия био маняк в Маммата, но не ми достигат идеи за случая. Искаше ми се да чуя отзиви на хора присъствали на такава сватба.
Бюджета - тук идеята е да не се харчат много пари - с минимално потребление да постигнеш незабравим празник. Четох някъде, че някои двойки влагат в повторна употреба разни отпадъчни хартии и пр. от домакинството за да направят декорациите.
Идеята с плажа е интересна, но транспорта на нас и гостите до морето не е много еко Confused От Пловдив сме.

Еовин , сега прочетох твоя отговор. Да, по мейл е добра идея!

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 16:59 от Kabiv

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Представите ми за еко-сватба са следните: нахлузвате си старите дънки, обличате по някоя тениска, грабвате децата и двама свидетели и отивате пеша до Гражданското. Толкоз.

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Даа, сигурно съм най-големия био маняк в Маммата, но не ми достигат идеи за случая. Искаше ми се да чуя отзиви на хора присъствали на такава сватба.


Помоли да ти преместят темата в алтернативния подфорум  Peace предполагам знаеш за него  Wink

# 18
  • Мнения: 326
 
Kabiv, идеята да си декорираш сватбата с отпадъчни хартии ми се струва като виц. Била съм на много сватби, може би стотина, но нито една не е била био. Не е ли достатъчно да се сервира био храна?

# 19
  • Мнения: 2 821

Бюджета - тук идеята е да не се харчат много пари - с минимално потребление да постигнеш незабравим празник. Четох някъде, че някои двойки влагат в повторна употреба разни отпадъчни хартии и пр. от домакинството за да направят декорациите.

Абе не знам..с това лудване по еко-то, май повечко бюджет ще ви е нужен - био храни, естествени материи. Определено повече пари ще ви излезе Laughing

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Бюджета - тук идеята е да не се харчат много пари - с минимално потребление да постигнеш незабравим празник. Четох някъде, че някои двойки влагат в повторна употреба разни отпадъчни хартии и пр. от домакинството за да направят декорациите.

Абе не знам..с това лудване по еко-то, май повечко бюджет ще ви е нужен - био храни, естествени материи. Определено повече пари ще ви излезе Laughing
Ако си имат собствено стопанство ще им излезне само труда  Grinning

# 21
  • Мнения: 6 993
Другото, което се бях сетила - без подаръци и излишни опаковки, нито пари в плик (излишна опаковка) - кой колкото е решил, изпраща за някаква благотворителна кауза, която вие сте решили и сте им го написали в поканите, дето бяха по имейл.

# 22
  • Мнения: 4 916
Задължиттелно ще бъде незабравимо преживяване, защото малко хора ще са присъствали дотогава на такова. Най-вероятно никой.
Всичко зависи от дълбочината на убежденията на двойката и това, което искат. Ако искат нещо семпло - подпис плюс непретенциозен прием. Ако държат на вегетарианското, със сигурност ще им излезе по-скъпо, но пък бабите и дядовците, които са ходили все на сватби с мешана скара, ще има да разказват през следващите 20 години.

# 23
  • Мнения: 326
Другото, което се бях сетила - без подаръци и излишни опаковки, нито пари в плик (излишна опаковка) - кой колкото е решил, изпраща за някаква благотворителна кауза, която вие сте решили и сте им го написали в поканите, дето бяха по имейл.

 Не може така. Нека гостите дадат парите, пък после младоженците ще решат да ги даряват ли, или не. Не може да ангажират гостите да даряват пари за каузи, които може би никак не ги вълнуват.

# 24
  • Мнения: 22 433
Хмм, био, био....ама колко е био ако не си го гледал как расте, не е много сигурно...)
Иначе с разни там стари боклуци, може да си направиш декорация....ама не виждам кое ще и е био и на нея.

# 25
  • Мнения: 6 993
Изнесен ритуал, за да не пътуват гостите с колите из града.
Никакви щуротии с взимане на младоженец, булка, кумове и дрън - дрън - пак излишно харчене на бензин.

# 26
  • Мнения: 2 821
Другото, което се бях сетила - без подаръци и излишни опаковки, нито пари в плик (излишна опаковка) - кой колкото е решил, изпраща за някаква благотворителна кауза, която вие сте решили и сте им го написали в поканите, дето бяха по имейл.

..много Холивудски взехте да го давате Whistling...Алтруизмът е "еко" ли Mr. Green..Досега си мислех, че е специално качество на човека ooooh!...добродетел някак

# 27
  • Мнения: 6 993
 Rolling Eyes
Ами за мен лично това би бил добър подарък. Явно само за мен, четейки реакциите ви. За мен примерно е по-важно да бъдат спасени панди, орангутани и снежни леопарди, от колкото аз да събера тиган и сервизи.
Не бих поставила ограничение, ако искат могат и да не даряват, т.е. да са без подарък, ако не им харесва каузата и идеята. Няма да се обидя. Rolling Eyes Не се омъжвам заради подаръци. Евентуално, де, щот я се омъжа, я не. Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 10 825
Да не повтарям Саня, но и според мен това ще е най-екото Wink

# 29
  • Мнения: 326
 Само да попитам, защо смесвате сватбата на двама души със спасяването на панди и орангутани? Аз не виждам никаква логична връзка, за да се смесват двете неща по уместен начин. Въобще идеите с боклуците като декорация и даряването на парите за някаква кауза са напълно неуместни, а и показват неуважение към гостите. Ако аз съм близка, която иска да направи подарък на семейството, но ми се каже да дам подаръка си на орангутаните ще се обидя, съвсем сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт