Еко сватба - споделете опит

  • 16 010
  • 316
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 95
http://ruffledblog.com/vintage-colorado-wedding/?nggpage=3

http://www.stumbleupon.com/su/1UqKxj/greenweddingshoes.com/real- … -inspired-wedding

Аз съм си запазила ето тези 2 линка, не знам колко са еко и колко меко,но се надявам един ден моята сватба да е подобна Simple Smile

# 31
  • Мнения: 6 993
Мда, явно не се кефят хората на това. Питах приятелките си, казаха, че със сигурност ще дарят за каквото съм си избрала, но и ще донесат подарък. Целта е да се избегнат подаръците и излишните опаковки, това е обвързването със сватбата и двамата души. Ама явно не е подходящо за нашенските условия. Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 2 821
Rolling Eyes
Ами за мен лично това би бил добър подарък. Явно само за мен, четейки реакциите ви. За мен примерно е по-важно да бъдат спасени панди, орангутани и снежни леопарди, от колкото аз да събера тиган и сервизи.
Не бих поставила ограничение, ако искат могат и да не даряват, т.е. да са без подарък, ако не им харесва каузата и идеята. Няма да се обидя. Rolling Eyes Не се омъжвам заради подаръци. Евентуално, де, щот я се омъжа, я не. Laughing
Аз те разбирам. И ми харесва мисленето ти, но на масата, правещи сватби - едва ли Wink

# 33
  • Мнения: 326
 Първо, че идеята не ме кефи, второ не намирам никаква логична връзка да се жениш да речем ти, и твоите гости да не ти подаряват нищо, а да го подаряват на орангутаните. Звучи ми абсурдно и детинско. Добре, за опаковките разбирам, че може и да се избегнат, но какво против имаш подаръците, не обичаш да получаваш подаръци ли?

# 34
  • Мнения: 2 821
Отилия, алтруизмът е добродетел. Не е задължително всеки човек да притежава това качество Wink..би било добре, но е прекалено идеализирано да се случи..

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Темата определено е за алтернативния... Flutter

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Сватба в  планината Родопите/селата Арда,Смилян и други са подходящи/ Може  и в пещера ,хем еко  хем екстремно. Мисля ,че и други са го правили , явно по-различното   ще е  в менюто.Ще се  наложи  в мейлите  да обясните  вашата идея за еко тържество за да няма недоразумения.

# 37
  • Мнения: 326
Сватба в  планината Родопите/селата Арда,Смилян и други са подходящи/ Може  и в пещера ,хем еко  хем екстремно.

 А бабите си и по-възрастните гости как да покатерят в пещерата?  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 9 865
Аз имам много идеи за сватба и организация, в стил DIY, но доколко е еко, въобще нямам представа. Мисля си, че доста от украсата мога да си направя сама, вкл. покани и др.
Не бих поканила сульо и пульо, така че гостите биха били малко, по-малко разход на гориво, по-малко консумация на каквото и да е.
Бих предложила малко храна, а не огромни порции мазни гадости (била съм на 3-4 сватби и никога нищо от яденето не ми е допадало, освен веднъж една тора, само една) , които и без това не се изяждат. Мислила съм си, това съм го споделяла и с Еовин, че бих се свързала с някой от познатите фууд-блогъри за съдействие, защо не... Винаги съм искала сватбата ми да не е с "класическата" ресторантска храна, а с акцент върху качеството на храната и нейното приготвяне и вид.
Мисля си, че ако една сватба претендира да е еко, трябва да се прави през деня и да се ползва дневната светлина, но не предпочитам дневни сватби... Не, че някой ме пита какви ги предпочитам. Това са хипотези само. Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4 300
Направете си една банкова съвместна сметка и кажете, че искате подаръци пари в нея, пишете я в поканата. Пък после правете каквото искате с парите.
Това с фондовете и благотворителността е тренди, но от една сума нагоре. Правят го Уилям и Кейт, Гергов и Деница. Не че знам кой седи зад никовете де, всеки си решава.
За мен еко-сватба е леко как да кажа, гръмко и кухо едновременно. Ако начинът ти на живот е такъв естествено, че ще направиш същото и на сватбата си- като почнеш от храната, та стигнеш до сервирането, украсите и т.н. Всяко нещо може да бъде напраевено поне по два начина, вкл. и стигането до морето ( понеже видях, че го коментирате като не-еко- нищо не пречи да е с влак, разделете се в два вагона и си направете моминските/ергенските партита по вагони).
И..не е задължително да каните баба си:)

# 40
  • Мнения: 326
И..не е задължително да каните баба си:)

 Що бе, горката баба какво е виновна, че внучката или внукът е кукувец, който ще се жени в пещера, че да не я канят? Значи орангутаните да ги обичаме и уважаваме, ама родната си баба не  ooooh!

# 41
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ако все още има опция изнесен ритуал в общината, венчавате се на крепостната стена в Стария град, на Бунарджика или на спирката на детската железница на Младежкия хълм, гостите правят оборка на района и ритуално ви поднасят чувалите с боклуци, а вие ги черпите с вегански мезенца.

Обаче предварителната подготовка задължително трябва да започне с уговорка с общината за предоставяне и извозване на контейнери, за да не се окаже, че ако евентуално някой дари пари, те да отидат за заплащането на извозването на отпадъци.

# 42
  • Мнения: 4 300
Е, тя бабата щом не се е отказала с Държавен вестник от внучка, която толкова години съжителства в грях, че и две деца родила, ще преживее и една по нестандартна сватба, на която може и да не е поканена  Wink

# 43
  • Мнения: 326
Е, тя бабата щом не се е отказала с Държавен вестник от внучка, която толкова години съжителства в грях, че и две деца родила, ще преживее и една по нестандартна сватба, на която може и да не е поканена  Wink

 Рокси, ама ти сериозно ли? Знаеш ли за един възрастен сантиментален човек каква мъжа и обида ще е това? Най-малкото е неуважение.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт