Еко сватба - споделете опит

  • 16 037
  • 316
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 634
Аз съм практичен човек - като видя нещо веднага смятам доколко и как може да се постигне ефектът на картинката и какво би струвало.

Моя приятелка искаше да организира сватбата си тематично и избра горска, в полите на Витоша. Толкова скъпо и трудно беше за организиране, че накрая предпочете да плати на чужбински хотел за 50 човека и оттам да организират всичко.

# 301
  • Мнения: 2 381

Аз съм практичен човек - като видя нещо веднага смятам доколко и как може да се постигне ефектът на картинката и какво би струвало. Ако това ти се струва мрънкан, проблемът си е твой!


Губиш ми времето, не разбра ли? Влизам в темата, защото ми е приятно, не за да ти чета дълбокомислените слова. Черногледството ми едва в повече. Ако аз не мога да го постигна, значи не става.
Аз бих искала да пробвам без някой да ми казва колко е трудно. Ако се уверя, че не ми е по силите няма да повторя или ще променя нещо.
Мрън, мрън, мрън.

# 302
  • Мнения: 6 999
Да, октопод, така си е, на запад всички тия чудесии се правят от сватбени агенции, младоженците само дават някакви начални насоки и после одобряват или не идеите на агентите. И луди пари се дават за това.

# 303
  • София
  • Мнения: 62 595

Аз съм практичен човек - като видя нещо веднага смятам доколко и как може да се постигне ефектът на картинката и какво би струвало. Ако това ти се струва мрънкан, проблемът си е твой!


Губиш ми времето, не разбра ли? Влизам в темата, защото ми е приятно, не за да ти чета дълбокомислените слова. Черногледството ми едва в повече. Ако аз не мога да го постигна, значи не става.
Аз бих искала да пробвам без някой да ми казва колко е трудно. Ако се уверя, че не ми е по силите няма да повторя или ще променя нещо.
Мрън, мрън, мрън.

Тогава защо изобщо ми четеш постовете? Подминавай ги! пък щом толкова ти харесва първо да си чупиш главата в нещата, а после да мислиш, твоя си работа!

# 304
# 305
  • Мнения: 2 381
Тогава защо изобщо ми четеш постовете? Подминавай ги! пък щом толкова ти харесва първо да си чупиш главата в нещата, а после да мислиш, твоя си работа!

Защото следя темата. Мръннннннн  Twisted Evil
.....
джоджо, това е от Разложкия край (ако не е самият Разлог). Те организират подобни тържества, не е от вчера. Хареса ми украсата на масата. Плаща се за всичко това и не е никак евтино  Laughing

# 306
  • Мнения: 3 634
Да, октопод, така си е, на запад всички тия чудесии се правят от сватбени агенции, младоженците само дават някакви начални насоки и после одобряват или не идеите на агентите. И луди пари се дават за това.

Не съм разпитвала за детайли, но знам че тук само за кетъринг искаха 10хил лв, а сега толкова ще струва 2-дневния престой на всички гости в комплекса и може би част от вечерята. Ще ви покажа снимки в края на септември, сватбата предстои.

# 307
  • Мнения: 6 999
Мдам, и една приятелка искаше сватба на собствения двор на къщата им и им искаха някакви баснословни цени за кетъринг, та в крайна сметка - обикновена сватба в ресторант.

# 308
  • Мнения: 654
Когато дойде време за моята сватба си я представям така:
Имаме около три декара двор.
Та по време на пролетните дъждове,тревата избуява бързо.
Затова за гостите ще има състезание кой повече може да окоси.
След това ще се заемем с опъване на шатрата и подреждане на масите.
За дамите ще организирам състезание за най-красива салата.
А за десерта/щото отнема време/ще бъда по толерантна-може от вкъщи да го донесат.
За да не оставят съседи изолирани,те ще се включат с най доброто от реколтата си.
За основното ядене ще се погрижат приятели-ловци.
За да не им се бърка никой,сами и ще го приготвят.
А аз....аз ще се погрижа никой да не стой без работа.
Аааа ще има и деца.
За тях ще заровя тук-там дребни подаръци-така ще прекопаят градината.
Дали забравих нещо newsm78

# 309
  • Мнения: 5 710
Представям си го така: да намерим непретенциозна селска къща или манастир, да поканя гостите без строги официални дрехи (за мен това е излишно потребление на синтетични материи и ненужна показност), да им създам непринудена топла обстановка; за децата някакво полезно занимание; музиката да бъде от инструменти, а не дигитална. За декорацията вероятно ще ангажирам професионалист, дори да е за hand made. Църковния ритуал ще бъде католически и на самото място на почерпката, а не в църква. Подписването в общината е сухарска бюрокращина, която ще спестим на гостите си и децата. Ще се подпишем предварително.

Много ми харесват идеите ти:)
За децата ми хареса идеята за традиционни игри, които няма къде да видят/и играят вече.
Манастир обаче не зная как се съчетава с католически обред?

# 310
  • Мнения: 0
Привет! Нашата сватба мина на 30 Април. Идеята ми беше на първо място да си направя всичко сама и второ, да е до колкото е възможно природосъобразно. Може да видиш на следния линк някои от аксесоарите ми, като най-голяма гордост са ми хартиените цветя от рециклирана хартия, които използвахме за украса в ресторанта:

http://doni4dfp.snimka.bg/wedding/svatbeni-aksesoari.609968.24409750

Проблемът е, че всички тези аксесоари са неизползваеми и вече прашолясват-искам да им се даде още живот! Ако имаш интерес пиши ми на: dfp@abv.bg

# 311
  • Мнения: 6 999
Браво, много са добри  Peace

# 312
  • Мнения: 654
Чудесни цветя.
В този мрачен ден,те ми се усмихнаха  bouquet  bouquet

# 313
  • Мнения: 0
Ако искате еко сватба, може да ми пишете на лични!

# 314
  • Мнения: 658
Благодаря, milenka_stz! Аз вече реших какво ще правя и си движа нещата. Като ми остане малко време ще напиша повече подробности..., макар че сгреших с пускането на тази тема и не ми носи положителна енергия. Мрън!
Още веднъж благодаря на всички, които ми помогнаха със съвет и ми избистриха идеята!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт