Не знам как да озаглавя темата

  • 13 781
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 481
Винаги се намира някой възрастен идиот, който учи ЧУЖДИ деца на подобни думи, псувни и цинизми. Сестра ми като беше малка и нея така я учеха лелите и чичовците от квартала. За тях е повод за гордост и весели закачки.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 118
ми аз пишката на детето си я наричам пишка...нали от там пишка...не го намирам грубо, цинично, неприлично...

знае частите на тялото...циците разбира се са гърди...и 50 годишен да каже цици ми е грозно.
Чона дори нямам идея какво трябва да е.
За мен не е  лошо детето да познава частите на тялото и то ако може с най-истинските им имена(или поне не с някакви безумно измисрлени, не и с цинични) и да приема нормално това...а не после някой като му каже дупе или пишка и да изпада в изтерично, притеснен, и очарован от простотията смях примерно.

# 17
  • Мнения: 1 669
Помня, че имаше подобна тема, но не се включих, защото не беше на дневен ред. Добре, гърдите са гърди, а как казвате на мястото, от където пишка момиченцето? То пита?

# 18
  • Мнения: 556
Според мен не толкова голяма драма , че казва цици и пишка. И аз ги използвам- вие как наричате половите органи на синовете си.  Има и доста по-цветисти наименования, които вече биха ме притеснили.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 335
Вергилия, при следващ опит на роднината да образова децата я отрежи в зародиш и не допускай следващи опити. Без външната стимулация децата постепенно ще престанат да са толкова ангажирани с атрибутите си, а ако ги назоват по неприемлив за теб начин им казвай кратко и дружелюбно "това се нарича еди-как-си" (даже няма нужда да обясняваш как НЕ се нарича) и си продължете обичайните действия за да не ги фиксираш на тази тема и за да не видят, че ти е особено важно да НЕ правят конкретно нещо, защото това разбира се максимално ще ги мотивира да го правят Simple Smile

А пишка-та е дума нормална. Виж трибуквените дисфемизми са по-тревожни... Що се отнася до циците - те определено са гърди... и определено не са пъпове...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 118
Помня, че имаше подобна тема, но не се включих, защото не беше на дневен ред. Добре, гърдите са гърди, а как казвате на мястото, от където пишка момиченцето? То пита?

момиче момче, най-простото и близко за мен е пишка.пък в една малко по-късна възраст вече може да бъде запознато и с иiтинските  им имена, да знае все пак как наистина се казват.

и мен като di_angel повече ме потрисат някакви измислени или жаргонни наименования.

Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 09:50 от Angel_Dust

# 21
  • Мнения: 296
..... Добре, гърдите са гърди, а как казвате на мястото, от където пишка момиченцето? То пита?
Дъщеря ми е на 4 години и 2 месеца. Имаме отдавна детска енциклопедия на човешкото тяло - много забавна. По нея съм и казвала истинските имена на половите органи, но без да акцентирам. Тъпо ми се струва толкова малко дете както да казва  "дуда", "чона" /или там както бяха/, така и да използва "вагина". Та при нас си е "дупе". Гърдите са си гърди /моите/, гърдички /нейните/.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 656
Не, Вергилия, в първи клас не всички псуват като каруцари. Синът ми е 1 година по-голям от твоя (и е роден на същата дата, хихи), но такива думи не знае и не употребява, с изключение на думата "г*з", на която са го открехнали в училище, но знае, че не е хубава дума и не я казва. Не одобрявам поведението на твоята роднина с учителските заложби (мога да се досетя каква ти се пада Simple Smile ) и не смятам, че ти си предубедена.

# 23
  • Мнения: 420
На стараещи се да научат детето на цветисти изрази казвам да ходят да учат техните си деца и да отавят образованието на моето на мен.
Иначе бол "доброжелатели", дори една 60-тина годишна онзи ден поздрави сина ми с: "К-во става бе, да му е.а майката"

# 24
  • София
  • Мнения: 5 656
Ох, и аз съм забелязала подчертана склонност на някои възрастни хора от едни уважавани години нататък да употребяват подобни изрази и винаги съм се чудела каква е причината - най-после чувстват свободата безнаказано да говорят глупости? Или по този начин смятат, че ще стопят дистанцията между поколенията и ще изглеждат много отворени и съвременни?

# 25
  • Мнения: 429
Вергилия, от Русе си, няма начин да не знаеш яслата в Дом майка и дете. Та синът ми от там научи чоча и буба.

# 26
  • Западен парк
  • Мнения: 394
У нас от големия ми син остана думата "пишонка", която и малкия употребява за себе си. А преди няколко месеца ми заяви:
-Ти имаш големи гърди, защо?
-Защото съм жена.
-А тати?
-Тати е мъж и има малки гърди.
-А аз и бате?
-Вие сте мъже и имате малки гърди.
-И всички мъже ли имат пишонки? Даже тати ли?
-Да всички, даже и тате.
-А жените имат "пиша".
-Да, ти знаеш ли какво е?
-Ами да, Адриана (детенце от градината) ми показа.
Интересуват се и още как! Само трябва много да се обяснява и тогава те научават названията на органите и съответните действия от нас, външните лица остават като фон на домашното познание.

# 27
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
В този ред на мисли, мога ли да попитам, защо се използват разни безумни наименования на половите органи пред децата?

# 28
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Преди време търсих тук във форума тема където да е обсъждано как да наричаме интимните части пред децата, но за съжаление не открих и си купих книгата "Моето сексуално образование, за деца до 6г." (http://www.book.store.bg/p36785/moeto-seksualno-obrazovanie-za-d … oan-dzhejkyb.html) като се подведох по рейтинга в сайта, но нещо не оправда очакванията ми. Частите на тялото са с научните наименования, а ми се струва прибързано да науча 3г. дете да казва  вагина и пенис. Не че не съм и го казвала, но за сега тя казва че има гърдички,дупе и пише(то) което за нейната възраст ми се струва нормално.

# 29
  • Мнения: 4 555
Вагина и пенис не са научните наименования, а чужди думи, които в книгата явно ги е домързяло да преведат.

Общи условия

Активация на акаунт