През лятото плетем и на слънце се печем

  • 93 380
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Обеците на Рая са страхотни, най- ми допаднаха тези в комплект с кулието.
Одеалцето на Bulechka™ е слдко и и зглежда ще е уютно под него Simple Smile

# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 1 196
Кати    bouquet
Пуфи Hug
Рая,страхотни са  Heart Eyes Тити - много хубава рокля,деколтето е станало един път   bouquet
Bulechka™ - много нежно и красиво,браво за труда   bouquet И аз съм на такава вълна,ще се пробвам да изплета одеалце,но още търся модел.

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 1 654
здравейте момичета Simple Smile
Кати чудесна нова тема
аз искам да изплета шапка; от този тип http://www.garnstudio.com/lang/en/visoppskrift.php?d_nr=107& … id=15&lang=en
та разчитам на вашата помощ
 къде да намеря съкращения на термините, за да си ги преведа евентуално от английски
ако някой е плел такава или подобна още по - дупчеста плетка моля да помогне
и накрая.. как бе джанъм се плете шапка  Laughing
Благодаря че ви има! Heart Eyes

Заповядай, симпатична шапка, може и аз да се пробвам:

Шапка s/m - m/l

Прежда памук/вискоза 100г / 335 м (Ярнарт Джинс ще е идеална)
Куки 3.5 мм / 3 мм за ластика

Набирате 105 - 110 бримки на куки 3 мм и с двоен конец плетете в кръг 1 ред лицева плетка и
продължавате с ластик 2л./3оп. Изплитате 5 см ластик, на последния ред свивате равномерно 3 - 0 бримки,
така че да се получат 102 - 110 бримки. Минавате на куки 3.5 мм и единичен конец.
1 ред: *1 наметка, 2 л. заедно*, повтаряте от *-*
2 ред: лицева плетка
Повтаряте редове 1 и 2, докато плетката стане 24-25 см. След това започвате да редувате
един лицев и един опаков ред, като равномерно свивате по 10 бримки на всеки втори ред
общо 3 пъти = 72 - 80 бримки. Следващите 2 реда плетете лицево всички бримки две по две
заедно = 18 - 20 бр. Отрязвате конеца и го прекарвате през останалите бримки. Издърпвате и затягате.

# 21
  • Мнения: 293
Да си покажа и този комплект бижута (от снощи)- колие и пръстен:


Току що си изплетох едно пръстенче към това колие  Mr. Green

схема

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 11:50 от nela_66

# 22
  • Мнения: 4
Морски поздрави от мен.Много благодаря за новата тема на създателите ѝ.Аз плета по малко и много неща едновременно.А дано да видят бял свят скоро.
Булечка честита Ви радост у дома,аз малко съм пропуснала. Embarassed Embarassed
Солени целувки от Черното море.

# 23
# 24
  • Мнения: 4
Заповядай, симпатична шапка, може и аз да се пробвам:

Шапка s/m - m/l

Прежда памук/вискоза 100г / 335 м (Ярнарт Джинс ще е идеална)
Куки 3.5 мм / 3 мм за ластика

Набирате 105 - 110 бримки на куки 3 мм и с двоен конец плетете в кръг 1 ред лицева плетка и
продължавате с ластик 2л./3оп. Изплитате 5 см ластик, на последния ред свивате равномерно 3 - 0 бримки,
така че да се получат 102 - 110 бримки. Минавате на куки 3.5 мм и единичен конец.
1 ред: *1 наметка, 2 л. заедно*, повтаряте от *-*

2 ред: лицева плетка
Повтаряте редове 1 и 2, докато плетката стане 24-25 см. След това започвате да редувате
един лицев и един опаков ред, като равномерно свивате по 10 бримки на всеки втори ред
общо 3 пъти = 72 - 80 бримки. Следващите 2 реда плетете лицево всички бримки две по две
заедно = 18 - 20 бр. Отрязвате конеца и го прекарвате през останалите бримки. Издърпвате и затягате.
[/quote]

Благодаря ти много Карамелена бисквитке!
пробвах получава се..тъкмо имах малко джинс останал Simple Smile)дано ми се получат свивките  Mr. Green
между другото жилетката ми по твоето описание е почти готова благодаря ти за помощта  Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 0
Да се запиша и аз в новата тема.
Понаплетох разни нещица... носих кука и остатъци от прежди докато пътувах насам-натам Simple Smile
от тук:
https://picasaweb.google.com/PamiraM/vboIKL#5638123221446856610
и нататък.
Даже си намерих дружка ...  високо в планината:
https://picasaweb.google.com/PamiraM/vboIKL#5638130252536192290

# 26
  • Мнения: 1 172
http://amelly.snimka.bg/hobby/napravih-si-sama.175687.24537855

рокля на една кука, прежда кайро, 300 грама

# 27
  • София
  • Мнения: 1 654

Амели, прекрасна лятна рокля, браво!   bouquet

# 28
  • Мнения: 9 903
чудесна рокля! Каква е плетката на горната част?

памира, оригинална пола видях, от новите неща е, нали? и първата шапка е много интересна.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 522
Браво на вас, много красиви неща плетете. Peace
Амели роклята е станала разкошна и бижутата на nela_66, са много хубави и идейни.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт