През лятото плетем и на слънце се печем

  • 93 492
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 0
Блу айс,благодаря зя клипчето  bouquetОтносно плетенето на фламенко,мога да споделя следният опит:аз плетох Ализе дантела.Нанизах 4 бримки през три дупки/т.е.нанизвам в една дупка,пропускам три и пак така/След това обърнах плетивото и започнах да изплитам вс.бримка с конеца от сл. дупка.Шишовете ми бяха номер 7.Като за да стане по-надиплено,единият път изплитах вс.дупка,а сл.път през три дупки.
Дано да съм ти била полезна-хич не е сложно и ако не ти хареса ,разплиташ и почваш пак Joy
Ако го нацелиш,шалът става готов за 1 час!

# 541
  • Мнения: 2
.....
Дано да съм ти била полезна-хич не е сложно и ако не ти хареса ,разплиташ и почваш пак Joy


 Joy Joy
Мерси много! Ще опитам, дори и да си поиграя повече от час  Wink Simple Smile))

# 542
  • Мнения: 434
Добро утро.
Снощи успях да се преборя с Фламенкото и вече съм му фенка  Laughing
Ще взема да си оплета от всички разцветки шалчета, много са ефектни.


Днес ще се боря с една гранка "Болеро", да видим какво ще се получи.

# 543
  • Мнения: 2
здравейте момичета,

аз рядко пиша, но ви чета редовно. и сега имам нужда от вашата помощ. порових се в бибилиотеката, но не успях да намеря точно това, което ми трябва.
искам да си направя ажурна блузка с формата на трапец, не знам как точно да я опиша, нещо подобно на това като форма. знам, че за този модел си има тема в руския форум, но мен ми интересува повече "кройката", а не самия ажур.



Ще съм благодарна, ако някой ме насочи към подобни модели. Simple Smile

п.с. Знаете ли дали някое от списанията за плетиво на български не предлага подобен модел?

# 544
  • Мнения: 2
Добро утро.
Снощи успях да се преборя с Фламенкото и вече съм му фенка  Laughing
Ще взема да си оплета от всички разцветки шалчета, много са ефектни.


Днес ще се боря с една гранка "Болеро", да видим какво ще се получи.

Ехааа! Шалът е страхотен! Като понапредна малко и аз ще пробвам този вариант.
Инак и аз успях да се преборя с моя шал, като за начало екстра се получи Simple Smile)

# 545
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!Нямам време напоследък да качвам плетива и да чета редовно форума.Ето някои от новите ми плетива;  Това е шал и шапка от Крейзи мохер-  http://www.bandd-yarn.com/catalogModels.php?id=122

# 546
  • Мнения: 0
Имах остатъци от Мерино де лукс ,добавих други цветове и станаха 3 едноцветни и 1 цвят Мерино Батик.Получи се тази жилетка;

# 547
  • Мнения: 0
Новата ми блузка от 100% Мерино- http://www.bandd-yarn.com/catalogModels.php?id=132    .Разхода ми е 400 гр.

# 548
  • Мнения: 1 198
bobi7315 ,честно събра ми погледа  Crazy Всички неща са ФАНТАЗИИ    bouquet Страхотни!Жилетката е много ефектна и красива с тези цветове!А шапката и шала - много красиви и нежни цветове.За шапката имаш ли схема?
Blue_eyes ,наистина много ефектно!Страхотно ти се е получил шала,поздравления   bouquet

# 549
  • varna
  • Мнения: 41
bobi7315, много ми хареса жилетката thumbsup

# 550
  • Мнения: 112
Здравейте, само ви чета и плакно окото Simple Smile Блу Айс, с колко бримки направи шала?

# 551
  • Мнения: 434
Заплетох го на 9 бримки и после съм плела през една дупка.

# 552
  • Мнения: 114
Blue_eyes, чуден пръв шал от Фламенко! Честит да ти е! Heart Eyes

Бобче, невероятни са ти плетивата! Браво, много ти се радвам!  Heart Eyes

Ето моето подаръче готово - и

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 12:22 от big pufana

# 553
  • Мнения: 18 060
здравейте момичета,

аз рядко пиша, но ви чета редовно. и сега имам нужда от вашата помощ. порових се в бибилиотеката, но не успях да намеря точно това, което ми трябва.
искам да си направя ажурна блузка с формата на трапец, не знам как точно да я опиша, нещо подобно на това като форма. знам, че за този модел си има тема в руския форум, но мен ми интересува повече "кройката", а не самия ажур.

Ще съм благодарна, ако някой ме насочи към подобни модели. Simple Smile

п.с. Знаете ли дали някое от списанията за плетиво на български не предлага подобен модел?


Прекрасна е блузката, тъкмо и аз щях да питам за моделче за нещо подобно, голямата щерка иска блуза с прилеп ръкав, помагайте моля ви, ако имате такива схеми  Peace

Blue_eyes, този шал е неприлично хубав, може ли и неговата схема  Embarassed

# 554
  • Мнения: 4
Да се запиша и аз в новата тема.
Понаплетох разни нещица... носих кука и остатъци от прежди докато пътувах насам-натам Simple Smile
от тук:
https://picasaweb.google.com/PamiraM/vboIKL#5638123221446856610
и нататък.
Даже си намерих дружка ...  високо в планината:
https://picasaweb.google.com/PamiraM/vboIKL#5638130252536192290

шапката много ми хареса сподели схемичката моля те

Общи условия

Активация на акаунт