През лятото плетем и на слънце се печем

  • 93 463
  • 744
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 0
126-30 е номера на модела, много ми хареса и мисля че и на малката ще и хареса. Сега плета на сина един пуловер, гладка лицева плетка, но преждата е разноцветна и се образуват различни шарки, мисля да го направя с реглан ръкави. Някъде из темите видях интересен начин за реглана, като се плетат всички части заедно, аз досега все отделно ги изплитам и после ги съшивам, но сега мисля да пробвам по този начин. newsm78
Модела е чудесен,разгледах го подробно и според мен не си хаби труда с акрилни прежди.И преждата не е много дебела на оригинала.На малкия ми син плета в момента от Елит,но той е доста алергичен и понася само акрил или памук.

# 346
  • Мнения: 1 111


една играчка-талисман от мен, последната, защото децата ми и без това не обръщат внимание на тези плетени играчки ....специално това жабче е за приятелка,която е фен на жабчетата

нещо не ми се плете напоследък и позарязвам плетенето,връщам се към гоблените....но като се знам каква съм и как плетенето си ми  ен асърце,нищо чудно скоро време да покажа нещо друго

# 347
  • varna
  • Мнения: 41
Много е сладко жабчето newsm10 Дали пък да не се пробвам и аз да си изплета една такава жабка Peace

# 348
  • Мнения: 791
От къде от София си купувате прежди?
Искам да си купя Ярн Арт Фламенко , но само за едно-две гранчета не ми се пуска поръчка, а сестра ми може да ми вземе, но незнае от къде.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 13:54 от contesa

# 349
  • Мнения: 563
Мацки,не получих отговор,за това Ви питам отново за плетена лятна дамска шапка с периферия,предполагам трябва да е от тънка прежда и на една кука. Схема или нещо специфично в изплитането? Благодаря  Wink
На 6-та стр. от тази тема съм пуснала линк към една колекция от капели (пост 89 - последния на страницата)  Peace Ето още веднъж: http://www.liveinternet.ru/users/zinaida-k/post176369750/

Ужасно много ти благодаря!!!! Точно това исках!!!   bouquet

# 350
  • Мнения: 3
126-30 е номера на модела, много ми хареса и мисля че и на малката ще и хареса. Сега плета на сина един пуловер, гладка лицева плетка, но преждата е разноцветна и се образуват различни шарки, мисля да го направя с реглан ръкави. Някъде из темите видях интересен начин за реглана, като се плетат всички части заедно, аз досега все отделно ги изплитам и после ги съшивам, но сега мисля да пробвам по този начин. newsm78
Модела е чудесен,разгледах го подробно и според мен не си хаби труда с акрилни прежди.И преждата не е много дебела на оригинала.На малкия ми син плета в момента от Елит,но той е доста алергичен и понася само акрил или памук.
А каква би ми препоръчала? Аз ги разглеждам в интернет и не мога така добре да преценя. Мисля да поръчам онлайн, понеже съм от малко селце и наоколо няма никакъв избор.  newsm78

# 351
  • Мнения: 0
madammari,зависи дали искаш да постигнеш същия ефект като дебелина на  плетивото.По -финни вълнени прежди са Супер мериното-  http://www.bandd-yarn.com/catalogModels.php?id=73  и  Пюр мериното-  http://www.bandd-yarn.com/catalogModels.php?id=132  .От супер  мериното доста съм плела,а другото мерино е 100% вълна ,предвидила съм го за плетене в най-скоро време и все още не мога да кажа как ще се държи в последствие.

# 352
  • Мнения: 224
Момичета, аз пак да питам нещо за ето това болеро:
http://fotki.yandex.ru/users/sunny-satellite/view/17764?page=0

Пише, че се плете с мериносова вълна 85м/50 гр. Имате ли идея от къде мога да купя точно с такива параметри? Защото срещнах 150м, 60м, но не и 85м, а много ми се иска да стане като на снимката.  Rolling Eyes Благодаря предварително за всяка помощ!  Hug

# 353
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 412
Моля ви някой по-разбиращ руски да ми помогне.
Какви трябва да бъдат бримките м/у осморките - лицеви или опъкови.
В началото пише ....*жгут из 6п.,/това са осморкити/ 10 п. лицевой гладью* повторете и т.н.
- лицевая гладь: вяжите п. с лицевой стороны лицевыми, с изнаночной - изнаночными, значи тези 10 бр. трябва да са лицеви,но...
След определени см следват свивки и съответното обяснение: *жгут из 6 п., провяжите 2п. вместе изн., 6 п. изн., 2 п. вместе изн.*, повторете и т.н.
Нацяло се обърках,  вече цяла седмица се чудя какво да правя, а никаква друга туника не ми хареса  ooooh!

# 354
  • Мнения: 9 912
мама яси, изнаночни пише, т.е. опакови. Много е малка снимката, но доколкото и от нея виждам, между плетениците всичко е опаково.

вече по 4 пъти разплитам две неща, дето ги почнах едновременно  Sad че кога ще ги свърша, че още една жилетка чака зарязана, ча чак тогава да мисля за бебешки неща.

# 355
  • Мнения: 12
Моля ви някой по-разбиращ руски да ми помогне.
Какви трябва да бъдат бримките м/у осморките - лицеви или опъкови.
В началото пише ....*жгут из 6п.,/това са осморкити/ 10 п. лицевой гладью* повторете и т.н.
- лицевая гладь: вяжите п. с лицевой стороны лицевыми, с изнаночной - изнаночными, значи тези 10 бр. трябва да са лицеви,но...
След определени см следват свивки и съответното обяснение: *жгут из 6 п., провяжите 2п. вместе изн., 6 п. изн., 2 п. вместе изн.*, повторете и т.н.
Нацяло се обърках,  вече цяла седмица се чудя какво да правя, а никаква друга туника не ми хареса  ooooh!

и аз я харесах, но само до тази снимка стигнах

# 356
  • Мнения: 293
Здравейте,момичета!
Да си покажа новата пола:



Преждата и кука 2 мм


# 357
  • Мнения: 0
Момичета, аз пак да питам нещо за ето това болеро:
http://fotki.yandex.ru/users/sunny-satellite/view/17764?page=0

Пише, че се плете с мериносова вълна 85м/50 гр. Имате ли идея от къде мога да купя точно с такива параметри? Защото срещнах 150м, 60м, но не и 85м, а много ми се иска да стане като на снимката.  Rolling Eyes Благодаря предварително за всяка помощ!  Hug
http://www.bandd-yarn.com/catalogModels.php?id=129     -не е Мерино,но е много хубава,и аз съм му хвърлила око на това болерце.
нела66 чудесна поличка! smile3501

# 358
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 412
мама яси, изнаночни пише, т.е. опакови. Много е малка снимката, но доколкото и от нея виждам, между плетениците всичко е опаково.

вече по 4 пъти разплитам две неща, дето ги почнах едновременно  Sad че кога ще ги свърша, че още една жилетка чака зарязана, ча чак тогава да мисля за бебешки неща.
Да, но в началото пише че тези 10 бр.  са лицеви, а после когато трябва да се свиват по две от тях, пише опъкови  ooooh!
Отказвам се от модела, щерката хареса повече този:

и без това като няма на кого да го меря, струва ми се че този е по-лесен  newsm78
Оле, толкова сложни неща правите, а аз се туткам с едни осморки  Embarassed

# 359
  • Мнения: 1
mama iasi , аз не знам какво пише, но от снимката на модела е ясно , че между плетениците се плете опаково за да изпъкнат. Аз съм плела между плетеници лицево и стана ужасно, въобще не ми харесва, но веднъж го бях разплитала и го оставих така /става въпрос за  един сив сукман-туника в плетивата ми/ . Моето лиично мнение е, че модела с плетениците е много по-хубав и на девойката  ще и стои по-добре Simple Smile)
nela_66 , чудна поличка! Браво! Simple Smile)
  lsweety , хубаво е , че искаш прежда като на модела, но сигурна ли си , че размара на оригинала е същия като този който искаш да направиш!? Simple Smile Пробвай с някаква прежда мостра от мотива на болерото за да прецениш колко дебела трябва да е, за да бъде  точен размера на болерцето, което ще плетеш. Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт