През лятото плетем и на слънце се печем

  • 93 480
  • 744
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 286
 Арт Мама, много ти благодаря!  bouquet

Кати, Пепито, тази пола е страхотна, включвам я в списъка с бъдещите плетива Laughing. Като се избере линка наистина излиза тази схема, но отдолу има още снимки и там са и останалите схеми и снимка на модела. Аз плетох три поли тази пролет, две от памук и акрил 50 на 50% (това е едната http://svhristova.snimka.bg/hobby/pletivo.578697.24074748) и една от 100% мерсеризиран памук http://svhristova.snimka.bg/hobby/pletivo.578697.24918681- и трите не са особено леки като тежест, но последната пада най-добре. А за зимата си мисля че от мерино и акрил 50 на 50% ще се получи добре, поне аз смятам от такава прежда да плета.
http://club.osinka.ru/topic-22338 тук също има много поли, някои от тях вече сте ги показали, но все пак го пускам.

# 481
  • София
  • Мнения: 17 597
Кати на каква прежда си се спряла?
Аз нещо не видях модела, като кликна на линка ми се отваря тази схема

Добре де, това. Не съм решила за преждата... н ещо тънко, предполагам, поне сравнително...

# 482
  • BG
  • Мнения: 793
Намесвам се в темата с един въпрос и се надявам да ми помогнете.
Харесала съм си модел за детско одеяло:

http://imageshack.us/photo/my-images/36/img0310rv.jpg/

Молбата ми е да ми помогнете каква прежда трябва да си взема  Blush

# 483
  • София
  • Мнения: 17 597
Предполагам някоя бебешка - акрил, памук и акрил, нещо такова, нещо без вълна, което да не предизвиква алергии и/ или неприятни усещания...

# 484
  • Мнения: 55
Страхотни плетива сте показали!Очите ми останаха!
Пилито,възхищавам ти се!!!  bouquet
Розали,одялцето е разкошно!Сподели,когато започнеш,каква прежда избра.Аз също трябва да плета одялце за внуче,но ми е трудно в избора на прежда.Събирам предложения Simple Smile

# 485
  • Мнения: 328
Намесвам се в темата с един въпрос и се надявам да ми помогнете.
Харесала съм си модел за детско одеяло:

http://imageshack.us/photo/my-images/36/img0310rv.jpg/

Молбата ми е да ми помогнете каква прежда трябва да си взема  Blush
Моите бебешки одеялца са от акрил - янарт бейби, такава прежда намирам в нашия магазин. Иначе  бих ти предложила янарт джинс - тя е комбинация памук/акрил; сестра ми плете от нея и я харесва повече.

# 486
  • Мнения: 20


Блаягодаря много; ето товами се струва доста удачно - но не у намирам схема?

Редуваш нисък пълнеж и синджирчета (например 10 н.п. и 10 сиджирчета) и се получават ивици с отвори и ивици с нисък пълнеж. Доста е ... дупчесто. Thinking

# 487
  • Варна
  • Мнения: 2 443


Блаягодаря много; ето товами се струва доста удачно - но не у намирам схема?

Редуваш нисък пълнеж и синджирчета (например 10 н.п. и 10 сиджирчета) и се получават ивици с отвори и ивици с нисък пълнеж. Доста е ... дупчесто. Thinking

Това е прословутата пола на Виктория Сикретс и изглежда великолепно, изплетена във всякакви комбинации. В края на август и аз я започнах да я плета, за седмица се изплитат 2 листа със схеми при прелетене от около час дневно - в смисъл лесна и ефектна е. Аз я оплетох до половината и я оставих за другото лято, защото я заплетох с тънък мерсенизиран памук и прецених, че през септември вече няма къде да я нося - определено не познах, защото времето остана топло и сега ме е яд, ама това е, сега плета шапки и ръкавички. Но на всички, които искат да я оплетат я препоръчвам.

Додо, тази ръкавичка е прелест - комбинацията между модел и цветове много, ама много ми допадат. Защо само нямам и твоите изящни ръце? Влюбих се в този модел!

Аз сега плета това на малчо:
но във вариант reversible knitting - т.е. двулицеви. Такова нещо досега не бях плела и два дни разплитах докато му хвана цаката на ластика, ама сега съм пушка - нямам търпение да ви покажа какво съм изплела - става едно такова пухкаво и меко. И благодаря на Боби за съветите относно избора на прежда.

# 488
  • Мнения: 1
Manzhelka ,ръкавичките са много красиви и майсторски направени! Браво! Simple Smile

# 489
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Sisi, мерси, но това е модела, по който в момента плета - моите ще са в червено и черно.

# 490
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За одеалцето- памук, вълна или тяхна смес.  Не знам къде ше намериш, но това е състав за деца.
И аз съм впечатлена от ръкавичките! Simple Smile

# 491
  • Мнения: 1
Sisi, мерси, но това е модела, по който в момента плета - моите ще са в червено и черно.
Ха-ха-ха аз реших, че са твоите!  Wink)
Ти имаш голям напредък в плетенето, аз и затова реших, че са твои! Simple Smile)

Това го правя за втори път! Simple Smile)
Бях объркала модела на една чанта на Рая с нейно изпълнение! Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Последна редакция: нд, 25 сеп 2011, 21:06 от SISI_VAS

# 492
  • BG
  • Мнения: 793
Пепито, точно за ярнарт джинс си мислех и аз, но се спрях снощи да си я поръчам, защото се замислих дали няма да е много тънка  Thinking
Ами продължавам да мисля какво да избера, а ако през това време някой сподели опит за бебешко одеялце, ще му бъда благодарна  Hug

# 493
  • Мнения: 11
Да ПИТАМ
къде около халите е магазинчето в което се продават ТУНИЗИЙСКИ ОБРЪЧИ
МОЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

# 494
  • Мнения: 382
Здравейте Hug Свърши лятото и ето ме пак на линия с едно въпросче. Започнах едно пуловерче на големия син, даже е почти готово - остава ми още един ръкав и уж мерих, мерих, а сега ми се струва късичко Sad  Имате ли някаква идея - дали мога да го удължа например от долния край - откъм ластика, или... де да знам - приемам идеи всякакви Hug А пък е и с качулка, за която вадих бримки от около врата и ако трябва да се разплете всичко...

Общи условия

Активация на акаунт