Здравейте Мами искам съвет ....

  • 14 585
  • 155
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 41
kori_1  Приличам вече на бухтичка Simple Smile хахахахаха  Laughing Laughing Laughing  коремчето ми е доста големичко,вече съм 5 месец и 5 дни Simple Smile порастнахме доста Simple Smile
Монако  мила,да ти кажа,аз всеки месец в началото бях с термин от 3 до 13 април 2012, затова честно казано да ти кажат предполагаемата дата , смисъл на мен заради размера на беба ми казаха вече 3те последни пъти че е на 9 април 2012 термина ми ... Постоянно се мести,наи-добре показва 3Д апарата,там на снимката като ти дадат или дори и да не ти дадат снимка би трябвало да ти кажат,на мен ми казаха там и така разбрах че в крайна сметка моята красота ще се роди на 9 април 2012 Simple Smile Успехх!!!!
maria_panairova  много си права , според последната ми менструация трябва да родя на 03.04.2012 а според ултразвука съм на 9.04.2012 ....

# 106
  • Мнения: 90
Здравейте,
Днес ходих на гинеколог, за да потвърди бременността ми. Както бях писала по- рано нямах точна дата на предната ми менструация, само предполагах в кой ден горе долу... Както и да е, човека ме прегледа на ехограф и каза, че според него сакчето отговаряло на 4 г.с и малко повече, но все още нямало сърце, значи е преди 6 г.с.. до тук добре, но ме притесни следващото нещо което каза, докато ми пишеше рецепта. А именно, да не бързам да се радвам и да казвам на близките си докато не видим сърцето, че сме имали разногласия относно кога е било евентуалното зачатие и  че трябва да си слагам вагинално таблетки Утрогестан, за всеки случай , т.к той бил манияк на тема сигурност... но според мен премълчаваше нещо. Излязох си от кабинета малко притеснена (очаквах реакция от рода "честито, ще ставаш майка", а той ми казва да не бързам да се радвам). Много мислих и стигнах до заключението, че това, което не ми е казал, е че може да съм направила мисед, но не ми е казал, за да не ме притеснява преди да се е убедил. Мислите ли че може да съм права???? това двуседмично чакане направо ще ме побърка....

# 107
  • Мнения: 3 242
Според мен се самонавиваш Simple Smile Доктора просто е гледал да се презастрахова тъй като не знаете кога ти е бил последния цикъл и от там не знае кога да очаква сърдечна дейност ! По принцип на края  на 5 седмица се улавя , но от добър специалист с добра апаратура .
Днес в една друга тема тъкмо пишехме точно за това кога да се ходи на УЗ и защо.Моята идея беше да не се ходи по рано от 6 седмици именно за да не се чустваме сега като тебе .
В този сайт е обяснено кога се вижда сърде4ната дейност и как се определя възраста на плода.

http://www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_tr … mester_scans.html

# 108
  • Мнения: 324
antonia02, подкрепям напълно Troy  Peace

При положение, че самата ти не си сигурна за датата на цикъла си, как очакваш доктора да е наясно с това и да знае какво точно да очаква?
Просто малко търпение и всичко ще си дойде на мястото  Hug

И да не забравиш да се похвалиш като чуете сърчицето  Wink Hug

# 109
  • София
  • Мнения: 2 107
pocity, лека бременност и леко раждане ти пожелавам от сърце!  Simple Smile
antonia02, не се притеснявай. Може би е твърде рано, за да се види. Аз отидох в 7 г.с. за установяване на бременноста и въпреки, че лекарката каза, че вс. е наред, пак ми даде да си слагам Утрогестан сутрин и вечер по две. Това се дава на почти всички в начална бременност.
Успех!  Hug

# 110
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Не се самонавинай наистина. Мисли позитивно. При мен дори в 9 г.с. не можа да се види сърчице! и аз така много се притесних и точно за мисед си мислех. Но като отидох след 2 седмици всичко беше наред. Да не те съветвам да отидеш при още някой, защото седмиците са малки и най-вероятно ще ти каже същото. Освен това, аз-която си знам със сигурност датата на посл. цикъл- все още не съм на 100% убедена, че ми е правилно сметнат термина и съответно седмиците. ( Моя цикъл е към 35 дни). Така че споко, при всеки е различно. Simple Smile

# 111
  • Мнения: 90
Благодаря ви за отговорите момичета, успокоявате ме до някъде...  Hug
Но все пак продължавам да се безпокоя... т. к от време на време имам  болки ( като при цикъл) и за това съм решила повече да лежа докато не разбера дали всичко протича нормално на следващия преглед Simple Smile

# 112
  • Мнения: 21
добро утро мамчета искам да попитам имало ли е някоя от вас с предна плацента и какъв е бил изхода от това

# 113
  • София
  • Мнения: 1 149
добро утро мамчета искам да попитам имало ли е някоя от вас с предна плацента и какъв е бил изхода от това
Да не би да имаш предвид плацента превия?  newsm78 Иначе аз бях с предна плацента, но не мога да схвана как така какъв е бил изхода?  newsm78

# 114
  • Мнения: 41
 Момичетааа помогнете ми много! Искам да знам някакъв лек за хрема,..не каква да е ами запушен нос до толкова че през устата дишам.Много упорито вече 2 ден - пробвах с вода и сол,чай-ща пия като луда ... а сега и захар опитах да дишам но не става Sad немога да поема нищо,толкова съм зле. Обаждах се на доктора ми но той не е тук,в понеделник се връща,имало някакъв дежурен ако много съм била зле да отида,каза ми да си купя капки за нос Випрозил но не ми се иска...толкова много хапчета съм пила ..не знам тия капки няма ли да стигнат до плацентата страх ме е... ...но ако някоя от вас знае и е минала по тоя път моля да ми каже. Направо ще откача с тези сополи Sad

# 115
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
добро утро мамчета искам да попитам имало ли е някоя от вас с предна плацента и какъв е бил изхода от това
Плацента по предната стена на матката не е проблем, изхода си е нормален Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 44 318
Капките са виброцил, могат да се ползват от бременни.  Може да пробваш да си правиш инхалации или ако искаш някоя билкова рецепта за капки http://www.bgstuff.net/narodni-recepti/5481-bilkovi-retzepti-pri-hrema освен чаове, си купи и лимони и си изтисквай по един, с мед и малко вода.... и изобщо хапва повече плодове за сили и витамини сега.
Нито гинеколог, нито Джи-пи ли може да намериш сега...в крана сметка и дежурен ще ти свърши работа, да ти каже като бременна какво може да ползваш.
Предполагам няма проблем и да си топнеш краката в морска сол в топла(не гореща) вода.
Ако имаш арома лампа може да капнеш няколко капки евкалипт

# 117
  • Мнения: 147
Извинявай,но Виброцил не са съвсем безобидни капки,имат бета-блокер,аз бих те посъветвала да пръскаш Куикс или някакви други подобни спрейове с морска сол.За хрема и главоболие много подходящо е едновремешното виетнамско чудо,мажеш челото,бузите,около носа,помага много,не е супер приятно,но е ефикасно.Друго (обаче чуто,неизпробвано) е сребърна вода да капеш в носа.
Но каквото и да правиш,внимавай със самопредписването на лекарства!
антониа02 не се притеснявай излишно,просто бъди търпелива.И по мое мнение първият преглед не бива да е по-рано от 6та седмица,че иначе човек се вкарва във филми.Но така или иначе (съжалявам че ще го кажа,вярвам и други жени имат подобен горчив опит) не прекалявайте с радостта и споделянето в първите 3 месеца...Тихичко се молете и надявайте!Аз стискам палци за теб и твоето бебенце   bouquet

# 118
  • Мнения: 2 401
pocity, да знаеш, че запушеният нос е един от страничните ефекти на бремеността и ако е от това няма какво да се направи. Иначе специално за запушен нос вдишването на изпаренията от изгорена захар е много ефикасно и като се направи няколко пъти минава, но ако е от бремеността сигурно няма да помогне! Аз през втората бременост си спомням, че доста седмици бях със запушен нос!

# 119
  • Мнения: 21
аз бях така от една камара време.няма дишане няма спане голяма мъка е нищо не ми помагаше нито тигровата мас нито капки нито сода и вода само преди лягане удрях по два горещи чая ама чаках много да ми се доспи та да може като легна да заспя веднага та от чая малко се поотпушва носа и можеш да си поемеш малко повече въздух,а сега както е зима трябва много да се пазим дано да ти помогне

Общи условия

Активация на акаунт