Дете на 1,1 г. премигва и присвива очи

  • 2 786
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, възможно най-бързо ще се консултирам с офталмолог, но ми се иска да получа Вашето мнение - от 3 дни обикновено следобед детето ми както си стои започва да свива и премигва с двете оченца, все едно му е влязло нещо в тях или е бил заслепен от нещо, сякаш се опитва да види нещо и му е трудно и затова ги присвива или все едно му е влязла вода. След това му минава. Забелязах го веднъж на ден да прави така за около 5 секунди. Много е странно и притеснително. Преди 13 дни му биха Приорикс - може ли да е страничен ефект и на какво се дължи? Сега според мен го мъчи никнене на кътници и кучешки зъби, венеца е леко подут - възможно ли е да е от това? Иначе от време на време търка очички, но не е често и но не са зачервени и това е от както помня, обикновено като му се спи - тогава ги натиска доста силно. Има дребни твърди пъпчици тук там от няколко дни без температура и не изглежда да го притесняват - предполагам са реакция от ваксината. Освен това пие вече месец и половина Малтофер - преди това хемоглобина беше 96, а преди 2 седмици - 110, но продължава да пие - възможно ли да има връзка?
Благодаря за мнението предварително !

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 23:36 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 154
Здравейте, трябва да се прегледа детето за диоптър, в случая това може да е най- вероятната причина за тези премигвания. Ако се изключи наличието на диоптър, тогва може да се мисли за нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт