Любители на кучета-22

  • 38 690
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
И нашата госпожица е разгонена,това и е второ разгонване и е по-нервна от всякога, първият път сякаш нямаше промяна в поведението, но сега е някакво чудо, особено сутрин, угодия няма Crazy

# 706
  • Варна
  • Мнения: 141
Не съм сигурна че й е време да се разгони. Дребните породи достигат по-рано полова зрялост. по-едричките породи като лабрадорите са малко по-бавни, да не кажа изоставащи.  Grinning
Нашият Бъди е вече на 8 месеца и продължава да пишка клекнал, тестисите не са слезнали още и т.н. На Аррчи тези неща му се случиха около годинката. Може Нереа да си е порязала лапичката по време на разходка и после с близане за малко да я разкървавила. Само предположение.

Относно хигиената на зъбките - само кожени солетки, дентастикс и доста дръвца за острене, масажиране и почистване на зъби и венци. Взима си ги сам от купчината в задния двор. Тази година ще поръчаме половин кубик повече в негова чест.

# 707
  • Мнения: 2 603
Не, определено е разгонена, видях още капки, а после видях, че има кръв и по пишото. Промяна в поведението определено няма, държи си се все така идиотски, само подскача насам натам с играчка в уста. Само не знам какво да правим с тея килими. Сложихме ги да не шумим на съседите, сега не знам да ги махам ли, да взимам ли гащи кучешки. Щеше ми се да си я оставям тя да си се чисти сама, ама ако много цапа  newsm78

Аз мисля, че стана точно навреме обаче. Един ден след като се прибрахме от почивка.

# 708
  • София
  • Мнения: 3 789
Джесика първия път се разгони на 6 месеца (и малко), Нереа е по-голяма, така че й е време  Peace

Тази година ще поръчаме половин кубик повече в негова чест.

 hahaha hahaha

Якамоз, първите дни няма да знае, че трябва да се поддържа сама, поне при нас беше така. Имаше доста поражения, добре че сме на плочки. Втория път беше абсолютно чисто  Peace Само одеялцето беше оплескала, но аз съм виновна, че не се усетих навреме ooooh!

# 709
  • Варна
  • Мнения: 141
Толкова се плаша от това разгонване! Явно затова имаме само мъжки кучета. Все си мисля, че нещо ще се обърка, кучинка ще избяга или пък като видя капките кръв ги свързвам с болка... Знам, че при хората не е по-различно, ама ха де!

Yakamoz, честито! Вече сте големи!

# 710
  • София
  • Мнения: 11 122
При нас първото разгонване беше ад, разхождах я само на каишка почти месец и горката не можеше да се понатича. Освен това ходех въоръжена с тояга и камъни в джобовете, а след около месец пак ме чака същото.
Честито на печелившите...  Wink

# 711
  • Мнения: 678
Ей,много красива тази Нереа!!!
Когато заплождахме Зара,не исках да е с черен мъжки,но като пораснат са страхотни.Много й блести козинката.
Значи точно месец им е разликата с нашия Дюк.И той много порасна последния месец,една глава е отпрал.Като застанат заедно един до друг с майка си почти я е стигнал.А така тежи,мъжът ми каза,е със сигурност има 25 кг.
Зара се разгони за първи път точно на 6-7 месеца.И наистина не беше много чиста,но на следващото разгонване се почистваше добре..

# 712
# 713
  • Мнения: 2 603
Аз имам слабост към черни кучета. Обожавам ги просто! Днес я къпах за пръв път с шампоан, че още беше солена от морето. Нереа сега тежи към 26-27 кила, не знам точно, но миналия месец преди да заминем беше 25-26, сега със сигурност е по-голяма.

Ще видим как ще мине, със сигурност разходките ще са по-малко и ще гледаме да няма други кучета.

# 714
  • Мнения: 10
здравейте казвам на всички които обичат животните и по -специално кучетата
надявам се тук да получа отговор на въпроса който ме вълнува от известно време
кажете ми моля ви има ли в нашата мила България институция  която може да помогне
на 100 Тина породисти кучета които живеят в един концлагер на 5-6 км.от центъра на гр Варна
не знам към кого да се обърна за помощ
от както съвсем случайно попаднах в близост до това място сънувам кошмари всяка вечер

# 715
  • София
  • Мнения: 3 789
здравейте казвам на всички които обичат животните и по -специално кучетата
надявам се тук да получа отговор на въпроса който ме вълнува от известно време
кажете ми моля ви има ли в нашата мила България институция  която може да помогне
на 100 Тина породисти кучета които живеят в един концлагер на 5-6 км.от центъра на гр Варна
не знам към кого да се обърна за помощ
от както съвсем случайно попаднах в близост до това място сънувам кошмари всяка вечер

Според написаното във форумите излиза, че трябва да звъниш на 166 или 112  newsm78 Най-малкото звънни в "Четири лапи", те би трябвало да са запознати най-добре  Peace
Ето, посъбрах малко адреси и телефони, давай наред и стискам палци да успееш  Praynig

Цитат
Ако станете непосредствен свидетел на бой с животни или проява на насилие над животно, моля, свържете се направо с тел. 166 и подайте сигнал там. Също така, можете да подадете и писмена жалба за насилие над животни до Вашата Районна прокуратура и Районно управление на полицията. За да Ви улесним в писането и подаването на жалби, ние изготвихме образци на жалби, които Вие само трябва да попълните.
Образците може да изтеглите тук: http://www.vier-pfoten.bg/website/output.php?id=1286&idconte … 37&language=2
 
Източник : Фондация 'Четири лапи"
http://www.vier-pfoten.bg/website/output.php?id=1286&idconte … 37&language=2 

Фондация ЧЕТИРИ ЛАПИ
бул. "Скобелев" 39, ет. 2, ап. 4
София 1463
Тел.:                +359 2 953 17 84       
Факс: +359 2 952 11 98
E-mail: office@vier-pfoten.bg
Сайт: www.vier-pfoten.bg


ФОНДАЦИЯ АФА-БЪЛГАРИЯ
Пощенски адрес:
гр. София 1404
бул. "Гоце Делчев", бл.24А, вх."Б", ап.90
ел.поща: afa_bulgaria@abv.bg
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА АФА:
Akсиния Боснева
моб.тел.  0888 638 586 
ел. поща: afa_bulgaria@abv.bg

Българско дружество за защита и опазване на животните
ТЕЛЕФОНИ ЗА КОНТАКТ:
0888 25 32 98
(02) 831 19 07
e-mail:
drststoyanov@yahoo.com

Сдружение " На ти с Природата "   
Адрес: жк " Люлин ", бл.004, вх.Б, ап.3 
Гр. София 
България 
1336 
+ 359 4830830 
GSM:  089 9123491 

# 716
  • София
  • Мнения: 8 002
Четири лапи май са най-активни или поне аз така си мисля...
За зъбите - ние сме с кокали от пресована кожа и Дента стикс. Пинчерът е малък, яде все гранулирана храна и зъбките са му ОК. Кокерът имаше зъбен камък и когато го оперираха, го почистиха. Имат и двамата четки за зъби, но рядко им се е случвало да им мия зъбите. Обикновено ме гледат като Джак Изкормвача, ако се опитам да им четкам зъбите.

# 717
  • Мнения: 11 416
на 100 Тина породисти кучета които живеят в един концлагер на 5-6 км.от центъра на гр Варна
не знам към кого да се обърна за помощ
от както съвсем случайно попаднах в близост до това място сънувам кошмари всяка вечер

Сподели къде е това място. 

# 718
  • София
  • Мнения: 3 789
на 100 Тина породисти кучета които живеят в един концлагер на 5-6 км.от центъра на гр Варна
не знам към кого да се обърна за помощ
от както съвсем случайно попаднах в близост до това място сънувам кошмари всяка вечер

Сподели къде е това място.  

Но само мястото. Моля те, не описвай страшни неща, че и аз няма да мога да спя  Praynig

Можеш също така да се обадиш на някоя телевизия - местна или национална, просто да се раздуха историята и нещата да се оправят  Peace

Последна редакция: вт, 06 сеп 2011, 23:30 от -=Деси=-

# 719
  • Мнения: 372
Момичета, какво правят вашите любимци с остатъчна храна или лакомство?
Нашето жУвотно все си ги крие някъде.
   ooooh!  Обикновено заравя гранули или бискивити в чаршафите на леглото(без значение дали е оправено или не). Днес намерих парче Тубус в малко преди това събраните дрехи от простора - изпада, докато ги сгъвах.
Понеже е заплес, така ги крие, че после и сама не може да си ги намира.
   Laughing  Голям смях пада, когато сме видяли къде заравя, но очеводно тя не помни и търси ли, търси... и гледа тъжно.   Laughing   Crazy
Утре ще кача клип, за да покажа нагледно как заравя.

Между другото озадачаващо за мен е, че прави същото и с купичката с храна - имитира заравяне, както си е на пода. Отдалече я "побутва", сякаш скрива нещо в земята.
   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт