Размирици в Лондон

  • 5 848
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 698
И сега, и преди време във Франция, все им се чудя, на какво отгоре се бунтуват?
Убитият трафикант на оръжие, дрога, каквото се сетите, стреля по полицай, отвръщат му, ми убит, каквото повикало все пак! Ама не, гледам интервюта с разни онеправдани, ей, все светът им е тесен, все с тях да се съобразяват, все нямали достатъчно, все някой им крив. Един (или май една жена беше?) се изцепи "Ами не можаха ли да стрелят в краката му, да не го убиват? Значи никакви не са професионалисти тия полицаи!”  ooooh! И що, щото той много внимва къде стреля ли?
Но не пречи, всеки повод е добре дошъл за вандалство при тия прослойки! Отстрани не зная как изглежда, но мен ме е яд, че нямат повече правомощия полицаи и прочие в такава обстановка, защото от толкоз години "со кротце, со благо" и ето резултата!

Напълно съм съгласна с това мнение!
Винаги когато стане нещо и веднага негрите почват да реват и да се жалват: защото сме черни и за това става така,защото ни дискриминират,защото не ни зачитат правата...А това ,че те не зачитат реда и закона,кой им е крив.Ако бял беше на мястото на провинилия се ,и него полицая щеше да го гръмне.
Ама те точно си търсят поводи за да създават безредици.

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 14:40 от monii

# 16
  • Мнения: 6 618
Снощи по една от нашите тв даваха интервю с бивш учител /българин/ на убития и той си каза ,че такава агресия като неговата не бил срещал.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Снощи по една от нашите тв даваха интервю с бивш учител /българин/ на убития и той си каза ,че такава агресия като неговата не бил срещал.

Ясно е, че това убийство е само повод за случващото се. Каква е причината, според вас? Какво е подтиснало и  озлобило тези хора? Или някой ги използва и манипулира с някаква цел?  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 555
Просто вандали, които не протестират срещу нещо, а разграбват магазините и си изкарват на някого агресията.
Много е неприятно случващото се. Мен ме потресе, че полицията не прави нищо срещу вандалите, а само ги снима с камери и после ги арестува, като се види на записа кой какво е направил.

Чудя се колко време остава, преди някои маси в България започнат да се държат по същия начин.

# 19
  • Мнения: 9
Просто вандали, които не протестират срещу нещо, а разграбват магазините и си изкарват на някого агресията.
Много е неприятно случващото се. Мен ме потресе, че полицията не прави нищо срещу вандалите, а само ги снима с камери и после ги арестува, като се види на записа кой какво е направил.

Чудя се колко време остава, преди някои маси в България започнат да се държат по същия начин.

      Вандали е най-точно казаното за случващото се в Лондон.

      Какво трябва да прави полицията в случая - да стреля и да ги настърви още повече във вандалщината им ли?
      Убитият, не е застрелян от полицията, която наблюдава камерите /те и без това нямат право да носят оръжие/, а от спецчастите.

# 20
  • Мнения: 6 618
Искате да кажете ,че тези 16 000 полицаи са въоръжени само с камери ?

# 21
  • Мнения: 4 300
Няма нужда от спекулации, само бобитата не носят огнестрелно оръжие. В такива случаи със сигурност пращат адекватно екипирани полицаи, а и в крайна сметка след като има ранен, значи е имало и оръжие. Не че съм толкова в час, но и май при масови безредици не използват точно пистолети, а разни струи, газове и т.н. Поне нещо такова ми се върти в главата и при парижките безредици преди няколко години.

# 22
  • Мнения: 3 066
Искате да кажете ,че тези 16 000 полицаи са въоръжени само с камери ?
Довечера ще са въоръжени с палки и оръжие.
време е да се спре това-хората останаха без домовете си ,собственици без кафенетата и ресторантите си,опустошени и изгорени бизнеси и разрушение.

# 23
  • Мнения: 201
Снощи по една от нашите тв даваха интервю с бивш учител /българин/ на убития и той си каза ,че такава агресия като неговата не бил срещал.

Ясно е, че това убийство е само повод за случващото се. Каква е причината, според вас? Какво е подтиснало и  озлобило тези хора? Или някой ги използва и манипулира с някаква цел?  Rolling Eyes

Всички това се опитват да разберат! Мога да говоря за фр, където също постоянно се оплакват,  а в Лондон знам че са с още по-добри условия, защото всички натам драпат да емигрират.
Тук мърморят, че все били дискриминирани на расова основа, а не разбират че и русички със сини очи да бяха, като се явят например на едно интервю за работа и не могат две думи на кръст да вържат без да псуват и плюят на земята, облечени в  бял анцуг и каскет с обърната козирка, ами няма как да ги вземат! Все тях проверявали полицаите, е, кой друг, въпросът е статистически, няма да проверяват 70г напудрени бабички за дрога все пак!
В чужда държава са, дошли уж за да избегнат лошите условия в техните, а всъщност си ги пресъздават напълно, създават си някаква подземна икономика и се бунтуват, че никой не ги приема. Ценностната им система е коренно различна, как да се получи? Социалната политика за помощи и прочие привилегии приемат като мекушавост от страна на държавата, защото повечето идват от така наречените "традиционни строеве" и са свикнали да бъдат потискани и командорени. И най-вече, прекалено многобройни са, за приемната държава е невъзможно да ги контролира!
Ще ме извините, ако звуча расистки, уверявам ви, че ни най-малко не съм, просто наблюдавам и съм обективна. И съжалявам, че покрай сухото, гори и суровото, защото разбира се, сред тези емигранти има много свестни хора, които наистина са дошли за по-добър живот с различни цели и идеали, но страдат от репутацията, която им създават тези размирници.  

Плаче ми се като виждам кадрите от Лондон, не искам да пирема, че мрачните перспективи, които чертаят крайно десните партии в Европа от години, са на път да се сбъднат!

# 24
  • Мнения: 6 618
Естествено ,че няма да използват огнестрелно оръжие ама все пак трябва ди си го имат .Палежите и разрушенията не се знае в какво могат да прераснат.
Гледах клипчета ужасно е ,дано да приключва по-бързо.

# 25
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
La Pintade, много точно си го казала, такова е положението в цяла Европа май.

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Естествено ,че няма да използват огнестрелно оръжие ама все пак трябва ди си го имат .Палежите и разрушенията не се знае в какво могат да прераснат.
Гледах клипчета ужасно е ,дано да приключва по-бързо.
Може невероятно да звучи, но нямат оръжие. Има предложение за гумени патрони да им дадат, но засега категорично се отхвърля, щяло да задълбочи проблема. Тук имат съвсем различно виждане по въпроса за носенето на каквото и да било оръжие, особено при екстремни ситуации.
И не са само черни (или негри, както някои ги нарекоха), а са младежи с всякакъв цвят на кожата, които просто са израсли без родителски контрол, нямат цели в живота си и се чудят как да се разнообразят! Арестувано било и 11 годишно дете!!! Какво прави 11 годишно дете навън по тъмно, при положение че се знае че в града има размирици. Къде са хората, които отговарят за него, се питам аз. Една девойка снимана на камера, мерила обувки, преди да реши какво да си отмъкне от магазина  ooooh!

# 27
  • Мнения: 3 066
МЕРРИ-11 годишно дете....
Накъде върви този свят?

# 28
  • Мнения: 9
МЕРРИ-11 годишно дете....
Накъде върви този свят?

       Светът отдавна го изтървахме...сега ни остава просто да съзерцаваме последствията  Sad

# 29
  • Мнения: 4 555
Това ми идва малко крайно  Stop
А кога е било цветя и рози? През Втората световна ли? Или преди това?
Нищо не сме изтървали, светът просто си върви.

Случващото се в Лондон е много неприятно, надавам се ако някой има новини, да сподели как се развиват нещата.

Общи условия

Активация на акаунт