Писна ми да мърморя и мрънкам! Помогнете със съвет...

  • 6 243
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
Ох, и аз така.
А най-лошото е,че започнах да мърморя най-вече на работа. Потрисат ме колегите,които трябва да свършат елементарни неща,а не са..и не мога да се сдържа.  ooooh!Мразя се,за което. Има си хора назначени на такава длъжност-мърмореща,знам. Говоря за управители. Обаче явно не се виждат нещата от тях. Чакам,чакам..и като няма действия..почвам да мърморя,а понякога нещата стигат и до скандал. Rolling Eyes
У дома мърморя на децата. Мъжа ми е на принципа премълчаване. Изобщо не ме устройва,но характер.
Съвет не мога да дам,защото не съм открила и аз начина с който да се справя с това.

# 16
  • Мнения: 684
Ох, и аз така.
А най-лошото е,че започнах да мърморя най-вече на работа. Потрисат ме колегите,които трябва да свършат елементарни неща,а не са..и не мога да се сдържа.  ooooh!Мразя се,за което. ....
Съвет не мога да дам,защото не съм открила и аз начина с който да се справя с това.

Колежке, добра вечер!  Whistling
И аз не издържам на мърлявщина, скатаване, мързел и безмозъчност в офиса. Всеки път си мисля, че с малко мъмрене и коментари нещо ще потръгне по-добре, някой ще се амбицира, ще му дойде акъл, желание, че за всички ще е полезно нещата да се случват, а не мотаят. Всеки път приключвам с мисълта "Що си късаш нервите?!"
Вкъщи по ми се отдава да си трая, но се случва да помърморя - все за "важни и принципни" неща.  Tired

# 17
  • Мнения: 135
JoannaMR...Vai ..... пробвали ли сте да мрънкате срещу телевизора.....защото жена ми всеки път като се размрънка ме сравнява с телевизора  Laughing.....демек, като си пееш Пенке ле, кой ли ми те слуша ...ти си пей, пък аз ще си хвана въдиците и у реката при безмълвните рибета!!!!  tooth

# 18
  • Мнения: 723
Аз не мрънкам,но много говоря Embarassed,
съпругът ми пък е човек,който говори,само ако има нововъзникнал факт Simple Smile,отговаря лаконично,
аз анализирам на глас,той явно го прави наум,а след това оповестява резултата Simple Smile,
вчера, прочетох една мисъл -за необходимостта човек да казва около 3000 думи на ден,сигурна съм,че аз вземам последната "нула" от неговата бройка и я прибавям към моята Simple Smile.......
може да съм му досадна,питала съм го,отрича да е така Simple Smile,но знам ли...... Simple Smile

# 19
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Тази темичка е замряла, явно аз съм единственото останало мрънкало Simple Smile
е реших да я побутна, пък и да си призная - когато започна да мрънкам то винаги е с повод, но незнам кога да спра явно, а в същото време винаги първо казвам нещо негативно за каквото и да е - това е ужасен навик... правя го без да се замисля, а после откривам и хубавите неща, но с първоначалната реакция оставям впечатление на вечно недоволна и мрънкаща... стара се да се поправя, но не е лесно
sote-full това с телевизора си го правя ежедневно, но си е нещо като бонус към всичкото останало мърморене Simple Smile
ееее  ама изкарах се ужасна - не е чак толкова зле положението де Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз не мрънкам -директно вадя меча.....
И после страдам....тихо... Tired
Ти поне даваш шанс за отбрана..... Grinning

# 21
  • Мнения: X
Осъзнаването не е достатъчно. Важното е да разбереш в какво се крие коренът на недоволството ти или ако можеш да промениш нещата, а ако те не подлежат на промяна, да промениш себе си, разбира се за свое добро и ако изпитваш такава нужда. Всъщност то е само първата стъпка. Ако искаш да се промениш те очкава дълга и упорита работа върху себе си и светоусещането ти. Освен всичко останало, за да не вземеш пък да си навредиш, никога не трябва да забравяш, че сама по себе си ти си съвършена.
Това е есенцията. И ако проумееш и приемеш това, което може да се окаже много трудно, оттам нататък е по- лесно. Защото може да се окаже, че коренът на недоволството ти си самата ти. Веднъж приела себе си, много по-лесно ще приемеш и света със всичките му недостатъци.

# 22
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Ти поне даваш шанс за отбрана.....
да, обаче май на него не му се разправя вече да се отбранява и млъква, а аз продължавам сама

Веднъж приела себе си, много по-лесно ще приемеш и света със всичките му недостатъци. ето върху това ще помисля много сериозно Simple Smile Благодаря!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 315
моя опит-записвам си всяко дребно нещо за което искам да мърморя...
То май големи писания щяха да  падат при мен!  Laughing
Половинката действа така: ако помоля спокойно за нещо, изпълнява се веднага! Но ако измърморя, ако тръгна с рогата- не ми обръща внимание,  Crossing Arms, или се сърди.  Съответно съм намалила мърморенето до минимум. Дето се вика, налапала съм въдицата!  tooth
Ама така и на мен ми е по- спокойно.
Детето ми прощава мърморенето.  Whistling

# 24
  • Мнения: 2 759
                             Вкъщи не мрънкам. Помолвам нещо да се случи (примерно) и то се случва. Но ако не - решавам че така няма да стане и сменям подхода. Знам, че няма човек, който да ми откаже ако помоля правилно и затова все търся 'правилният' начин, когато благата дума не работи. Отделно, знаем си кътните зъби и ако нещо знам че няма шанс да стане хич и не работя за загубени каузи.
                            От дългогодишният си опит знам че мрънкането не помага, нито скандалът (обаче човещина, случват се и такива ситуации понякога). Абе общо взето е добре да има човек елементарно понятие от човешки отношения и да се сещаш как да ти се получават нещата. А на човек на който всичко му е ок не мрънка. Разбира се, има и хора, при които нищо не работи но този вид съфорумките не си ги държим вкъщи  Twisted Evil.

Общи условия

Активация на акаунт