Отговори
# 60
  • Мнения: 1 252
Може ли рецепта за салата типити? Като напиша в гугъл - излиза сос типити.

# 61
  • Мнения: 22 867
Може ли рецепта за салата типити? Като напиша в гугъл - излиза сос типити.

Пише се  хтипити, затова не ти излиза, пробвай така! Peace

# 62
  • Мнения: 1 252
Може ли рецепта за салата типити? Като напиша в гугъл - излиза сос типити.

Пише се  хтипити, затова не ти излиза, пробвай така! Peace
Благодаря, Лабрекс. Ще пробвам сега. И ииии виж какво ми излезе
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338141 Hug Heart Eyes  bouquet

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 22:41 от Рoсна kитка

# 63
  • При децата ми
  • Мнения: 6 194
Едно среднощно включване, ама като все нямам време Crazy... За утре съм обещала да правя торта мюсли, но не мога да намеря рецептата, а и не се сещам на кого беше? Blush

Лека и спокоѝна нощ!

# 64
# 65
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
Рoсна kитка,
SvetlaV,
3xi,
пеп-4o,
  bouquet
благодаря и аз слагам вода, но се мъча с дървената лопатка.

# 66
  • Мнения: 16
Хайде аз пак с въпрос... Момичета, мъжа ми скоро беше командировка в Пловдив.Там някъде бил ял картофени кюфтета с някакъв бял сос и си облизал пръстите  Laughing Единственото, което помни, е че е имало копър Laughing  Днес смятам да правя картофени кюфтета.Приемам всякакви предложения за бял сос, който да им "отива"   chef
Благодаря ви   bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 6 210
Една майонеза, половин кофичка кисело мляко (или малко по-малко, просто опитвай), една лъжичка (чаена) горчица, пресован чесън, сол, черен пипер, копър и кисели краставички на ситно (когато им е сезона, може и без тях) - това е сосът, който най-много се харесва у нас. Колкото и кофти да ми се е получило яденето, ако имам от него, винаги замазвам положението  Mr. Green.
Много върви на тиквички, панирани чушки, картофи, без значение дали съм ги правила задушени, печени във фолио или както и да е  Peace.

# 68
  • под тепетата
  • Мнения: 9 565
 Абсолютно подкрепям Вени*** , с добавката -пропорциите майонеза и кисело мляко на вкус, чат-пат слагам и настъргано сирене. Гледам да слагам по-гъсти кисело мляко, а понякога и заквасена сметана. Даже и за пица върви. Кисели краставички не съм слагала, ама зимата може да пробвам.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 210
bilqna_69Hug! И за пица, и на пържолки върви, а когато го направя по-гъст и остане - мъжът ми си го маже на филия.
Ползвам го и когато правя варени яйца - разрязвам ги с резачката, подреждам в плато и заливам - страшно мезенце е.
А скоро правих една измишльотина - ред сварени настъргани яйца, отгоре настърган кашкавал, настъргано сирене и ред от соса. Ако продуктите ми са повече - повтарям.
Като се замисля, всичките ми кулинарни "шедьоври" се въртят около тоя сос  hahaha.
Опитай с кисели краставички, мисля, че ще ти допадне много  Peace.

# 70
  • под тепетата
  • Мнения: 9 565
Непременно!  Усещам , че сме от една порода  Laughing И за яйцата  Hug

# 71
  • Мнения: 31
как готвите,, кюфтета по чирпански,,  приемам всякакви предложения

# 72
  • Мнения: 6 713
Може ли някоя изпитана рецепта за чушки бюрек? Благодаря предварително  bouquet

# 73
  • Мнения: 2 241
Ще ти кажа любимата ми рецепта за такива чушки. През лятото правя редовно.
За 10-ина чушки среден размер правя следната смес:
около 350-400 гр. сирене
3 яйца
1 средно голям домат
2-3 с.л. зехтин
1 вр. магданоз

Домата нарязвам на ситно и разбърквам с яйцата и сиренето (да стане кашичка). Добавям нарязания магданоз и пълня чушките.
Нареждам ги в тавата и намазвам със зехтин. Пека около 20-30 мин. на 200 градуса.
Стават невероятно вкусни. Още по-хубави са като поизстинат.  Peace

# 74
  • Мнения: 127
Здравейте   bouquet
Скоро имам рожден ден и искам да си направя торта тип парфе,с плодове и т.н. Въпросът ми е ще ми се получи ли красивият ефект на желираните плодове отгоре в/у тортата ако я направя в кексова форма и  я обърна после(нямам форма за торта,която да се откопчава)Дали ще стане,ще се отлепи ли както трябва или ще си поразя тортата.

Общи условия

Активация на акаунт