Отговори
# 45
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826


 това ми е дилемата-ако е замразено,може да е стояло с месеци във фризерите,пълно с вода и т.н.,ако е прясно от хладилната витрина и замразявам пък имам съмнение че  не е много правилно така newsm78знам, че има месарки в темата,особено пеп-чо мисля че е много добре запозната,ще се радвам ако се включи Hug

Щом не искаш да замразяваш,избери си месарница и си купувай прясно.Не мога да ти разбера проблема.То е ясно,че прясното месо е най-хубаво.

# 46
  • Мнения: 9 132


 това ми е дилемата-ако е замразено,може да е стояло с месеци във фризерите,пълно с вода и т.н.,ако е прясно от хладилната витрина и замразявам пък имам съмнение че  не е много правилно така newsm78знам, че има месарки в темата,особено пеп-чо мисля че е много добре запозната,ще се радвам ако се включи Hug

Щом не искаш да замразяваш,избери си месарница и си купувай прясно.Не мога да ти разбера проблема.То е ясно,че прясното месо е най-хубаво.

точно така.  Избери си месарница, в която месото е наистина прясно.
Ти така или иначе го купваш, купвай си, когато ти потрябва, или 2-3 дни по-рано, толкова ще издържи.

Момичета, искам да ви кажа, че сега има много месарски магазини, в което месото е замразено, но вадят, размразяват и продават като охладено. Вярно, че водата му излиза, но пък цената му е двойна. Затова аз лично не купувам повече от необходимото и да ползвам, защото съм виждала как изсипват замразено месо от пакети, както и ми се  е случвало да купя охладено пилешко филе с лед вътре. А последното, което видях, не е за гледане  Laughing свинко се реже с електр.  трион - вярно, че хубава и равна пържола става, ама после се продава за охладено  Sick

# 47
  • Мнения: 11 573
Мерси, 3xi!  bouquet

# 48
  • Мнения: 425


 това ми е дилемата-ако е замразено,може да е стояло с месеци във фризерите,пълно с вода и т.н.,ако е прясно от хладилната витрина и замразявам пък имам съмнение че  не е много правилно така newsm78знам, че има месарки в темата,особено пеп-чо мисля че е много добре запозната,ще се радвам ако се включи Hug

Щом не искаш да замразяваш,избери си месарница и си купувай прясно.Не мога да ти разбера проблема.То е ясно,че прясното месо е най-хубаво.

 Joyпроблема ми е че не ми се ходи през 3 дена до магазина като  пенсионерите,а искам да си натъпча фризера примерно за месец Thinking
но от прочетеното и от пеп-чо май дилемата ми няма разрешение,направо с тия търговци няма оправия! ooooh!мерси за включването Hug

# 49
  • Мнения: 6 081
Момичета преди време правих едни кифлички,но не съм записала рецептата,и не я откривам,помня само че беше 4 яйца,400 мл пр мляко и 1 кубче мая и за сладки лъжичка зайар а за солени лъжичка сол ,но не помня имаше ли друго или не  newsm78 моля ви ако някой я е ползвал и да помага.

# 50
  • Мнения: 20
Здравейте.
 Дайте предложения за набързо приготвени ястия, които няма къде да се съхраняват т. е. липсва хладилник. След първия т ми ОИ/ май и последен - количесто за сметка на качество / разбрах че няма по -хубаво от домашно приготвената храна.
Ще ходя за няколко дни на една вила с напълно оборудвана кухня, но хладилника е минибар където съответно не мога да съхраня нищо. С две деца трябва нещо да се яде без да е все пържено или скара. Е вие сте.

# 51
  • София
  • Мнения: 512
Кой заехтин е за готвене, т.е. за термична обработка, без да става канцерогенен?
Предварително благодаря  Hug

# 52
  • Карлово
  • Мнения: 4 679
Как разбърквате каймата за мусака или спагети, за да не става на топчета? Аз имам един начин, но си мисля, че може и по-лесно да става. Wink

# 53
  • Мнения: 1 252
Как разбърквате каймата за мусака или спагети, за да не става на топчета? Аз имам един начин, но си мисля, че може и по-лесно да става. Wink
Преди да я сложа на огъня в друг съд я разбърквам с малко топла вода.

# 54
  • Мнения: 1 754
Кой заехтин е за готвене, т.е. за термична обработка, без да става канцерогенен?
Предварително благодаря  Hug

само студено пресования, то другото и без това не е зехтин Peace

А пък аз да питам за тези сушени доматчета дето така сладко ги размятвахте в темата, колко време да ги пека във фурната, ако ще е часове, както четох в един от линковете...ич да не се хващам. Confused Нямам вентилаторен режим, уточнявам.

И въпрос към Венета - относно тази рецепта:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=433715.msg18390177#msg18390177
прясното мляко в хляба мога ли да заменя изцяло с киселото, да удвоя количеството, вместо да слагам прясно?

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 18:19 от Be Light

# 55
  • Мнения: 16
Как разбърквате каймата за мусака или спагети, за да не става на топчета? Аз имам един начин, но си мисля, че може и по-лесно да става. Wink
Преди да я сложа на огъня в друг съд я разбърквам с малко топла вода.
И аз така правя  Peace

# 56
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Как разбърквате каймата за мусака или спагети, за да не става на топчета? Аз имам един начин, но си мисля, че може и по-лесно да става. Wink
Преди да я сложа на огъня в друг съд я разбърквам с малко топла вода.
И аз така правя  Peace

Аз я карам икономично/от към посуда,да мия по-малко/.В тигана слагам каймата,и когато тръгне да побелява,наливам топла вода/малко/ и с уредчето за пресоване/на картофи,едно такова с дупки/ намачквам.

# 57
  • Мнения: 9 132
Аз я карам икономично/от към посуда,да мия по-малко/.В тигана слагам каймата,и когато тръгне да побелява,наливам топла вода/малко/ и с уредчето за пресоване/на картофи,едно такова с дупки/ намачквам.

също  Peace или с пресата за картофи, или дори с голяма вилица.
Ако ще слагам доматен сок/сос - слагам  него вместо вода, ако е по-рядък  И мазнината де.

# 58
  • Мнения: 2 827
Цец, сега ако дадеш и рецептите за сока и пюрето няма да имаш равна  Wink
Лина, как се приготвя сладкото?   bouquet

Аз малко късно отговарям Embarassed, но по-добре от никога Rolling Eyes
Ето едно предложение за сок
http://zi4e57.blogspot.com/2010/09/blog-post_21.html
Тук по надолу в страницата има рецепта за конфитюр
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=634.0
А компота е най лесен.Почистваш сливите от костилките, режеш на две, махаш костилката, пълниш в буркани, добавяш захар на вкус. Аз слагам по 5 лъжици, ако искаш слагай по-малко заради детето.Доливаш с вода, затваряш бурканите и ги вариш около 10 минути.Това е за буркан от 800 мл.

# 59
  • Мнения: 16
Цец, сега ако дадеш и рецептите за сока и пюрето няма да имаш равна  Wink
Лина, как се приготвя сладкото?   bouquet

Аз малко късно отговарям Embarassed, но по-добре от никога Rolling Eyes
Ето едно предложение за сок
http://zi4e57.blogspot.com/2010/09/blog-post_21.html
Тук по надолу в страницата има рецепта за конфитюр
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=634.0
А компота е най лесен.Почистваш сливите от костилките, режеш на две, махаш костилката, пълниш в буркани, добавяш захар на вкус. Аз слагам по 5 лъжици, ако искаш слагай по-малко заради детето.Доливаш с вода, затваряш бурканите и ги вариш около 10 минути.Това е за буркан от 800 мл.
Мерсииииии   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт