Шум от телевизор на съсед над нас

  • 3 295
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 366
Здравейте,
Искам да помоля за съвет - имаме пробрем със съседите над нас. Денонощно се чува шумът от телевизора. Вътрешно жилище сме. Прави се умишлено, тъй като молби сме отправяли, но без резултат. Разговаряно е и с Домоуправителя. В едната стая сме сложили допълнителни панели на стените и на тавана, но пезултатът е почти нулев. Чува се и сабото по цяла нощ, с което ходи. Всичко се прави умишлено. Искам да помоля, ако някой знае, дари има джаджа някакъв уред, с който да отбивам или заглушавам този звук? От къде мога да го купя това устройство, ако изобщо има такова? Благодаря за евенгуалтите съвети на всеки, който ще се включи? Има ли спасение от този ад?

# 1
  • Мнения: 40 924
Няма такова устройство. Само съседите да си сложат мокет ще помогне. И да си купят меки пантофи.
А за телевизора - не са виновни, че са глухи. Всеки има право да гледа телевизия.

# 2
  • Мнения: 18 504
Явно сте в лоши отношения със съседите отгоре, щом сте сигурни, че умишлено ходят със сабо. Освен да пробвате да ги подобрите по някакъв начин, друг вариант е да мислите за смяна на жилището. Изолация или уреди няма как да спрат ударен шум.

# 3
  • Мнения: 1 700
Няма такова устройство. Само съседите да си сложат мокет ще помогне. И да си купят меки пантофи.
А за телевизора - не са виновни, че са глухи. Всеки има право да гледа телевизия.

Интересно ми е точно по кой закон сме длъжни да им слушаме телевизорите нощно време? Да си слагат слушалки и да се съобразяват, че не живеят сами в блока. Това е жив психически тормоз, казвам го от личен опит. Сега заради моите хубавци "спя" с телефон до ухото и фонов шум, за да им заглушавам телевизора, но това не е трайно решение.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 578
Няма такова устройство. Само съседите да си сложат мокет ще помогне. И да си купят меки пантофи.
А за телевизора - не са виновни, че са глухи. Всеки има право да гледа телевизия.

Интересно ми е точно по кой закон сме длъжни да им слушаме телевизорите нощно време? Да си слагат слушалки и да се съобразяват, че не живеят сами в блока. Това е жив психически тормоз, казвам го от личен опит. Сега заради моите хубавци "спя" с телефон до ухото и фонов шум, за да им заглушавам телевизора, но това не е трайно решение.

Или слухови апарати.

Наистина никой не е длъжен да търпи това в дома си, особено нощем.

# 5
  • Мнения: 1 428
Полиция!? В неразрешено време пробвайте да се обърнете към тях. Така не се живее.

# 6
  • Мнения: 8 886
Проблемът кога започна? За възрастен човек ли се касае?
Според мен не го прави умишлено, а най-вероятно не може да прецени реално, че пречи на някой.
До едната ни спалня е стаята на една възрастна жена. От 5 сутринта си пуска народна музика и то така, че вкъщи може да се играе ръченица. Говорихме с нея, не било силно изобщо, а и народната музика била хубава.
Принудихме се да сменим спалнята, за да не се разправяме. Но това е защото имаме избор. Ако нямахме, не ми се мисли, то си е тормоз отвсякъде.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 104
Викате фирма да замери шума, издава се констативен протокол, който има силата на доказателство пред съда и общинската администрация.
Обаче, мисля, че нощен шум беше 30 dB, което е много.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 578
Тези замервания не се ли правеха от РЗИ? Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 35 104
За битов нощен шум няма да дойдат.
Моя приятелка си вика фирма външна, но сертифицирана и подаде жалба.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 578
А, това не го знаех, мерси.

# 11
  • Мнения: 2 846
Имах навремето една дърта и проклета съседка, която вечер преди да си легне, пускаше радиото на макс, ей така на пук на съседката под тях. Другата пък имаше куче, което се дразнеше от радиото и лаеше по цяла нощ. Пълна лудница по цели нощи.
Ходих, со кротце и со благо молих да спре да пуска радиото - глас в пустиня. Накрая ми писна и една нощ в три часа викнах полиция. Веднага дойдоха и поканих полицаите в нас, сами да чуят и да преценят какво да правят.
Разгеле бяха свестни момчета и с удари по вратата и звънене на пожар, успяха да вдигнат музикалната съседка. Тя естествено си изкара акъла, постреснаха я и я предупредиха, че при второ обаждане, ще я приберат в полицията и тя миряса. Повече гък не се чу от тях.

# 12
  • Мнения: 44
Ще ви кажа какво можете да направите, но не е законно, ако това не ви притеснява, купете си заглушител работещ на всички възможни честоти - 2G, 3G, 4G, 5G, 2.4Ghz, 5Ghz, 5.8Ghz, и другите не ги знам, но тези са достатъчни. Когато усилят телевизора, вие активирате заглушителя. Така докато не се научат, а то ще стане сравнително бързо, защото остават без интернет, телефон, блутут, GPS и всичко останало електронно и безжично, докато е усилен звука. Друг по-законен вариант, е да си купите високоговорител с качествен бас, намаляте всички честоти и оставяте само баса. Пускате музика, по-скоро техно и прилепяте говорителя за тавана. Това ще гарантира много дразнеща вибрация която няма да бъде по-силна от допустимите децибели. Глупавите хора са като животните, те се учат като такива, с тях не се води диалог. Като прави беля, показваш му, че прави беля. Като слуша, всичко е наред. Варианти има стотици, въпросът е на какво сте способни.

# 13
  • Мнения: 12 790
Не ми се вярва някой да пуска на макс радио или телевизор, за да дразни съседи, защото при него самия се чува по-силно. Просто има възрастни хора, на които ТВ или радио им е животът. За съжаление са.
Но ако се замери този шум и наистина надвишава допустимите децибели, си подайте оплакване.
Иначе - не знам, аз бих започнала да си пускам някаква тиха приятна музика, която за мен да заглушава тези шумове.

# 14
  • Мнения: 40 924
Току що си надух до неприятно силно ниво телевизора и премерих - звукът се колебаеше между 50 и 60 децибела. Не вярвам при съседите отдолу да надвишава 30 децибела, което е нормата.
Иначе да, неприятно е да го чуваш, но за да се оплачеш трябва да е с определени децибели, а не просто да се чува.

Последна редакция: чт, 10 авг 2023, 19:18 от Черна станция

Общи условия

Активация на акаунт