Шум от телевизор на съсед над нас

  • 3 316
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Не ми се вярва някой да пуска на макс радио или телевизор, за да дразни съседи, защото при него самия се чува по-силно.
И представа си нямате колко проклети хора има. Въпросната баба от моя случай си слагаше тапи за уши и си лягаше спокойно на другия край на апартамента, а радиото в хола под прозореца, отваря го широко и си ляга доволна.
Полицаите ѝ звъняха и чукаха по вратата половин час докато стане да отвори.

# 16
  • Мнения: 8 912
Този шум, който се чува при съседите не надвишава допустимите норми. Ако е през деня, няма да дразни дори толкова, защото човек е в активна фаза и има много други шумови дразнения от заобикалящата среда.
Обаче през нощта, късно вечер и рано сутрин тези странични шумове утихват, мозъкът ти е в режим на покой и тогава вече става наистина дразнещо. Капеща чешма може да те издразни, камо ли телевизор от съседите.
Има дни, в които успяваш да си над нещата, има и такива, в които не успяваш.

# 17
  • Мнения: 357
Направете същото - надувайте вашия телевизор до дупка .
Тряскайте врати на шкафове,изобщо правете колкото си може повече шум и на тях.
Може и да разберат ....

# 18
  • Мнения: 3 251
Или намирате къде е шалтера на електричеството. Така ще съберете всички съседи и ще обсъдите ситуацията.

# 19
  • Мнения: 716
Преди време в една друга тема се бях оплакала, че следобед и надвечер нещо се случваше с децата на съседите 2 етажа над мен и започваха да препускат като стадо бизони. Предположих, че някое детско им въздейства. Принципно никой няма да повярва, ако му кажеш, че през 2 етажа ти се клатят абажурите, ако той в същото жилище си живее спокойно.

Проблемът го реших като поканих съседката да пием вино Sunglasses в добри отношения сме, имаме се. Но и знам, че никой не обича да му правят забележка за поведението на децата му. Та оставени с по-малко надзор - само с баща си, наследниците бързо се развилняха. Съседката попоглеждаше към тавана Joy не се наложи нищо да казвам, сама се сети, че надали дядото и бабата над мен дрифтят по коридорите. Не казвам, че шумът спря веднъж завинаги, но драстично се намали - все пак деца са, не очаквам да седнат с плетките и да пият кротко следобеден чай за мое спокойствие.

Когато обаче става въпрос за възрастни дебили, напълно подкрепям драстичните мерки със спирането на тока, спирането на водата, залепване на звънеца с лейкопласт, срязването на кабела за радиоточката (в случая с народната музика) и всякакви подобни действия, които в нормална ситуация бих осъдила.

# 20
  • Мнения: 8 912
Не бих нарекла автоматично възрастните хора дебили, честно казано. Всички ще остареем и никой не е застрахован. Много от тях са най-малкото със слухови проблеми от възрастта, а други и с деменция - в повечето случаи, недиагностицирана.
Баба ми е с много намален слух и добре, че живее в къща. Иначе съседите щяха да са с усещането, че се крещи по цял ден - и с пълно право, защото се крещи. Тя отказва категорично да носи апарат, въпреки че има такъв. Казва, че я боли главата. Няма как насила да й залепим такъв в ухото. За мен най-голяма жертва на възрастните - освен съседите, са техните близки, които се грижат за тях.

Относно децата - там съм с известна степен на толеранс, но ограничена. Викове и препускане - камо ли с колички, ролери и т.н., са за парка. Това, че някои родители ги е страх да ги извеждат, че духало вятър - ей, богу, през последните години не си спомням толкова тежки климатични условия, че да не може да изведеш дете за 1 час навън и така години наред.

Но съм против рязане на кабели, спиране на ток - веднъж почне ли се, няма край. И често нещата ескалират много включително до лична саморазправа с неясен финал.

# 21
  • Мнения: 1 073
Една приятелка имаше някакви психично болни хора за съседи на горния етаж. По цяла нощ търкаляли някакви метални тръби по пода, някакъв страшен шум. Не бяха спали изобщо с месеци. С молба не става. Като викнат полиция, ония не отварят. Умълчават се за малко и после пак почват. Полицията нищо не прави в този случай, както се сещате. Останалите съседи, пък, не чували шума и не се съгласяват на колективна жалба нито на изгонване (понеже са под наем). Наемодателят се укрива и не взема отношение. И така, моята приятелка и семейството й се принудиха да търсят друго място за живеене. Вече не знам колко години станаха, проблемът не може да бъде решен. Та освен с незаконни действия, няма как да се спаси човек.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 2 370
Най-ефективния начин си остава сплашване и физическа саморазправа. Някои хора само на първичното отговарят.
Само като си представите колкото болка вие търпите с години, а решението е точно за 5 минути.

# 23
  • Мнения: 11 398
Имаме близък възрастен мъж 80+, който не чува. Живее сам, надали ходи много стегнато и пъргаво, може и да се чуват и стъпките му вечер, а ходи доста често до тоалетна. Гледа доста телевизия и не спи по много. А телевизора направо бумти, за да го чува.  Съседите се дразнеха, говориха с него, но първо, че по характер е дръпнат, второ и хабер си нямаше какво да направи - телевизора бе неговия съквартирант и прозорче в самотата.
Ние не знаехме, че има проблем, докато не му подариха съседите слушалки с молба да ги ползва поне нощем. Но тъй като гледа от леглото и от стол не му бе удобно да са с кабел. Ние му взехме безжични и е доволен. Големи са, хубаво лягат на ушите, чува даже по-добре с тях. Ама като е със слушалките не чува ни звънец ни телевизор и няколко пъти, като отида да му нося провизии и не отвори и не си вдигне телефона му спирам тока от бушона.
Та с толкова приказки ви казвам - подарете му слушалки. Той може даже да не знае, че може и къде да намери. Кажете, че ще му помогнете да ги свърже с телевизора. Не всеки се оправя с техниката.

# 24
  • Мнения: 1 073
Как се свързват безжични слушалки с обикновен телевизор, който не е смарт?

# 25
  • Мнения: 41 247
Как се свързват безжични слушалки с обикновен телевизор, който не е смарт?

Всъщност не се свързват слушалките, а базовата им станция (която ги зарежда и осигурява безжичната връзка) и после слушалките се свързват безжично с нея, не с телевизора. А станцията се свързва с телевизора посредством жица и съвсем нормален жак, който се пъха в извода за жични слушалки.

# 26
  • Мнения: 11 398
Как се свързват безжични слушалки с обикновен телевизор, който не е смарт?

Всъщност не се свързват слушалките, а базовата им станция (която ги зарежда и осигурява безжичната връзка) и после слушалките се свързват безжично с нея, не с телевизора. А станцията се свързва с телевизора посредством жица и съвсем нормален жак, който се пъха в извода за жични слушалки.

Нещо такова ще да е. Мъжа ми я свърши тази работа. И телевизора на нашия познат НЕ Е смарт.

# 27
  • Мнения: 74
Пробвайте да спите с тапи за уши. Със сигурност ще заглушат телевизора, за сабото ако трака с него може би не. Нашият апартамент е на последния етаж и съм страшно благодарна за това. Със съседите пък ни дели само една стена защото сме външен и краен апартамент. Но за жалост гледаме към улицата и има шум от автомобили. Сменихме дограма, всичко, но пак се чува. Като сложа тапите вечер обаче всичко заглъхва. Ако не е силен шум ще го заглушат.

# 28
  • Мнения: 412
Аз я превъзпитавам - пускам със силен звук моя телевизор/радио и в момента има ефект. Оставям шума по цяла нощ, ако се наложи. Дано успея да я опитомя

# 29
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 255
Така докато не се научат, а то ще стане сравнително бързо, защото остават без интернет, телефон, блутут, GPS и всичко останало електронно и безжично, докато е усилен звука. Друг по-законен вариант, е да си купите високоговорител с качествен бас, намаляте всички честоти и оставяте само баса.
Хрумвало ли ти е, че тези неща ще засягат и теб в твоя апартамент?
Въпросната баба от моя случай си слагаше тапи за уши и си лягаше спокойно на другия край на апартамента
И това го видя през стената?
Направете същото - надувайте вашия телевизор до дупка .Тряскайте врати на шкафове,изобщо правете колкото си може повече шум и на тях.Може и да разберат ....
Сега остава да кажеш как правиш всички тези неща без сам да ги чуваш, нито останалите членове на семейството ти, защото всъщност при теб ще се чува доста повече отколкото у съседите.

Общи условия

Активация на акаунт