Шава, рита и расте януарското дете - тема 6

  • 29 722
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 90
Здравейте, среднощно включване и от мен  bouquet
Шоки, бързо да се възстановява детенце  Peace

Та по въпроса - до колкото ми е известно за диагностика се ползва само 2D (първата картинка). Образа изглежда като рентгенова снимка - т.е. могат да се видят органите, костите...  3D (втората картинка) е обемна. До колкото ми е известно 3D/4D не се използва за диагностика, щото нищо не се вижда "отвътре" на бебето, макар че една мама тук беше споменала за някакви неща дето се диагностицирали на 3D/4D, аз лично не съм чела нищо по въпроса.
Точно такова е и моето инфо  Peace 3D и 4D се прави повече за удоволствие на родителите...

Ние днес бяхме на държавна ФМ - леко съм разочарована, защото продължи общо 5 мин, а и не можаха да ни кажат пола със сигурност  Sad Е, убедих се, че английската здравна система наистина е доста пренатоварена и понякога направо претупват нещата... Както и в БГ - който иска по-обстойно инфо и внимателно отношение, трябва да се бръкне за частен скан Rolling Eyes
Нищо, важното е, че бебчо се развива нормално и си отговаря на седмиците. Полът ще го научим след 3-4 седмици, утре ще запазя час за частна клиника.
Любопитно ми е има ли някоя мама, която смята целенасочено да НЕ научава пола, а да го остави като изненада в деня на раждането?  Flutter (Прави ми впечатление, че мнозинството от английските мами (например всички от водната гимнастика за бременни) не искат да знаят пола предварително, докато тук във форума всички сме нетърпеливи да разберем цвета на гащите, включително и аз  Crazy)

# 721
  • Мнения: 1
Честито на всички рожденнички които пропуснах, на разбралите пола. Ние бяхме на почивка на океана и се върнахме скоро.
Мама Мечка, Много благодаря за инфото за количките. Беше много подредено и ясно - защо да и защо не.Ако може да кажеш и марките, та да ги разгледаме ще е добре. Аз гледам хубави колички, но си ги гледам за красота и незнам кое ще е добро за бебето и кое не.
За имената, аз мисля да е по-нормално за САЩ, защото реално детето тука ще живее.И да ходим до БГ, ще е за малко.И за мен най–важното е да е лесно на всеки език,тъй като в днешни дни толкова много се пътува по света и не искам на детето да му е неудобно да си произнесе името. Аз също се намъчих с българското си име и като ме попитат за името - направо почвам да спелувам, защото няма как да го хванат цялото.
Mamma Mil, за името Яна,ние имаме една колежка -чехкиня. За американците няма никакъв проблем, но цялото латиноамериканско братство и казваха Джана. Горката 3 месеца не можа да ги научи правилно да го казват. Това ме навежда на мисълта, че трябва и те да могат да го произнасят, че хич не са малко и както и върви тенденцията да се увеличават .....
Пожелавам лека вечер на всички.

# 722
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Здравейте, среднощно включване и от мен  bouquet
Ние днес бяхме на държавна ФМ - леко съм разочарована, защото продължи общо 5 мин, а и не можаха да ни кажат пола със сигурност  Sad Е, убедих се, че английската здравна система наистина е доста пренатоварена и понякога направо претупват нещата... Както и в БГ - който иска по-обстойно инфо и внимателно отношение, трябва да се бръкне за частен скан Rolling Eyes
Нищо, важното е, че бебчо се развива нормално и си отговаря на седмиците. Полът ще го научим след 3-4 седмици, утре ще запазя час за частна клиника.
Любопитно ми е има ли някоя мама, която смята целенасочено да НЕ научава пола, а да го остави като изненада в деня на раждането?  Flutter (Прави ми впечатление, че мнозинството от английските мами (например всички от водната гимнастика за бременни) не искат да знаят пола предварително, докато тук във форума всички сме нетърпеливи да разберем цвета на гащите, включително и аз  Crazy)
[/quote]
Добро утро и от мен!
Шоки, дано оздравее по-бързо каката! При племенницата протече само с температура ( сравнително висока) и гадене този вирус. Без антибиотик, с антивирусни препарати ( не знам точно какви) Embarassed я лекуваха.
Грейс, да ти кажа за нашата ФМ нищо, че си платихме 70 лева, прегледа продължи между 10 и 15 мин! Уж огледа всичко и каза, че е ок, но все си мисля, че е малко това време за подробно оглеждане. Дано не съм права.
Колкото до пола-изненада досега не познавам никой, който да чака до раждането, за да го разбере, поне не доброволно. Simple Smile
Rapuntzel, "Аз също се намъчих с българското си име и като ме попитат за името - направо почвам да спелувам, защото няма как да го хванат цялото."  За американците не би трябвало да е трудно "Рапунцел" Wink Simple Smile Шегувам се, разбира се. Как ти е бг името ако не е тайна?
Хубав ден на всички!

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Добро утро, мами и бебенца!

Грейс, аз съм от мамите дето не искат да разберат пола.Първият път, докато не родих, не знаех момиче или момче.Причината е, че не ми е кой знае колко любопитно и няма да повярвам и да ми кажат какво виждат на 100%.  Laughing
На ФМ ще ходя само, за да видя дали всичко е наред  Praynig
А що се отнася до температурата, аз си давам температуросвалящи, защото тя както й няма нищо на моята дъщеря и изведнъж започва да се тресе и да не може да си каже и думата.Пробвала съм и да не давам, но положението става страшно на няколко пъти и не бих си правила повече експерименти.
Желая на всички лек и спокоен ден!

# 724
  • Мнения: X
Добро утро!

Влизам набързо, само да споделя, че ФМ при Марков мина чудесно. Този доктор е много детайлен и всичко обяснява, доволна съм. Бебето е без никакви недостатъци. Само един му е недостатъка .... има пишка.  Embarassed Няма съмнение, дори аз я видях ясно. Така че обличам сините гащи и почвам да се автосугестирам колко е хубаво да съм мъжка мама. Flutter
Г-жа Монк, като те чета, сякаш виждам себе си с обратен знак  Hug Hug. Аз не крия, че наистина много исках да си имам второ момиченце. Игличка също е категорична: никакво братче, иска сестричка. И сега кво прайм? Да си ги разменим, а? Като в сапунените сериали.  Joy Heart Eyes
Вчера доста мислих и стигнах до извода, че съдбата си знае работата и в повечето случаи нещата се случват, за да ни научат на нещо. Мен например ще ме научи да не се зъбя много на свекърва ми, защото и аз ще съм свекърва(живот и здраве) един прекрасен ден.

Шоколадче, заведе ли Мими на лекар? Температурата може да е от всичко: гърло, уши. Пиши после как сте.  bouquet

Последна редакция: чт, 25 авг 2011, 10:34 от Анонимен

# 725
  • Мнения: 330
Здравейте мами, вчера писах писах и днес гледам поста ми го няма Cry
Затова днес ще бъда кратка. Надявам се всички да сте ОК. Аз в Понеделник бях на лекар бебо е добре, крие си пола, ама все ми е едно. Нямаше ме 10 дни и сте изписали 2 теми почти Wink не мога смогна да ви изчета още.

Добре дошли на новите мами.

Ще се радвам да споделите мнение по-един въпрос, от миналата седмица зърната и ареолите страшно ме сърбят даже 'болят', какво да ги правя?????!!! Споделих с една приятелка преди време и тя ми спомена,че е мазала зърната си с нещо хем да ги подготви за кърменето хем не я сърбали така.

Много хубаво се релаксира с йога, но не съм ходила от 2008 г.
Май трябва и аз да си потърся йога за бременни. newsm78
Ако някоя мама от София има желание, може да ходим заедно.

Venush с най-голямо удоволствие ще идвам на йога, аз си бях харесала едно място, този месец скитах насам натам и съм решила от Септември да ходя, така че ако искаш пиши на лична и ще се измислим нещо.

# 726
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
venush, чудесно е да си мъжка мама  Peace. Ще му свикнеш  Grinning. Аз сега предпочитам момиче, единствено заради разнообразието в отглеждането. Вече знам как е с момче, пък аз обичам новите неща  Whistling. За сега док каза момиче, но на ФМ ще видим.

Grace ♥, аз уж бях "решила" да не питам за пола до края, но не ми издържа любопитната душичка. Със сина ми бяха категорични много от рано и аз въобще не се съмнявах какво ще бъде. Сега още ми е мътно, така че пак мога да очаквам изненада.

Шоки, дано се оправи бързо Мими. И моят съвет е лекар. Сигурно е някакъв вирус, щом така рязко започва.

Rapuntzel, брат ми живее от почти 6 години в САЩ. Казва се Симеон, което се транслитерира Simeon, естествено. Направо не повярвах, колко им е трудно да уцелят правилното произношение. Смяла съм се с глас на невероятните варианти.  



 

# 727
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104

Rapuntzel, брат ми живее от почти 6 години в САЩ. Казва се Симеон, което се транслитерира Simeon, естествено. Направо не повярвах, колко им е трудно да уцелят правилното произношение. Смяла съм се с глас на невероятните варианти.  
 
Освеен "Саймън" нищо друго не ми идва на акъла...  newsm78
Май ни трябва нова темичка. Simple Smile

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Бяхме на лекар вчера, лекарката си беше тръгнала, но се разбра, че е вирус с леко зачервено гърло, това е.Просто ми беше чудно дали някое друго дете не го е карало и как е протекло при него.
EwaD, и моите гърди ме сърбят така, бая са се поразтегнали, не знам дали има някакво облекчение.Мен ми се бели цялото тяло и ме сърби, понеже ми е суха кожата.
Някой ще пуска ли нова темичка, имаме още страница за изписване Simple Smile

# 729
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Добро утроо.
EwaD аз си мажа гърдите с крема срещу стрии,който ползвам в момента,защото още в началото кожата на ареолите беше страшно изпръхнала и се лющеше.Откакто ги мажа го няма този проблем и сърбенето изчезна.
Бонбонче дано оздравява бързо каката
Ние сме на ФМ на 8.09 и се надявам тогава да ни потвърдят цвета на гащетата та с таткото да седнем поне име да си харесаме Flutter
Разглеждах си изследванията.Половината ми показатели в ПКК-то са под нормите newsm78 а доктора от ЖК каза да му звънна само ако хемоглобина ми е под 110,а той е 116 та май ще си ида на частно при друг лекар да ми погледне изследванията Crossing Arms
Лек и да се надяваме по-прохладен ден ви пожелавам мамчета.

# 730
  • Мнения: 4 864
Добро утро и от мен на финала на тази ни темичка!!

Колко мило ми стана като говорихте за името Калина...Защото това е моето име и страшно много си го харесвам. Мило ми е,защото ми е измислено от баба ми, която ни остави,докато бях много малка Sad Много съм горда с името си и когато някой каже "Имаш много хубаво име" и ми става гот Simple Smile
Ние, както бях писала по-рано, сме се спрели на хубави български имена, които да си призная рядко чувам вече Sad Мъжът ми е на половина руснак и много исках да е и нещо руско, просто защото и на мен ми харесват техните имена, но той е категоричен, че не иска.. Имаше един период,в който бях решена детето ми да се казва Анастасия... Обаче май само аз си го харесвам  cry
Аз преди да забременея бях сигурна, че до края няма да искам да знам какъв ще е пола на детето. Обаче някакси пусто любопитство не трае Simple Smile Ние още не сме убедени на 100%,че сме мъж...само интуицията ми говори и думите на доктора, които не бяха категорични.

Не знам дали си въобразявам или е било така ама вчера ми се стори,че усетих ръчичка (защото беше лекичко) ,която ме пипа под пъпа .. Може да сме се събудили и да се протяга Simple Smile Иначе си трепка доста често. Най-интересното е,че докато пътувахме с автобуса, за което много се притеснявахме, не шавна и за секунда. Двата дена след това обаче го усещах по цял ден.. Явно ще обича да пътува,като мен.

Много дълго стана този път..Желая прохладен и приятен ден на всички!

# 731
  • Мнения: 1 043
Включвам се на бързо, че сме на гости при мама в Русе за няколко дни и нямам време да пиша. Ама не мога да не си кажа, че се възползвах от момента и си записах час тук за преглед довечера и ще пиша пак след него. Нямам търпение вече, ама само вие ме разбирате  Crazy

# 732
  • Мнения: 4 864
Включвам се на бързо, че сме на гости при мама в Русе за няколко дни и нямам време да пиша. Ама не мога да не си кажа, че се възползвах от момента и си записах час тук за преглед довечера и ще пиша пак след него. Нямам търпение вече, ама само вие ме разбирате  Crazy

Аз те разбирам Simple Smile Мисля утре и аз да отида на лекар,просто за да съм спокойна,че след пътуването ни всичко е наред Wink

При кого си записа час в Русе? Дано всичко е наред и чакаме хубави новини .
Хубав ден Simple Smile

# 733
  • Мнения: 2 483
Момичета, който пуска новата тема - чудесно би било малко разнообразие и също така няма да е зле да се поразделим с Богородица, че вече седма тема ще й дойде много уморително  Blush

Аз съм малко на моренце и пиша от нет клуб, та няма да имам възможност да се заема с разкрасяването на заглавния пост, но обещавам за следвата тема да се включа  Simple Smile


Вчера бутах близнашка количка - пълна  Laughing - много е гот и изобщо не е толкова тежка, колкото очаквах. Щях да правя оглед на количка в Бургас от Продавалника, от където нямам никакви скрупули да пазарувам, но уви, продадена била, без да споменат в обявата. Което пък може и да е по-добрият вариант, че и мен не ми се ще да купувам големите неща преди да се родят две живи и дай Боже здрави беборани  Simple Smile

Приятен летен ден, отивам да натопя триглавата ламя във водата, мисля, че на втората и третата глава вчера им хареса  Mr. Green, макар и още да не ги усещам  Crazy

# 734
  • Мнения: 1 043
Включвам се на бързо, че сме на гости при мама в Русе за няколко дни и нямам време да пиша. Ама не мога да не си кажа, че се възползвах от момента и си записах час тук за преглед довечера и ще пиша пак след него. Нямам търпение вече, ама само вие ме разбирате  Crazy

Аз те разбирам Simple Smile Мисля утре и аз да отида на лекар,просто за да съм спокойна,че след пътуването ни всичко е наред Wink

При кого си записа час в Русе? Дано всичко е наред и чакаме хубави новини .
Хубав ден Simple Smile
Нали, аз затова и споделих  Wink
При Шишкова си взех час за днес, че ми се искаше още един лекар да види бебето.
А пък ако види и пола, няма да се разсърдя  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт