Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 126
  • 213
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 326

inna-bubulina, за това трябва домашните кучета задължително да се кастрират, да има глоби за некастрирани домашни кучета. Ти не ми отговори според теб десетките хиляди бездомни кучета в какви приюти трябва да се приберат, има ли такива приюти, ако няма с какви пари да бъдат построени? Лично твоето мнение по въпроса, не е нужно да си запозната с фактите. Аз без да съм запозната съм склонна да вярвам, че няма такива приюти, нито като бройка която е нужна, нито като брой на кучетата, които могат да поемат. Все пак кучетата в София не са сто-двеста, хиляди са.На кого е нужно да има въобще такива приюти и тези кучета да живеят някъде в клетка, изхранвани от парите на данъкоплатците, и да са параван за далавери, каквито несъмнено има и сега в общините и екоравновесие? Въобще аз не виждам никакъв смисъл от тези приюти. Едно куче може и десет години да живее. Откъде накъде хората трябва да плащат доживотната издръжка на някакви си песове?

# 91
  • Мнения: 155
ОК, другия път хич няма да се церемоня, ще му изпукам един шут в грозната мутра и да види тогава кой е по-силен  Close

Това е решението. Кучето трябва да разбере кой е шефа иначе оправия няма  Peace

Абе не е така, става като омагьосан кръг, както някой спомена, ако кучето е малтретирано то още повече се озлобява и пак ще си напада и така до кога??? И честно казано, ако мен ме ухапе бездомно куче и не е много страшно все някакси ще го преживея, но адки много боли, ако пострада твой близък. Знам, че със спорове няма да решим нещата, но истинско безумие е да говорим за психология на кучетата и т.н.  Crazy Ами тогава да изучим и психологията на престъпниците, в това число изнасилвачи, крадци, терористи и т.н., така ще се предпазим от всичко, но вече ще сме пълни кукувци  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 5 370
За съжаление, Отилия е тотално права за далаверата в Екоравновесие.
То е като проблемът с "ромите".
Едни пари...се вкарват в едни организации, парите са с европейски мирис....и едни хора се облажават от тях....И те дали ще имат интерес някакъв от генерално решение на проблема?

# 93
  • Мнения: 9
Огледалото на форума, личното ми мнение?
Ами от малък град съм. След като ни писна от уличните кучета, които изскачаха от всеки контейнер. Писна ни, сутрин децата ни със страх да отиват на училище и винаги по един родител трябваше да дежури сутрин да разгонва глудницата от кучета. Взехме, че се събрахме една група възмутени родители и след упорито висене в Общината успяхме да издействаме на мястото на бившият кучкарник на МВР да се направи приют за кучета. Злобните ги евтанизираха. Другите ги кастрираха. Да, ние майките така пожелахме - искаме децата ни да ходят спокойно на училище, но не виждаме смисъл всички кучета да бъдат евтанизирани /то, тогава на много хубаво учим децата си, да се убива наред/.

# 94
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Рядко съм чела по-тъп пост от този на ИЛИЯН 70.Бе,хора,тези,които защитават милите бездомни и невинни кученца,представете си,че утре детето ви е нахапано от такива.Пак ли така ще разсъждавате  CloseВинаги ми се е повдигало от такива кучкари като вас,ценящи повече комфорта и здравето на песовете ,отколкото на хората ooooh!НЕ НИЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАМЕ С КУЧЕТАТА,А ТЕ С НАС!!!!!Мен не ме е страх от кучета,но детето ми да ,и ако съм с него и ни нападнат глутница,не мога да му помогна много.И стига с тези психологии на кучетата ,почти нищо не е доказано научно,това е просто шоу по анимал планет.И грам не ме е еня за кучешката психика,грижа ме е за човешката такава.Решението е просто-ЕВТАНАЗИЯ.Ако грякнат европейските природозащитници да дойдат да си ги вземат или да заповядат по нашите улици.

# 95
  • Мнения: 326
 Те децата ви нито ще разберат, нито ще питат, ако не им кажете. Съмнявам се, че децата умират от любов по плашещите ги кучета,и ще се разстроят, ако разберат, че зверовете са били убити. Уличните кучета са вредители, а вредителите се убиват. Както се убиват наред хлебарки, мишки и плъхове, както и вредители в селското стопанство, така е редно и кучетата-вредители да бъдат убивани. Вие не виждате смисъл от евтаназия, аз пък не виждам смисъл от съществуването на някакви кучета в приют, които всеки ден струват пари, и колкото повече дни са живи, толкова повече пари струват. С каква цел? С никаква. Просто едно безсмислено пилеене на пари.

# 96
  • Мнения: 75
Мууу много ме разсмива и не мога да напиша нищо сериозно по темата. Пък за Илиян да не говорим. Каква ти психология, брате, при гладуващо и най-вероятно болно куче?!

Всичко започва с регистрацията на домашните любимци, постоянни прегледи итн. Нека всеки притежател на куче погледне себе си, защото повечето бездомни псета са дошли от някое домашно. Което обаче не променя факта, че агресивните трябва да се изчистят- няма чужди и наши. Просто се погрижете там, където са бездомните кучета, да няма мишки.

# 97
  • Мнения: 9
Отилийке, не ми се спори. Всеки си има различни разбирания. Ти така разбираш нещата, мога ли да променя нещо? Не. Тогава какъв е смисълът? Да си почесваме клавиатурите само.  Peace


     пп Палада, много си права. Всичко започва от стопаните.  Peace

# 98
  • Мнения: 28
Мууу много ме разсмива и не мога да напиша нищо сериозно по темата. Пък за Илиян да не говорим. Каква ти психология, брате, при гладуващо и най-вероятно болно куче?!

Всичко започва с регистрацията на домашните любимци, постоянни прегледи итн. Нека всеки притежател на куче погледне себе си, защото повечето бездомни псета са дошли от някое домашно. Което обаче не променя факта, че агресивните трябва да се изчистят- няма чужди и наши. Просто се погрижете там, където са бездомните кучета, да няма мишки.

И кое точно те разсмива, при положение, че си казала горе долу каквото и аз?

# 99
  • Мнения: 76
И мен ме е хапало куче. Питбул. Карах колело и около него бях намалила. То използва момента и ме захапа ниско долу по крака. Не беше много силно, но ме заболя. Разпищях се, разревах се и изпаднах в паника. Не можах да се съвзема поне един час. Спрях се с колелото, а то тръгна пак да ми скача. Собственика ми каза да го ПОГАЛЯ  Shocked, за да не ми се хвърля така. Това беше най-най-най-най абсурдното нещо, което бях чувала. Въпреки лекото "хапване" на кучето си личаха зъбите по крака ми. Стояха ми синки около седмица.
Един от съседния блок пък преди няколко години прицелваше привечер бездомните кучета от терасата си и ги убиваше.  CrazyАвджия. Накрая гръмна и болонката от съседния вход. Тъпо е, това последното, но пък около блока спряха да се разхождат помияри.

# 100
  • Мнения: 155
И мен ме е хапало куче. Питбул. Карах колело и около него бях намалила. То използва момента и ме захапа ниско долу по крака. Не беше много силно, но ме заболя. Разпищях се, разревах се и изпаднах в паника. Не можах да се съвзема поне един час. Спрях се с колелото, а то тръгна пак да ми скача. Собственика ми каза да го ПОГАЛЯ  Shocked, за да не ми се хвърля така. Това беше най-най-най-най абсурдното нещо, което бях чувала. Въпреки лекото "хапване" на кучето си личаха зъбите по крака ми. Стояха ми синки около седмица.
Един от съседния блок пък преди няколко години прицелваше привечер бездомните кучета от терасата си и ги убиваше.  CrazyАвджия. Накрая гръмна и болонката от съседния вход. Тъпо е, това последното, но пък около блока спряха да се разхождат помияри.

О Боже, тоя пък гърми през балкона, ми нали може човек да убие бе  ooooh! Close В стария ни блок един кукувец пък стреляше по цигани ooooh!, ужас. Веднъж беше уцелил един такъв клошар по главата. Както си седяхме в къщи изведнъж чухме изтрел, после: "Оууууууууууууууууууу..." изпонаскочихме по балкона и видяхме как бедния циганин клошар се държеше за главата  Shocked Нищо му нямаше, слава на Бога. Оня стрелял със сачми, явно за т'ва, не съм запозната, много тъпо!

# 101
  • Мнения: 1 310
Всичко което съм написал за кучетата е от собствен опит. Мен също са ме нападали кучета. Винаги съм се обръщал с лице към тях и съм изчаквал спокойно да дойдат по-близо. След това няколко по-здрави псувни по техен адрес, един-два камъка от земята хвърлени по някое от кучетата и един-два ритника по муцуните на най-нахалните кучета и нещата са се оправяли без никакъв проблем. Просто човек трябва да знае как да се държи към кучетата и толкова. Нищо повече от това не е нужно за да се избегне сблъсък с което и да е куче.
Кога взимаш камъни точно ми е много интересно?! Или си ги носиш в джоба, защото познаваш психологията на бездомните кучета?
Да. И ритниците - отляво или отдясно, или да редувам? Mr. Green

# 102
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Идвам пак да вметна нещо  Wink  да си кажа че преди да ме "нападнат" да ми се случи и аз бях от другата страна на защитниците  Rolling Eyes  и не разбирах другите които искаха по крути мерки за решаването на пробрема с бездомните глутници от кучета  Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 8 848
Не прочетох всички мнения, но нищо, случаите са идентични. И в Пловдив имахме проблеми с бездомните кучета - нападаха хора по улиците, толкова бяха станали много и нахални. Стигна се дотам по-нервните и въоражени съседи да стрелят на месо. Накрая си избрахме доктор за кмет и тъй като човекът беше професионално запознат с ефекта от кучешката напаст, ни отърва. За няколко седмици минаха по улиците и ги събраха. Повече не ги видяхме. Sunglasses Сега има съвсем малко бездомни по улиците и тъй като са много малко ги е страх и бягат. Плашат ме обаче домашните и най-вече малоумните им стопани. За съжаление няма как да минат и да съберат и домашните, заедно със стопаните. Twisted Evil
Моят съвет: изберете си за кмет човек, който ще ви обещае да ви отърве от кучетата и ще го изпълни, доктор е подходящ Sunglasses Щом в Пловдив може, защо и в София да не може? newsm78

# 104
  • Мнения: 3 760
Кифличке, ужасно съжалявам  Sad

Може аз да не съм видяла, но потърпевшата никъде не е написала, че са я нападнали БЕЗДОМНИ кучета. Напротив - писала е, че са я нападнали кучета, охраняващи строеж. Точно тези - по строежи, складове и прочие, които хем не са бездомни и са там, за да пазят, хем никой официално не носи отговорност за тях, създават най-големи проблеми и са най-агресивни.
Много ми е чудно, защо никой не се сеща да тръгне да прави проверки по такива обекти...

Четири пъти са ме атакували глутници - в два от случаите ставаше въпрос именно за такива охранници, в другите два - за некастрирани улични, системно обгрижвани от хората, които ги бяха посели на улицата. До хапане не се е стигало, защото знам как да се справям с тях. Нито се е налагало да ритам или хвърлям камъни. И псувни не раздавам (наум псувам виновниците за това положение  Mr. Green).
За себе си съм решила въпроса, но начинът ми е неприложим за повечето хора.

Общи условия

Активация на акаунт