Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 102
  • 213
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 064
Вчера ме нападната 4 големи кучета тук в София, близо до жилището ми. Не съм ги провокирала с нищо, просто излязоха от 1 строеж и се затичаха много бързо към мен.Едва успях някак да ги прогоня, но вече се виждах как ме разкъсват.  Cry Cry Cry Докато се опитвах да ги прогоня паднах  и се ударих, сега съм с ужулени колена, които ме болят ужасно. Радвам се, че изобщо съм жива, но питам: какво да правя в таз иситуация? цзвъняхме в Екоравновесие, които "уж" ще прожверят случая. Cry

# 1
  • Мнения: X
Много неприятно и мен са ме нападали, но аз просто си продължих леко по пътя и се разминах само с уплаха. Дано се възстановиш от стреса по-бързо, защото на мен още ми държи влага, въпреки, че минаха десет години от тогава.
А какво да правиш......не знам, аз ако знаех, до сега да не са останали бездомни псета. Tired

# 2
  • Мнения: 4 916
От Екоравновесие не те ли попитаха дали като минат след три дни, кучетата ще бъдат още на същото място? Мен веднъж ме застреляха с този въпрос.
Подай жалба в отдел "Екология" на вашето кметство.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 322
Ужасно е това, умирам от страх за сина си, който вече е голям и излиза сам за игра и училище. Не ме е страх толкова, че човек ще го нападне, колкото от куче.
Отвратително е в ужким европейска столица да сме под кучешки атаки. Още малко и вълци ще тръгнат и ще си живеем като в планината, ще се браним от диви животни.
За съжаление мисля, че нямаш полезен ход, това е всъщност най-най-вбесяващото за мен.

# 4
  • Мнения: 155
"Екоравновесие" няма да си мръднат пръста. Моя приятелка има куче, средно голяма порода. Тя е сигурно единствената, която си е платила данък в общината, че има куче. Като е ходила даже са я гледали с надсмешка, защото тя била първата и единствената, която дошла да си регистрира кучето  ooooh! Та както и да е. Излизайки от блока веднъж я нападат бездомни кучета, едното дори на гърба и се качва, а друго напада кучето и  Close Както и да е, милата е запазила самообладание и е успяла да се справи със ситуацията. Звъня няколко пъти до Екоравновесие и т.н., само обещания и нищо...нищо! Тя се чуди защо е постъпила законно и човешки като е регистрирала кучето си, което много обича, както и всякакви други животни, но уличните кучета, които нападат нея и кучето не се броят за такива. Аз също не понасям бездомните кучета, който иска да ме обвинява, но ние нямаме никаква вина, че няма кой да ги прибере. Сега сигурно ще ме емнат "бездомнокучепазителките" Нека предложат те решение... Tired

# 5
  • Мнения: 6 713
Мен преди 2-3 седмици, разхождайки се по една соф. улица, с количката с малкия бях и като излезе от един двор с оставена отворена врата едно куче, и като почна да лае по мен и се приближава, и аз се почувствах ужасно. Защото така обикновено събират и други бездомни кучета наоколо и не ми се мисли какво щях да правя просто. ooooh! Sad
Но в случая не беше май улично, ами уж домашно, ама ето че атакува минаващи хора.

# 6
  • Мнения: 7
За бездомни кучета се подава сигнал в общината. Миналата година, пред жилището ни, се бяха появили няколко кучета и след втория сигнал до общината /В. Търново/, проблема  се реши, т.е. кучетата ги няма.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 322
За бездомни кучета се подава сигнал в общината. Миналата година пред нас се бяха появили няколко кучета и след втория сигнал до общината /В. Търново/, проблема  се реши, т.е. кучетата ги няма.

Блазе ви за общината.

# 8
  • Мнения: 66
Ужас vaflichka , дано преодолееш страха бързо.

Мен също много ме е страх от кучета. Като малка ми се е нахвърляла Немска овчарка и от тогава изпитвам ужас като ме доближат. Пред блока в квартала имаме 3-4 големи кучета, които често се случва да се нахвърлят и да хапят. Слава Богу, на мен не ми се е случвало, но на много комшии да.
Искахме да ги махнем, но си имаме една "куче защитничка", която си ги гледа, храни ги и не дава дума да се каже  ooooh!

# 9
  • Мнения: X
Бърди, мен също ме е страх от нападение на кучета, а не от хора, що се отнася за децата ми. Те и без това толкова се страхуват, че ми е трудно, като съм сама с двете и видим куче - качват ми се по главата, аз съм дребна, а те вече големи. Като накичена коледна елха ставам. Голямата ще бъде ученичка през септември и става все по-самостоятелна, а проблемът със страхът и от кучета не намалява. Tired

# 10
  • Мнения: 5 370
По по-малките населени места, където явно Еко-то не лапа такива пАрЕ, са си решили проблема отволе. Laughing

Знам в какво ще се превърне И тази тема, но това няма да промени мнението ми.

# 11
  • Мнения: 1 310
vaflichka, съжалявам за това, което ти се е случило и искрено ти съчувствам! Пожелавам ти скоро да преодолееш преживяното!  bouquet
За съжаление няма оправия - имат си прекалено много защитници и няма никакви работещи служби за борба с бездомните псета.
Има много теми във форума за бездомните кучета. Ако имаш време, прегледай ги и пиши на "защитниците" за случилото ти се, за да млъкнат малко и да се осъзнаят, че по-ценно от човешкия живот няма! Peace

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Намери кой да се разправи с тях, начини много.

# 13
  • Мнения: 53
И мен ме притесняват уличните кучета. Ако беше хубаво да има животни по улицата в развитите страни човек щеше да се препъва по тях, но явно не е. Освен, че лаят и гонят деца с колело например, уличните кучета често са много злобни спрямо домашни кучета. Аз искам ние да си гледаме куче някой ден, но не и като излезем с него да го браня ат уличните кучета.

# 14
  • Мнения: 636
Преди около месец - месец и малко мен ме нападнаха и ме повалиха на земята две домашни кучета, които се втурнаха към мен от отворената порта на двор. Пребих се ужасно - изкълчен глезен, ожулени ръце, лакти, колена, корем. Благодарна съм, че се разминах само с това, а не ме нахапаха кучетата и това е благодарение на три момчета, които спряха и слязоха от минаващи по улицата камиони. Те изгониха кучетата, помогнаха ми да стана и да си събера разхвърчалите ми се неща от чантата. Не е нужно да казвам колко се уплаших и колко ме е страх сега да минавам от тази страна на моята улица! Излизам само с колата, пеша не смея изобщо. Веднъж колата ми беше на ремонт - прибирах се и излизах с такси.
Екоравновесие казват - щом са домашни не е наш проблем, отдел Екология към общината казват обадете се в Екоравновесие. Това е то!

# 15
  • Мнения: 28
Намери кой да се разправи с тях, начини много.

Това е наказуемо.

vaflichka, попринцип имаш ли страх от кучета?
Ако си била запазила спокойствие е нямало да паднеш.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 132

Ако си била запазила спокойствие е нямало да паднеш.
Ако е ги е нямало кучетата-също  Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 10 366
muuu,
ходи се скрий някъде! Като те нападнат кучета (или хора) - не успяваш да си запазиш „спокойствието“.

# 18
  • Мнения: 28
 Shocked

Омг,
прросто попитах дали има страх от кучета, защото вчера, докато разхождахме кучето на приятелка (на повод), една мацка прописка в далечината и забегна, защото я е било страх от кучета.
Та, затова питам мацката има ли такъв страх.

бърльо, ще се скрия не се притеснявай. Запази спокойствие да не земеш да паднеш и после да обвиняваш мен.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 498
Миличката,ужасно е това,което си преживяла,със сигурност много си се изплашила.Дано вземат мерки,макар че се съмнявам,обикновено ги взимат,кастрират ги ако не са и ги връщат обратно,но не е това начинът едно свирепо куче да се кастрира и да се връща там откъдето е взето,мен не ме е страх че ще ме изнасили в крайна сметка!

# 20
  • Мнения: 76
По по-малките населени места, където явно Еко-то не лапа такива пАрЕ, са си решили проблема отволе. Laughing

Знам в какво ще се превърне И тази тема, но това няма да промени мнението ми.
Де тоз късмет у Ямболь. Whistling ooooh!
Аз и друг път съм писала как съм била свидетел на 2 случки с маркирани улични кучета, които без причина се хвърлиха да хапят 2 деца. Едното около първи клас,вървящо кротко до майка си, която буташе детска количка,а другото около 4 годишна госпожица пищяша от страх,защото предния ден минаващото куче се опитало да я ухапе без причина. Ходят си на глутница от около 6,7 големи песа,маркирани са и като ги видиш по-добре да ги заобикаляш и то отдалече. #2gunfire

# 21
  • София
  • Мнения: 10 366
muuu, ако тръгнеш към мен с оголени зъби и скачайки към гръкляна ми (личен опит с полу-домашно улично куче) ще ме притесниш. Схващаш ли приликата със случката на авторката? Иначе ако просто си минаваш - няма.

# 22
  • Мнения: 5 647
Намери кой да се разправи с тях, начини много.
Това е наказуемо.

От кого??
Проблемът с уличните кучета може да се реши един път завинаги, но ще се намесят разни ми ти там измислени еко и природозащитни организации и пак ще я докарат до под кривата круша.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 498
Не ми говорете за спокойстжие,познавам хора,които много обичат кучета,изобщо не изпитвали страх и пак нахапани.

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Боли ме ... че е наказуемо.
Подобна опасност за живота и здравето на близките си не бих търпял (независимо че обичам животните). Наложи ли се ще ги стрелям, пребивам, тровя и т.н. докато не изчезнат.
След като съответната институция не си върши работата , аз ще им я свърша както намеря за добре.
Въпреки закона.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 498
Боли ме ... че е наказуемо.
Подобна опасност за живота и здравето на близките си не бих търпял (независимо че обичам животните). Наложи ли се ще ги стрелям, пребивам, тровя и т.н. докато не изчезнат.
След като съответната институция не си върши работата , аз ще им я свърша както намеря за добре.
Въпреки закона.

Абсолютно съм съгласна с теб.

# 26
  • Мнения: 326
 Да бе, наказуемо. Един мъж от квартала беше разстрелял едно агресивно улично псе, кварталните кучкарки го дадоха под съд, и съдията оправда човека. И правилно! Като общината е корумпирана и бездейства е нормално хората сами да почнат да трепят опасните помияри.

# 27
  • Мнения: 75
Сигурна съм, че ще се появят и хора, които ще ти обяснят, че ти си ги провокирала с нещо, тези бедни и бездомни улични многострадалци!

Там, в този строеж, мишки няма ли? Ако ме разбираш правилно.

# 28
  • Мнения: 2 401
Не знам дали само ми се струва, но имам чувството, че софийските кучета в последните години макар и да намаляват стават все по-агресивни.  Вече и мен ме дострашава.

# 29
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Те не само софийските са станали агресивни... Около нашия офис има едно, което често се нахвърля върху хора и имаш чувството, че може да те разкъса. Като го видя този ЗВЯР обикалям улиците, за да го размина. А иначе така обичам кучетата...
Ама то не е нормално в нашата държава. За домашните хиляди изисквания -ОК, нека да е така, нека да ги разхождаме на повод, нека са с намордници, отговорни сме за тяхното поведение. Ами уличните.. да ме прощават Еко .. и незнам какви организации, ама такива животни заслужават разстрел. Не може един пес да е толкова ценен.

# 30
  • Мнения: 326
Те не само софийските са станали агресивни... Около нашия офис има едно, което често се нахвърля върху хора и имаш чувството, че може да те разкъса. Като го видя този ЗВЯР обикалям улиците, за да го размина. А иначе така обичам кучетата...
Ама то не е нормално в нашата държава. За домашните хиляди изисквания -ОК, нека да е така, нека да ги разхождаме на повод, нека са с намордници, отговорни сме за тяхното поведение. Ами уличните.. да ме прощават Еко .. и незнам какви организации, ама такива животни заслужават разстрел. Не може един пес да е толкова ценен.

 Защо не се погрижиш звярът да изчезне, и то завинаги?

# 31
  • София
  • Мнения: 10 366
Не знам дали само ми се струва, но имам чувството, че софийските кучета в последните години макар и да намаляват стават все по-агресивни.  Вече и мен ме дострашава.
Е как да не е  Tired Години наред се селектира специалната порода “строежно-складова“. Характеристики - едри, яки и издържливи на екстрмемни климатични условия индивиди, козина - всякаква, често попроскубана, пази територията си много добре, издържа на нередовно хранене, отгледана с ритници и достатъчно обръгната от уличните битки със събратя...

# 32
  • Мнения: 31
Вчера имах много неприятен инцидент с куче със стопанка.
Момиче на около 20тина години играеше с домашния си любимец- булдог- в близост до детската площадка. Кучето беше без намордник и каишка. Попитах я най- учтиво защо кучето е оставено свободно. Девойката ми отговори, че познавала домашния си любимец, бил много кротък и послушен. След репликата ми, че това все пак е животно и че има много деца, които се страхуват от кучета, момичето рязко смени тона и започна с обидите. Докато я слушах си мислех, че не знам къде и на кого да се обадя, за да дойдат да я санкционират. Но не се сетих.
Въпроса ми е: Знаете ли към кого да се отнасяме в такива случаи?
 

# 33
  • софия
  • Мнения: 25 615
vaflichka, много съжалявам за случилото ти се Hug Дано бързо се възстановиш!

Иначе за Екоравновесие, от опит: Ще наминат днес/утре. Когато успеят, че са малко, а много работят. Ще поразпитат хората наоколо, кварталните "бездомнокучепазителки" ще им обяснят колко добри са тези кучета и как само лаят по колите, но иначе не са агресивни, по всяка вероятност никой, за нищо няма да ти се обади. Ако си настоятелна и им звъниш ще ти обяснят, че понеже кучетата не са доказано агресивни нищо не могат да направят с подтекст "На еди-коя-си-дата си се събудила и си решила да си измисляш за агресивни кучета, които се опитват да те нападат." Дори ще ти разкажат и за това какви жалби имат срещу домашни кучета. Sick Sick Sick Общо взето, ако не си имал "късмет" да те нахапят, не са агресивни и си измисляш. Кучетата ще продължат да се мотаят, а ти, за съжаление, или въобще няма да минаваш от там, или ще го правиш с огромен страх.

Но, за да си свършат малко по-внимателно работата, звънни и подай и жалба в:
общината,
инспектората и
районната община, на чиято територия се случва случката.
И на трите места Peace

JoannaMR, общината/инспектората. Те контролират спазването на наредбите, в частност тази за домашните любимци. През сайт-а на общината има телефоните на районните инспекторати.

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 14:39 от zvanche

# 34
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Като го видя този ЗВЯР обикалям улиците, за да го размина.
Защо не се погрижиш звярът да изчезне, и то завинаги?
Със сигурност ще  Peace!

# 35
  • Мнения: 0
muuu,
ходи се скрий някъде! Като те нападнат кучета (или хора) - не успяваш да си запазиш „спокойствието“.
Там е проблема - в страха и в това че хората които ги е страх не запазват спокойствие а започват да крещят, викат и става още по-лошо. Кучетата не са прости - те усещат веднага кой го е страх от тях и кой не го е страх. Съответно нападат само страхливите хора. Говоря за обикновени улични кучета, не за специално обучените да убиват хора. Който не вярва на думите ми да гледа предаванията по Дискавъри "Говорещия с кучета" на Сийзър Милър. Който го е страх от кучета задължително да гледа това предаване и да си прави изводите за какво става дума. С. Милър постоянно повтаря че човек трябва да е водач на глутницата и като такъв да не го е страх от кучетата. Кучетата по принцип имат страх от човека и никога не нападат спокойни и уверени в себе си хора които им показват че не ги е страх от тях. Гледал съм епизоди в които С. Милър се справя с изключително агресивни кучета само като запазва спокойствие и дава на кучето да разбере че няма да отстъпи и че не го е страх от него. Така че не кучетата са виновни, а самите хора които с реакциите си на страх, предизвикват кучетата да ги нападнат. Онзи ден имах подобен случай в градинката в която разхождаме домашните си кучета. Едно малко дете се радваше на един кокер-шпаньол, галеше го и изобщо си играеха добре. Обаче кокера взе много да се радва на детето и взе да подскача около него по-силно. Детето нещо се уплаши и започна да вика и да бяга. Веднага всички кротки и възпитани домашни кучета от площадката хукнаха след детето и започнаха да го лаят едва ли не ще го изядат. Естествено нищо не стана, но детето със своя страх предизвика всички кучета да скочат след него, след като само преди минути то си играеше с тях съвсем спокойно и нямаше никакъв проблем.

# 36
  • Мнения: 4 916
muuu,
ходи се скрий някъде! Като те нападнат кучета (или хора) - не успяваш да си запазиш „спокойствието“.
Там е проблема - в страха и в това че хората които ги е страх не запазват спокойствие а започват да крещят, викат и става още по-лошо. Кучетата не са прости - те усещат веднага кой го е страх от тях и кой не го е страх. Съответно нападат само страхливите хора. Говоря за обикновени улични кучета, не за специално обучените да убиват хора. Който не вярва на думите ми да гледа предаванията по Дискавъри "Говорещия с кучета" на Сийзър Милър. ...

Това ще бъде номинация за тъпотия на годината.

# 37
  • софия
  • Мнения: 25 615
Хайде, моля, всички бездомокучелюбители (iliyan70, muu и подобни. БЕгайте да доведете и другите "другарчета" в темата.) да престанат да ми обясняват психологията на кучетата, кога трябва и кога не трябва да се страхувам! Имайте малко срам и уважавайте и хората, които НЕ са склонни да приемат за нормално да има безпризорно мотаещи се животни по улиците!

Бездомни кучета не трябва да има по улиците и това е! Нямам намерение да се ограмотявам за животинската психология.

# 38
  • София
  • Мнения: 10 366
Съответно нападат само страхливите хора...
 Кучетата по принцип имат страх от човека и никога не нападат спокойни и уверени в себе си хора които им показват че не ги е страх от тях.
Това е вярно, ама понякога  Laughing Живея и работя в квартали с много бездомни, полудомашни и строежни кучета и вярвай ми - има мноооого нахапани любители на кучета, дето се чудят КАК и ЗАЩО тях, като никога не ги е било страх.

# 39
  • Мнения: 0
да престанат да ми обясняват психологията на кучетата, кога трябва и кога не трябва да се страхувам!
Няма как да стане без да познаваш психологията на кучетата да се защитиш от тях. Така или иначе бездомни кучета винаги ще има, затова можете да положите малко усилия да разберете че НЕ ТРЯБВА ДА ПОКАЗВАТЕ ЧЕ ВИ Е СТРАХ ОТ ТЯХ. Колкото и да е малко и страхливо кучето в момента в който разбере че човека отсреща го е страх от него се нахвърля без да се замисля. Така че недейте обвинява кучетата а се замислете с вашето държане как ги предизвиквате да ви нападнат. И защо от сто човека минали покрай една глутница бездомни кучета, те нападат само определени хора а не всички.

# 40
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
А, не .. не съм съгласна, че със страха си мога да предизвикам едно куче и това да бъде един вид оневиняване на кучешкото поведение. В описаната случка преживяното може да остане травма за детето за доста дълъг период, какво значение има кучето какво си е мислило...Ами то да заставаме "мирно" тогава, като се разминаваме с тия псета. Че от кучета не можеш да вървиш спокойно по улиците, и колело не можеш да караш, да не би да изкочи някое от храстите...
Проблемът генерално трябва да се разреши- уличните да ги няма, домашните на повод!

# 41
  • Мнения: 521
Хубаво е да се гледа телевизия, но и да се схваща за какво иде реч. Сизър работи с домашни кучета, т.е. такива, които са под пряко човешко влияние. Кучетата на улицата са като вълците, оставени сами на произвола и собствената си примитивна реакция, както и на инстинкта за оцеляване. Всеки обект е заплаха за територията и бива нападан. Няма значение дали ти се е вдигнало нивото на адреналин, в следствие на страх, или си посегнал да го погалиш.

# 42
  • Мнения: 326
Няма как да стане без да познаваш психологията на кучетата да се защитиш от тях. Така или иначе бездомни кучета винаги ще има, затова можете да положите малко усилия да разберете че НЕ ТРЯБВА ДА ПОКАЗВАТЕ ЧЕ ВИ Е СТРАХ ОТ ТЯХ. Колкото и да е малко и страхливо кучето в момента в който разбере че човека отсреща го е страх от него се нахвърля без да се замисля. Така че недейте обвинява кучетата а се замислете с вашето държане как ги предизвиквате да ви нападнат. И защо от сто човека минали покрай една глутница бездомни кучета, те нападат само определени хора а не всички.

 Айде стига си писала глупости. Бездомни кучета винаги щяло да има. Да не са свещенни крави в Индия тия псета, че да ги има вечно? Я ходи се скрий някъде, да не сме обвинявали кучетата! Засрами се малко ако имаш мозък в тая глава. Ние сме били предизвиквали кучетата, ама знаеш ли какво, тия кучета не заслужават психологическа терапия, а заслужават отрова и куршумче. И съм сигурна, че все по-чести ще станат случаите на убийства на помияри. На хората им писна, а ти като много знаеш отиди да живееш с глутницата, аман от вас, кучкарки.

# 43
  • Мнения: 2 093
моя син беше ухапан от улично куче преди около месец в кв. Белите Брези в София. По повод на това което iliyan70 писа, а и сьщо мисля че и други споменаха, ще ви разкажа как стана. Въпросното куче си лежеше кротко на тротоара в близост до група хора, които си говореха пред един вход на блок. Мьжьт ми и детето вървяха пред мен и видях какво се случи. В момента, в който те минаха покрай кучето (без изобщо да са му обръщали внимание), то се надигна, тръгна след тях и в следващият момент се насочи кьм детето и го ухапа по глезена. Стана толкова бьрзо, че дори аз не можах да се реагирам. Изобщо не очаквах че това "кротко" куче ще налети на детето. Кучето сьвсем преднамерено, да не кажа подмолно го направи. Така че в случая изобщо не може да се говори за уплашен човек, беше си атака без никакво предизвикателство. Не зная каква беше причината, но това куче ще продължава да хапе и да се разхожда свободно из София.

# 44
  • Мнения: 4 841
Всъщност, авторката трябва да бъде подведена под отговорност за това, че е причинила психически дискомфорт на кучетата, и не стига, че са преживяли стрес, но и сега са безпричинно наклеветени в общественото пространство, и репутацията им е накърнена завинаги  Crossing Arms
Добре, че не е споменала адрес, или да е постнала снимки на кучетата, че тогава направо заслужава да я пъхнем в затвора за изнасяне на личните им данни  Crossing Arms

Какви хора сте бе, да не познавате психологията на кучетата, и да ги предизвиквате, значи  #Cussing out

# 45
  • София
  • Мнения: 17 322
Добре, Илияне, освен да те викна да обясниш на децата като видят озъбено псе да му помахат дружески. А после ще си докараме вълци и мечки, и с тях така ще се съобразяваме. Кво пък, да не би в град да живеем, че те да се съобразяват с нас.
Бездомни псета не трябва да има по улиците, точка по въпроса.

Бях бременна в 8 месец, когато ме захапа куче, което дори не бях видяла - отзад на прасеца. Сигурно съм излъчвала страх така, по дифолт, че е решило да ме нападне.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 132

Там е проблема - в страха и в това че хората които ги е страх не запазват спокойствие а започват да крещят, викат и става още по-лошо.
Така лии?! А, аз си мислех, че проблема са безбройните бездомни кучета, които бродят по улиците, разнасят болести, паразити и хапят. А то к'во било...В хората, които ходят по тия улици бил проблема и в нЕкакви си странни деца, които се плашат когато куче се опита да ги повали на земята. Ама то егати детето, не знае какво си мисли кучето... Кучето без собственик в близост, който да реагира когато играта загрубее.      

# 47
  • софия
  • Мнения: 25 615
да престанат да ми обясняват психологията на кучетата, кога трябва и кога не трябва да се страхувам!
Няма как да стане без да познаваш психологията на кучетата да се защитиш от тях. Така или иначе бездомни кучета винаги ще има, затова можете да положите малко усилия да разберете че НЕ ТРЯБВА ДА ПОКАЗВАТЕ ЧЕ ВИ Е СТРАХ ОТ ТЯХ. Колкото и да е малко и страхливо кучето в момента в който разбере че човека отсреща го е страх от него се нахвърля без да се замисля. Така че недейте обвинява кучетата а се замислете с вашето държане как ги предизвиквате да ви нападнат. И защо от сто човека минали покрай една глутница бездомни кучета, те нападат само определени хора а не всички.
Имаш проблем с разбиране на това, което съм написала Tired

Имайте малко срам и уважавайте и хората, които НЕ са склонни да приемат за нормално да има безпризорно мотаещи се животни по улиците!
Темата НЕ е каква е психологията на бездомните кучета. Надявам се поне ВЕДНЪЖ кучелюбителите да разберат и да покажат поне малко възпитание!

# 48
  • Мнения: 234
И аз не искам да ми обясняват как да не викам и мърдам докато някакъв пес ме ръфа.
9 мм и това е!  Който много си ги обича да си ги вземе у тях и да ги гледа.
В нашето населено място бездомни кучета няма защото има ловци и проблема е решен.
Който иска куче си го гледа на двора.
Няма пострадали,няма майки гледащи уплашено тоз пес насреща й сега ще я подмине ли или нападне?
Когато отговорните институции за това не си вършат работата хората се оправят сами.
И ние имаме куче и си го гледаме в оградено за целта място .

# 49
  • Мнения: 28
Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.
Мен от какво да ме е срам.
И недей да молиш хората да се държат възпитано, при положение, че ти не го правиш.

# 50
  • Мнения: 0
Всичко което съм написал за кучетата е от собствен опит. Мен също са ме нападали кучета. Винаги съм се обръщал с лице към тях и съм изчаквал спокойно да дойдат по-близо. След това няколко по-здрави псувни по техен адрес, един-два камъка от земята хвърлени по някое от кучетата и един-два ритника по муцуните на най-нахалните кучета и нещата са се оправяли без никакъв проблем. Просто човек трябва да знае как да се държи към кучетата и толкова. Нищо повече от това не е нужно за да се избегне сблъсък с което и да е куче.

# 51
  • Мнения: 326
Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.
Мен от какво да ме е срам.
И недей да молиш хората да се държат възпитано, при положение, че ти не го правиш.


 Срам трябва да имате вие, които храните и браните зверовете по улиците. Хващайте гората, и ходете да живеете при мечките и вълците, като ви е толкова зор за дивите животни. Уличните кучета са диви животни, опасни и мръсни, които разнасят болести и мръсотия, и те трябва да изчезнат все едно как.

# 52
  • Мнения: 234
Ми разбира се! Как не се сетих по рано!
Ще оставя детето си да го нахапят,разкъсат,умъртвят само да не притеснявам горките твари!
Не ме е срам!

# 53
  • Мнения: 28
Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.
Мен от какво да ме е срам.
И недей да молиш хората да се държат възпитано, при положение, че ти не го правиш.


 Срам трябва да имате вие, които храните и браните зверовете по улиците. Хващайте гората, и ходете да живеете при мечките и вълците, като ви е толкова зор за дивите животни. Уличните кучета са диви животни, опасни и мръсни, които разнасят болести и мръсотия, и те трябва да изчезнат все едно как.

Офффф, я се стегни. Ти май живееш в джунгла някаква. Зверове имало по улиците  ooooh!
Нещо на лигня вече почна да те избива.

# 54
  • Мнения: 326
 Да, зверове са. Лаещи, хапещи и агресивни. И също така цапащи, серящи и пикаещи, носещи тении.

# 55
  • Мнения: 5 647
Хайде, моля, всички бездомокучелюбители (iliyan70, muu и подобни. БЕгайте да доведете и другите "другарчета" в темата.) да престанат да ми обясняват психологията на кучетата, кога трябва и кога не трябва да се страхувам! Имайте малко срам и уважавайте и хората, които НЕ са склонни да приемат за нормално да има безпризорно мотаещи се животни по улиците!

Бездомни кучета не трябва да има по улиците и това е! Нямам намерение да се ограмотявам за животинската психология.

Така е. Има начини за справяне с проблема, но няма воля, както и за много други неща. Защо ли няма бездомни кучета из Европа?

Всичко което съм написал за кучетата е от собствен опит. Мен също са ме нападали кучета. Винаги съм се обръщал с лице към тях и съм изчаквал спокойно да дойдат по-близо. След това няколко по-здрави псувни по техен адрес, един-два камъка от земята хвърлени по някое от кучетата и един-два ритника по муцуните на най-нахалните кучета и нещата са се оправяли без никакъв проблем. Просто човек трябва да знае как да се държи към кучетата и толкова. Нищо повече от това не е нужно за да се избегне сблъсък с което и да е куче.

Страхотно. И как си представяш това да го направи някое детенце?

Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.

А когато бездомен помиар те нахапе не е ли насилие? Или това не се брои. Дреме ти, че после ще обикаляш по болниците.

# 56
  • Мнения: 66
Охх, аз не искам да се сещам как един питбул нахапа малката ми племенница преди няколко месеца. Че детето беше със смъкнат скалп и едвам оживя... Псета гадни!

# 57
  • Мнения: 2 093

Бях бременна в 8 месец, когато ме захапа куче, което дори не бях видяла - отзад на прасеца. Сигурно съм излъчвала страх така, по дифолт, че е решило да ме нападне.

абсолютно сходна случка с нашата

iliyan70 теорията ти издишаи е чудесно че си вярваш. Вьрни се страница назад и прочети това което писах. Детето дори не разбра че кучето се промъква зад него, изпищя след като го ухапа.


Единственото с което мога да оправдая подобни нападения от кучета е ако те самите са били бити и предизвиквани от хора и кучето се защитава като сьщо напада. Точно заради протекция на хората, а и на кучетата трябва да се направи нещо по въпроса  

# 58
  • Мнения: 0
Срам трябва да имате вие, които храните и браните зверовете по улиците.

Моля, моля. Аз виждам само едни зверове да се разхождат по улиците и това са хората. По-големи зверове от хората аз не съм чувал да има. Последно един звяр в човешки образ изби сума ти деца в Швеция. Не съм чул досега куче да отиде на детската площадка и да избие 5-6 деца и да си тръгне без проблеми от там. Също така не съм чул кучета да изнасилват деца и жени... Това все хората го правят. така че по-леко с квалификациите кой е по-голям звяр - кучетата или хората.

# 59
  • в пералнята
  • Мнения: 1 025
Всичко което съм написал за кучетата е от собствен опит. Мен също са ме нападали кучета. Винаги съм се обръщал с лице към тях и съм изчаквал спокойно да дойдат по-близо. След това няколко по-здрави псувни по техен адрес, един-два камъка от земята хвърлени по някое от кучетата и един-два ритника по муцуните на най-нахалните кучета и нещата са се оправяли без никакъв проблем. Просто човек трябва да знае как да се държи към кучетата и толкова. Нищо повече от това не е нужно за да се избегне сблъсък с което и да е куче.
Кога взимаш камъни точно ми е много интересно?! Или си ги носиш в джоба, защото познаваш психологията на бездомните кучета?

# 60
  • Мнения: 28
Циганите също са такива.
Щом толкова лесно се решава проблема с отрова и оръжия, да вадим пушките и да ги почваме и мангалите...
Не мисля, че това е начина.

 Само дето темата е за кучетата, а не за циганите.
 И кой е начинът да се реши проблема? Очевидно екоравновесие не е начинът.

Начинът е да се изгради свестен приют за безпризорни животни. Подчертавам приют, а не кастрационен център, каквото е Сеславци.
Добър премер за такъв приют е Animal Rescue Sofiq.
Тъй като за момента няма достатъчно голям приют за прибиране на всички животни от улицата, начинът е кастрация.

# 61
  • Мнения: 234
 hahaha лаещи и хапещи цигани!!!Смяяях!
дори в Америка умъртвяват агресивните кучета. Дружелюбните са в приюти и се дават за осиновяване.
Дали всички Вие,които защитавате агресивните кучета ще издържите на гледката и ще бъдете само наблюдатели ако нападнат детето Ви и му причинят сериозни физически и психични увреждания ?

# 62
  • Мнения: 326
 И за какво ни е този приют? Начинът е евтаназия. Упояване със стрелични и после смъртоносна инжекция. И ако това се направи масово ще излезе на данъкоплатците много по-евтино отколкото безсмислени приюти, както и ще реши проблема кардинално и много бързо.

# 63
  • Мнения: 0
iliyan70 теорията ти издишаи е чудесно че си вярваш. Вьрни се страница назад и прочети това което писах. Детето дори не разбра че кучето се промъква зад него, изпищя след като го ухапа.
При децата наистина има проблем с кучетата защото децата са малки и беззащитни. Но точно затова се предполага че до всяко малко дете има родител който да го пази от опасностите на живота. Децата не могат сами да се защитят, затова са родителите.
Имам чувството че някои от вас придават човешки качества на кучетата. Едва ли не, някое куче стои и си мисли - "Кой човек да захапя сега защото скучая и няма какво да правя". Няма такова нещо. Кучетата са си животни и не могат да мислят. Никое куче не си мисли предварително че трябва да захапе някого. Действат просто по инстинкт и нищо повече.

# 64
  • Мнения: 28
hahaha лаещи и хапещи цигани!!!Смяяях!

Брей, колко буквално приемаш нещата... Whistling
Айде, биещи и крадящи цигани...Няма ли такива.

Аз не съм казала нито дума за агресивните кучета.
Проблема е, че много кучета биват трепани, осъкатявани и малтретирани по улиците, само защото са кучета.
Агресивните животни трябва да си прибират в приют и вече там да се преценя какво да се прави с  тях.
От Сеславци за измъкнати и осиновени много кучета, които са били прибрани по сигнал за агресивни, а всъщност не са. Много хора злоупотребяват с това определение "агресивен".

ПП
Отилия, почвам да се чудя каква е причината да подкрепяш толкова насилието и евтаназията.

# 65
  • Мнения: 234
На моя колежка дъщерята живее в Германия. Тя разказала,че там може да се види само диво зайче или таралеж ,попаднали случайно в града.
Някой да ги е обвинил в нехоманност? А и да ги обвини едва ли за тях необосновано мнение е от значение. Няма страх и безпокойство.

# 66
  • Мнения: 326
 Кучетата просто нямат място на улицата. Който иска да гледа куче трябва да плаща данък за него, да го кастрира и регистрира. А уличните кучета трябва да бъдат убити. Това е начинът, а не приюти, в които да се въртят далавери и да се източват парите от данъците на хората.

# 67
  • Мнения: 28
На моя колежка дъщерята живее в Германия. Тя разказала,че там може да се види само диво зайче или таралеж ,попаднали случайно в града.
Някой да ги е обвинил в нехоманност? А и да ги обвини едва ли за тях необосновано мнение е от значение. Няма страх и безпокойство.

И кой е казал, че това се постига чрез евтаназия.
Там хората, първото което е няма да си изхвърлят домашния любимец и да създават бездомници.
В чужбина не съществува въпроса някое куче да се кастрира или не (било то домашно или бездомно). Там се кастрират всички, с изключение на тези от развъдниците.

Отилия, OK. Това си е твое мнение Peace

# 68
  • Мнения: 4 916
Кучетата просто нямат място на улицата. Който иска да гледа куче трябва да плаща данък за него, да го кастрира и регистрира. ...

Това, без кастрацията, е задължително и в България. Кастрираните не дължат данък.
От известно време има проверки от община+полиция, но не съм сигурна дали навсякъде в страната или е само в центъра на София.

# 69
  • в пералнята
  • Мнения: 1 025
На моя колежка дъщерята живее в Германия. Тя разказала,че там може да се види само диво зайче или таралеж ,попаднали случайно в града.
Някой да ги е обвинил в нехоманност? А и да ги обвини едва ли за тях необосновано мнение е от значение. Няма страх и безпокойство.
Аз живях там една година, наистина е така. Домашните кучета се допускат навсякъде/дори ми беше адски странно, кафета, сладкарници, молове/, но се водят само и единствено на повод и с намордник, задължително се регистрират и се плащат данъци всяка година, според породата и възрастта. Улични кучета няма, поради простата причина, че хората не си пускат домашните на самотек и не ги изоставят по улиците. Има приюти за отглеждане, където любителите на животни, които не могат да си ги позволят, имат шанс да заплатят такса 30 евро годишно и могат да ги разхождат или да се грижат за тях през уикендите. За глоби няма да обяснявам, защото немците са стриктни във всяко отношение. И много често можеш да видиш хора, които седят и чакат да видят, дали собствениците ще съберат екскрементите на кучето.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 498
Няма какво да се спори по темата мили мои,на кучетата просто не им е мястото на улицата,твърдо съм за евтаназията,аман от природозащитници!Като толкова ги обичат да си ги вземат вкъщи!

 Вярно е че и животнките не са виновни че са бездомни,виновни са тези,които са ги направили такива!
 А за свободно търчащите кучета по паркове и градинки без намордници трябва да започнат едни солени глоби,само така българинът ще се стресне.

А в Бургас в морската градина ми направи много добро впечатление че си има обособено място,оградено само за кучета!Това може би е единственото място в България където съм виждала такова нещо,но определено много ми допадна

# 71
  • Мнения: 916
Много обичам кучета, но това е нещо страшно. Родителите ми живеят в Банкя и като им гостуваме, не смеем да излезем на улицата, защото кучетата не ни били познавали. Адски глутници, бяхме нападнати с детето, а то беше още в количка, слава Богу. Добре че беше само едно куче, озъби ми се и ми скочи към врата, ама аз се уплашших за детето и реагирах инстинктивно, като и аз скочих да се бия с кучето, та то се разколеба. Ама ако беше глутница? щяхме да сме изядени, щото не сме били официално представени на псетата. Хората им дават храна, че иначе, особено през зимата, става по-зле като изгладнеят и съвсем се овълчат. А пък някакви джигити обикалят с коли и стрелят с пушки по хорските дворове, да трепят кучета... Защо аджеба стрелят по вързани кучета в двор не мога да разбера? Може би уличните ги разпознават и се изпокриат. Така че ако не те изядат и някой психар не те застреля в собствения ти двор, късметлия си...

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 064
Кучетата просто нямат място на улицата. Който иска да гледа куче трябва да плаща данък за него, да го кастрира и регистрира. А уличните кучета трябва да бъдат убити. Това е начинът, а не приюти, в които да се въртят далавери и да се източват парите от данъците на хората.

абсолютно съм съгласна.

# 73
  • Мнения: 234
Не държа непременно на евтаназията. А на сигурността,че няма някой да стане жертва на такива нападения с незнайно какъв изход...

Безразборното,умишено и садистично убиване е плод на несвършената работа на съответните органи. Не че това ги оправдава. Но не бих съдила човек или родител,който защитава своя или живота на своето дете ,ако убие куче или друго животно.
Нещата винаги имат две страни.

# 74
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Преди някъде около 2 години и на мен ми се случи  Confused да ме "нападнат" улични кучета ..... усещането е ужасно  Tired след което получих страх т.е. като видя улично куче дори тези около дома (където блока ги храни) ги заобикалях от километри (сигурно смешно съм изглеждала от страни).....А бе с две думи да не ви се случва такова  Confused

След този случай веднъж си казах мнението за уличните кучета в една тема тук и бях "нападната" от една защитничка на уличните кучета на ЛС  Crazy



п.п. сега се скролнах на зад по темата , виждам че някои говорят за психолгията на кучетата Crazy , та да вметна че съм кучкарка и все кучета гледаме и храниме (да дори и уличните)   Confused

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 16:14 от Desss

# 75
  • Мнения: 52
Аз живея в Италия. Безстопанствено куче никога, ама никога, даже като сме минавали в покрайнини, където има заселени цигани, не съм виждала. За цяр не мож* намери. По–малки кученца без намордници съм виждала, но винаги на каишка. И не само в Италия. Да не изреждам. Даже нашето кондоминио има решение, че в апартаментите и в дворовет не могат да се гледат кучета, само котки.Понеже обожаваме животните и много се разбираме с хората наоколо, казаха, че могат да преразгледат решението, но само за нас, а не въобще.Закон! И се спазва! Който иска , да си купи къща, която е абсолютно самостоятелна, да осигури условия за кучето и да си го гледа.Това е безобразие, да нападат хора и нищо да не се прави!Пък да ти нападнат детето или внучето, ами ще го разчекна това куче , аз ще го изям, със зъби, с нокти, с ритници и хич не ми пука може или не може и че филанкишията ще се възмущава или ще ми чете лекции за психология и поведение на „суперпомияра„.Обръщам се към авторката. На предна страница са дали къде да пуснеш жалби, пускай ги до всички възможни инстанции с входящ номер. Напиши едно отворено писмо да някой вестник, телевизия, до бат ти Бойко, защо не? Ако искаш ще съдействаме с текста, само свирни.И вземи някой приятел , или двама, трима, една дебела тояга, ама дълга и дебела и вървете ги намерете тия кучета и бой, бой, ама ти трябва да ги опердашиш. Гарантирам ти, че после не ти ще бягаш от тях, ами още като им замирише на тебе, ще са офейкали.
И направо не мога да си обясня как е възможно въобще да се поставя живота на кучето пред живота, здравето и психиката на човек, наистина не мога да си представя!!!

# 76
  • Мнения: 21 563
 Екоравновесие ще свърши работа, ако ги натиснеш упорито. Имах почти същия случай - обадих се за четири кучета. Поисках да знам с кого говоря и си записах името, като му казах, че на другия ден ще се обадя да го търся лично него. Вечерта ми се обади районен инспектор. След половин часов разговор на висок тон, при който се опитваше да ме убеди, че кученцата са невинни, защото там е било строеж, и те са приучени да пазят, а сега не е строеж, обаче строителя (верно идиоти всекакви) ги е изоставил там и сега кученцата ляат и нападат по всекиго, защото си пазят територията, аз продължих да настоявам, че ще звъня навсякъде и тия кучета няма да ме нападат сутрин.
   След това се наложи да ги опиша подробно, оказа се, че служителка на Екоравновесие ги храни редовно и те си знаят контингента, та само едното било агресивно, милото... и след два дни дойдоха с една кола и ги взеха, та се куртулисахме.
   Бъди настоятелна.

# 77
  • Мнения: 5 370
ГАзов пистолет работа върши ли? newsm78

НЕ че у дома няма ловна пушка, ма не стаа, посред бял ден, в центъра... Whistling

# 78
  • Мнения: 9
Кучетата просто нямат място на улицата. Който иска да гледа куче трябва да плаща данък за него, да го кастрира и регистрира. А уличните кучета трябва да бъдат убити. Това е начинът, а не приюти, в които да се въртят далавери и да се източват парите от данъците на хората.


      Това, че нямат място кучетата на улицата, наистина нямат.
      Това, че всеки трябва да плаща данък, да се кастрират и регистрират е също така.

      Така си е в Европа.
      Но, също така си е истина в Европа, че си има приюти, и кучетата не се убиват /изключая наистина агресивните/.

       И докато не станем като в Европа, дори и да изпозастреляме всички бездомни  кучета, които в момента са по улиците, хич и не си мислете, че ще се спасим от тях по този начин. Защо ли? Защото днес ще гръмнем кучето, което се върти около контейнера ни, но утре Пенка или Драганка ще си изгонят домашното куче навънка /което сигурно няма да бъде кастрирано/ и ето ви ново бездомно куче и...така до безкрай. Много зависи, от стопаните на домашните кучета, да спазват законите.

       пп Е, в Испания може да се гледат кучета в апартамент. Закон!/какво да правим, разрешава се/.

# 79
  • Мнения: 52
Преди 2 години ми се хвърли куче отзад без да очаквам, беше
огромно, захапа ме за крака, стопанин не се виждаше първоначално,
нямаше наморник:( Изпитах ужасна болка от раната и докато се обърна да се разкрещя kучето побягна, тогава мернах стопанина, който само смотолеви той е добър, така не прави никога и избяга!Не успях дори да му запомня мутрата nа кучелюбителя, защото имах огромна рана на
крака и се разревах.Ако бях мъж щях да смажа копелето и да го убия буквално!

# 80
  • Мнения: 326
inna-bubulina, стига сме се сравнявали с Европа. България не е Европа, защото в България има стотина хиляди бездомни песа най-малко. Само в София неофициалните данни са, че има 10 000 кучета. В коя европейска държава има толкова много? И колко приюта трябва да построят на тези кучета и с чии пари, и къде? Остава и кучешки градове вече да строим, защото броят на кучетата в София е колкото броят на жителите на един малък град. В Европа я има стотина-двеста бездомни кучета в един приют, я няма. А нашите хиляди в какви приюти да се натъпчат? Евтаназия е решението, първо ги стрелят с приспивателни стрелички, после ги прибират и убиват с инжекция. И така докато свършат всички. Това е решението, и в рамките на няколко месеца може да се направи, но няма желание за това. Аман от корупционни практики с тия кучета. Хората биват хапани, защото някой от общината е корумпиран, срамота!

# 81
  • Мнения: 155
muuu,
ходи се скрий някъде! Като те нападнат кучета (или хора) - не успяваш да си запазиш „спокойствието“.
Там е проблема - в страха и в това че хората които ги е страх не запазват спокойствие а започват да крещят, викат и става още по-лошо. Кучетата не са прости - те усещат веднага кой го е страх от тях и кой не го е страх. Съответно нападат само страхливите хора. Говоря за обикновени улични кучета, не за специално обучените да убиват хора. Който не вярва на думите ми да гледа предаванията по Дискавъри "Говорещия с кучета" на Сийзър Милър. Който го е страх от кучета задължително да гледа това предаване и да си прави изводите за какво става дума. С. Милър постоянно повтаря че човек трябва да е водач на глутницата и като такъв да не го е страх от кучетата. Кучетата по принцип имат страх от човека и никога не нападат спокойни и уверени в себе си хора които им показват че не ги е страх от тях. Гледал съм епизоди в които С. Милър се справя с изключително агресивни кучета само като запазва спокойствие и дава на кучето да разбере че няма да отстъпи и че не го е страх от него. Така че не кучетата са виновни, а самите хора които с реакциите си на страх, предизвикват кучетата да ги нападнат. Онзи ден имах подобен случай в градинката в която разхождаме домашните си кучета. Едно малко дете се радваше на един кокер-шпаньол, галеше го и изобщо си играеха добре. Обаче кокера взе много да се радва на детето и взе да подскача около него по-силно. Детето нещо се уплаши и започна да вика и да бяга. Веднага всички кротки и възпитани домашни кучета от площадката хукнаха след детето и започнаха да го лаят едва ли не ще го изядат. Естествено нищо не стана, но детето със своя страх предизвика всички кучета да скочат след него, след като само преди минути то си играеше с тях съвсем спокойно и нямаше никакъв проблем.

Хей страхливци, на коленеееееееее!  hahaha Сори, не се сдържах, не е смешно!
Абе к'ви са тия глупости бе?!!!  Shocked #Crazy Един ден се прибирам от работа и си вървя по тротоара, изведнъж изкача един охранен, бездомен и много грозен помияр, озъбва ми се и ми ръмжи, прикланя се леко и вече е готов да ме нападне - еми много ясно, че ще се стресна и ще усети страх, ти малумен ли си???!!! ОК, другия път хич няма да се церемоня, ще му изпукам един шут в грозната мутра и да види тогава кой е по-силен  Close

# 82
  • Мнения: 52
Може би не съм написала съвсем добре, в Италия също може да се гледа куче в апартамент, но трябва всички, които живеят в блока, да го кажем, или и в другите блокове с общ двор, да са съгласни.Съгласна съм и за приютите, те там решават кое куче ще се предложи за осиновяване и кое ще се приспи. Даже вчера съобщиха по телевизията за нашия район, че има вече безплатни занимания за кучета. Не е хотел, в който плащаш, а за ден, два , не чух добре, можеш да си го оставиш да ти го гледат, да го разхождат, да го обучават.Ама всичко пусто до пари опира, не че Италия процъфтява де Mr. Green

# 83
  • Мнения: 0
Евтаназия е решението, първо ги стрелят с приспивателни стрелички, после ги прибират и убиват с инжекция. И така докато свършат всички. Това е решението, и в рамките на няколко месеца може да се направи,
Много хубаво си го замислила само една подробност ти е убягнала. Колкото и да ги избиваш, няма как да свършат, защото хората постоянно изхърлят нови бездомни кучета от домовете си на улицата. Иначе много хубаво си го замислила - първо приспивателни стрелички, после отровни инжекции... Професионалист си явно в трепането на кучета личи си.

# 84
  • Мнения: 0
ОК, другия път хич няма да се церемоня, ще му изпукам един шут в грозната мутра и да види тогава кой е по-силен  Close

Това е решението. Кучето трябва да разбере кой е шефа иначе оправия няма  Peace

# 85
  • Варна
  • Мнения: 259
И мен са ме нападали цяла глутница улични кучета, преди доста години на път за работа. Една любителка на кучета си разхождаше нейното и те се въртяха около нея, хранеше ги, бяха доста далеч, не съм очаквала че ще хукнат към мен обаче го направиха а аз се заковах на място. В последния момент се сетих да извадя лютивия спрей който си носех в чантата и пръсках срещу тях, оная после викаше след мен какво съм сторила на любимците обаче ако не го бях направила най малкото щяха да ме съборят на земята за друго не ми се мисли ooooh! След известно време пак същата групичка кучета нападнаха и събориха на земята друга жена, не знам друго дали и имаше, бях доста далеч тогава.

# 86
  • Мнения: 21 563
 
Много хубаво си го замислила само една подробност ти е убягнала. Колкото и да ги избиваш, няма как да свършат, защото хората постоянно изхърлят нови бездомни кучета от домовете си на улицата. Иначе много хубаво си го замислила - първо приспивателни стрелички, после отровни инжекции... Професионалист си явно в трепането на кучета личи си.

   Глупости пишеш. Хората съвсем не изхвърлят по-често кучета, отколкото в другите страни, безхаберни стопани има навсякъде. И разбира се, че ше се свършат, ако просто се процедира, както в другите страни - бездомното куче се прибира, обезпаразитява,  чака се определен срок да се осинови, и ако не - се приспива. А не като тук - кастрация, и пак на улицата. А колко е кастрирано не знам, защото една с каишка роди до нашия блок кученца. И всички знаем, че тоя проблем се използва за източване на пари, и затова не се решава.
  Когато престанат да пускат обратно прибраните кучета, а след определения срок ги приспиват, тогава ще се реши проблема с бездомните кучета -точно както казва всъщност Отилия.
 

# 87
  • Мнения: 9
Огледалото на форума, вярно в България сме. И защото сме точно в България, днес /ще вкараме в българският приют и ще евтанизираме кучето около контейнера/, утре обаче Пенка ще си изхвърли домашното куче/ не  кастрирано/, което ще заеме територията около контейнера. Ще хванем и него по реда /приют, евтаназия/. В други ден Иванка ще си изхвърли домашното куче/а, дано пък то, да е поне кастрирано/ и...то по етапният ред. И така една въртележка безкрай.
      Наистина ли не виждате от къде тръгва проблема с кучетата в България?
      Ако не го виждате, тогава се пригответе още дълго да бъдем нападани, хапани /може и изяждани/ от уличните кучета.

     

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 17:03 от inna-bubulina

# 88
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Боли ме ... че е наказуемо.
Подобна опасност за живота и здравето на близките си не бих търпял (независимо че обичам животните). Наложи ли се ще ги стрелям, пребивам, тровя и т.н. докато не изчезнат.
След като съответната институция не си върши работата , аз ще им я свърша както намеря за добре.
Въпреки закона.


Точно и аз това бих направила  #2gunfire

# 89
  • София
  • Мнения: 2 132
Има градове в България, където няма проблем с бездомните кучета, както Жозефина по-рано писа. Там хората нито са по-съвестни от софиянци, да речем, нито има огромни приюти за кучета, за да не са те по улиците.

# 90
  • Мнения: 326

inna-bubulina, за това трябва домашните кучета задължително да се кастрират, да има глоби за некастрирани домашни кучета. Ти не ми отговори според теб десетките хиляди бездомни кучета в какви приюти трябва да се приберат, има ли такива приюти, ако няма с какви пари да бъдат построени? Лично твоето мнение по въпроса, не е нужно да си запозната с фактите. Аз без да съм запозната съм склонна да вярвам, че няма такива приюти, нито като бройка която е нужна, нито като брой на кучетата, които могат да поемат. Все пак кучетата в София не са сто-двеста, хиляди са.На кого е нужно да има въобще такива приюти и тези кучета да живеят някъде в клетка, изхранвани от парите на данъкоплатците, и да са параван за далавери, каквито несъмнено има и сега в общините и екоравновесие? Въобще аз не виждам никакъв смисъл от тези приюти. Едно куче може и десет години да живее. Откъде накъде хората трябва да плащат доживотната издръжка на някакви си песове?

# 91
  • Мнения: 155
ОК, другия път хич няма да се церемоня, ще му изпукам един шут в грозната мутра и да види тогава кой е по-силен  Close

Това е решението. Кучето трябва да разбере кой е шефа иначе оправия няма  Peace

Абе не е така, става като омагьосан кръг, както някой спомена, ако кучето е малтретирано то още повече се озлобява и пак ще си напада и така до кога??? И честно казано, ако мен ме ухапе бездомно куче и не е много страшно все някакси ще го преживея, но адки много боли, ако пострада твой близък. Знам, че със спорове няма да решим нещата, но истинско безумие е да говорим за психология на кучетата и т.н.  Crazy Ами тогава да изучим и психологията на престъпниците, в това число изнасилвачи, крадци, терористи и т.н., така ще се предпазим от всичко, но вече ще сме пълни кукувци  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 5 370
За съжаление, Отилия е тотално права за далаверата в Екоравновесие.
То е като проблемът с "ромите".
Едни пари...се вкарват в едни организации, парите са с европейски мирис....и едни хора се облажават от тях....И те дали ще имат интерес някакъв от генерално решение на проблема?

# 93
  • Мнения: 9
Огледалото на форума, личното ми мнение?
Ами от малък град съм. След като ни писна от уличните кучета, които изскачаха от всеки контейнер. Писна ни, сутрин децата ни със страх да отиват на училище и винаги по един родител трябваше да дежури сутрин да разгонва глудницата от кучета. Взехме, че се събрахме една група възмутени родители и след упорито висене в Общината успяхме да издействаме на мястото на бившият кучкарник на МВР да се направи приют за кучета. Злобните ги евтанизираха. Другите ги кастрираха. Да, ние майките така пожелахме - искаме децата ни да ходят спокойно на училище, но не виждаме смисъл всички кучета да бъдат евтанизирани /то, тогава на много хубаво учим децата си, да се убива наред/.

# 94
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Рядко съм чела по-тъп пост от този на ИЛИЯН 70.Бе,хора,тези,които защитават милите бездомни и невинни кученца,представете си,че утре детето ви е нахапано от такива.Пак ли така ще разсъждавате  CloseВинаги ми се е повдигало от такива кучкари като вас,ценящи повече комфорта и здравето на песовете ,отколкото на хората ooooh!НЕ НИЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАМЕ С КУЧЕТАТА,А ТЕ С НАС!!!!!Мен не ме е страх от кучета,но детето ми да ,и ако съм с него и ни нападнат глутница,не мога да му помогна много.И стига с тези психологии на кучетата ,почти нищо не е доказано научно,това е просто шоу по анимал планет.И грам не ме е еня за кучешката психика,грижа ме е за човешката такава.Решението е просто-ЕВТАНАЗИЯ.Ако грякнат европейските природозащитници да дойдат да си ги вземат или да заповядат по нашите улици.

# 95
  • Мнения: 326
 Те децата ви нито ще разберат, нито ще питат, ако не им кажете. Съмнявам се, че децата умират от любов по плашещите ги кучета,и ще се разстроят, ако разберат, че зверовете са били убити. Уличните кучета са вредители, а вредителите се убиват. Както се убиват наред хлебарки, мишки и плъхове, както и вредители в селското стопанство, така е редно и кучетата-вредители да бъдат убивани. Вие не виждате смисъл от евтаназия, аз пък не виждам смисъл от съществуването на някакви кучета в приют, които всеки ден струват пари, и колкото повече дни са живи, толкова повече пари струват. С каква цел? С никаква. Просто едно безсмислено пилеене на пари.

# 96
  • Мнения: 75
Мууу много ме разсмива и не мога да напиша нищо сериозно по темата. Пък за Илиян да не говорим. Каква ти психология, брате, при гладуващо и най-вероятно болно куче?!

Всичко започва с регистрацията на домашните любимци, постоянни прегледи итн. Нека всеки притежател на куче погледне себе си, защото повечето бездомни псета са дошли от някое домашно. Което обаче не променя факта, че агресивните трябва да се изчистят- няма чужди и наши. Просто се погрижете там, където са бездомните кучета, да няма мишки.

# 97
  • Мнения: 9
Отилийке, не ми се спори. Всеки си има различни разбирания. Ти така разбираш нещата, мога ли да променя нещо? Не. Тогава какъв е смисълът? Да си почесваме клавиатурите само.  Peace


     пп Палада, много си права. Всичко започва от стопаните.  Peace

# 98
  • Мнения: 28
Мууу много ме разсмива и не мога да напиша нищо сериозно по темата. Пък за Илиян да не говорим. Каква ти психология, брате, при гладуващо и най-вероятно болно куче?!

Всичко започва с регистрацията на домашните любимци, постоянни прегледи итн. Нека всеки притежател на куче погледне себе си, защото повечето бездомни псета са дошли от някое домашно. Което обаче не променя факта, че агресивните трябва да се изчистят- няма чужди и наши. Просто се погрижете там, където са бездомните кучета, да няма мишки.

И кое точно те разсмива, при положение, че си казала горе долу каквото и аз?

# 99
  • Мнения: 76
И мен ме е хапало куче. Питбул. Карах колело и около него бях намалила. То използва момента и ме захапа ниско долу по крака. Не беше много силно, но ме заболя. Разпищях се, разревах се и изпаднах в паника. Не можах да се съвзема поне един час. Спрях се с колелото, а то тръгна пак да ми скача. Собственика ми каза да го ПОГАЛЯ  Shocked, за да не ми се хвърля така. Това беше най-най-най-най абсурдното нещо, което бях чувала. Въпреки лекото "хапване" на кучето си личаха зъбите по крака ми. Стояха ми синки около седмица.
Един от съседния блок пък преди няколко години прицелваше привечер бездомните кучета от терасата си и ги убиваше.  CrazyАвджия. Накрая гръмна и болонката от съседния вход. Тъпо е, това последното, но пък около блока спряха да се разхождат помияри.

# 100
  • Мнения: 155
И мен ме е хапало куче. Питбул. Карах колело и около него бях намалила. То използва момента и ме захапа ниско долу по крака. Не беше много силно, но ме заболя. Разпищях се, разревах се и изпаднах в паника. Не можах да се съвзема поне един час. Спрях се с колелото, а то тръгна пак да ми скача. Собственика ми каза да го ПОГАЛЯ  Shocked, за да не ми се хвърля така. Това беше най-най-най-най абсурдното нещо, което бях чувала. Въпреки лекото "хапване" на кучето си личаха зъбите по крака ми. Стояха ми синки около седмица.
Един от съседния блок пък преди няколко години прицелваше привечер бездомните кучета от терасата си и ги убиваше.  CrazyАвджия. Накрая гръмна и болонката от съседния вход. Тъпо е, това последното, но пък около блока спряха да се разхождат помияри.

О Боже, тоя пък гърми през балкона, ми нали може човек да убие бе  ooooh! Close В стария ни блок един кукувец пък стреляше по цигани ooooh!, ужас. Веднъж беше уцелил един такъв клошар по главата. Както си седяхме в къщи изведнъж чухме изтрел, после: "Оууууууууууууууууууу..." изпонаскочихме по балкона и видяхме как бедния циганин клошар се държеше за главата  Shocked Нищо му нямаше, слава на Бога. Оня стрелял със сачми, явно за т'ва, не съм запозната, много тъпо!

# 101
  • Мнения: 1 310
Всичко което съм написал за кучетата е от собствен опит. Мен също са ме нападали кучета. Винаги съм се обръщал с лице към тях и съм изчаквал спокойно да дойдат по-близо. След това няколко по-здрави псувни по техен адрес, един-два камъка от земята хвърлени по някое от кучетата и един-два ритника по муцуните на най-нахалните кучета и нещата са се оправяли без никакъв проблем. Просто човек трябва да знае как да се държи към кучетата и толкова. Нищо повече от това не е нужно за да се избегне сблъсък с което и да е куче.
Кога взимаш камъни точно ми е много интересно?! Или си ги носиш в джоба, защото познаваш психологията на бездомните кучета?
Да. И ритниците - отляво или отдясно, или да редувам? Mr. Green

# 102
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Идвам пак да вметна нещо  Wink  да си кажа че преди да ме "нападнат" да ми се случи и аз бях от другата страна на защитниците  Rolling Eyes  и не разбирах другите които искаха по крути мерки за решаването на пробрема с бездомните глутници от кучета  Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 8 827
Не прочетох всички мнения, но нищо, случаите са идентични. И в Пловдив имахме проблеми с бездомните кучета - нападаха хора по улиците, толкова бяха станали много и нахални. Стигна се дотам по-нервните и въоражени съседи да стрелят на месо. Накрая си избрахме доктор за кмет и тъй като човекът беше професионално запознат с ефекта от кучешката напаст, ни отърва. За няколко седмици минаха по улиците и ги събраха. Повече не ги видяхме. Sunglasses Сега има съвсем малко бездомни по улиците и тъй като са много малко ги е страх и бягат. Плашат ме обаче домашните и най-вече малоумните им стопани. За съжаление няма как да минат и да съберат и домашните, заедно със стопаните. Twisted Evil
Моят съвет: изберете си за кмет човек, който ще ви обещае да ви отърве от кучетата и ще го изпълни, доктор е подходящ Sunglasses Щом в Пловдив може, защо и в София да не може? newsm78

# 104
  • Мнения: 3 760
Кифличке, ужасно съжалявам  Sad

Може аз да не съм видяла, но потърпевшата никъде не е написала, че са я нападнали БЕЗДОМНИ кучета. Напротив - писала е, че са я нападнали кучета, охраняващи строеж. Точно тези - по строежи, складове и прочие, които хем не са бездомни и са там, за да пазят, хем никой официално не носи отговорност за тях, създават най-големи проблеми и са най-агресивни.
Много ми е чудно, защо никой не се сеща да тръгне да прави проверки по такива обекти...

Четири пъти са ме атакували глутници - в два от случаите ставаше въпрос именно за такива охранници, в другите два - за некастрирани улични, системно обгрижвани от хората, които ги бяха посели на улицата. До хапане не се е стигало, защото знам как да се справям с тях. Нито се е налагало да ритам или хвърлям камъни. И псувни не раздавам (наум псувам виновниците за това положение  Mr. Green).
За себе си съм решила въпроса, но начинът ми е неприложим за повечето хора.

# 105
  • София
  • Мнения: 10 366
Е сподели го, де.  Laughing

# 106
  • Мнения: 3 760
Почти никъде не щъкам без кучето си. Средноазиатска овчарка. Много ми е спокойно, ако трябва да съм честна. Но съм сигурна, че е неприложимо  Laughing

# 107
  • София
  • Мнения: 10 366
Мъхъм. Нямаме куче. Laughing Пък и на работа не мога да ходя с такова.

# 108
  • Мнения: 112
Ужасно е това, умирам от страх за сина си, който вече е голям и излиза сам за игра и училище. Не ме е страх толкова, че човек ще го нападне, колкото от куче.
Отвратително е в ужким европейска столица да сме под кучешки атаки. Още малко и вълци ще тръгнат и ще си живеем като в планината, ще се браним от диви животни.
За съжаление мисля, че нямаш полезен ход, това е всъщност най-най-вбесяващото за мен.
Да, дотам я докарахме.И аз не знам какво да правя  с детето, как ще се спасява на есен миличкото от тия животни ooooh!.Защото има в махалата , пред магазина куче, което  скача само на деца ShockedИначе е обезпаразитено...Имаше и друго такова.Няколко човека, начело с мъжа ми викаха кучкарите  на няколко пъти и накрая го прибраха.Мислите си, че нещо са направили?Аз мисля, че просто са го пуснали другаде, то се подразбираше по думите им.
                      Да живеят кучетата и  природолюбителите!                                  А децата ни и нас, кучета ни яли... Sad

# 109
  • София
  • Мнения: 2 623
За една седмица могат да се справят с проблема, но не искат.
Айде поне за циганите ги разбирам, защото са им електорат,
но за кучетата идея нямам, защо нищо не се прави по въпроса  Thinking
Много обичам животните, много ми е мило за тях, защото те персонално
вина нямат, но нахапе ли ми бездомно куче детето или мен, ще затрия де
що има куче в квартала. Нито ще звъня на някой дет не му пука, нито
ще се жаля на сульо и пульо.
За съжаление, няма друг начин  Naughty

# 110
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
но нахапе ли ми бездомно куче детето или мен, ще затрия де
що има куче в квартала. Нито ще звъня на някой дет не му пука, нито
ще се жаля на сульо и пульо.
За съжаление, няма друг начин  Naughty

Подкрепям с двете ръце.Освен да се оправяме самосиндикално,няма друг начин ooooh!

# 111
  • Мнения: 1 253
И аз. И си мисля, че сме ама много търпелив народ. Още Софиянски беше кмет, когато се оправдаваше и искаше търпение, че скоро щял да се справи... А проблемът може да си го решим за 2-3 седмици, ако се организираме дори само пищещите тук + семейства, приятели. Стрелям доста добре, бих участвала в ударна група.

Иначе обожавам кучета и съм се грижила за такива. Не са виновни, особено напъдените и малтретирани бивши нечии пазачи... Късат ми сърцето, обаче въпреки това съм готова да затрия и последното бездомно куче в Софиа, просто защото в този град живеят и хора и деца. Живеем в някакъв недопустим абсурд и не правим нищо да го променим.

За домашните решението е друго - трябва да изискаме по-стриктен закон, регистрация, данъци. Срещу това собствениците могат да получават регулярни прегледи и специални градинки. Просто е, в куп други държави се прави, не е откритието на века... Само трябва да принудим общината да го приложи. И - колкото и да не е "cool", ако видим нерегистрирано куче, да информираме общината. Доноси или гражданска съвест, както и да го наречем.

# 112
  • Мнения: 3 760
ПроблемЪТ не може да си го решим, можем да решим пролемА. И аз съм точен стрелец, с удоволствие ще се включа в ударните групи. За 2-3 седмици решаваме този проблем, следващите 2-3 се заемаме примерно с ромите, после с шумните тинейджъри, след това с досадните бабички, следват майките-мърлячки по градинките, след това, който още ни дразни...
По мои сметки след около година ще останем само двете с теб другарко Кривошапкова и ще стане уестърн  Mr. Green
П.С. София се пише с Я.  Wink

# 113
  • в пералнята
  • Мнения: 1 025
С бездомните кучета ще се оправим, ами какво ще кажете за домашните. Мъни спомена, че има средноазиатска овчарка. Е по-красиви кучета от тези не съм виждала, но съответно много ме е страх от тях. При нас има няколко не малки овчарки, които си се разхождат сами. Ами честно казано това не мога да го приема, тъй като аз никога не мога да бъда сигурна как ще реагира дадено куче в определена ситуация. Моят приятел докато тичаше една сутрин го беше ухапала каракачанка по прасеца толкова жестоко, че едвам спасиха мускула. Кучето го пускат сутрин да се разходи САМО?! в парка. Моят приятел е 2 м висок и е над 120 кг, представяте ли си какво би станало с по-дребен човек или, не дай боже, детенце...Това също е недопустимо. След като имаш животно ти трябва да си отговорен за него и да се грижиш напълно, а не да го пускаш да си потичква само в парковете. Стопанинът не е бил въобще там. И после обяснява, че кучето е кротко и затова го пуска всяка сутрин и вечер да се разхожда и то само се връщало... #2gunfire

# 114
  • София
  • Мнения: 10 366
Това, че биха могли да се вземат мерки по решаването на част от проблема, не виждам как би попречило да се вземат съответните и за оставащата част.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И аз. И си мисля, че сме ама много търпелив народ. Още Софиянски беше кмет, когато се оправдаваше и искаше търпение, че скоро щял да се справи... А проблемът може да си го решим за 2-3 седмици, ако се организираме дори само пищещите тук + семейства, приятели. Стрелям доста добре, бих участвала в ударна група.
Когато чета такива теми, все подобни решения ми идват на ум. Та то друго не ни остана! Щом институциите нехаят, идва ред на саморазправата. Не е цивилизовано, но е работещо и ще предотврати много бъдещи инциденти.
Питам се, ако наистина се приложи, дали се носи някаква наказателна отговорност за умъртвяване на бездомно куче?

# 116
  • Мнения: 155
Почти никъде не щъкам без кучето си. Средноазиатска овчарка. Много ми е спокойно, ако трябва да съм честна. Но съм сигурна, че е неприложимо  Laughing

И аз използвах този начин  Wink Имахме Кавказка овчарка. Като излизахме с нея "да ме разхожда"  Mr. Green се чувствах най-сигурната и защитена от хора и улични кучета. Всички бягаха от нас и ни заобикаляха на 1-2м. Много кротичка беше, душеше си и на никой внимание не обръщаше, обаче наоколо респект, но ако някой се опита да ми направи нещо, веднага скачаше озъбена без предопреждение - пробвали сме с приятели. Имаше си намордник, но много ме дразнеше, че останалите си разхождат питбулите, бултериерите и др такива изродски без, веднъж и беше скачал един, много се бях изплашила. Ами тя като е с намордник как да се защити. Правилата са за всички!  Naughty

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 064
Кифличке, ужасно съжалявам  Sad

Може аз да не съм видяла, но потърпевшата никъде не е написала, че са я нападнали БЕЗДОМНИ кучета. Напротив - писала е, че са я нападнали кучета, охраняващи строеж. Точно тези - по строежи, складове и прочие, които хем не са бездомни и са там, за да пазят, хем никой официално не носи отговорност за тях, създават най-големи проблеми и са най-агресивни.
Много ми е чудно, защо никой не се сеща да тръгне да прави проверки по такива обекти...

Четири пъти са ме атакували глутници - в два от случаите ставаше въпрос именно за такива охранници, в другите два - за некастрирани улични, системно обгрижвани от хората, които ги бяха посели на улицата. До хапане не се е стигало, защото знам как да се справям с тях. Нито се е налагало да ритам или хвърлям камъни. И псувни не раздавам (наум псувам виновниците за това положение  Mr. Green).
За себе си съм решила въпроса, но начинът ми е неприложим за повечето хора.

Не съм сигурна, че кучетата са охранявали строежа, просто излязоха от там, не мога да зная дали са бездомни или не, то там си е достатъчно разградено за да си влязат и сами.

# 118
  • Мнения: 3 760
... При нас има няколко не малки овчарки, които си се разхождат сами. ... #2gunfire
Shocked
Това ме разби!
Не приемам НИКАКВО куче да се разхожда самичко, или със стопанин на 50 (или 5  Confused) метра и зяпащ някъде другаде... Ама едри кучета селектирани за охрана да щъкат без строг контрол...  ooooh!
Предполагам е излишно да питам, но опитахте ли да подадете оплакване? Някъде...  Cry

П.С. Фафличке, извинявай за объркването на ника  Embarassed
А за кучетата е добре да провериш - ако са си околостроежни подай оплакване в отдел Екология на съответната община (с входящ номер) и започвай да досаждаш на Екоравновесие, докато ти обърнат внимание  Confused

# 119
  • Мнения: 21 563
 Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

# 120
  • Sofia
  • Мнения: 4 064
Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Ако към мен е въпроса, обадихме се още същия ден, дори имена и телефон ни поискаха, но не са ми звъняли, едва ли ще свършат нещо.... Confused

# 121
  • Варна
  • Мнения: 25 283
С бездомните кучета ще се оправим...
Няма да се оправим, докато разни индивиди не престанат да изхвърлят нежеланите кученца на улицата или да пускат мъжкото си куче да опложда уличните женски. Проблемът не се решава с трепане на кучетата, а с предотвратяване на размножаването им, за което вина имат преди всичко хората.

# 122
  • Мнения: 21 563
Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Ако към мен е въпроса, обадихме се още същия ден, дори имена и телефон ни поискаха, но не са ми звъняли, едва ли ще свършат нещо.... Confused

    Ако искаш да ти свършат работа, трябва да се обадиш пак, да питаш има ли действия по сигнала, и да искаш да те свържат с районния ви инспектор.
 Понеже хората често не настояват, и те си питат ушите.

# 123
  • Мнения: 9
Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Ако към мен е въпроса, обадихме се още същия ден, дори имена и телефон ни поискаха, но не са ми звъняли, едва ли ще свършат нещо.... Confused

       То не става само с едно обаждане. Става с настоятелност и даже с лека доза "нахалство".
       Продължаваш да звъниш или по-точно "Ако те изгонят през вратата, влизаш през прозореца". Малко изкривена е българската действителност, но няма друг начин...поне за момента.

# 124
  • в пералнята
  • Мнения: 1 025
... При нас има няколко не малки овчарки, които си се разхождат сами. ... #2gunfire
Shocked
Това ме разби!
Не приемам НИКАКВО куче да се разхожда самичко, или със стопанин на 50 (или 5  Confused) метра и зяпащ някъде другаде... Ама едри кучета селектирани за охрана да щъкат без строг контрол...  ooooh!
Предполагам е излишно да питам, но опитахте ли да подадете оплакване? Някъде...  Cry

Нищо не можа да се направи по въпроса, защото кучето не беше регистрирано. Собственикът се покри заедно с кучето и дори не можаха да го следят за бяс, както се прави обикновено при ухапване. Да не говорим за разправиите с ваксините за бяс, защото вече ще излезем от темата...

# 125
  • София
  • Мнения: 2 623
Няма да се оправим, докато разни индивиди не престанат да изхвърлят нежеланите кученца на улицата или да пускат мъжкото си куче да опложда уличните женски. Проблемът не се решава с трепане на кучетата, а с предотвратяване на размножаването им, за което вина имат преди всичко хората.

Охххххх така ато се хванете за нещо и като започнете
да го дъвчете ..... та до откат  ooooh!
Какви хора, какви 5 лева ?
В района в който работех имаше 3 глутници с по около 15
кучета. Между тях си се множат непрекъснато.
Само миналия месец са се родили над 20 кучета.
Кои хора тук са виновни искам да запитам ?
И защото нямаме закони.
В доста европейски държави, ако ще да си съдереш
задника, няма как да си набавиш некастрирано куче.
Единствено оторизираните развъдници имат право
да размножават кучета и когато си вземеш куче,
то задължително е кастрирано.
Но това се решава със закони, а не на добра воля !

# 126
  • Мнения: 326
 Преди време бях гледала по телевизията репортаж за една сляпа жена, и ми се сви сърцето от жал за тази жена. Живее в един от високите блокове срещу "Агресия" в Толстой. Разказваше как не може да ходи спокойно заради кучетата, които там са особено много. Когато излезе от блока с белия си бастун кучетата започват да я лаят и преследват. Много ми стана мъчно за жената. Представете си какво и е на нея, не само че не вижда, а и чува около себе си лая на гадните озлобени помияри, които всеки един момент могат да я нападнат, а тя е беззащитна и сама. Една държава се познава по отношението си към инвалидите. Пълен срам, за това хората бягат от България, защото е дивашка страна. А кметицата Фандъкова би трябвало да се срамува, в дън земя от срам да потъне.

# 127
  • Мнения: 9
Отилия, хубаво го редиш, но има още да ги гоним държавите европейски в това отношение. Хайде де, кажи, защо там няма да видиш улично куче, пък тук са глутница, след глутница./само не повдигай въпроса за евтаназията, защото и там кучетата не ги евтанизират наред, но кучета по улиците няма/.

# 128
  • Мнения: 21 563
  Напротив, наред ги евтаназират. Има приюти, в които кучетата престояват определен срок, и след това, точно ги евтаназират, ако някой не ги осинови.
 А у нас само ги вземат да ги кастрират уж, и пак ги пускат - затова е така. Ако и в Щатите ги пускаха обратно на улицата, а не ги приспиваха, и у тях щеше да е пълно с бездомни псета.
  не са хиляди тези хора, дето ще си вземат куче, и след това ще го пуснат -това са съвсем единични случаи. кучетата се саморазмножават по строежи и междублокови прост,анства, затова сме на тоя хал.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 15:45 от Iris04

# 129
  • Мнения: 326
Отилия, хубаво го редиш, но има още да ги гоним държавите европейски в това отношение. Хайде де, кажи, защо там няма да видиш улично куче, пък тук са глутница, след глутница./само не повдигай въпроса за евтаназията, защото и там кучетата не ги евтанизират наред, но кучета по улиците няма/.

 Много лесно ще ти отговорая. Там нямат екоравновесие, нито пък чиновниците им са корумпирани. Как години наред не правят нищо, за да се преборят с уличните кучета, и на всичси кандидат-кметове в програмата им са кучетата, а като ги изберат нищо не правят? Просто не искат да се справят с тях, защото взимат пари, и 100% има там голяма далавера с тия кучета.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Охххххх така ато се хванете за нещо и като започнете
да го дъвчете ..... та до откат  ooooh!
Какви хора, какви 5 лева ?
Ами така си е, Юлияна! Какво, ще избиеш тези 15 кучета и ще решиш ли проблема? Нали години наред бездомните кучета се избиваха! Какво промени това? Айде бъди така добра да ми отговориш! Нищо, нали? И защо нищо? Защото за всяко избито куче се пускат още 5-6 от хората, които си множат любимците без да се замислят! Айде отречи го, ако можеш! Те тез кучета да не падат от луната?

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 15:56 от Месечинка виторога

# 131
  • Мнения: 326
Ами така си е, Юлияна! Какво, ще избиеш тези 15 кучета и ще решиш ли проблема??? Нали години наред бездомните кучета се избиваха! Какво промени това? Айде бъди така добра да ми отговориш! Нищо, нали? И защо нищо? Защото за всяко избито куче се пускат още 5-6. От хората!!! Които си множат любимците без да се замислят! Айде отречи го, ако можеш!

 Пълни глупости. Защо по улиците има само помияри, а няма нито едно расово куче? Това не са кучетата на хората, а са бездомните кучета, които си се размножават помежду си. А да твърдиш, че всичките 10000 кучета в София са на стопани, които са ги изгонили е пълна глупост  Naughty

# 132
  • Мнения: 723
vaflichka, много съжалявам за случилото се Sad Майка ми преди няколко месеца я нападнаха 3 - 4 бездомни кучета посред бял ден, на оживен булевард в София("Младост"). Сега се готвим да заведем дело с/у общината. Тя беше доста нахапана - извади си медицинско, бележка от прегледа в болницата, както и снимков материал. Тези от "Екоравновесие" нищо не направиха и няма и да направят  Close Просто периодично си ги тормози за тези кучета  Peace

# 133
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Оти, не се горещи, ама Юлиана е напълно права. Не очаквай да срещнеш бездомен пинчер или чихуа-хуа, но повечето едри кучета са смеска между приличащото на каракачанка куче на Иван и приличащото на " вълчак" куче на Драган, които са горди със селективните си умения, а позле това селектирано потомство заминава на някой строеж да " пази", след което от обектово се преквалифицира в улично псе и продължава да се самоселектира нататък.

# 134
  • Мнения: 326
Оти, не се горещи, ама Юлиана е напълно права. Не очаквай да срещнеш бездомен пинчер или чихуа-хуа, но повечето едри кучета са смеска между приличащото на каракачанка куче на Иван и приличащото на " вълчак" куче на Драган, които са горди със селективните си умения, а позле това селектирано потомство заминава на някой строеж да " пази", след което от обектово се преквалифицира в улично псе и продължава да се самоселектира нататък.

 Да де, но ако преди 15 госини от тези изхвърлени кучета е имало 200, то до днес от тези двеста са станали 20000 примерно. При положение, че уличните кучета живеят 5-6 години, то тези кучета, които са в момента по улиците са кучетата от времето на ББ и Й.Ф.
 И няма какво да се лъжем, те си се размножават. Не може 10000 кучета да са все изхвърлени на улицата. Това е заблуда. От общината трябва да ги съберат всичките и да ги евтаназират. Всичко друго е безхаберие и ориенталщина.

# 135
  • Мнения: 14 654
Oт доста време се опитваме да се справим по разумен начин с 3 помияра, които спонтанно нападат хората от нашия и съседните блокове - Екоравновесие правят проверка и кучетата си остават там, едното даже и роди, а уж е кастрирано.
Направихме подписка, занесохме жалба в общината, пратихме копие и до медиите. Сега получавам копие от писмо на Екоравновесие до кмета на общината с молба да се състои среща и да намерели начин да се справят с кучетата! 4 години не могат да хванат 3 кучета - идиоти.

# 136
  • Мнения: 326
Oт доста време се опитваме да се справим по разумен начин с 3 помияра, които спонтанно нападат хората от нашия и съседните блокове - Екоравновесие правят проверка и кучетата си остават там, едното даже и роди, а уж е кастрирано.
Направихме подписка, занесохме жалба в общината, пратихме копие и до медиите. Сега получавам копие от писмо на Екоравновесие до кмета на общината с молба да се състои среща и да намерели начин да се справят с кучетата! 4 години не могат да хванат 3 кучета - идиоти.

 А като виждате, че екоравновесие не иска да се справи с тези 3 кучета, защо не се справите вие? Няма ли мъже, които биха могли да ги убият? Вижте как звучи, все едно сме в първобитната ера! Мъжете да излязат на лов и да убият зверовете, които им застрашават селището. Здравейте, прадеди! И това ми било европейска държава през 21-ви век.

# 137
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххххх така ато се хванете за нещо и като започнете
да го дъвчете ..... та до откат  ooooh!
Какви хора, какви 5 лева ?
Ами така си е, Юлияна! Какво, ще избиеш тези 15 кучета и ще решиш ли проблема? Нали години наред бездомните кучета се избиваха! Какво промени това? Айде бъди така добра да ми отговориш! Нищо, нали? И защо нищо? Защото за всяко избито куче се пускат още 5-6 от хората, които си множат любимците без да се замислят! Айде отречи го, ако можеш! Те тез кучета да не падат от луната?

Във втората част на поста си съм обяснила начина
по който редица европейски държави са си решили проблема !
Нещо неясно ли има ???
Кучетата, за които говоря не са на сульо и пульо, а са
в резултат точно от неприбирането и некастрирането им.
Лично аз съм виждала бременна помиярка с обица на ухото,
все едно че е кастрирана.
Схемата е ясна - защо да се хабят да кастрират,
щом си прибират парите и без да го правят.
Слагаме обичката на ухото на кучето, като дори и не го
обезпаразитяваме, а и да го обезпаразитяваме, голЕмо важно -
точно за 2 дни е пълно с бълхи и какво ли още не ... и го пускаме
отново на улицата.
Вие не разбрахте ли най-накрая, че държавата е виновна ???
Ако поиска, за 2 седмици няма да има едно куче по улиците,
но пък ще секнат паричките от Европа, нали ?

# 138
  • Мнения: 9
Въпросът, който беше зададен от Месечинка виторога, беше в този дух - Преди години си беше по Закон, всяка община да се справя с уличните кучета като ги "евтанизира" всичките с куршум. И след като всички улични кучета бяха "евтанизирани" по този начин, откъде се нароиха днешните глутници с кучета?

# 139
  • Мнения: 326
Въпросът, който беше зададен от Месечинка виторога, беше в този дух - Преди години си беше по Закон, всяка община да се справя с уличните кучета като ги "евтанизира" всичките с куршум. И след като всички улични кучета бяха "евтанизирани" по този начин, откъде се нароиха днешните глутници с кучета?

 Това просто не е вярно и не отговаря на истината. В София винаги е имало кучета в последните 15-20 години. Не са изчезвали нито за миг. Нито са били всичките убити, както на нас ни се иска.

# 140
  • София
  • Мнения: 2 623
Точно така !
Никога София не е оставала без кучета, никога !
Тук винаги е имало кучета и никой не му дреме.
За други общини не знам.
И ще замоля, ако случайно срещнете някой
изхвърлен Джак Ръсел Териер - пишете ми  Laughing

# 141
  • Мнения: 9
Е, аз говоря за по Татово време. Peace

Даже, съвсем бяха изчезнали, когато бяха виетнамците в България.

# 142
  • Мнения: 326
Е, аз говоря за по Татово време. Peace

Даже, съвсем бяха изчезнали, когато бяха виетнамците в България.

 Какъв е изводът? Докато са ги убивали не ги е имало. Откакто спряха да ги убиват, за да могат да получават пари за тях, ги има.

# 143
  • Мнения: 14 654
Ако системно обикалят групи, които да прибират бездомните и да ги убиват, много ясно, че няма да има въобще, лично аз съм точно за този вариант, но заради разни идиотски закони за хуманно отношение към животните сме постоянно в състояние на страх. И не искам аз да стрелям по кучетата и да ги тровя, не плащам данъци, за да стрелям и тровя, а за да може общината да се погрижи за моята безопасност (което тя, разбира се, не прави).

# 144
  • Мнения: 326
 
 Янечек, хем си права, хем не си. Общината по принцип е длъжна, тя отчита и някаква фалшива дейност, макар реално нищо да не прави. Но като виждате, че нищо не прави не знам, аз лично бих намерила някой мъж от блока, който да реши проблема. В квартала ни имаше случай на застреляно куче, кучкарките дадоха на съд човека, и съдът го оправда. После дълго на загубилите делото кучкарки хората им се смяха, даже в лицата   Grinning.

# 145
  • Мнения: 1 310
Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Ако към мен е въпроса, обадихме се още същия ден, дори имена и телефон ни поискаха, но не са ми звъняли, едва ли ще свършат нещо.... Confused
Пак като не са те посъветвали като мен преди време, когато в гръб ме нападна уличен пес, добре, че носех детето си на ръце - звъннах веднага в градския кучкарник /тогава имахме такъв/ и мършите /извинете за грубия израз, но са точно такива Crossing Arms/ ми казаха: "Носете си тояжка, госпожо!". Казах им, че тоягата е за тях и скоро след това ги ликвидираха. Просто бяха излапали мангизите и край.

Напълно съм съгласна с Отилия - просто няма как, всичката тая сган по улиците, да е от изхвърлени домашни любимци. Peace
Аз също съм виждала улични кучки-майки с маркировка на ухото. ooooh!

vaflichka, дано успееш да направиш нещо! Praynig

      

# 146
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 863
Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.


Хората не призовават към насилие, а към самозащита.

# 147
  • Мнения: 521
Джулс, сори, ама ако срещна такъв, ще го взема за себе си Blush Heart Eyes

Живея "на село", но тук през определен период минават, събират песовете, и после ни ги връщат кастрирани. Което е ок, обаче води до друг, още по-ужасяващ проблем. По късни доби се водят някакви невъобразими боеве между глутниците. Попитах ветеринар, и обяснението беше, че некастрираните усещали "другите" и ги гонели като недъгави, един вид. И те горките се влачат изоставени и ранени. Такава гледка ме подтиска ужасно много, да не говоря за квиченето по време на бой. Confused

# 148
  • Мнения: 18
  И мен са ме нападали кучета даже ме е хапало куче, е беше домашно не бездомно но все пак не е никак приятно.И аз имам куче и като го разхождам не мога да съм спокойна защото постоянно от някъде изникват бездомни кучета и започват да се джавкат с моето и не веднъж са се нападали.
  В другите европейски държави са решили проблема с кастрация на всички кучета и наистина са ги кастрирвали а не просто да ги прибират да им дупчат ушите и да ги пускат на воля.
  И все пак бездомните кучета са дошли от хората, ако някой не решаваше че един ден му се гледа куче а на другия не нямаше да е така.Сега излезе нов закон според който всяко домашно куче трябва да има чип, който се поставя подкожно с инджекция.С този чип се следи местонахождението на кучето и има информация за собствениците му възрастта му и т.н. Така ако се намери избягало или пуснато куче се откриват собствениците и се връща на тях.Но кажете ми колко хора ще поставят такъв чип на кучето си.Виновна е държавата виновни са и хората.

# 149
  • Мнения: 51
Мислите ли,че ми е приятно да има бездомни кучета?Че ми е приятно да бъдат подложени на глад,страх и побой всеки ден.Като започнете с това,че кучкарите ИСКАТ да има бездомни кучета,става много глупаво.А по принцип обожавам кучетата и нямам грам страх към тях и все пак съм хапана.И не ги мразя и никога няма да ги мразя!
И защо всички повтаряте ''аз по принцип обичам животните,ама...''.Как така обичаш животните,а в същото време можеш и подтикваш някой да ги нарани

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 00:00 от katt

# 150
  • Мнения: 1 175
Не съм чела цялата тема, но има едно решение на проблема което не знам дали е споменавано. Та, в "белите" държави има хуманност и закони за защита на животните, но също така има и закони за приспиване на агресивни животни. Така че, добре, да не ги избиват всичките, но поне тези които са агресивни и са нападали и/или хапали хора (или домашни кучета) да бъдат приспивани. Хората от квартала си ги знаят кои са проблемните, и спокойно могат да ги посочат на вещото лице. И на това ли биха се възпротивили защитниците? Според мен е справедливо. Другите кучета, дето не пречат на никого, да си ги оставят (по възможност кастрирани, но дори и да не са, поне не биха всявали страх).

# 151
  • Мнения: 4 916
И в България има закони за приспиване на агресивни животни, но няма контрол. А във всеки квартал има поне по една-две луди гражданки, които гледат как те напада кучето и ти обясняват, че то не е лошо и явно винага да те ухапе е в теб. Някой беше писал на предните страници, че в техния квартал тази гражданка е служител на Екоравновесие.

# 152
  • София
  • Мнения: 2 623
Кучезащитничките за мен са абсолютно егоистични същества.
Това не е любов, това е някакъв изкривен фанатизъм.
Как може да обичаш кучетата и да гледаш как ходят
гладни, измръзнали през зимата, бити, газени от коли,
с тежки кожни болести ... и още, и още.
Това не са никакви природолюбители за мен  Naughty

# 153
  • Мнения: 4 916
Кучезащитничките за мен са абсолютно егоистични същества.
Това не е любов, това е някакъв изкривен фанатизъм.
Как може да обичаш кучетата и да гледаш как ходят
гладни, измръзнали през зимата, бити, газени от коли,
с тежки кожни болести ... и още, и още.
Това не са никакви природолюбители за мен  Naughty

Това, което описваш, често е резултат от някакви психични отклонения, най-меко казано.


Почти всеки ден минавам по "Ц. Церковски" и в момента, в който наближа пресечката с "Милин камък", знам, че от един от дворовете ще изкочат две кучета всяко с моето тегло, които пазят нещо си. Един ден една гражданка ми казва "ама, не се страхувайте", а аз я питам каква ми е ползата да не се страхувам, ако някой ден не ги забележа и се приближат достатъчно, за да ме ухапят. След два-три месеца идва зима, трудно ще се различава черно куче в тъмнината.
Нямам нищо против кучетата, а против собствениците и хората, които ги хранят, без да отделят време за възпитание.

# 154
  • Мнения: 51
Прочетете отново коментарът ми на предната страница.Обичам кучетата повече от всичко и не обичам да ги виждам на вън болни,гладни и малтретирани,но какво мога да направя?Когато някое от кучетата който познавам е наранено,помагам му.Храня ги в студените дни и давам вода в топлите.За жалост нямам възможност да ги храня винаги.(Спокойно.Храна с която ги храня не е помии,така или иначе не ям месо.Гранули са.).Само една котинка си я храня всеки ден.Помагам с това което мога.На 14 съм.У дома имаме куче-мъничка 5 килограмова,купена от зоомагазин,царицата вкъщи.Морско свинче и 3 мишлета,две от който бяха купени за игра и след като се ''наиграха'',щяха да ги убият.Е,грабнах си ги и вече са част от малкият ни зоопарк.Пред две седмици изпратихме един котанчо който живя вкъщи 2 месеца временно докато му намерим най-прекрасните стопани.Намерих го като бебе.Началото на пролетта измъкнах бебе гълъб от устата на куче.Гледахме си го докато литна.Не казвам всичко това за да се изтъкна колко съм ''велика'' или нещо такова,разбира се,че не съм и никога няма бъда.Казвам го за да покажа,че правя нещо.Не е много,но все пак е нещо.

# 155
  • София
  • Мнения: 10 366
Това е чудесно, Кат, но няма общо с проблема на автораката - с агресивните кучета по улиците  Wink

# 156
  • Мнения: 916
Случайно попаднах на предаване, в което казаха, че във Франция до преди 20г. са се изоставяли над 400 000 животни годишно. Сега тази цифра била намалена до към 100 000. Така че да не казваме, че само в България животните се изоставят.

Аз пък друго не разбирам. Как може хора да седят и да се чудят, че се търси някакво решение на проблем, който очевидно не може да остане така. След някоя друга година няма да смеем да излезем на улицата изобщо, тъй като кучетата се размножават далеч по-бързо и качествено от нас  Mr. Green Защо кучкарите не толерират някакво сравнително хуманно решение на проблема (умътрвяване на агресивните и кастриране на неагресивните), а с действията си водят единствено към едно неизбежно клане? Не живея в България и като си идвам виждам разликата в количеството и злобата на скитащите песове. Те ще си нарастват прогресивно и накрая как според вас ще се развият нещата...

# 157
  • София
  • Мнения: 10 366
Ссега се връщам от Франция след едномесечен престой там. Бездомно куче не видях - нито в Нормандия, нито в Южна Франция. То е ясно, че и французите са идиоти и от тях някои си изоставят любимците, но...там държавата прави нещо по въпроса.  Wink

Шамс, твърди се, че били намалели бездомните кучета в последните години  Whistling

# 158
  • София
  • Мнения: 20 149
И защо всички повтаряте ''аз по принцип обичам животните,ама...''.Как така обичаш животните,а в същото време можеш и подтикваш някой да ги нарани


Съвсем просто е - обичаме животните, но несравнимо повече обичаме децата си.
Аз пък не мога да разбера защо кучелюбителите не успяват да проумеят нещо толкова нормално като това, че искаме сигурност и спокойствие за децата си.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 120
Една от причините да изкарам шофьорска книжка и да си купя кола бяха бездомните кучета. През лятото никога не съм имала проблеми, но през зимата след 20:00 не можех да стигна до нас заради няколко огромни зли помияра. Преди няколко години изведнъж глутницата изчезна и за известно време можех да се прибирам безпроблемно, но от около две години пак започнаха да обикалят някакви злобни песове.
Миналата година за пръв път се задържах по-дълго в Бургас. Предишните години минавах транзит. Направи ми впечатление, че в града няма улични кучета или поне аз не видях такива. Също липсват и акитата на всяка крачка.
Сега съм в Крайморие, води се квартал на Бургас. Тук също нямат проблеми с бездомни кучета.
Преди две седмици близо до нас се настани едно семейство от София с две кучета. Как успяват да го правят не ми е ясно, но за няколко дни осраха уличката и всеки ден някой от съседите осъмва с някое ако пред входната врата. Аз също минах по реда си и два пъти чистих. А един ден докато зяпах съседката как мие плочките и кълне, стъпих точно в средата на едно. Директно изхвърлих джапанките, защото ме беше гнус да чистя. Радостното беше, че го настъпих аз, а не детето.

# 160
  • Мнения: 723
Ето го законът за защита на животните: http://www.econ.bg/law/enactments/article155233/zakon_za_zashtita_na_jivotnite
В него е описано какво се случва с бездомните животни, които са проявили агресия - евтаназират се. Въпросът е, че тези от "Екоравновесие" (с които Общините имат договор да се грижат за намаляването на популацията на бездомните кучета) нищо не правят. Когато нахапаха майка ми преди около 2 месеца никой от тази организация не поиска от нея каквито и да е доказателства, че е била нападната - нито мед. свидетелства, нито снимки, нито нищо. В резултат на това въпросната глутница продължава да си обикаля необезпокоявана едно от най-оживените кръстовища в "Младост", а зимата идва и не ми се мисли какво ще става тогава Sad

# 161
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Съвсем просто е - обичаме животните, но несравнимо повече обичаме децата си.
Аз пък не мога да разбера защо кучелюбителите не успяват да проумеят нещо толкова нормално като това, че искаме сигурност и спокойствие за децата си
.

Ето това се чудя и аз, толкова ли е нелогично?!

# 162
  • Мнения: 11
Мисля, че и ние гражданите сме си виновни, защото си мълчим!Ако всички подаваме жалби
ежедневно и правим забележка на стопаните на кучета, които им оставят изпражненията
по улиците, има някакъв шанс да се променят нещата!
Но един ако подаде жалба, другите 100 не ги интересува, май такава ни е
културата и психиката и сме станали много страхливи да си търсим правата! Confused
Постоянно се разминавам с бездомни кученца и редовно се чудя камък ли да грабна, що ли да сторя като ми се озъбят насреща!Жалби и забележки в обкръжението ми само аз пускам, а уж са образовани хора с позиции, не им пука изглежда Sad

# 163
  • Мнения: 3 760
...
Съвсем просто е - обичаме животните, но несравнимо повече обичаме децата си.
Аз пък не мога да разбера защо кучелюбителите не успяват да проумеят нещо толкова нормално като това, че искаме сигурност и спокойствие за децата си
.

Ето това се чудя и аз, толкова ли е нелогично?!
И аз се чудя...
Да разбирам ли, че ако няма бездомни кучета ще постигнете сигурност и спокойствие за децата си?  Shocked

# 164
  • София
  • Мнения: 3 099
...
И аз се чудя...
Да разбирам ли, че ако няма бездомни кучета ще постигнете сигурност и спокойствие за децата си?  Shocked

Да. Що се касае до опасността да ги наръфат озлобени помияри - ДА!

# 165
  • София
  • Мнения: 2 623
...
И аз се чудя...
Да разбирам ли, че ако няма бездомни кучета ще постигнете сигурност и спокойствие за децата си?  Shocked

Да. Що се касае до опасността да ги наръфат озлобени помияри - ДА!

За съжаление има и доста домашни, които са
не по-малко агресивни, а на стопаните не им пука.
Пускат ги без каишка - да си тичкали  Shocked
Онзи ден срещнах една баба, сигурно на 70 години и
40 кила, да разхожда питбул, сигурно на сина й или внука.
Нали се сещате този питбул ако се стрелне, как ще се вее
абата отзад като прани гащи.

# 166
  • София
  • Мнения: 3 099
Все ми е тая домашен ли е песът или уличник! Само детето ми да не е застрашено - това визирам. Wink Плаках с глас, когато видях снимките на наръфаното дете на наша съфорумка!... Бих извила врата лично на всяка бясна кучкарка, която създава предпоставки за такива трагедии с деца!

# 167
  • София
  • Мнения: 2 623
Все ми е тая домашен ли е песът или уличник! Само детето ми да не е застрашено - това визирам. Wink Плаках с глас, когато видях снимките на наръфаното дете на наша съфорумка!... Бих извила врата лично на всяка бясна кучкарка, която създава предпоставки за такива трагедии с деца!

 Peace

# 168
  • Мнения: 3 760
Т.е. твърдите, че опасност за вашите деца са само кучетата. Бездомни или домашни.
Знаеш ли ивонски, по отношение на нахапаното детенце на съфорумката... предполагам за един и същи случай пишем... И аз плаках, даже ревях. После се замислих... Детенце между двамата си родители, то е жестоко нахапано, по родителите няма и драскотина  Thinking Кучетата не бяха бездомни (това за протокола само), а поредните охраняващи склад някакъв... Родителите не направиха нищо съответните кучета да се махнат от там... били пратили Еко-то ли, що ли..., кучетата ги нямало - скрити нейде... И до там... Т.е. да хапят на воля... Та съм с особено мнение точно по този случай.
И категорично не смятам, че мястото на кучетата е на улицата. Но също така категорично съм против призивите ви за масова евтаназия. Освен текущите убийства подобен начин на мислене ще доведе само и единствено до системно избиване. Системно.
Джулс, какъв ти е проблемът с питободобните? Благи, мили, детелюбиви и предани същества. Нито са "опасна" порода, нито нищо. Опасни са дебилите, които си ги взимат у дома с идеята да имат "страшно" куче. При такъв стопанин и кокерът е опасен, вЕрвай ми  Confused

П.С. Мен пък ме е страх от безразсъдните шофьори - доста повече са от всякакви кучета. От пияните и друсани тийнове. От хората с тежки психични отклонения. От определени групи роми. От разглезените и агресивни деца на всякаква възраст. Кучетата са ми последния проблем по отношение на детето и не само. Честно. И за тях имам едно наум. Но те поне да предсказуеми. Предвидими.
Да не предлагате да трепя наред де що е опасно за дъщеря ми?

# 169
  • София
  • Мнения: 3 099
Мъни, нали не сравняваш стойността на човешкия живот на агресивните деца, друсани тийнове и пияни шофьори с този на кучетата?!

Нали не обвиняваш родителите за нахапаното дете?! Все пак, куче, не майката и бащата са го наръфали!...

Убийците и изперкалите хора не оправдават наличието на опасност от кучетата! Колкото и да ги обичаме. (кучетата, не убийците!)

# 170
  • София
  • Мнения: 2 623
Мъни, спор няма, че всичко, което си описала ни
заплашва, а не само кучетата - спор няма.
Проблемът с питбулите и изобщо големите породи кучета е,
че си позволяват да ги разхождат без каишки или бабата, която бях
описала. Никога не можеш да бъдеш сигурна в кучето - никога.
Дори и твое да е, пак може да те захапе. Още помня един случай
от преди 20 години сигурно, как един ротвайлер беше захапал
стопанина си за гърлото и се е наложило да му отварят челюстта
с лост.
Както и преди съм писала, лично аз нямам страх от кучета.
Но пък ме е гнус, особено от тези с разни кожни болести.
Има няколко при работата ми - грозна гледка. Там ли трябва да бъдат -
категорично НЕ ! Сеят зараза и у здравите в глутницата.
Изобщо много може да се пише по темата, но едно е ясно - здрави закони
и спазването им. Всички да си чистят след любимците, винаги на каишка
и с намордник и регистрирани в общината. Бездомните в приюти, но не на улицата.
Като мине определен срок, приспиват ги и край.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 099
Да, бе! Стига се държахте политически коректно - в темата вече стана дума как е по света, а ние тук ще продължаваме да се правим на хуманна нация, чиито деца прохождат в екологичната среда на кучешките лайна по детските площадки и ще мажем с кремове срещу белези нахапаните си крайници! На ползу урбанизирания кучешки род! Не знам, аз не искам такъв кучешки живот нито за себе си, нито за детето си!

И уважаемите собственици на кучета, да бъдат така добри да уважават човешкия живот поне толкова, колкото този на любимците си! И да им събират изпражненията, като са им толкова ценни! Аз на моето дете акото не съм оставяла наляво-надясно, така че кучето им да го настъпи!

# 172
  • Мнения: 3 760
Не, разбира се!
Никога не сравнявам. Би било смешно. Но все пак МОЕТО дете ми е по важно от децата по принцип. Примерно.
Към пияните шофьори не изпитвам грам човешки чувства, съжалявам. Дреме ми, че официално са човеци.
Колкото до това дали обвинявам родителите на нахапаното дете. Не. Не обвинявам. Но за мен този случай остави много, наистина много неизвестни и съмнения. Сама да съм с детето, да го нападнат... хора, кучета, автомобили... Ще реагирам. Ти също, нали? А да съм със съпружието и да гледаме как едно куче (2 нападащи, но едно хапещо) буквално ми разкъсва детенце... и да не реагираме... Както казах странно ми е и имам много резерви към начина, по който беше поднесена история. А това, че съответните родители обявиха, че няма да се занимават със съответните кучета - един вид нека си хапят и занапред, ние просто ще избягваме мястото...
Убийците и изперкалите хора, плюс пияните и дрогираните, плюс безразсъдните шофьори (които често не се нуждаят от алкохол и други химии, за да се изявят) плюс и най-вече т.нар връстници на детето ми, които раснат без какъвто и да било родителски контрол по отношение на агресията...
За тях мисля. Те са реалната опасност за детето ми. Това с кучетата е като с падащите самолети. Поне при мен. Което не означава, че одобрявам съществуването на подобна вероятност (както по отношение на кучетата, така и по отношение на самолетите) и не се опитвам да работя по въпроса.
Но не виждам връзка между тези неща и призивите към жестокост и насилие...

П.С. докато съм писала си се изказала, Джулс  Heart Eyes След малко ще те прочета внимателно.

# 173
  • София
  • Мнения: 3 099
....
Но не виждам връзка между тези неща и призивите към жестокост и насилие...
...

Никой не би бил жесток с животни, които не го застрашават! Поне тези, които не са дрогирани, пияни и/или агресивни по природа!

# 174
  • Мнения: 3 760
....
Но не виждам връзка между тези неща и призивите към жестокост и насилие...
...

Никой не би бил жесток с животни, които не го застрашават! Поне тези, които не са дрогирани, пияни и/или агресивни по природа!
Мда, хвърли едно око на случаите с паленца с отрязани 4 лапи. Във Варна и Балчик.
Кой е този НИКОЙ?

# 175
  • София
  • Мнения: 3 099
....
Но не виждам връзка между тези неща и призивите към жестокост и насилие...
...

Никой не би бил жесток с животни, които не го застрашават! Поне тези, които не са дрогирани, пияни и/или агресивни по природа!
Мда, хвърли едно око на случаите с паленца с отрязани 4 лапи. Във Варна и Балчик.
Кой е този НИКОЙ?

Аз лично не визирам случаите на извращения, а и доста от другите участници, не се прави, че не разбираш! Някой идиот някъде сътворил извращение и дай сега всички кучета да бъдат реабилитирани и да ни ръфат безнаказано!

# 176
  • Мнения: 3 760
Ако ВСИЧКИ кучета ръфаха... Имаш ли идея какво щеше да стане? Не се правя, че не разбирам, наистина не разбирам логиката ти. Ухапванията от бездомни са инцидентни и са доста по-малко от случаите на извращения. Ухапванията от безконтролни домашни са много повече, но евтаназирането на бездомните кучета няма да повлияе върху бройката им.
Джулс, какво общо има чистенето? Колко майки чистят след отрочетата си? Особено ако са ходили по голяма нужда? Мръсотията е в съзнанието - памперси, превръзки, опаковки от храна и всякакви гадости заливат улици, паркове... Това няма връзка с темата.
И на запад също е пълно с мърлячи. Но ако ги спипат ги глобяват. И чистят. Чистят яко.
Но това няма грам връзка.
Избягвам кучкарите в мястото, в което живея ПОЧТИ толкова старателно, колкото и майките.  От което не следва, че всеки с куче или дете е мърляч, простак и прочие, нали?  Но все пак много се отклонихме, струва ми се...
Мястото на агресивните кучета е в приюти. Полека-лека всички бездомни кучета трябва да идат там. Без евтаназия.
Но това предполага наистина строг контрол на собствениците на домашни кучета. На запад въпросът отчасти е решен с невъзможността да се сдобиеш с некастрирано животно, освен ако нямаш регистриран развъдник за породата, от която е. И да плащаш стабилни такси, за което. У нас - това е кауза пердута. Най-малкото, защото нямаме гражданско самосъзнание. Т.е. при никакви обстоятелства няма да се обадим в съответните служби (приемаме, че ги има  Mr. Green) и да докладваме, че персонаж Х води бременна женска. Или си пуска мъжкаря да вилнее където свари. Или, че нечие куче се е изсрало някъде, а собственикът не е почистил. И изобщо траем си, защото не е наша работа. Наша работа е да бълваме проклятия, да се жалим пред близки и познати и най-вече по форумите...
Аз нямам личен ангажимент към бездомните животни. Нямам грам лична отговорност към тях. Никога не съм изхвърляла животно, нито пък съм съдействала това да се случи. И семейна отговорност не нося. Поне доколкото ми е известно.
Но имам гражданска отговорност (не визирам тази на колата  Wink). Защото съм ЧОВЕК. Също така българин, софиянец... И като такъв член на обществото смятам, че нося отговорност.
Сигурно ще ми е най-лесно проблемът просто да изчезне - УБИВАЙ.
Но аз имам съвест, все пак...

# 177
  • Мнения: 723
Мъни, извини ме, ама в тази тема обсъждаме проблема с бездомните кучета и най-вече онази група, които нападат хора. За всички останали опасни неща, които дебнат децата ни може да отвориш друга тема  Peace
В Закона за защита на животните ясно е упоменато какво очаква, както агресивните животни, така и хората упражнили насилие с/у животни. Така че не виждам какъв е проблемът ако бездомно куче, което е нападнало и наранило човек бъде евтаназирано от съответните органи. То е същото като човек да лежи в затвора, след като безпричинно е наранил животно, нали?!
Освен това ужасно много ме дразни това спекулиране с правата на животните. В едно общество, преди да придобиеш права, ти трябва да си изпълнил задълженията си. Кой поема задълженията на бездомните кучета да не хапят, да не с*рат по детските площадки, да не разнасят болести? Че на всичко отгоре ние и децата ни трябва да се съобразяваме с агресивните бездомни кучета, щото нали, те кучетата ходят и плащат данъци  Stop
 

Едит: Мъни, моля те да дадеш линк с официална статистика за нахапването от бездомни/домашни кучета. От къде взимаш тези данни? Мерси предварително.

# 178
  • Мнения: 3 760
Линк - след малко.
Въпросът за спокойствието и сигурността на децата ни (така общо и по принцип) не беше повдигнат от мен  Wink
Законът за защита на животните  е що годе добър, но е само на хартия. Все още нито една институция не се ангажира с контрола му. Както по отношение на защитата на хората от животните, така и по отношение на обратното. От законите има смисъл само когато има ефективен контролен орган.
Лично аз не спекулирам с правата на животните  Thinking Обръщам внимание върху задълженията на техните попечители - хората.
БИ ТРЯБВАЛО общината да поеме отговорност за бездомните животни, като се погрижи да настани наличните при нормални условия (да чакат осиновяване) и да не се появяват нови такива...

# 179
  • Мнения: 723
Въпросът за спокойствието и сигурността на децата ни беше повдигнат в контекста на темата, а не по принцип  Wink
Иначе, в Закона пише, че Общината възлага грижата за бездомните животни на фирма, специализирана в тази дейност. За София това е "Екоравновесие". За другите градове - не съм се интересувала. И не е вярно, че никоя институция не е ангажирана с контрола в/у закона, тъй като в самия Закон се дефинира кой, какво и що Wink
П.П. Покрай нападението на майка ми от бездомни кучета чувам за разни случаи на съдени хора за това, че са се саморазправили с бездомни кучета, които са нападнали децата им. Явно този "що годе" добър Закон работи, ама еднопосочно Simple Smile 

# 180
  • Мнения: 11
И изобщо не ги кастрират, днес по пътя се сбъскахме с 3 нови малки улични кученца,
сега вече стават общо 8 на това място!Честито!

# 181
  • София
  • Мнения: 3 099
И аз днес пих кафе с една мила улична кучка, но не всички са такива, уви... А за паленцата сърцето ми се къса (но вкъщи нЕма да си ги взема, не ме навивайте!)

# 182
  • София
  • Мнения: 1 508
И изобщо не ги кастрират, днес по пътя се сбъскахме с 3 нови малки улични кученца,
сега вече стават общо 8 на това място!Честито!

Защо си мислиш, че са с уличен произход? И при нас постоянно се появяват нови кученца, и все в кашонче и без майка. Много по-вероятно е някой идиот, който си размножава кучето "веднъж за здраве" просто да се е "погрижил" за нежеланото поколение.

# 183
  • София
  • Мнения: 10 366
Е миналата година точно маркирана кучка роди и си ги откърми при нас. Иначе някакъв идиот си е изритал/загубил немската овчарка на нашата улица!  #Cussing out Дано да е второто и да я намери, ако е така.

# 184
  • Мнения: 11
И изобщо не ги кастрират, днес по пътя се сбъскахме с 3 нови малки улични кученца,
сега вече стават общо 8 на това място!Честито!

Защо си мислиш, че са с уличен произход? И при нас постоянно се появяват нови кученца, и все в кашонче и без майка. Много по-вероятно е някой идиот, който си размножава кучето "веднъж за здраве" просто да се е "погрижил" за нежеланото поколение.
Защото минавам ежедневно по тази улица и знам дори кои са родителите(кучета-маркирани) на новото котило, хранят ги две сдухани  лелки стари моми от близката кооперация, абе изобщо нямам думи!Големите кучета венъж ни се хвърлиха на мен и детето както си вървяхме към градината, в гръб ни изненадаха, голям страх брах, като ги видях как ни се зъбят и ръмжат.Спаси ни това, че грабнах камъни, имаше наблизо по-големки и хвърлях по тях, избягаха, но от далече пак ръмжаха и ни се зъбиха!

# 185
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Най-много се дразня не хора,които ги хранят редовно и по този начин дадена глутница трайно се заселва в даден квартал.Правят ми се на големите природолюбители,а не помислят за последствията.

# 186
  • Мнения: X
Най-много се дразня не хора,които ги хранят редовно и по този начин дадена глутница трайно се заселва в даден квартал.Правят ми се на големите природолюбители,а не помислят за последствията.
Точно това щях да пиша и аз. Такава криворазбрана любов към животните не мога да я приема и смятам, че застрашава живота на останалите двуноги. Не знам всъщност колко малко трябва да знае човек за психологията на животните, за да постъпва толкова безотговорно. Кучето не е създадено да живее по улиците или в дивата природа и ако някой си мисли, че се грижи добре за него, като му подхвърля по някой кокал до коша за боклук или през терасата, много жестоко се лъже, че това е достатъчно. Който иска да се грижи за куче, нека си вземе такова у дома, а ако иска и няколко, ако има къща с двор да ги гледа. Тогава ще види, че грижите за любимеца не приключват с дробенето на помия, а има десетки други неща, за които трябва да се мисли. Трябва да се мисли и за безопасността на съседите, съгражданите и т.н
Това, че зачестяват случаите с нападения от кучета показва колко безотговорен и оглупял е народът. Ако имаше и закони, които да се следят и спазват, до подобни ексцесии трудно щеше да се стигне. Как така ще си вземеш куче, и после ще го изхвърлиш на улицата безнаказано? Още в този момент нещо не е наред и това трябва да се промени. И като цяло трябва да има някакъв начин да се регистрират тези домашни любимци и да се следи съдбата им. Като ги е има господинът Х и извднъж ги няма, трябва да се знае къде са се дянали.

# 187
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами аз от кога казвам, че тук трябва да има гражданско общество,
както е в другите държави, но масово ми отговарят, че ще се върнем
20 години назад като се дебнем един друг и доносничим.
Е да, ама не ! Когато с действията си, нарушаваш реда и застрашаваш
живота на околните, те-околните, са в пълното си право да ти търсят сметка  Naughty
Виждаш, че съседът ти си е взел куче.
Правиш справка в общината дали е регистрирано и ако не е,
веднага по каналния ред го привикват да го регистрира.
Слага му се чип и ако утре посмее да го изрита от къщи,
веднага може да се засече къде  се намира + солена глоба
за собственика.
Нещата са прости, но явно някъде, някой не желае да се случват,
защото ще спрат европейските реки от пари  Naughty

# 188
  • Мнения: 723
Ами аз от кога казвам, че тук трябва да има гражданско общество,
както е в другите държави, но масово ми отговарят, че ще се върнем
20 години назад като се дебнем един друг и доносничим.
Е да, ама не ! Когато с действията си, нарушаваш реда и застрашаваш
живота на околните, те-околните, са в пълното си право да ти търсят сметка  Naughty
Виждаш, че съседът ти си е взел куче.
Правиш справка в общината дали е регистрирано и ако не е,
веднага по каналния ред го привикват да го регистрира.
Слага му се чип и ако утре посмее да го изрита от къщи,
веднага може да се засече къде  се намира + солена глоба
за собственика.
Нещата са прости, но явно някъде, някой не желае да се случват,
защото ще спрат европейските реки от пари  Naughty
  202uu
Днес дочух нещо за бездомните кучета и реките европейски пари, ама искам първо да проверя и тогава ще пиша.

# 189
  • Мнения: 3 760
Ами аз от кога казвам, че тук трябва да има гражданско общество,
както е в другите държави, но масово ми отговарят, че ще се върнем
20 години назад като се дебнем един друг и доносничим.
Е да, ама не ! Когато с действията си, нарушаваш реда и застрашаваш
живота на околните, те-околните, са в пълното си право да ти търсят сметка  Naughty
Виждаш, че съседът ти си е взел куче.
Правиш справка в общината дали е регистрирано и ако не е,
веднага по каналния ред го привикват да го регистрира.
Слага му се чип и ако утре посмее да го изрита от къщи,
веднага може да се засече къде  се намира + солена глоба
за собственика.
Нещата са прости, но явно някъде, някой не желае да се случват,
защото ще спрат европейските реки от пари  Naughty
Peace
Само с последното не съм съгласна - отдавна няма пари по темата, камо ли реки.

А инак не случайно повдигнах въпроса с гражданското самосъзнание - у нас автоматично гражданската съвест се приравнява до обикновено доносничество или откровена павлик-морозов-щина...

# 190
# 191
  • Мнения: 136
Съпругът ми е ветеринар и това, което знам от него е, че кучетата усещат страха и това ги дразни и ги прави агресивни.  Човек трябва да запази пълно спокойствие, разминавайки се с куче. Кучетата не нападат без причина, или са провокирани от нападнатия, или някой друг преди него го е направил, но просто така не го правят. Не съм любител на кучета, ама хич даже, просто това съм го чувала от него.

# 192
  • Мнения: X
Мъжът ти е теоретично прав. На практика не е съвсем така. Хапана съм 3 пъти от кучета - първите два от които може да се каже, че нямах капчица страх. Първият път се случи при най-безобидна игра с непознато куче, което в един момент издивя, а втория беше от кучето на едни хазаи, което беше пуснато свободно при наличието на най-малко трима квартиранти, които също се оплакваха от необуздания му нрав. Стопанката имаше наглостта да ми се скара, че съм била пищяла от страх. Интересно наистина как да запазя спокойствие, след като любимецът й ме гони озъбен в продължение на 10 минути, докато най-накрая не ме сръфа.  Искам да отбележа, че много обичам кучета и съм била максимално добронамерена към животинките.
 Третият път просто си имах едно наум , че може да се случи, тъй като се подведох по акъла на един колега, който много искаше да ми покаже малките на една помиярка, която е подслонена в базата на фирмата. Все пак не падам от небето и знам, че в такива случаи майката обикновено си пази малките. Може да се каже, че веднага ми скочи. Добре, че беше дребна и плашлива, та не ме ухапа повече от веднъж.
Все пак и в трита случая по-скоро става въпрос за липсата на каквато и да била отговорност от страна на собственика.
Сега колкото и да ми се иска да запазя самообладание като ми се разлае някое улично куче насреща, вече имам нещо като наченки на фобия и ги заобикалям с известен страх в сърцето.

# 193
  • Мнения: 2 480
"А за нас простосмъртните е добре да владеем някои техники за прогонване на кучета. Ако усетим, че ни следва куче и се завъртим рязко към него, то се стъписва. Ако хукнем да го гоним, то не чака, а веднага хуква. Ако спре наблизо можем да повторим и потретим упражнението. След такова прогонване това същото куче ще ни заобикаля отдалеч. По-сложно е, ако бяга към нас. Но дори и тогава, ако ние скочим да го гоним, то обръща веднага в обратната посока. Колкото по-ентусиазирано скочим да го гоним, толкова по-бързо то изчезва. Възможно е към гонитбата да прибавим "Чиба" или друго, както и хвърляне на камъни. Всичко това е успешно и ако е цяла глутница дори през нощта. Тогава и фенерче върши работа. Най-важното е, ние да не се страхуваме, а кучетата да ги е страх от нас. Представете си Баба Меца и куче-кой от кого ще се уплаши??? Ние сме в ролята на Баба Меца. Вероятно тази техника на прогонване  ще може да се усвои и от по-големите деца.
Всичко това важи и за уличните и за домашните кучета, когато са на улицата-там те са страхливи. Много по-сложно е, ако са на тяхна територия-в къщи или на двора. Не зная какво ще се получи, ако имаме лошия късмет да насъскват куче срещу нас, дали тази методика ще действува ефективно тогава. Не е зле да си носим антидог-винаги е в джоба ми, но не е използуван. Ако някой знае дали е ефикасен, може да ни осведоми. Доста деликатен е и случаят, когато кучето е на сантиметри от нас. Ако имаме чанта можем и с нея да го изгоним, настъпвайки безцеремонно към него. Ако сме върху велосипед, също  възможно да ни подгонят кучета-скоро ми се случи с цяла глутница. Веднага обърнах и аз ги погнах.
Често ми се случва да гоня глутница. Дори неотдавна изгоних една такава от 7-8 кучета, които наобиколиха 2момичета на автобусната спирка. Момичетата хапваха някакви закуски. Веднъж попаднах и на кучка с няколко малки кученца над Княжево до 1 ресторант. Като наближихме, започна да лае. Веднага я погнах. Тя хукна, забравяйки за кученцата!
Не е вярно, че в момента, в който се обърнем, кучетата отново ще ни подгонят! Възможно е, ако са по-смели да тръгнат след нас, затова трябва да се обърнем 2-3пъти да видим дали е така. При необходимост повтаряме и потретваме гонитбата им. За предпочитане е, да ги гоним поне 20-30 метра, а не 5метра. Тогава вече са доста уплашени от нас. Не би трябвало да се оставим да ни заобиколи глутницата. Щом енергично подгоним част от тях, цялата глутница се изнася обикновено с лай. Колкото по-енергично скочим да ги гоним, толкова по-бързо изчезват. Дори понякога може да ни запомнят и отдалече да ни заобикалят. Най-глупавото нещо е, да се опитаме да избягаме от тях и да се оставим те да ни гонят. Тогава става страшно! Но ако бягаме по някаква причина и докато се усетим ни подгонят кучета, трябва да спрем незабавно и ние да ги подгоним. Няма проблеми! И това ми се е случвало! А някои случайни "зрители" на случката си мислеха, че ще гледат шоу!
Забравих, дори и салам да носим в чантата си, прогонването им пак е без проблем! Страхът е по-важен от глада. Когато бяхме спряли в кресненския проход, си купихме кебапчета. Едно куче веднага се завъртя около нас. Подгоних го така, както държах кебапчетата. Избяга!

Дано тези неща да Ви бъдат полезни! Искрено се надявам!"

# 194
  • Мнения: 1 175
Абе на теория това с прогонването е вярно, докато не ти се случи обратното... Веднъж реших така да прогоня едно съмнително улично куче дето ме наобикаляше, тропнах с крак и се затичах към него. То първоначално се дръпна, но после като скочи срещу мен с ръмжене... Добре че минаваше един мъж който успя да го разкара. Ако не беше се оказал той там, щях да си ходя наръфана въпреки тактиката  Confused

# 195
  • София
  • Мнения: 1 120
vl, ако кучето е страхливо, не ми е нужно да го прогонвам. Случвало ми се е някое малко кученце да се залепи за мен и дълго да ме следва. За такива кученца ми е жал и сърце не ми дава да ги прокудя.
Ако кучето е агресивно, тези техники не са сигурни, могат дори да предизвикат нападение.

# 196
  • Мнения: 33
Пускам линка с примерни жалби и разяснения писан ОТ природозащитници...  Може би трябва да се сложи някъде на видно място. Ако повече хора се задействат...

http://park4pets.com/resource.php?id=235

ПС: Кучкар съм и април намерих 8 слепи в кашон подредени кученца. След хранене с биберон през 2 часа, ваксини и сумати нерви и безсънни нощи 4 са осиновени в Германия, 1 в Англия и 3 в БГ. Опита ми показа, че в БГ се размножава безцелно и неконтрулируемо, домашни кучета не се кастрират (за да не се месим видиш ли в природата) за това пък поколенията се мятат по кофи, кашони, реки (ако не могат да бъдат продадени за 200-300 лв за някоя порода).  От друга страна семействата, които търсят кученце за домашен любимец не са склонни да осиновяват, а предпочитат да дадът 200-300 лева за пале от съседско развъждане, приличащо на някоя порода. После се чудят защо лабрадора им се зъби като ротвайлер, защо чихуато им лае като ненормално ден и нощ, защо кокера им си мисли че добрман... За личензиран развъдник и родословие не са и чували..

# 197
  • Мнения: 2 480
vl, ако кучето е страхливо, не ми е нужно да го прогонвам. Случвало ми се е някое малко кученце да се залепи за мен и дълго да ме следва. За такива кученца ми е жал и сърце не ми дава да ги прокудя.
Ако кучето е агресивно, тези техники не са сигурни, могат дори да предизвикат нападение.

Глупости! Много са сигурни тези техники! Използвани са стотици пъти в продължение на 20години!  Можели да предизвикат нападение.....Предизвикват бягане, а не нападение! Даже цялата глутница колективно се изнася!
Доста пъти ми се е налагало да гоня такива глутници дори в 2-3ч. през нощта, когато лаят и не ни оставят да спим. Няма проблеми с изгонването им.
Явно теб доста те е страх от кучетата и въобще не можеш да си помислиш да ги гониш. Но не всички са толкова страхливи.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 13:35 от vl

# 198
  • Мнения: 2 480
Абе на теория това с прогонването е вярно, докато не ти се случи обратното... Веднъж реших така да прогоня едно съмнително улично куче дето ме наобикаляше, тропнах с крак и се затичах към него. То първоначално се дръпна, но после като скочи срещу мен с ръмжене... Добре че минаваше един мъж който успя да го разкара. Ако не беше се оказал той там, щях да си ходя наръфана въпреки тактиката  Confused

Не е на теория, а на практика. Точно такова нещо, каквото описваш никога не ми се е случвало. Ако не всеки ден, то през 2-3 дни ми се случва да гоня кучета. Вече обясних, че само ако е добре дресирано и някой го насъсква срещу нас не зная какво ще стане.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 14:20 от vl

# 199
  • Мнения: 0
четох,четох...и разграничих хората на такива които ги е страх и такива които се мислят за безстрашни(за мен само глупаците не ги страх..)но въпроса според мен е друг-трябва ли въобще да има бездомни  и скитащи кучета?Аз съм ловец и мога да ви споделя един начин за справяне с проблема...но много от вас ще ме заклеймят като убиец Laughing

# 200
  • София
  • Мнения: 38 632
То май...разни по-така методи са нужни.
И много по-мащабни обаче.
Ние от квартала, с помощта на медиите, уж се справихме с кучетата.
Екото ги прибраха най-накрая, след като уплашиха сума деца и изпохапаха някои хора.
Около 6 месеца се порадвахме на спокойствие.
Обаче е истина, че като се махнат едните, идват други.
Сега са дошли едни песове, двойно по-грамадни и двойно по-агресивни от старите.

# 201
  • Мнения: 2 480
четох,четох...и разграничих хората на такива които ги е страх и такива които се мислят за безстрашни(за мен само глупаците не ги страх..)но въпроса според мен е друг-трябва ли въобще да има бездомни  и скитащи кучета?Аз съм ловец и мога да ви споделя един начин за справяне с проблема...но много от вас ще ме заклеймят като убиец Laughing

Напълно Ви подкрепям! Естествено, че не трябва да ги има! Но някои искат да ги има, защото чрез тях "усвояват" европейски пари. Може би им се ще да прекарат с тези пари целия си живот! А хората кучета ги яли!

# 202
  • Мнения: 2 480
То май...разни по-така методи са нужни.
И много по-мащабни обаче.
Ние от квартала, с помощта на медиите, уж се справихме с кучетата.
Екото ги прибраха най-накрая, след като уплашиха сума деца и изпохапаха някои хора.
Около 6 месеца се порадвахме на спокойствие.
Обаче е истина, че като се махнат едните, идват други.
Сега са дошли едни песове, двойно по-грамадни и двойно по-агресивни от старите.

Така е, но някои не искат да чуват за такива мерки. Те са необходими за целия град, а не само за даден квартал. Явно, че кучета от друг квартал са се преместили във вашия. Доста градове са пълни с улични кучета. И обяснението е само едно-пари, пари и пак пари!
Проблемът с уличните кучета е един от най-ярките примери за демагогия! Всъщност демагогията ни заобикаля отвсякъде. Срещаме я непрекъснато. Важното е да се научим да я забелязваме, а не да се оставяме тези, които я използват непрекъснато да ни водят за носа!

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 15:18 от vl

# 203
  • Мнения: 1 788
Аз пък се чудя как едни общини могат да се справят с тези проблеми, а други само се оправдават, че са безсилни и т.н.
Ето, например, община Бургас. Пролетта разбрах, че има кампания да се събират всички улични котки и наред да се кастрират. Във вет. клиниката ми казаха, че за всичко това плаща общината.
Същото се е случило и с уличните кучета преди известно време там.
Е, значи не било невъзможно.

# 204
  • София
  • Мнения: 11 120
То май...разни по-така методи са нужни.
И много по-мащабни обаче.
Ние от квартала, с помощта на медиите, уж се справихме с кучетата.
Екото ги прибраха най-накрая, след като уплашиха сума деца и изпохапаха някои хора.
Около 6 месеца се порадвахме на спокойствие.
Обаче е истина, че като се махнат едните, идват други.
Сега са дошли едни песове, двойно по-грамадни и двойно по-агресивни от старите.

А в нашия квартал идват с бус на Екоравновесие.
Последния транш беше преди 2 седмици и то пред ветеринарния кабинет.
Екото прилага кучешка емиграция, залавят ги от едно място и ги пускат на друго...
И това не е единичен случай.

# 205
  • София
  • Мнения: 38 632
Потвърждавам! Naughty Едното куче от нашите го видях на друго място в квартала, при едни клошари.

# 206
  • Мнения: X
Страх ги е от камъни, или поне едновремешните кучета ги беше страх, защото помиярите може би съвсем наистина са ги замеряли някои хора. Само се навеждах уж за да взема камък от земята и бягаха надалеч.

# 207
  • Мнения: 1 175
Не е на теория, а на практика. Точно такова нещо, каквото описваш никога не ми се е случвало.
Е, това че на теб не ти се е случвало, мен не ме грее особено когато ми се случва на мен  Wink Това че кучетата "надушвали" страха е по-скоро мит, но със сигурност усещат тестостерона на мъжете, и от тях ги е страх повече. Все пак и при животните мъжките са по-големи и по-бойни, следователно по-страшни, а хормонът е един за всички, така че определено усещат кога си имат работа с мъжко. А аз освен че съм женска съм и дребничка  Rolling Eyes

# 208
  • Мнения: 2 480
Не е на теория, а на практика. Точно такова нещо, каквото описваш никога не ми се е случвало.
Е, това че на теб не ти се е случвало, мен не ме грее особено когато ми се случва на мен  Wink Това че кучетата "надушвали" страха е по-скоро мит, но със сигурност усещат тестостерона на мъжете, и от тях ги е страх повече. Все пак и при животните мъжките са по-големи и по-бойни, следователно по-страшни, а хормонът е един за всички, така че определено усещат кога си имат работа с мъжко. А аз освен че съм женска съм и дребничка  Rolling Eyes

Е, не зная какво повече да ти кажа. Не ми се е случвало в продължение на 20г. при положение че имам стотици, а може би и хиляди случаи с кучета на улицата. Това малко ли ти се вижда? Освен това научих и моята жена на тези мурафети. И тя се справя добре. Не мисля, че хормоните са важни в случая. Пробвай да се запасиш с камъни и да ги хвърлиш по кучетата и ще видиш какво ще стане. Но, ако сме в града между коли и витрини на магазини това не върви.
Явно, че доста обичаш думичката "мит". Често я използваш. На мен пък не ми допада особено. И в темата за кока-колата нарече "мит" действието и спрямо ръждясали детайли, защото си го прочела някъде. А аз ти споделих моя личен опит по въпроса.
Не зная щом си дребничка дали не е проблем да ги изплашиш. И ние не сме 2метра, но успяваме.
Можеш да опиташ и с пистолетче с кабзи. Нямам опит, но се надявам да ги прогони. Ако запалим нещо и го хвърлим към тях пък да не говорим какво ще стане. От огъня и вълците бягат.  

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 04:09 от vl

# 209
  • Мнения: 21 563
  Аз ще си го кажа, обаче не виждам за какво му е. Такъв проблем се решава с административни мерки, а не със събиране на мнения от сульо и пульо, като е видно, че разни ненормални са по-кресливи и фалшивото им животнолюбие и явно нарушване на всякакви закони и нормалната човешка логика ни докара до тоя хал.
 От какъв зор ще се поставя на обсъждане дали АГРЕСИВНИТЕ кучета трябва да бъдат ентаназирани, като във всички европейски практики и нормативните документи, които трябва да действат тук е видно, че трябва? Вземаш решение, поста ти го позволява, облекчаваш процедурата и не се правиш на луд да питаш кукунделите по мрежите.
  Аман от демагогия.

# 210
  • София
  • Мнения: 5 498
Може да звучи крайно,смятам че бездомните кучета нямат място на улицата и ВСИЧКИ трябва да бъдат премахнати,не ме интересува ще ги евтанизират или в приют ще ги пращат,мен ме интересува това да ги няма и хич не ми е жал,когато става дума за здравето и живота на родителите ми и близките ми хора.
 Кога едно куче се определя като агресивно?След като нападне или убие човек ... А защо трябва да бъде нападнат човек,за да се премахнат?

# 211
  • София
  • Мнения: 38 632
Оказа се, че в България няма и не е въведен тест, стандарт, преглед или каквото и да е, който да определя дали едно куче е агресивно. Т.е. - няма документ - няма проблем. Ха-ха.

# 212
  • Мнения: 1 253
Аз пак да кажа - да се самоорганизираме и да спрем да търпим това? Стрелям добре.

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 3 037
Ако и наболял проблем, не е необходимо да има 5 активни теми по въпроса на първа страница.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт