Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 143
  • 213
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28
Циганите също са такива.
Щом толкова лесно се решава проблема с отрова и оръжия, да вадим пушките и да ги почваме и мангалите...
Не мисля, че това е начина.

 Само дето темата е за кучетата, а не за циганите.
 И кой е начинът да се реши проблема? Очевидно екоравновесие не е начинът.

Начинът е да се изгради свестен приют за безпризорни животни. Подчертавам приют, а не кастрационен център, каквото е Сеславци.
Добър премер за такъв приют е Animal Rescue Sofiq.
Тъй като за момента няма достатъчно голям приют за прибиране на всички животни от улицата, начинът е кастрация.

# 61
  • Мнения: 234
 hahaha лаещи и хапещи цигани!!!Смяяях!
дори в Америка умъртвяват агресивните кучета. Дружелюбните са в приюти и се дават за осиновяване.
Дали всички Вие,които защитавате агресивните кучета ще издържите на гледката и ще бъдете само наблюдатели ако нападнат детето Ви и му причинят сериозни физически и психични увреждания ?

# 62
  • Мнения: 326
 И за какво ни е този приют? Начинът е евтаназия. Упояване със стрелични и после смъртоносна инжекция. И ако това се направи масово ще излезе на данъкоплатците много по-евтино отколкото безсмислени приюти, както и ще реши проблема кардинално и много бързо.

# 63
  • Мнения: 0
iliyan70 теорията ти издишаи е чудесно че си вярваш. Вьрни се страница назад и прочети това което писах. Детето дори не разбра че кучето се промъква зад него, изпищя след като го ухапа.
При децата наистина има проблем с кучетата защото децата са малки и беззащитни. Но точно затова се предполага че до всяко малко дете има родител който да го пази от опасностите на живота. Децата не могат сами да се защитят, затова са родителите.
Имам чувството че някои от вас придават човешки качества на кучетата. Едва ли не, някое куче стои и си мисли - "Кой човек да захапя сега защото скучая и няма какво да правя". Няма такова нещо. Кучетата са си животни и не могат да мислят. Никое куче не си мисли предварително че трябва да захапе някого. Действат просто по инстинкт и нищо повече.

# 64
  • Мнения: 28
hahaha лаещи и хапещи цигани!!!Смяяях!

Брей, колко буквално приемаш нещата... Whistling
Айде, биещи и крадящи цигани...Няма ли такива.

Аз не съм казала нито дума за агресивните кучета.
Проблема е, че много кучета биват трепани, осъкатявани и малтретирани по улиците, само защото са кучета.
Агресивните животни трябва да си прибират в приют и вече там да се преценя какво да се прави с  тях.
От Сеславци за измъкнати и осиновени много кучета, които са били прибрани по сигнал за агресивни, а всъщност не са. Много хора злоупотребяват с това определение "агресивен".

ПП
Отилия, почвам да се чудя каква е причината да подкрепяш толкова насилието и евтаназията.

# 65
  • Мнения: 234
На моя колежка дъщерята живее в Германия. Тя разказала,че там може да се види само диво зайче или таралеж ,попаднали случайно в града.
Някой да ги е обвинил в нехоманност? А и да ги обвини едва ли за тях необосновано мнение е от значение. Няма страх и безпокойство.

# 66
  • Мнения: 326
 Кучетата просто нямат място на улицата. Който иска да гледа куче трябва да плаща данък за него, да го кастрира и регистрира. А уличните кучета трябва да бъдат убити. Това е начинът, а не приюти, в които да се въртят далавери и да се източват парите от данъците на хората.

# 67
  • Мнения: 28
На моя колежка дъщерята живее в Германия. Тя разказала,че там може да се види само диво зайче или таралеж ,попаднали случайно в града.
Някой да ги е обвинил в нехоманност? А и да ги обвини едва ли за тях необосновано мнение е от значение. Няма страх и безпокойство.

И кой е казал, че това се постига чрез евтаназия.
Там хората, първото което е няма да си изхвърлят домашния любимец и да създават бездомници.
В чужбина не съществува въпроса някое куче да се кастрира или не (било то домашно или бездомно). Там се кастрират всички, с изключение на тези от развъдниците.

Отилия, OK. Това си е твое мнение Peace

# 68
  • Мнения: 4 916
Кучетата просто нямат място на улицата. Който иска да гледа куче трябва да плаща данък за него, да го кастрира и регистрира. ...

Това, без кастрацията, е задължително и в България. Кастрираните не дължат данък.
От известно време има проверки от община+полиция, но не съм сигурна дали навсякъде в страната или е само в центъра на София.

# 69
  • в пералнята
  • Мнения: 1 036
На моя колежка дъщерята живее в Германия. Тя разказала,че там може да се види само диво зайче или таралеж ,попаднали случайно в града.
Някой да ги е обвинил в нехоманност? А и да ги обвини едва ли за тях необосновано мнение е от значение. Няма страх и безпокойство.
Аз живях там една година, наистина е така. Домашните кучета се допускат навсякъде/дори ми беше адски странно, кафета, сладкарници, молове/, но се водят само и единствено на повод и с намордник, задължително се регистрират и се плащат данъци всяка година, според породата и възрастта. Улични кучета няма, поради простата причина, че хората не си пускат домашните на самотек и не ги изоставят по улиците. Има приюти за отглеждане, където любителите на животни, които не могат да си ги позволят, имат шанс да заплатят такса 30 евро годишно и могат да ги разхождат или да се грижат за тях през уикендите. За глоби няма да обяснявам, защото немците са стриктни във всяко отношение. И много често можеш да видиш хора, които седят и чакат да видят, дали собствениците ще съберат екскрементите на кучето.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 523
Няма какво да се спори по темата мили мои,на кучетата просто не им е мястото на улицата,твърдо съм за евтаназията,аман от природозащитници!Като толкова ги обичат да си ги вземат вкъщи!

 Вярно е че и животнките не са виновни че са бездомни,виновни са тези,които са ги направили такива!
 А за свободно търчащите кучета по паркове и градинки без намордници трябва да започнат едни солени глоби,само така българинът ще се стресне.

А в Бургас в морската градина ми направи много добро впечатление че си има обособено място,оградено само за кучета!Това може би е единственото място в България където съм виждала такова нещо,но определено много ми допадна

# 71
  • Мнения: 916
Много обичам кучета, но това е нещо страшно. Родителите ми живеят в Банкя и като им гостуваме, не смеем да излезем на улицата, защото кучетата не ни били познавали. Адски глутници, бяхме нападнати с детето, а то беше още в количка, слава Богу. Добре че беше само едно куче, озъби ми се и ми скочи към врата, ама аз се уплашших за детето и реагирах инстинктивно, като и аз скочих да се бия с кучето, та то се разколеба. Ама ако беше глутница? щяхме да сме изядени, щото не сме били официално представени на псетата. Хората им дават храна, че иначе, особено през зимата, става по-зле като изгладнеят и съвсем се овълчат. А пък някакви джигити обикалят с коли и стрелят с пушки по хорските дворове, да трепят кучета... Защо аджеба стрелят по вързани кучета в двор не мога да разбера? Може би уличните ги разпознават и се изпокриат. Така че ако не те изядат и някой психар не те застреля в собствения ти двор, късметлия си...

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 100
Кучетата просто нямат място на улицата. Който иска да гледа куче трябва да плаща данък за него, да го кастрира и регистрира. А уличните кучета трябва да бъдат убити. Това е начинът, а не приюти, в които да се въртят далавери и да се източват парите от данъците на хората.

абсолютно съм съгласна.

# 73
  • Мнения: 234
Не държа непременно на евтаназията. А на сигурността,че няма някой да стане жертва на такива нападения с незнайно какъв изход...

Безразборното,умишено и садистично убиване е плод на несвършената работа на съответните органи. Не че това ги оправдава. Но не бих съдила човек или родител,който защитава своя или живота на своето дете ,ако убие куче или друго животно.
Нещата винаги имат две страни.

# 74
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Преди някъде около 2 години и на мен ми се случи  Confused да ме "нападнат" улични кучета ..... усещането е ужасно  Tired след което получих страх т.е. като видя улично куче дори тези около дома (където блока ги храни) ги заобикалях от километри (сигурно смешно съм изглеждала от страни).....А бе с две думи да не ви се случва такова  Confused

След този случай веднъж си казах мнението за уличните кучета в една тема тук и бях "нападната" от една защитничка на уличните кучета на ЛС  Crazy



п.п. сега се скролнах на зад по темата , виждам че някои говорят за психолгията на кучетата Crazy , та да вметна че съм кучкарка и все кучета гледаме и храниме (да дори и уличните)   Confused

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 16:14 от Desss

Общи условия

Активация на акаунт