Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 101
  • 213
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 322
Добре, Илияне, освен да те викна да обясниш на децата като видят озъбено псе да му помахат дружески. А после ще си докараме вълци и мечки, и с тях така ще се съобразяваме. Кво пък, да не би в град да живеем, че те да се съобразяват с нас.
Бездомни псета не трябва да има по улиците, точка по въпроса.

Бях бременна в 8 месец, когато ме захапа куче, което дори не бях видяла - отзад на прасеца. Сигурно съм излъчвала страх така, по дифолт, че е решило да ме нападне.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 132

Там е проблема - в страха и в това че хората които ги е страх не запазват спокойствие а започват да крещят, викат и става още по-лошо.
Така лии?! А, аз си мислех, че проблема са безбройните бездомни кучета, които бродят по улиците, разнасят болести, паразити и хапят. А то к'во било...В хората, които ходят по тия улици бил проблема и в нЕкакви си странни деца, които се плашат когато куче се опита да ги повали на земята. Ама то егати детето, не знае какво си мисли кучето... Кучето без собственик в близост, който да реагира когато играта загрубее.      

# 47
  • софия
  • Мнения: 25 615
да престанат да ми обясняват психологията на кучетата, кога трябва и кога не трябва да се страхувам!
Няма как да стане без да познаваш психологията на кучетата да се защитиш от тях. Така или иначе бездомни кучета винаги ще има, затова можете да положите малко усилия да разберете че НЕ ТРЯБВА ДА ПОКАЗВАТЕ ЧЕ ВИ Е СТРАХ ОТ ТЯХ. Колкото и да е малко и страхливо кучето в момента в който разбере че човека отсреща го е страх от него се нахвърля без да се замисля. Така че недейте обвинява кучетата а се замислете с вашето държане как ги предизвиквате да ви нападнат. И защо от сто човека минали покрай една глутница бездомни кучета, те нападат само определени хора а не всички.
Имаш проблем с разбиране на това, което съм написала Tired

Имайте малко срам и уважавайте и хората, които НЕ са склонни да приемат за нормално да има безпризорно мотаещи се животни по улиците!
Темата НЕ е каква е психологията на бездомните кучета. Надявам се поне ВЕДНЪЖ кучелюбителите да разберат и да покажат поне малко възпитание!

# 48
  • Мнения: 234
И аз не искам да ми обясняват как да не викам и мърдам докато някакъв пес ме ръфа.
9 мм и това е!  Който много си ги обича да си ги вземе у тях и да ги гледа.
В нашето населено място бездомни кучета няма защото има ловци и проблема е решен.
Който иска куче си го гледа на двора.
Няма пострадали,няма майки гледащи уплашено тоз пес насреща й сега ще я подмине ли или нападне?
Когато отговорните институции за това не си вършат работата хората се оправят сами.
И ние имаме куче и си го гледаме в оградено за целта място .

# 49
  • Мнения: 28
Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.
Мен от какво да ме е срам.
И недей да молиш хората да се държат възпитано, при положение, че ти не го правиш.

# 50
  • Мнения: 0
Всичко което съм написал за кучетата е от собствен опит. Мен също са ме нападали кучета. Винаги съм се обръщал с лице към тях и съм изчаквал спокойно да дойдат по-близо. След това няколко по-здрави псувни по техен адрес, един-два камъка от земята хвърлени по някое от кучетата и един-два ритника по муцуните на най-нахалните кучета и нещата са се оправяли без никакъв проблем. Просто човек трябва да знае как да се държи към кучетата и толкова. Нищо повече от това не е нужно за да се избегне сблъсък с което и да е куче.

# 51
  • Мнения: 326
Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.
Мен от какво да ме е срам.
И недей да молиш хората да се държат възпитано, при положение, че ти не го правиш.


 Срам трябва да имате вие, които храните и браните зверовете по улиците. Хващайте гората, и ходете да живеете при мечките и вълците, като ви е толкова зор за дивите животни. Уличните кучета са диви животни, опасни и мръсни, които разнасят болести и мръсотия, и те трябва да изчезнат все едно как.

# 52
  • Мнения: 234
Ми разбира се! Как не се сетих по рано!
Ще оставя детето си да го нахапят,разкъсат,умъртвят само да не притеснявам горките твари!
Не ме е срам!

# 53
  • Мнения: 28
Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.
Мен от какво да ме е срам.
И недей да молиш хората да се държат възпитано, при положение, че ти не го правиш.


 Срам трябва да имате вие, които храните и браните зверовете по улиците. Хващайте гората, и ходете да живеете при мечките и вълците, като ви е толкова зор за дивите животни. Уличните кучета са диви животни, опасни и мръсни, които разнасят болести и мръсотия, и те трябва да изчезнат все едно как.

Офффф, я се стегни. Ти май живееш в джунгла някаква. Зверове имало по улиците  ooooh!
Нещо на лигня вече почна да те избива.

# 54
  • Мнения: 326
 Да, зверове са. Лаещи, хапещи и агресивни. И също така цапащи, серящи и пикаещи, носещи тении.

# 55
  • Мнения: 5 647
Хайде, моля, всички бездомокучелюбители (iliyan70, muu и подобни. БЕгайте да доведете и другите "другарчета" в темата.) да престанат да ми обясняват психологията на кучетата, кога трябва и кога не трябва да се страхувам! Имайте малко срам и уважавайте и хората, които НЕ са склонни да приемат за нормално да има безпризорно мотаещи се животни по улиците!

Бездомни кучета не трябва да има по улиците и това е! Нямам намерение да се ограмотявам за животинската психология.

Така е. Има начини за справяне с проблема, но няма воля, както и за много други неща. Защо ли няма бездомни кучета из Европа?

Всичко което съм написал за кучетата е от собствен опит. Мен също са ме нападали кучета. Винаги съм се обръщал с лице към тях и съм изчаквал спокойно да дойдат по-близо. След това няколко по-здрави псувни по техен адрес, един-два камъка от земята хвърлени по някое от кучетата и един-два ритника по муцуните на най-нахалните кучета и нещата са се оправяли без никакъв проблем. Просто човек трябва да знае как да се държи към кучетата и толкова. Нищо повече от това не е нужно за да се избегне сблъсък с което и да е куче.

Страхотно. И как си представяш това да го направи някое детенце?

Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.

А когато бездомен помиар те нахапе не е ли насилие? Или това не се брои. Дреме ти, че после ще обикаляш по болниците.

# 56
  • Мнения: 66
Охх, аз не искам да се сещам как един питбул нахапа малката ми племенница преди няколко месеца. Че детето беше със смъкнат скалп и едвам оживя... Псета гадни!

# 57
  • Мнения: 2 093

Бях бременна в 8 месец, когато ме захапа куче, което дори не бях видяла - отзад на прасеца. Сигурно съм излъчвала страх така, по дифолт, че е решило да ме нападне.

абсолютно сходна случка с нашата

iliyan70 теорията ти издишаи е чудесно че си вярваш. Вьрни се страница назад и прочети това което писах. Детето дори не разбра че кучето се промъква зад него, изпищя след като го ухапа.


Единственото с което мога да оправдая подобни нападения от кучета е ако те самите са били бити и предизвиквани от хора и кучето се защитава като сьщо напада. Точно заради протекция на хората, а и на кучетата трябва да се направи нещо по въпроса  

# 58
  • Мнения: 0
Срам трябва да имате вие, които храните и браните зверовете по улиците.

Моля, моля. Аз виждам само едни зверове да се разхождат по улиците и това са хората. По-големи зверове от хората аз не съм чувал да има. Последно един звяр в човешки образ изби сума ти деца в Швеция. Не съм чул досега куче да отиде на детската площадка и да избие 5-6 деца и да си тръгне без проблеми от там. Също така не съм чул кучета да изнасилват деца и жени... Това все хората го правят. така че по-леко с квалификациите кой е по-голям звяр - кучетата или хората.

# 59
  • в пералнята
  • Мнения: 1 025
Всичко което съм написал за кучетата е от собствен опит. Мен също са ме нападали кучета. Винаги съм се обръщал с лице към тях и съм изчаквал спокойно да дойдат по-близо. След това няколко по-здрави псувни по техен адрес, един-два камъка от земята хвърлени по някое от кучетата и един-два ритника по муцуните на най-нахалните кучета и нещата са се оправяли без никакъв проблем. Просто човек трябва да знае как да се държи към кучетата и толкова. Нищо повече от това не е нужно за да се избегне сблъсък с което и да е куче.
Кога взимаш камъни точно ми е много интересно?! Или си ги носиш в джоба, защото познаваш психологията на бездомните кучета?

Общи условия

Активация на акаунт