Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 148
  • 213
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 326
Те не само софийските са станали агресивни... Около нашия офис има едно, което често се нахвърля върху хора и имаш чувството, че може да те разкъса. Като го видя този ЗВЯР обикалям улиците, за да го размина. А иначе така обичам кучетата...
Ама то не е нормално в нашата държава. За домашните хиляди изисквания -ОК, нека да е така, нека да ги разхождаме на повод, нека са с намордници, отговорни сме за тяхното поведение. Ами уличните.. да ме прощават Еко .. и незнам какви организации, ама такива животни заслужават разстрел. Не може един пес да е толкова ценен.

 Защо не се погрижиш звярът да изчезне, и то завинаги?

# 31
  • София
  • Мнения: 10 398
Не знам дали само ми се струва, но имам чувството, че софийските кучета в последните години макар и да намаляват стават все по-агресивни.  Вече и мен ме дострашава.
Е как да не е  Tired Години наред се селектира специалната порода “строежно-складова“. Характеристики - едри, яки и издържливи на екстрмемни климатични условия индивиди, козина - всякаква, често попроскубана, пази територията си много добре, издържа на нередовно хранене, отгледана с ритници и достатъчно обръгната от уличните битки със събратя...

# 32
  • Мнения: 31
Вчера имах много неприятен инцидент с куче със стопанка.
Момиче на около 20тина години играеше с домашния си любимец- булдог- в близост до детската площадка. Кучето беше без намордник и каишка. Попитах я най- учтиво защо кучето е оставено свободно. Девойката ми отговори, че познавала домашния си любимец, бил много кротък и послушен. След репликата ми, че това все пак е животно и че има много деца, които се страхуват от кучета, момичето рязко смени тона и започна с обидите. Докато я слушах си мислех, че не знам къде и на кого да се обадя, за да дойдат да я санкционират. Но не се сетих.
Въпроса ми е: Знаете ли към кого да се отнасяме в такива случаи?
 

# 33
  • софия
  • Мнения: 25 766
vaflichka, много съжалявам за случилото ти се Hug Дано бързо се възстановиш!

Иначе за Екоравновесие, от опит: Ще наминат днес/утре. Когато успеят, че са малко, а много работят. Ще поразпитат хората наоколо, кварталните "бездомнокучепазителки" ще им обяснят колко добри са тези кучета и как само лаят по колите, но иначе не са агресивни, по всяка вероятност никой, за нищо няма да ти се обади. Ако си настоятелна и им звъниш ще ти обяснят, че понеже кучетата не са доказано агресивни нищо не могат да направят с подтекст "На еди-коя-си-дата си се събудила и си решила да си измисляш за агресивни кучета, които се опитват да те нападат." Дори ще ти разкажат и за това какви жалби имат срещу домашни кучета. Sick Sick Sick Общо взето, ако не си имал "късмет" да те нахапят, не са агресивни и си измисляш. Кучетата ще продължат да се мотаят, а ти, за съжаление, или въобще няма да минаваш от там, или ще го правиш с огромен страх.

Но, за да си свършат малко по-внимателно работата, звънни и подай и жалба в:
общината,
инспектората и
районната община, на чиято територия се случва случката.
И на трите места Peace

JoannaMR, общината/инспектората. Те контролират спазването на наредбите, в частност тази за домашните любимци. През сайт-а на общината има телефоните на районните инспекторати.

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 14:39 от zvanche

# 34
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 208
Като го видя този ЗВЯР обикалям улиците, за да го размина.
Защо не се погрижиш звярът да изчезне, и то завинаги?
Със сигурност ще  Peace!

# 35
  • Мнения: 0
muuu,
ходи се скрий някъде! Като те нападнат кучета (или хора) - не успяваш да си запазиш „спокойствието“.
Там е проблема - в страха и в това че хората които ги е страх не запазват спокойствие а започват да крещят, викат и става още по-лошо. Кучетата не са прости - те усещат веднага кой го е страх от тях и кой не го е страх. Съответно нападат само страхливите хора. Говоря за обикновени улични кучета, не за специално обучените да убиват хора. Който не вярва на думите ми да гледа предаванията по Дискавъри "Говорещия с кучета" на Сийзър Милър. Който го е страх от кучета задължително да гледа това предаване и да си прави изводите за какво става дума. С. Милър постоянно повтаря че човек трябва да е водач на глутницата и като такъв да не го е страх от кучетата. Кучетата по принцип имат страх от човека и никога не нападат спокойни и уверени в себе си хора които им показват че не ги е страх от тях. Гледал съм епизоди в които С. Милър се справя с изключително агресивни кучета само като запазва спокойствие и дава на кучето да разбере че няма да отстъпи и че не го е страх от него. Така че не кучетата са виновни, а самите хора които с реакциите си на страх, предизвикват кучетата да ги нападнат. Онзи ден имах подобен случай в градинката в която разхождаме домашните си кучета. Едно малко дете се радваше на един кокер-шпаньол, галеше го и изобщо си играеха добре. Обаче кокера взе много да се радва на детето и взе да подскача около него по-силно. Детето нещо се уплаши и започна да вика и да бяга. Веднага всички кротки и възпитани домашни кучета от площадката хукнаха след детето и започнаха да го лаят едва ли не ще го изядат. Естествено нищо не стана, но детето със своя страх предизвика всички кучета да скочат след него, след като само преди минути то си играеше с тях съвсем спокойно и нямаше никакъв проблем.

# 36
  • Мнения: 4 916
muuu,
ходи се скрий някъде! Като те нападнат кучета (или хора) - не успяваш да си запазиш „спокойствието“.
Там е проблема - в страха и в това че хората които ги е страх не запазват спокойствие а започват да крещят, викат и става още по-лошо. Кучетата не са прости - те усещат веднага кой го е страх от тях и кой не го е страх. Съответно нападат само страхливите хора. Говоря за обикновени улични кучета, не за специално обучените да убиват хора. Който не вярва на думите ми да гледа предаванията по Дискавъри "Говорещия с кучета" на Сийзър Милър. ...

Това ще бъде номинация за тъпотия на годината.

# 37
  • софия
  • Мнения: 25 766
Хайде, моля, всички бездомокучелюбители (iliyan70, muu и подобни. БЕгайте да доведете и другите "другарчета" в темата.) да престанат да ми обясняват психологията на кучетата, кога трябва и кога не трябва да се страхувам! Имайте малко срам и уважавайте и хората, които НЕ са склонни да приемат за нормално да има безпризорно мотаещи се животни по улиците!

Бездомни кучета не трябва да има по улиците и това е! Нямам намерение да се ограмотявам за животинската психология.

# 38
  • София
  • Мнения: 10 398
Съответно нападат само страхливите хора...
 Кучетата по принцип имат страх от човека и никога не нападат спокойни и уверени в себе си хора които им показват че не ги е страх от тях.
Това е вярно, ама понякога  Laughing Живея и работя в квартали с много бездомни, полудомашни и строежни кучета и вярвай ми - има мноооого нахапани любители на кучета, дето се чудят КАК и ЗАЩО тях, като никога не ги е било страх.

# 39
  • Мнения: 0
да престанат да ми обясняват психологията на кучетата, кога трябва и кога не трябва да се страхувам!
Няма как да стане без да познаваш психологията на кучетата да се защитиш от тях. Така или иначе бездомни кучета винаги ще има, затова можете да положите малко усилия да разберете че НЕ ТРЯБВА ДА ПОКАЗВАТЕ ЧЕ ВИ Е СТРАХ ОТ ТЯХ. Колкото и да е малко и страхливо кучето в момента в който разбере че човека отсреща го е страх от него се нахвърля без да се замисля. Така че недейте обвинява кучетата а се замислете с вашето държане как ги предизвиквате да ви нападнат. И защо от сто човека минали покрай една глутница бездомни кучета, те нападат само определени хора а не всички.

# 40
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 208
А, не .. не съм съгласна, че със страха си мога да предизвикам едно куче и това да бъде един вид оневиняване на кучешкото поведение. В описаната случка преживяното може да остане травма за детето за доста дълъг период, какво значение има кучето какво си е мислило...Ами то да заставаме "мирно" тогава, като се разминаваме с тия псета. Че от кучета не можеш да вървиш спокойно по улиците, и колело не можеш да караш, да не би да изкочи някое от храстите...
Проблемът генерално трябва да се разреши- уличните да ги няма, домашните на повод!

# 41
  • Мнения: 521
Хубаво е да се гледа телевизия, но и да се схваща за какво иде реч. Сизър работи с домашни кучета, т.е. такива, които са под пряко човешко влияние. Кучетата на улицата са като вълците, оставени сами на произвола и собствената си примитивна реакция, както и на инстинкта за оцеляване. Всеки обект е заплаха за територията и бива нападан. Няма значение дали ти се е вдигнало нивото на адреналин, в следствие на страх, или си посегнал да го погалиш.

# 42
  • Мнения: 326
Няма как да стане без да познаваш психологията на кучетата да се защитиш от тях. Така или иначе бездомни кучета винаги ще има, затова можете да положите малко усилия да разберете че НЕ ТРЯБВА ДА ПОКАЗВАТЕ ЧЕ ВИ Е СТРАХ ОТ ТЯХ. Колкото и да е малко и страхливо кучето в момента в който разбере че човека отсреща го е страх от него се нахвърля без да се замисля. Така че недейте обвинява кучетата а се замислете с вашето държане как ги предизвиквате да ви нападнат. И защо от сто човека минали покрай една глутница бездомни кучета, те нападат само определени хора а не всички.

 Айде стига си писала глупости. Бездомни кучета винаги щяло да има. Да не са свещенни крави в Индия тия псета, че да ги има вечно? Я ходи се скрий някъде, да не сме обвинявали кучетата! Засрами се малко ако имаш мозък в тая глава. Ние сме били предизвиквали кучетата, ама знаеш ли какво, тия кучета не заслужават психологическа терапия, а заслужават отрова и куршумче. И съм сигурна, че все по-чести ще станат случаите на убийства на помияри. На хората им писна, а ти като много знаеш отиди да живееш с глутницата, аман от вас, кучкарки.

# 43
  • Мнения: 2 093
моя син беше ухапан от улично куче преди около месец в кв. Белите Брези в София. По повод на това което iliyan70 писа, а и сьщо мисля че и други споменаха, ще ви разкажа как стана. Въпросното куче си лежеше кротко на тротоара в близост до група хора, които си говореха пред един вход на блок. Мьжьт ми и детето вървяха пред мен и видях какво се случи. В момента, в който те минаха покрай кучето (без изобщо да са му обръщали внимание), то се надигна, тръгна след тях и в следващият момент се насочи кьм детето и го ухапа по глезена. Стана толкова бьрзо, че дори аз не можах да се реагирам. Изобщо не очаквах че това "кротко" куче ще налети на детето. Кучето сьвсем преднамерено, да не кажа подмолно го направи. Така че в случая изобщо не може да се говори за уплашен човек, беше си атака без никакво предизвикателство. Не зная каква беше причината, но това куче ще продължава да хапе и да се разхожда свободно из София.

# 44
  • Мнения: 4 841
Всъщност, авторката трябва да бъде подведена под отговорност за това, че е причинила психически дискомфорт на кучетата, и не стига, че са преживяли стрес, но и сега са безпричинно наклеветени в общественото пространство, и репутацията им е накърнена завинаги  Crossing Arms
Добре, че не е споменала адрес, или да е постнала снимки на кучетата, че тогава направо заслужава да я пъхнем в затвора за изнасяне на личните им данни  Crossing Arms

Какви хора сте бе, да не познавате психологията на кучетата, и да ги предизвиквате, значи  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт