Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 121
  • 213
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 14 654
Oт доста време се опитваме да се справим по разумен начин с 3 помияра, които спонтанно нападат хората от нашия и съседните блокове - Екоравновесие правят проверка и кучетата си остават там, едното даже и роди, а уж е кастрирано.
Направихме подписка, занесохме жалба в общината, пратихме копие и до медиите. Сега получавам копие от писмо на Екоравновесие до кмета на общината с молба да се състои среща и да намерели начин да се справят с кучетата! 4 години не могат да хванат 3 кучета - идиоти.

# 136
  • Мнения: 326
Oт доста време се опитваме да се справим по разумен начин с 3 помияра, които спонтанно нападат хората от нашия и съседните блокове - Екоравновесие правят проверка и кучетата си остават там, едното даже и роди, а уж е кастрирано.
Направихме подписка, занесохме жалба в общината, пратихме копие и до медиите. Сега получавам копие от писмо на Екоравновесие до кмета на общината с молба да се състои среща и да намерели начин да се справят с кучетата! 4 години не могат да хванат 3 кучета - идиоти.

 А като виждате, че екоравновесие не иска да се справи с тези 3 кучета, защо не се справите вие? Няма ли мъже, които биха могли да ги убият? Вижте как звучи, все едно сме в първобитната ера! Мъжете да излязат на лов и да убият зверовете, които им застрашават селището. Здравейте, прадеди! И това ми било европейска държава през 21-ви век.

# 137
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххххх така ато се хванете за нещо и като започнете
да го дъвчете ..... та до откат  ooooh!
Какви хора, какви 5 лева ?
Ами така си е, Юлияна! Какво, ще избиеш тези 15 кучета и ще решиш ли проблема? Нали години наред бездомните кучета се избиваха! Какво промени това? Айде бъди така добра да ми отговориш! Нищо, нали? И защо нищо? Защото за всяко избито куче се пускат още 5-6 от хората, които си множат любимците без да се замислят! Айде отречи го, ако можеш! Те тез кучета да не падат от луната?

Във втората част на поста си съм обяснила начина
по който редица европейски държави са си решили проблема !
Нещо неясно ли има ???
Кучетата, за които говоря не са на сульо и пульо, а са
в резултат точно от неприбирането и некастрирането им.
Лично аз съм виждала бременна помиярка с обица на ухото,
все едно че е кастрирана.
Схемата е ясна - защо да се хабят да кастрират,
щом си прибират парите и без да го правят.
Слагаме обичката на ухото на кучето, като дори и не го
обезпаразитяваме, а и да го обезпаразитяваме, голЕмо важно -
точно за 2 дни е пълно с бълхи и какво ли още не ... и го пускаме
отново на улицата.
Вие не разбрахте ли най-накрая, че държавата е виновна ???
Ако поиска, за 2 седмици няма да има едно куче по улиците,
но пък ще секнат паричките от Европа, нали ?

# 138
  • Мнения: 9
Въпросът, който беше зададен от Месечинка виторога, беше в този дух - Преди години си беше по Закон, всяка община да се справя с уличните кучета като ги "евтанизира" всичките с куршум. И след като всички улични кучета бяха "евтанизирани" по този начин, откъде се нароиха днешните глутници с кучета?

# 139
  • Мнения: 326
Въпросът, който беше зададен от Месечинка виторога, беше в този дух - Преди години си беше по Закон, всяка община да се справя с уличните кучета като ги "евтанизира" всичките с куршум. И след като всички улични кучета бяха "евтанизирани" по този начин, откъде се нароиха днешните глутници с кучета?

 Това просто не е вярно и не отговаря на истината. В София винаги е имало кучета в последните 15-20 години. Не са изчезвали нито за миг. Нито са били всичките убити, както на нас ни се иска.

# 140
  • София
  • Мнения: 2 623
Точно така !
Никога София не е оставала без кучета, никога !
Тук винаги е имало кучета и никой не му дреме.
За други общини не знам.
И ще замоля, ако случайно срещнете някой
изхвърлен Джак Ръсел Териер - пишете ми  Laughing

# 141
  • Мнения: 9
Е, аз говоря за по Татово време. Peace

Даже, съвсем бяха изчезнали, когато бяха виетнамците в България.

# 142
  • Мнения: 326
Е, аз говоря за по Татово време. Peace

Даже, съвсем бяха изчезнали, когато бяха виетнамците в България.

 Какъв е изводът? Докато са ги убивали не ги е имало. Откакто спряха да ги убиват, за да могат да получават пари за тях, ги има.

# 143
  • Мнения: 14 654
Ако системно обикалят групи, които да прибират бездомните и да ги убиват, много ясно, че няма да има въобще, лично аз съм точно за този вариант, но заради разни идиотски закони за хуманно отношение към животните сме постоянно в състояние на страх. И не искам аз да стрелям по кучетата и да ги тровя, не плащам данъци, за да стрелям и тровя, а за да може общината да се погрижи за моята безопасност (което тя, разбира се, не прави).

# 144
  • Мнения: 326
 
 Янечек, хем си права, хем не си. Общината по принцип е длъжна, тя отчита и някаква фалшива дейност, макар реално нищо да не прави. Но като виждате, че нищо не прави не знам, аз лично бих намерила някой мъж от блока, който да реши проблема. В квартала ни имаше случай на застреляно куче, кучкарките дадоха на съд човека, и съдът го оправда. После дълго на загубилите делото кучкарки хората им се смяха, даже в лицата   Grinning.

# 145
  • Мнения: 1 310
Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Ако към мен е въпроса, обадихме се още същия ден, дори имена и телефон ни поискаха, но не са ми звъняли, едва ли ще свършат нещо.... Confused
Пак като не са те посъветвали като мен преди време, когато в гръб ме нападна уличен пес, добре, че носех детето си на ръце - звъннах веднага в градския кучкарник /тогава имахме такъв/ и мършите /извинете за грубия израз, но са точно такива Crossing Arms/ ми казаха: "Носете си тояжка, госпожо!". Казах им, че тоягата е за тях и скоро след това ги ликвидираха. Просто бяха излапали мангизите и край.

Напълно съм съгласна с Отилия - просто няма как, всичката тая сган по улиците, да е от изхвърлени домашни любимци. Peace
Аз също съм виждала улични кучки-майки с маркировка на ухото. ooooh!

vaflichka, дано успееш да направиш нещо! Praynig

      

# 146
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 877
Срам трябва да имат хората, които обиждат, дават определения и призовават към насилие.


Хората не призовават към насилие, а към самозащита.

# 147
  • Мнения: 521
Джулс, сори, ама ако срещна такъв, ще го взема за себе си Blush Heart Eyes

Живея "на село", но тук през определен период минават, събират песовете, и после ни ги връщат кастрирани. Което е ок, обаче води до друг, още по-ужасяващ проблем. По късни доби се водят някакви невъобразими боеве между глутниците. Попитах ветеринар, и обяснението беше, че некастрираните усещали "другите" и ги гонели като недъгави, един вид. И те горките се влачат изоставени и ранени. Такава гледка ме подтиска ужасно много, да не говоря за квиченето по време на бой. Confused

# 148
  • Мнения: 18
  И мен са ме нападали кучета даже ме е хапало куче, е беше домашно не бездомно но все пак не е никак приятно.И аз имам куче и като го разхождам не мога да съм спокойна защото постоянно от някъде изникват бездомни кучета и започват да се джавкат с моето и не веднъж са се нападали.
  В другите европейски държави са решили проблема с кастрация на всички кучета и наистина са ги кастрирвали а не просто да ги прибират да им дупчат ушите и да ги пускат на воля.
  И все пак бездомните кучета са дошли от хората, ако някой не решаваше че един ден му се гледа куче а на другия не нямаше да е така.Сега излезе нов закон според който всяко домашно куче трябва да има чип, който се поставя подкожно с инджекция.С този чип се следи местонахождението на кучето и има информация за собствениците му възрастта му и т.н. Така ако се намери избягало или пуснато куче се откриват собствениците и се връща на тях.Но кажете ми колко хора ще поставят такъв чип на кучето си.Виновна е държавата виновни са и хората.

# 149
  • Мнения: 51
Мислите ли,че ми е приятно да има бездомни кучета?Че ми е приятно да бъдат подложени на глад,страх и побой всеки ден.Като започнете с това,че кучкарите ИСКАТ да има бездомни кучета,става много глупаво.А по принцип обожавам кучетата и нямам грам страх към тях и все пак съм хапана.И не ги мразя и никога няма да ги мразя!
И защо всички повтаряте ''аз по принцип обичам животните,ама...''.Как така обичаш животните,а в същото време можеш и подтикваш някой да ги нарани

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 00:00 от katt

Общи условия

Активация на акаунт