Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 129
  • 213
  •   1
Отговори
# 120
  • Sofia
  • Мнения: 4 095
Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Ако към мен е въпроса, обадихме се още същия ден, дори имена и телефон ни поискаха, но не са ми звъняли, едва ли ще свършат нещо.... Confused

# 121
  • Варна
  • Мнения: 25 298
С бездомните кучета ще се оправим...
Няма да се оправим, докато разни индивиди не престанат да изхвърлят нежеланите кученца на улицата или да пускат мъжкото си куче да опложда уличните женски. Проблемът не се решава с трепане на кучетата, а с предотвратяване на размножаването им, за което вина имат преди всичко хората.

# 122
  • Мнения: 21 632
Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Ако към мен е въпроса, обадихме се още същия ден, дори имена и телефон ни поискаха, но не са ми звъняли, едва ли ще свършат нещо.... Confused

    Ако искаш да ти свършат работа, трябва да се обадиш пак, да питаш има ли действия по сигнала, и да искаш да те свържат с районния ви инспектор.
 Понеже хората често не настояват, и те си питат ушите.

# 123
  • Мнения: 9
Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Ако към мен е въпроса, обадихме се още същия ден, дори имена и телефон ни поискаха, но не са ми звъняли, едва ли ще свършат нещо.... Confused

       То не става само с едно обаждане. Става с настоятелност и даже с лека доза "нахалство".
       Продължаваш да звъниш или по-точно "Ако те изгонят през вратата, влизаш през прозореца". Малко изкривена е българската действителност, но няма друг начин...поне за момента.

# 124
  • в пералнята
  • Мнения: 1 034
... При нас има няколко не малки овчарки, които си се разхождат сами. ... #2gunfire
Shocked
Това ме разби!
Не приемам НИКАКВО куче да се разхожда самичко, или със стопанин на 50 (или 5  Confused) метра и зяпащ някъде другаде... Ама едри кучета селектирани за охрана да щъкат без строг контрол...  ooooh!
Предполагам е излишно да питам, но опитахте ли да подадете оплакване? Някъде...  Cry

Нищо не можа да се направи по въпроса, защото кучето не беше регистрирано. Собственикът се покри заедно с кучето и дори не можаха да го следят за бяс, както се прави обикновено при ухапване. Да не говорим за разправиите с ваксините за бяс, защото вече ще излезем от темата...

# 125
  • София
  • Мнения: 2 623
Няма да се оправим, докато разни индивиди не престанат да изхвърлят нежеланите кученца на улицата или да пускат мъжкото си куче да опложда уличните женски. Проблемът не се решава с трепане на кучетата, а с предотвратяване на размножаването им, за което вина имат преди всичко хората.

Охххххх така ато се хванете за нещо и като започнете
да го дъвчете ..... та до откат  ooooh!
Какви хора, какви 5 лева ?
В района в който работех имаше 3 глутници с по около 15
кучета. Между тях си се множат непрекъснато.
Само миналия месец са се родили над 20 кучета.
Кои хора тук са виновни искам да запитам ?
И защото нямаме закони.
В доста европейски държави, ако ще да си съдереш
задника, няма как да си набавиш некастрирано куче.
Единствено оторизираните развъдници имат право
да размножават кучета и когато си вземеш куче,
то задължително е кастрирано.
Но това се решава със закони, а не на добра воля !

# 126
  • Мнения: 326
 Преди време бях гледала по телевизията репортаж за една сляпа жена, и ми се сви сърцето от жал за тази жена. Живее в един от високите блокове срещу "Агресия" в Толстой. Разказваше как не може да ходи спокойно заради кучетата, които там са особено много. Когато излезе от блока с белия си бастун кучетата започват да я лаят и преследват. Много ми стана мъчно за жената. Представете си какво и е на нея, не само че не вижда, а и чува около себе си лая на гадните озлобени помияри, които всеки един момент могат да я нападнат, а тя е беззащитна и сама. Една държава се познава по отношението си към инвалидите. Пълен срам, за това хората бягат от България, защото е дивашка страна. А кметицата Фандъкова би трябвало да се срамува, в дън земя от срам да потъне.

# 127
  • Мнения: 9
Отилия, хубаво го редиш, но има още да ги гоним държавите европейски в това отношение. Хайде де, кажи, защо там няма да видиш улично куче, пък тук са глутница, след глутница./само не повдигай въпроса за евтаназията, защото и там кучетата не ги евтанизират наред, но кучета по улиците няма/.

# 128
  • Мнения: 21 632
  Напротив, наред ги евтаназират. Има приюти, в които кучетата престояват определен срок, и след това, точно ги евтаназират, ако някой не ги осинови.
 А у нас само ги вземат да ги кастрират уж, и пак ги пускат - затова е така. Ако и в Щатите ги пускаха обратно на улицата, а не ги приспиваха, и у тях щеше да е пълно с бездомни псета.
  не са хиляди тези хора, дето ще си вземат куче, и след това ще го пуснат -това са съвсем единични случаи. кучетата се саморазмножават по строежи и междублокови прост,анства, затова сме на тоя хал.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 15:45 от Iris04

# 129
  • Мнения: 326
Отилия, хубаво го редиш, но има още да ги гоним държавите европейски в това отношение. Хайде де, кажи, защо там няма да видиш улично куче, пък тук са глутница, след глутница./само не повдигай въпроса за евтаназията, защото и там кучетата не ги евтанизират наред, но кучета по улиците няма/.

 Много лесно ще ти отговорая. Там нямат екоравновесие, нито пък чиновниците им са корумпирани. Как години наред не правят нищо, за да се преборят с уличните кучета, и на всичси кандидат-кметове в програмата им са кучетата, а като ги изберат нищо не правят? Просто не искат да се справят с тях, защото взимат пари, и 100% има там голяма далавера с тия кучета.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Охххххх така ато се хванете за нещо и като започнете
да го дъвчете ..... та до откат  ooooh!
Какви хора, какви 5 лева ?
Ами така си е, Юлияна! Какво, ще избиеш тези 15 кучета и ще решиш ли проблема? Нали години наред бездомните кучета се избиваха! Какво промени това? Айде бъди така добра да ми отговориш! Нищо, нали? И защо нищо? Защото за всяко избито куче се пускат още 5-6 от хората, които си множат любимците без да се замислят! Айде отречи го, ако можеш! Те тез кучета да не падат от луната?

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 15:56 от Месечинка виторога

# 131
  • Мнения: 326
Ами така си е, Юлияна! Какво, ще избиеш тези 15 кучета и ще решиш ли проблема??? Нали години наред бездомните кучета се избиваха! Какво промени това? Айде бъди така добра да ми отговориш! Нищо, нали? И защо нищо? Защото за всяко избито куче се пускат още 5-6. От хората!!! Които си множат любимците без да се замислят! Айде отречи го, ако можеш!

 Пълни глупости. Защо по улиците има само помияри, а няма нито едно расово куче? Това не са кучетата на хората, а са бездомните кучета, които си се размножават помежду си. А да твърдиш, че всичките 10000 кучета в София са на стопани, които са ги изгонили е пълна глупост  Naughty

# 132
  • Мнения: 723
vaflichka, много съжалявам за случилото се Sad Майка ми преди няколко месеца я нападнаха 3 - 4 бездомни кучета посред бял ден, на оживен булевард в София("Младост"). Сега се готвим да заведем дело с/у общината. Тя беше доста нахапана - извади си медицинско, бележка от прегледа в болницата, както и снимков материал. Тези от "Екоравновесие" нищо не направиха и няма и да направят  Close Просто периодично си ги тормози за тези кучета  Peace

# 133
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Оти, не се горещи, ама Юлиана е напълно права. Не очаквай да срещнеш бездомен пинчер или чихуа-хуа, но повечето едри кучета са смеска между приличащото на каракачанка куче на Иван и приличащото на " вълчак" куче на Драган, които са горди със селективните си умения, а позле това селектирано потомство заминава на някой строеж да " пази", след което от обектово се преквалифицира в улично псе и продължава да се самоселектира нататък.

# 134
  • Мнения: 326
Оти, не се горещи, ама Юлиана е напълно права. Не очаквай да срещнеш бездомен пинчер или чихуа-хуа, но повечето едри кучета са смеска между приличащото на каракачанка куче на Иван и приличащото на " вълчак" куче на Драган, които са горди със селективните си умения, а позле това селектирано потомство заминава на някой строеж да " пази", след което от обектово се преквалифицира в улично псе и продължава да се самоселектира нататък.

 Да де, но ако преди 15 госини от тези изхвърлени кучета е имало 200, то до днес от тези двеста са станали 20000 примерно. При положение, че уличните кучета живеят 5-6 години, то тези кучета, които са в момента по улиците са кучетата от времето на ББ и Й.Ф.
 И няма какво да се лъжем, те си се размножават. Не може 10000 кучета да са все изхвърлени на улицата. Това е заблуда. От общината трябва да ги съберат всичките и да ги евтаназират. Всичко друго е безхаберие и ориенталщина.

Общи условия

Активация на акаунт