Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 118
  • 213
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 10 396
Е сподели го, де.  Laughing

# 106
  • Мнения: 3 760
Почти никъде не щъкам без кучето си. Средноазиатска овчарка. Много ми е спокойно, ако трябва да съм честна. Но съм сигурна, че е неприложимо  Laughing

# 107
  • София
  • Мнения: 10 396
Мъхъм. Нямаме куче. Laughing Пък и на работа не мога да ходя с такова.

# 108
  • Мнения: 112
Ужасно е това, умирам от страх за сина си, който вече е голям и излиза сам за игра и училище. Не ме е страх толкова, че човек ще го нападне, колкото от куче.
Отвратително е в ужким европейска столица да сме под кучешки атаки. Още малко и вълци ще тръгнат и ще си живеем като в планината, ще се браним от диви животни.
За съжаление мисля, че нямаш полезен ход, това е всъщност най-най-вбесяващото за мен.
Да, дотам я докарахме.И аз не знам какво да правя  с детето, как ще се спасява на есен миличкото от тия животни ooooh!.Защото има в махалата , пред магазина куче, което  скача само на деца ShockedИначе е обезпаразитено...Имаше и друго такова.Няколко човека, начело с мъжа ми викаха кучкарите  на няколко пъти и накрая го прибраха.Мислите си, че нещо са направили?Аз мисля, че просто са го пуснали другаде, то се подразбираше по думите им.
                      Да живеят кучетата и  природолюбителите!                                  А децата ни и нас, кучета ни яли... Sad

# 109
  • София
  • Мнения: 2 623
За една седмица могат да се справят с проблема, но не искат.
Айде поне за циганите ги разбирам, защото са им електорат,
но за кучетата идея нямам, защо нищо не се прави по въпроса  Thinking
Много обичам животните, много ми е мило за тях, защото те персонално
вина нямат, но нахапе ли ми бездомно куче детето или мен, ще затрия де
що има куче в квартала. Нито ще звъня на някой дет не му пука, нито
ще се жаля на сульо и пульо.
За съжаление, няма друг начин  Naughty

# 110
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
но нахапе ли ми бездомно куче детето или мен, ще затрия де
що има куче в квартала. Нито ще звъня на някой дет не му пука, нито
ще се жаля на сульо и пульо.
За съжаление, няма друг начин  Naughty

Подкрепям с двете ръце.Освен да се оправяме самосиндикално,няма друг начин ooooh!

# 111
  • Мнения: 1 253
И аз. И си мисля, че сме ама много търпелив народ. Още Софиянски беше кмет, когато се оправдаваше и искаше търпение, че скоро щял да се справи... А проблемът може да си го решим за 2-3 седмици, ако се организираме дори само пищещите тук + семейства, приятели. Стрелям доста добре, бих участвала в ударна група.

Иначе обожавам кучета и съм се грижила за такива. Не са виновни, особено напъдените и малтретирани бивши нечии пазачи... Късат ми сърцето, обаче въпреки това съм готова да затрия и последното бездомно куче в Софиа, просто защото в този град живеят и хора и деца. Живеем в някакъв недопустим абсурд и не правим нищо да го променим.

За домашните решението е друго - трябва да изискаме по-стриктен закон, регистрация, данъци. Срещу това собствениците могат да получават регулярни прегледи и специални градинки. Просто е, в куп други държави се прави, не е откритието на века... Само трябва да принудим общината да го приложи. И - колкото и да не е "cool", ако видим нерегистрирано куче, да информираме общината. Доноси или гражданска съвест, както и да го наречем.

# 112
  • Мнения: 3 760
ПроблемЪТ не може да си го решим, можем да решим пролемА. И аз съм точен стрелец, с удоволствие ще се включа в ударните групи. За 2-3 седмици решаваме този проблем, следващите 2-3 се заемаме примерно с ромите, после с шумните тинейджъри, след това с досадните бабички, следват майките-мърлячки по градинките, след това, който още ни дразни...
По мои сметки след около година ще останем само двете с теб другарко Кривошапкова и ще стане уестърн  Mr. Green
П.С. София се пише с Я.  Wink

# 113
  • в пералнята
  • Мнения: 1 034
С бездомните кучета ще се оправим, ами какво ще кажете за домашните. Мъни спомена, че има средноазиатска овчарка. Е по-красиви кучета от тези не съм виждала, но съответно много ме е страх от тях. При нас има няколко не малки овчарки, които си се разхождат сами. Ами честно казано това не мога да го приема, тъй като аз никога не мога да бъда сигурна как ще реагира дадено куче в определена ситуация. Моят приятел докато тичаше една сутрин го беше ухапала каракачанка по прасеца толкова жестоко, че едвам спасиха мускула. Кучето го пускат сутрин да се разходи САМО?! в парка. Моят приятел е 2 м висок и е над 120 кг, представяте ли си какво би станало с по-дребен човек или, не дай боже, детенце...Това също е недопустимо. След като имаш животно ти трябва да си отговорен за него и да се грижиш напълно, а не да го пускаш да си потичква само в парковете. Стопанинът не е бил въобще там. И после обяснява, че кучето е кротко и затова го пуска всяка сутрин и вечер да се разхожда и то само се връщало... #2gunfire

# 114
  • София
  • Мнения: 10 396
Това, че биха могли да се вземат мерки по решаването на част от проблема, не виждам как би попречило да се вземат съответните и за оставащата част.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 269
И аз. И си мисля, че сме ама много търпелив народ. Още Софиянски беше кмет, когато се оправдаваше и искаше търпение, че скоро щял да се справи... А проблемът може да си го решим за 2-3 седмици, ако се организираме дори само пищещите тук + семейства, приятели. Стрелям доста добре, бих участвала в ударна група.
Когато чета такива теми, все подобни решения ми идват на ум. Та то друго не ни остана! Щом институциите нехаят, идва ред на саморазправата. Не е цивилизовано, но е работещо и ще предотврати много бъдещи инциденти.
Питам се, ако наистина се приложи, дали се носи някаква наказателна отговорност за умъртвяване на бездомно куче?

# 116
  • Мнения: 155
Почти никъде не щъкам без кучето си. Средноазиатска овчарка. Много ми е спокойно, ако трябва да съм честна. Но съм сигурна, че е неприложимо  Laughing

И аз използвах този начин  Wink Имахме Кавказка овчарка. Като излизахме с нея "да ме разхожда"  Mr. Green се чувствах най-сигурната и защитена от хора и улични кучета. Всички бягаха от нас и ни заобикаляха на 1-2м. Много кротичка беше, душеше си и на никой внимание не обръщаше, обаче наоколо респект, но ако някой се опита да ми направи нещо, веднага скачаше озъбена без предопреждение - пробвали сме с приятели. Имаше си намордник, но много ме дразнеше, че останалите си разхождат питбулите, бултериерите и др такива изродски без, веднъж и беше скачал един, много се бях изплашила. Ами тя като е с намордник как да се защити. Правилата са за всички!  Naughty

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 095
Кифличке, ужасно съжалявам  Sad

Може аз да не съм видяла, но потърпевшата никъде не е написала, че са я нападнали БЕЗДОМНИ кучета. Напротив - писала е, че са я нападнали кучета, охраняващи строеж. Точно тези - по строежи, складове и прочие, които хем не са бездомни и са там, за да пазят, хем никой официално не носи отговорност за тях, създават най-големи проблеми и са най-агресивни.
Много ми е чудно, защо никой не се сеща да тръгне да прави проверки по такива обекти...

Четири пъти са ме атакували глутници - в два от случаите ставаше въпрос именно за такива охранници, в другите два - за некастрирани улични, системно обгрижвани от хората, които ги бяха посели на улицата. До хапане не се е стигало, защото знам как да се справям с тях. Нито се е налагало да ритам или хвърлям камъни. И псувни не раздавам (наум псувам виновниците за това положение  Mr. Green).
За себе си съм решила въпроса, но начинът ми е неприложим за повечето хора.

Не съм сигурна, че кучетата са охранявали строежа, просто излязоха от там, не мога да зная дали са бездомни или не, то там си е достатъчно разградено за да си влязат и сами.

# 118
  • Мнения: 3 760
... При нас има няколко не малки овчарки, които си се разхождат сами. ... #2gunfire
Shocked
Това ме разби!
Не приемам НИКАКВО куче да се разхожда самичко, или със стопанин на 50 (или 5  Confused) метра и зяпащ някъде другаде... Ама едри кучета селектирани за охрана да щъкат без строг контрол...  ooooh!
Предполагам е излишно да питам, но опитахте ли да подадете оплакване? Някъде...  Cry

П.С. Фафличке, извинявай за объркването на ника  Embarassed
А за кучетата е добре да провериш - ако са си околостроежни подай оплакване в отдел Екология на съответната община (с входящ номер) и започвай да досаждаш на Екоравновесие, докато ти обърнат внимание  Confused

# 119
  • Мнения: 21 632
 Какво стана, обадихте ли се на Екоравновесие?

Общи условия

Активация на акаунт