Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 126
  • 213
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 623
...
И аз се чудя...
Да разбирам ли, че ако няма бездомни кучета ще постигнете сигурност и спокойствие за децата си?  Shocked

Да. Що се касае до опасността да ги наръфат озлобени помияри - ДА!

За съжаление има и доста домашни, които са
не по-малко агресивни, а на стопаните не им пука.
Пускат ги без каишка - да си тичкали  Shocked
Онзи ден срещнах една баба, сигурно на 70 години и
40 кила, да разхожда питбул, сигурно на сина й или внука.
Нали се сещате този питбул ако се стрелне, как ще се вее
абата отзад като прани гащи.

# 166
  • София
  • Мнения: 3 099
Все ми е тая домашен ли е песът или уличник! Само детето ми да не е застрашено - това визирам. Wink Плаках с глас, когато видях снимките на наръфаното дете на наша съфорумка!... Бих извила врата лично на всяка бясна кучкарка, която създава предпоставки за такива трагедии с деца!

# 167
  • София
  • Мнения: 2 623
Все ми е тая домашен ли е песът или уличник! Само детето ми да не е застрашено - това визирам. Wink Плаках с глас, когато видях снимките на наръфаното дете на наша съфорумка!... Бих извила врата лично на всяка бясна кучкарка, която създава предпоставки за такива трагедии с деца!

 Peace

# 168
  • Мнения: 3 760
Т.е. твърдите, че опасност за вашите деца са само кучетата. Бездомни или домашни.
Знаеш ли ивонски, по отношение на нахапаното детенце на съфорумката... предполагам за един и същи случай пишем... И аз плаках, даже ревях. После се замислих... Детенце между двамата си родители, то е жестоко нахапано, по родителите няма и драскотина  Thinking Кучетата не бяха бездомни (това за протокола само), а поредните охраняващи склад някакъв... Родителите не направиха нищо съответните кучета да се махнат от там... били пратили Еко-то ли, що ли..., кучетата ги нямало - скрити нейде... И до там... Т.е. да хапят на воля... Та съм с особено мнение точно по този случай.
И категорично не смятам, че мястото на кучетата е на улицата. Но също така категорично съм против призивите ви за масова евтаназия. Освен текущите убийства подобен начин на мислене ще доведе само и единствено до системно избиване. Системно.
Джулс, какъв ти е проблемът с питободобните? Благи, мили, детелюбиви и предани същества. Нито са "опасна" порода, нито нищо. Опасни са дебилите, които си ги взимат у дома с идеята да имат "страшно" куче. При такъв стопанин и кокерът е опасен, вЕрвай ми  Confused

П.С. Мен пък ме е страх от безразсъдните шофьори - доста повече са от всякакви кучета. От пияните и друсани тийнове. От хората с тежки психични отклонения. От определени групи роми. От разглезените и агресивни деца на всякаква възраст. Кучетата са ми последния проблем по отношение на детето и не само. Честно. И за тях имам едно наум. Но те поне да предсказуеми. Предвидими.
Да не предлагате да трепя наред де що е опасно за дъщеря ми?

# 169
  • София
  • Мнения: 3 099
Мъни, нали не сравняваш стойността на човешкия живот на агресивните деца, друсани тийнове и пияни шофьори с този на кучетата?!

Нали не обвиняваш родителите за нахапаното дете?! Все пак, куче, не майката и бащата са го наръфали!...

Убийците и изперкалите хора не оправдават наличието на опасност от кучетата! Колкото и да ги обичаме. (кучетата, не убийците!)

# 170
  • София
  • Мнения: 2 623
Мъни, спор няма, че всичко, което си описала ни
заплашва, а не само кучетата - спор няма.
Проблемът с питбулите и изобщо големите породи кучета е,
че си позволяват да ги разхождат без каишки или бабата, която бях
описала. Никога не можеш да бъдеш сигурна в кучето - никога.
Дори и твое да е, пак може да те захапе. Още помня един случай
от преди 20 години сигурно, как един ротвайлер беше захапал
стопанина си за гърлото и се е наложило да му отварят челюстта
с лост.
Както и преди съм писала, лично аз нямам страх от кучета.
Но пък ме е гнус, особено от тези с разни кожни болести.
Има няколко при работата ми - грозна гледка. Там ли трябва да бъдат -
категорично НЕ ! Сеят зараза и у здравите в глутницата.
Изобщо много може да се пише по темата, но едно е ясно - здрави закони
и спазването им. Всички да си чистят след любимците, винаги на каишка
и с намордник и регистрирани в общината. Бездомните в приюти, но не на улицата.
Като мине определен срок, приспиват ги и край.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 099
Да, бе! Стига се държахте политически коректно - в темата вече стана дума как е по света, а ние тук ще продължаваме да се правим на хуманна нация, чиито деца прохождат в екологичната среда на кучешките лайна по детските площадки и ще мажем с кремове срещу белези нахапаните си крайници! На ползу урбанизирания кучешки род! Не знам, аз не искам такъв кучешки живот нито за себе си, нито за детето си!

И уважаемите собственици на кучета, да бъдат така добри да уважават човешкия живот поне толкова, колкото този на любимците си! И да им събират изпражненията, като са им толкова ценни! Аз на моето дете акото не съм оставяла наляво-надясно, така че кучето им да го настъпи!

# 172
  • Мнения: 3 760
Не, разбира се!
Никога не сравнявам. Би било смешно. Но все пак МОЕТО дете ми е по важно от децата по принцип. Примерно.
Към пияните шофьори не изпитвам грам човешки чувства, съжалявам. Дреме ми, че официално са човеци.
Колкото до това дали обвинявам родителите на нахапаното дете. Не. Не обвинявам. Но за мен този случай остави много, наистина много неизвестни и съмнения. Сама да съм с детето, да го нападнат... хора, кучета, автомобили... Ще реагирам. Ти също, нали? А да съм със съпружието и да гледаме как едно куче (2 нападащи, но едно хапещо) буквално ми разкъсва детенце... и да не реагираме... Както казах странно ми е и имам много резерви към начина, по който беше поднесена история. А това, че съответните родители обявиха, че няма да се занимават със съответните кучета - един вид нека си хапят и занапред, ние просто ще избягваме мястото...
Убийците и изперкалите хора, плюс пияните и дрогираните, плюс безразсъдните шофьори (които често не се нуждаят от алкохол и други химии, за да се изявят) плюс и най-вече т.нар връстници на детето ми, които раснат без какъвто и да било родителски контрол по отношение на агресията...
За тях мисля. Те са реалната опасност за детето ми. Това с кучетата е като с падащите самолети. Поне при мен. Което не означава, че одобрявам съществуването на подобна вероятност (както по отношение на кучетата, така и по отношение на самолетите) и не се опитвам да работя по въпроса.
Но не виждам връзка между тези неща и призивите към жестокост и насилие...

П.С. докато съм писала си се изказала, Джулс  Heart Eyes След малко ще те прочета внимателно.

# 173
  • София
  • Мнения: 3 099
....
Но не виждам връзка между тези неща и призивите към жестокост и насилие...
...

Никой не би бил жесток с животни, които не го застрашават! Поне тези, които не са дрогирани, пияни и/или агресивни по природа!

# 174
  • Мнения: 3 760
....
Но не виждам връзка между тези неща и призивите към жестокост и насилие...
...

Никой не би бил жесток с животни, които не го застрашават! Поне тези, които не са дрогирани, пияни и/или агресивни по природа!
Мда, хвърли едно око на случаите с паленца с отрязани 4 лапи. Във Варна и Балчик.
Кой е този НИКОЙ?

# 175
  • София
  • Мнения: 3 099
....
Но не виждам връзка между тези неща и призивите към жестокост и насилие...
...

Никой не би бил жесток с животни, които не го застрашават! Поне тези, които не са дрогирани, пияни и/или агресивни по природа!
Мда, хвърли едно око на случаите с паленца с отрязани 4 лапи. Във Варна и Балчик.
Кой е този НИКОЙ?

Аз лично не визирам случаите на извращения, а и доста от другите участници, не се прави, че не разбираш! Някой идиот някъде сътворил извращение и дай сега всички кучета да бъдат реабилитирани и да ни ръфат безнаказано!

# 176
  • Мнения: 3 760
Ако ВСИЧКИ кучета ръфаха... Имаш ли идея какво щеше да стане? Не се правя, че не разбирам, наистина не разбирам логиката ти. Ухапванията от бездомни са инцидентни и са доста по-малко от случаите на извращения. Ухапванията от безконтролни домашни са много повече, но евтаназирането на бездомните кучета няма да повлияе върху бройката им.
Джулс, какво общо има чистенето? Колко майки чистят след отрочетата си? Особено ако са ходили по голяма нужда? Мръсотията е в съзнанието - памперси, превръзки, опаковки от храна и всякакви гадости заливат улици, паркове... Това няма връзка с темата.
И на запад също е пълно с мърлячи. Но ако ги спипат ги глобяват. И чистят. Чистят яко.
Но това няма грам връзка.
Избягвам кучкарите в мястото, в което живея ПОЧТИ толкова старателно, колкото и майките.  От което не следва, че всеки с куче или дете е мърляч, простак и прочие, нали?  Но все пак много се отклонихме, струва ми се...
Мястото на агресивните кучета е в приюти. Полека-лека всички бездомни кучета трябва да идат там. Без евтаназия.
Но това предполага наистина строг контрол на собствениците на домашни кучета. На запад въпросът отчасти е решен с невъзможността да се сдобиеш с некастрирано животно, освен ако нямаш регистриран развъдник за породата, от която е. И да плащаш стабилни такси, за което. У нас - това е кауза пердута. Най-малкото, защото нямаме гражданско самосъзнание. Т.е. при никакви обстоятелства няма да се обадим в съответните служби (приемаме, че ги има  Mr. Green) и да докладваме, че персонаж Х води бременна женска. Или си пуска мъжкаря да вилнее където свари. Или, че нечие куче се е изсрало някъде, а собственикът не е почистил. И изобщо траем си, защото не е наша работа. Наша работа е да бълваме проклятия, да се жалим пред близки и познати и най-вече по форумите...
Аз нямам личен ангажимент към бездомните животни. Нямам грам лична отговорност към тях. Никога не съм изхвърляла животно, нито пък съм съдействала това да се случи. И семейна отговорност не нося. Поне доколкото ми е известно.
Но имам гражданска отговорност (не визирам тази на колата  Wink). Защото съм ЧОВЕК. Също така българин, софиянец... И като такъв член на обществото смятам, че нося отговорност.
Сигурно ще ми е най-лесно проблемът просто да изчезне - УБИВАЙ.
Но аз имам съвест, все пак...

# 177
  • Мнения: 723
Мъни, извини ме, ама в тази тема обсъждаме проблема с бездомните кучета и най-вече онази група, които нападат хора. За всички останали опасни неща, които дебнат децата ни може да отвориш друга тема  Peace
В Закона за защита на животните ясно е упоменато какво очаква, както агресивните животни, така и хората упражнили насилие с/у животни. Така че не виждам какъв е проблемът ако бездомно куче, което е нападнало и наранило човек бъде евтаназирано от съответните органи. То е същото като човек да лежи в затвора, след като безпричинно е наранил животно, нали?!
Освен това ужасно много ме дразни това спекулиране с правата на животните. В едно общество, преди да придобиеш права, ти трябва да си изпълнил задълженията си. Кой поема задълженията на бездомните кучета да не хапят, да не с*рат по детските площадки, да не разнасят болести? Че на всичко отгоре ние и децата ни трябва да се съобразяваме с агресивните бездомни кучета, щото нали, те кучетата ходят и плащат данъци  Stop
 

Едит: Мъни, моля те да дадеш линк с официална статистика за нахапването от бездомни/домашни кучета. От къде взимаш тези данни? Мерси предварително.

# 178
  • Мнения: 3 760
Линк - след малко.
Въпросът за спокойствието и сигурността на децата ни (така общо и по принцип) не беше повдигнат от мен  Wink
Законът за защита на животните  е що годе добър, но е само на хартия. Все още нито една институция не се ангажира с контрола му. Както по отношение на защитата на хората от животните, така и по отношение на обратното. От законите има смисъл само когато има ефективен контролен орган.
Лично аз не спекулирам с правата на животните  Thinking Обръщам внимание върху задълженията на техните попечители - хората.
БИ ТРЯБВАЛО общината да поеме отговорност за бездомните животни, като се погрижи да настани наличните при нормални условия (да чакат осиновяване) и да не се появяват нови такива...

# 179
  • Мнения: 723
Въпросът за спокойствието и сигурността на децата ни беше повдигнат в контекста на темата, а не по принцип  Wink
Иначе, в Закона пише, че Общината възлага грижата за бездомните животни на фирма, специализирана в тази дейност. За София това е "Екоравновесие". За другите градове - не съм се интересувала. И не е вярно, че никоя институция не е ангажирана с контрола в/у закона, тъй като в самия Закон се дефинира кой, какво и що Wink
П.П. Покрай нападението на майка ми от бездомни кучета чувам за разни случаи на съдени хора за това, че са се саморазправили с бездомни кучета, които са нападнали децата им. Явно този "що годе" добър Закон работи, ама еднопосочно Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт