Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 153
  • 213
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 175
Не съм чела цялата тема, но има едно решение на проблема което не знам дали е споменавано. Та, в "белите" държави има хуманност и закони за защита на животните, но също така има и закони за приспиване на агресивни животни. Така че, добре, да не ги избиват всичките, но поне тези които са агресивни и са нападали и/или хапали хора (или домашни кучета) да бъдат приспивани. Хората от квартала си ги знаят кои са проблемните, и спокойно могат да ги посочат на вещото лице. И на това ли биха се възпротивили защитниците? Според мен е справедливо. Другите кучета, дето не пречат на никого, да си ги оставят (по възможност кастрирани, но дори и да не са, поне не биха всявали страх).

# 151
  • Мнения: 4 916
И в България има закони за приспиване на агресивни животни, но няма контрол. А във всеки квартал има поне по една-две луди гражданки, които гледат как те напада кучето и ти обясняват, че то не е лошо и явно винага да те ухапе е в теб. Някой беше писал на предните страници, че в техния квартал тази гражданка е служител на Екоравновесие.

# 152
  • София
  • Мнения: 2 623
Кучезащитничките за мен са абсолютно егоистични същества.
Това не е любов, това е някакъв изкривен фанатизъм.
Как може да обичаш кучетата и да гледаш как ходят
гладни, измръзнали през зимата, бити, газени от коли,
с тежки кожни болести ... и още, и още.
Това не са никакви природолюбители за мен  Naughty

# 153
  • Мнения: 4 916
Кучезащитничките за мен са абсолютно егоистични същества.
Това не е любов, това е някакъв изкривен фанатизъм.
Как може да обичаш кучетата и да гледаш как ходят
гладни, измръзнали през зимата, бити, газени от коли,
с тежки кожни болести ... и още, и още.
Това не са никакви природолюбители за мен  Naughty

Това, което описваш, често е резултат от някакви психични отклонения, най-меко казано.


Почти всеки ден минавам по "Ц. Церковски" и в момента, в който наближа пресечката с "Милин камък", знам, че от един от дворовете ще изкочат две кучета всяко с моето тегло, които пазят нещо си. Един ден една гражданка ми казва "ама, не се страхувайте", а аз я питам каква ми е ползата да не се страхувам, ако някой ден не ги забележа и се приближат достатъчно, за да ме ухапят. След два-три месеца идва зима, трудно ще се различава черно куче в тъмнината.
Нямам нищо против кучетата, а против собствениците и хората, които ги хранят, без да отделят време за възпитание.

# 154
  • Мнения: 51
Прочетете отново коментарът ми на предната страница.Обичам кучетата повече от всичко и не обичам да ги виждам на вън болни,гладни и малтретирани,но какво мога да направя?Когато някое от кучетата който познавам е наранено,помагам му.Храня ги в студените дни и давам вода в топлите.За жалост нямам възможност да ги храня винаги.(Спокойно.Храна с която ги храня не е помии,така или иначе не ям месо.Гранули са.).Само една котинка си я храня всеки ден.Помагам с това което мога.На 14 съм.У дома имаме куче-мъничка 5 килограмова,купена от зоомагазин,царицата вкъщи.Морско свинче и 3 мишлета,две от който бяха купени за игра и след като се ''наиграха'',щяха да ги убият.Е,грабнах си ги и вече са част от малкият ни зоопарк.Пред две седмици изпратихме един котанчо който живя вкъщи 2 месеца временно докато му намерим най-прекрасните стопани.Намерих го като бебе.Началото на пролетта измъкнах бебе гълъб от устата на куче.Гледахме си го докато литна.Не казвам всичко това за да се изтъкна колко съм ''велика'' или нещо такова,разбира се,че не съм и никога няма бъда.Казвам го за да покажа,че правя нещо.Не е много,но все пак е нещо.

# 155
  • София
  • Мнения: 10 399
Това е чудесно, Кат, но няма общо с проблема на автораката - с агресивните кучета по улиците  Wink

# 156
  • Мнения: 916
Случайно попаднах на предаване, в което казаха, че във Франция до преди 20г. са се изоставяли над 400 000 животни годишно. Сега тази цифра била намалена до към 100 000. Така че да не казваме, че само в България животните се изоставят.

Аз пък друго не разбирам. Как може хора да седят и да се чудят, че се търси някакво решение на проблем, който очевидно не може да остане така. След някоя друга година няма да смеем да излезем на улицата изобщо, тъй като кучетата се размножават далеч по-бързо и качествено от нас  Mr. Green Защо кучкарите не толерират някакво сравнително хуманно решение на проблема (умътрвяване на агресивните и кастриране на неагресивните), а с действията си водят единствено към едно неизбежно клане? Не живея в България и като си идвам виждам разликата в количеството и злобата на скитащите песове. Те ще си нарастват прогресивно и накрая как според вас ще се развият нещата...

# 157
  • София
  • Мнения: 10 399
Ссега се връщам от Франция след едномесечен престой там. Бездомно куче не видях - нито в Нормандия, нито в Южна Франция. То е ясно, че и французите са идиоти и от тях някои си изоставят любимците, но...там държавата прави нещо по въпроса.  Wink

Шамс, твърди се, че били намалели бездомните кучета в последните години  Whistling

# 158
  • София
  • Мнения: 20 208
И защо всички повтаряте ''аз по принцип обичам животните,ама...''.Как така обичаш животните,а в същото време можеш и подтикваш някой да ги нарани


Съвсем просто е - обичаме животните, но несравнимо повече обичаме децата си.
Аз пък не мога да разбера защо кучелюбителите не успяват да проумеят нещо толкова нормално като това, че искаме сигурност и спокойствие за децата си.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 120
Една от причините да изкарам шофьорска книжка и да си купя кола бяха бездомните кучета. През лятото никога не съм имала проблеми, но през зимата след 20:00 не можех да стигна до нас заради няколко огромни зли помияра. Преди няколко години изведнъж глутницата изчезна и за известно време можех да се прибирам безпроблемно, но от около две години пак започнаха да обикалят някакви злобни песове.
Миналата година за пръв път се задържах по-дълго в Бургас. Предишните години минавах транзит. Направи ми впечатление, че в града няма улични кучета или поне аз не видях такива. Също липсват и акитата на всяка крачка.
Сега съм в Крайморие, води се квартал на Бургас. Тук също нямат проблеми с бездомни кучета.
Преди две седмици близо до нас се настани едно семейство от София с две кучета. Как успяват да го правят не ми е ясно, но за няколко дни осраха уличката и всеки ден някой от съседите осъмва с някое ако пред входната врата. Аз също минах по реда си и два пъти чистих. А един ден докато зяпах съседката как мие плочките и кълне, стъпих точно в средата на едно. Директно изхвърлих джапанките, защото ме беше гнус да чистя. Радостното беше, че го настъпих аз, а не детето.

# 160
  • Мнения: 723
Ето го законът за защита на животните: http://www.econ.bg/law/enactments/article155233/zakon_za_zashtita_na_jivotnite
В него е описано какво се случва с бездомните животни, които са проявили агресия - евтаназират се. Въпросът е, че тези от "Екоравновесие" (с които Общините имат договор да се грижат за намаляването на популацията на бездомните кучета) нищо не правят. Когато нахапаха майка ми преди около 2 месеца никой от тази организация не поиска от нея каквито и да е доказателства, че е била нападната - нито мед. свидетелства, нито снимки, нито нищо. В резултат на това въпросната глутница продължава да си обикаля необезпокоявана едно от най-оживените кръстовища в "Младост", а зимата идва и не ми се мисли какво ще става тогава Sad

# 161
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Съвсем просто е - обичаме животните, но несравнимо повече обичаме децата си.
Аз пък не мога да разбера защо кучелюбителите не успяват да проумеят нещо толкова нормално като това, че искаме сигурност и спокойствие за децата си
.

Ето това се чудя и аз, толкова ли е нелогично?!

# 162
  • Мнения: 11
Мисля, че и ние гражданите сме си виновни, защото си мълчим!Ако всички подаваме жалби
ежедневно и правим забележка на стопаните на кучета, които им оставят изпражненията
по улиците, има някакъв шанс да се променят нещата!
Но един ако подаде жалба, другите 100 не ги интересува, май такава ни е
културата и психиката и сме станали много страхливи да си търсим правата! Confused
Постоянно се разминавам с бездомни кученца и редовно се чудя камък ли да грабна, що ли да сторя като ми се озъбят насреща!Жалби и забележки в обкръжението ми само аз пускам, а уж са образовани хора с позиции, не им пука изглежда Sad

# 163
  • Мнения: 3 760
...
Съвсем просто е - обичаме животните, но несравнимо повече обичаме децата си.
Аз пък не мога да разбера защо кучелюбителите не успяват да проумеят нещо толкова нормално като това, че искаме сигурност и спокойствие за децата си
.

Ето това се чудя и аз, толкова ли е нелогично?!
И аз се чудя...
Да разбирам ли, че ако няма бездомни кучета ще постигнете сигурност и спокойствие за децата си?  Shocked

# 164
  • София
  • Мнения: 3 099
...
И аз се чудя...
Да разбирам ли, че ако няма бездомни кучета ще постигнете сигурност и спокойствие за децата си?  Shocked

Да. Що се касае до опасността да ги наръфат озлобени помияри - ДА!

Общи условия

Активация на акаунт