Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 121
  • 213
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 52
Аз живея в Италия. Безстопанствено куче никога, ама никога, даже като сме минавали в покрайнини, където има заселени цигани, не съм виждала. За цяр не мож* намери. По–малки кученца без намордници съм виждала, но винаги на каишка. И не само в Италия. Да не изреждам. Даже нашето кондоминио има решение, че в апартаментите и в дворовет не могат да се гледат кучета, само котки.Понеже обожаваме животните и много се разбираме с хората наоколо, казаха, че могат да преразгледат решението, но само за нас, а не въобще.Закон! И се спазва! Който иска , да си купи къща, която е абсолютно самостоятелна, да осигури условия за кучето и да си го гледа.Това е безобразие, да нападат хора и нищо да не се прави!Пък да ти нападнат детето или внучето, ами ще го разчекна това куче , аз ще го изям, със зъби, с нокти, с ритници и хич не ми пука може или не може и че филанкишията ще се възмущава или ще ми чете лекции за психология и поведение на „суперпомияра„.Обръщам се към авторката. На предна страница са дали къде да пуснеш жалби, пускай ги до всички възможни инстанции с входящ номер. Напиши едно отворено писмо да някой вестник, телевизия, до бат ти Бойко, защо не? Ако искаш ще съдействаме с текста, само свирни.И вземи някой приятел , или двама, трима, една дебела тояга, ама дълга и дебела и вървете ги намерете тия кучета и бой, бой, ама ти трябва да ги опердашиш. Гарантирам ти, че после не ти ще бягаш от тях, ами още като им замирише на тебе, ще са офейкали.
И направо не мога да си обясня как е възможно въобще да се поставя живота на кучето пред живота, здравето и психиката на човек, наистина не мога да си представя!!!

# 76
  • Мнения: 21 632
 Екоравновесие ще свърши работа, ако ги натиснеш упорито. Имах почти същия случай - обадих се за четири кучета. Поисках да знам с кого говоря и си записах името, като му казах, че на другия ден ще се обадя да го търся лично него. Вечерта ми се обади районен инспектор. След половин часов разговор на висок тон, при който се опитваше да ме убеди, че кученцата са невинни, защото там е било строеж, и те са приучени да пазят, а сега не е строеж, обаче строителя (верно идиоти всекакви) ги е изоставил там и сега кученцата ляат и нападат по всекиго, защото си пазят територията, аз продължих да настоявам, че ще звъня навсякъде и тия кучета няма да ме нападат сутрин.
   След това се наложи да ги опиша подробно, оказа се, че служителка на Екоравновесие ги храни редовно и те си знаят контингента, та само едното било агресивно, милото... и след два дни дойдоха с една кола и ги взеха, та се куртулисахме.
   Бъди настоятелна.

# 77
  • Мнения: 5 370
ГАзов пистолет работа върши ли? newsm78

НЕ че у дома няма ловна пушка, ма не стаа, посред бял ден, в центъра... Whistling

# 78
  • Мнения: 9
Кучетата просто нямат място на улицата. Който иска да гледа куче трябва да плаща данък за него, да го кастрира и регистрира. А уличните кучета трябва да бъдат убити. Това е начинът, а не приюти, в които да се въртят далавери и да се източват парите от данъците на хората.


      Това, че нямат място кучетата на улицата, наистина нямат.
      Това, че всеки трябва да плаща данък, да се кастрират и регистрират е също така.

      Така си е в Европа.
      Но, също така си е истина в Европа, че си има приюти, и кучетата не се убиват /изключая наистина агресивните/.

       И докато не станем като в Европа, дори и да изпозастреляме всички бездомни  кучета, които в момента са по улиците, хич и не си мислете, че ще се спасим от тях по този начин. Защо ли? Защото днес ще гръмнем кучето, което се върти около контейнера ни, но утре Пенка или Драганка ще си изгонят домашното куче навънка /което сигурно няма да бъде кастрирано/ и ето ви ново бездомно куче и...така до безкрай. Много зависи, от стопаните на домашните кучета, да спазват законите.

       пп Е, в Испания може да се гледат кучета в апартамент. Закон!/какво да правим, разрешава се/.

# 79
  • Мнения: 52
Преди 2 години ми се хвърли куче отзад без да очаквам, беше
огромно, захапа ме за крака, стопанин не се виждаше първоначално,
нямаше наморник:( Изпитах ужасна болка от раната и докато се обърна да се разкрещя kучето побягна, тогава мернах стопанина, който само смотолеви той е добър, така не прави никога и избяга!Не успях дори да му запомня мутрата nа кучелюбителя, защото имах огромна рана на
крака и се разревах.Ако бях мъж щях да смажа копелето и да го убия буквално!

# 80
  • Мнения: 326
inna-bubulina, стига сме се сравнявали с Европа. България не е Европа, защото в България има стотина хиляди бездомни песа най-малко. Само в София неофициалните данни са, че има 10 000 кучета. В коя европейска държава има толкова много? И колко приюта трябва да построят на тези кучета и с чии пари, и къде? Остава и кучешки градове вече да строим, защото броят на кучетата в София е колкото броят на жителите на един малък град. В Европа я има стотина-двеста бездомни кучета в един приют, я няма. А нашите хиляди в какви приюти да се натъпчат? Евтаназия е решението, първо ги стрелят с приспивателни стрелички, после ги прибират и убиват с инжекция. И така докато свършат всички. Това е решението, и в рамките на няколко месеца може да се направи, но няма желание за това. Аман от корупционни практики с тия кучета. Хората биват хапани, защото някой от общината е корумпиран, срамота!

# 81
  • Мнения: 155
muuu,
ходи се скрий някъде! Като те нападнат кучета (или хора) - не успяваш да си запазиш „спокойствието“.
Там е проблема - в страха и в това че хората които ги е страх не запазват спокойствие а започват да крещят, викат и става още по-лошо. Кучетата не са прости - те усещат веднага кой го е страх от тях и кой не го е страх. Съответно нападат само страхливите хора. Говоря за обикновени улични кучета, не за специално обучените да убиват хора. Който не вярва на думите ми да гледа предаванията по Дискавъри "Говорещия с кучета" на Сийзър Милър. Който го е страх от кучета задължително да гледа това предаване и да си прави изводите за какво става дума. С. Милър постоянно повтаря че човек трябва да е водач на глутницата и като такъв да не го е страх от кучетата. Кучетата по принцип имат страх от човека и никога не нападат спокойни и уверени в себе си хора които им показват че не ги е страх от тях. Гледал съм епизоди в които С. Милър се справя с изключително агресивни кучета само като запазва спокойствие и дава на кучето да разбере че няма да отстъпи и че не го е страх от него. Така че не кучетата са виновни, а самите хора които с реакциите си на страх, предизвикват кучетата да ги нападнат. Онзи ден имах подобен случай в градинката в която разхождаме домашните си кучета. Едно малко дете се радваше на един кокер-шпаньол, галеше го и изобщо си играеха добре. Обаче кокера взе много да се радва на детето и взе да подскача около него по-силно. Детето нещо се уплаши и започна да вика и да бяга. Веднага всички кротки и възпитани домашни кучета от площадката хукнаха след детето и започнаха да го лаят едва ли не ще го изядат. Естествено нищо не стана, но детето със своя страх предизвика всички кучета да скочат след него, след като само преди минути то си играеше с тях съвсем спокойно и нямаше никакъв проблем.

Хей страхливци, на коленеееееееее!  hahaha Сори, не се сдържах, не е смешно!
Абе к'ви са тия глупости бе?!!!  Shocked #Crazy Един ден се прибирам от работа и си вървя по тротоара, изведнъж изкача един охранен, бездомен и много грозен помияр, озъбва ми се и ми ръмжи, прикланя се леко и вече е готов да ме нападне - еми много ясно, че ще се стресна и ще усети страх, ти малумен ли си???!!! ОК, другия път хич няма да се церемоня, ще му изпукам един шут в грозната мутра и да види тогава кой е по-силен  Close

# 82
  • Мнения: 52
Може би не съм написала съвсем добре, в Италия също може да се гледа куче в апартамент, но трябва всички, които живеят в блока, да го кажем, или и в другите блокове с общ двор, да са съгласни.Съгласна съм и за приютите, те там решават кое куче ще се предложи за осиновяване и кое ще се приспи. Даже вчера съобщиха по телевизията за нашия район, че има вече безплатни занимания за кучета. Не е хотел, в който плащаш, а за ден, два , не чух добре, можеш да си го оставиш да ти го гледат, да го разхождат, да го обучават.Ама всичко пусто до пари опира, не че Италия процъфтява де Mr. Green

# 83
  • Мнения: 0
Евтаназия е решението, първо ги стрелят с приспивателни стрелички, после ги прибират и убиват с инжекция. И така докато свършат всички. Това е решението, и в рамките на няколко месеца може да се направи,
Много хубаво си го замислила само една подробност ти е убягнала. Колкото и да ги избиваш, няма как да свършат, защото хората постоянно изхърлят нови бездомни кучета от домовете си на улицата. Иначе много хубаво си го замислила - първо приспивателни стрелички, после отровни инжекции... Професионалист си явно в трепането на кучета личи си.

# 84
  • Мнения: 0
ОК, другия път хич няма да се церемоня, ще му изпукам един шут в грозната мутра и да види тогава кой е по-силен  Close

Това е решението. Кучето трябва да разбере кой е шефа иначе оправия няма  Peace

# 85
  • Варна
  • Мнения: 261
И мен са ме нападали цяла глутница улични кучета, преди доста години на път за работа. Една любителка на кучета си разхождаше нейното и те се въртяха около нея, хранеше ги, бяха доста далеч, не съм очаквала че ще хукнат към мен обаче го направиха а аз се заковах на място. В последния момент се сетих да извадя лютивия спрей който си носех в чантата и пръсках срещу тях, оная после викаше след мен какво съм сторила на любимците обаче ако не го бях направила най малкото щяха да ме съборят на земята за друго не ми се мисли ooooh! След известно време пак същата групичка кучета нападнаха и събориха на земята друга жена, не знам друго дали и имаше, бях доста далеч тогава.

# 86
  • Мнения: 21 632
 
Много хубаво си го замислила само една подробност ти е убягнала. Колкото и да ги избиваш, няма как да свършат, защото хората постоянно изхърлят нови бездомни кучета от домовете си на улицата. Иначе много хубаво си го замислила - първо приспивателни стрелички, после отровни инжекции... Професионалист си явно в трепането на кучета личи си.

   Глупости пишеш. Хората съвсем не изхвърлят по-често кучета, отколкото в другите страни, безхаберни стопани има навсякъде. И разбира се, че ше се свършат, ако просто се процедира, както в другите страни - бездомното куче се прибира, обезпаразитява,  чака се определен срок да се осинови, и ако не - се приспива. А не като тук - кастрация, и пак на улицата. А колко е кастрирано не знам, защото една с каишка роди до нашия блок кученца. И всички знаем, че тоя проблем се използва за източване на пари, и затова не се решава.
  Когато престанат да пускат обратно прибраните кучета, а след определения срок ги приспиват, тогава ще се реши проблема с бездомните кучета -точно както казва всъщност Отилия.
 

# 87
  • Мнения: 9
Огледалото на форума, вярно в България сме. И защото сме точно в България, днес /ще вкараме в българският приют и ще евтанизираме кучето около контейнера/, утре обаче Пенка ще си изхвърли домашното куче/ не  кастрирано/, което ще заеме територията около контейнера. Ще хванем и него по реда /приют, евтаназия/. В други ден Иванка ще си изхвърли домашното куче/а, дано пък то, да е поне кастрирано/ и...то по етапният ред. И така една въртележка безкрай.
      Наистина ли не виждате от къде тръгва проблема с кучетата в България?
      Ако не го виждате, тогава се пригответе още дълго да бъдем нападани, хапани /може и изяждани/ от уличните кучета.

     

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 17:03 от inna-bubulina

# 88
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Боли ме ... че е наказуемо.
Подобна опасност за живота и здравето на близките си не бих търпял (независимо че обичам животните). Наложи ли се ще ги стрелям, пребивам, тровя и т.н. докато не изчезнат.
След като съответната институция не си върши работата , аз ще им я свърша както намеря за добре.
Въпреки закона.


Точно и аз това бих направила  #2gunfire

# 89
  • София
  • Мнения: 2 132
Има градове в България, където няма проблем с бездомните кучета, както Жозефина по-рано писа. Там хората нито са по-съвестни от софиянци, да речем, нито има огромни приюти за кучета, за да не са те по улиците.

Общи условия

Активация на акаунт