Нападнаха ме кучета :-(

  • 11 133
  • 213
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 120
vl, ако кучето е страхливо, не ми е нужно да го прогонвам. Случвало ми се е някое малко кученце да се залепи за мен и дълго да ме следва. За такива кученца ми е жал и сърце не ми дава да ги прокудя.
Ако кучето е агресивно, тези техники не са сигурни, могат дори да предизвикат нападение.

# 196
  • Мнения: 33
Пускам линка с примерни жалби и разяснения писан ОТ природозащитници...  Може би трябва да се сложи някъде на видно място. Ако повече хора се задействат...

http://park4pets.com/resource.php?id=235

ПС: Кучкар съм и април намерих 8 слепи в кашон подредени кученца. След хранене с биберон през 2 часа, ваксини и сумати нерви и безсънни нощи 4 са осиновени в Германия, 1 в Англия и 3 в БГ. Опита ми показа, че в БГ се размножава безцелно и неконтрулируемо, домашни кучета не се кастрират (за да не се месим видиш ли в природата) за това пък поколенията се мятат по кофи, кашони, реки (ако не могат да бъдат продадени за 200-300 лв за някоя порода).  От друга страна семействата, които търсят кученце за домашен любимец не са склонни да осиновяват, а предпочитат да дадът 200-300 лева за пале от съседско развъждане, приличащо на някоя порода. После се чудят защо лабрадора им се зъби като ротвайлер, защо чихуато им лае като ненормално ден и нощ, защо кокера им си мисли че добрман... За личензиран развъдник и родословие не са и чували..

# 197
  • Мнения: 2 484
vl, ако кучето е страхливо, не ми е нужно да го прогонвам. Случвало ми се е някое малко кученце да се залепи за мен и дълго да ме следва. За такива кученца ми е жал и сърце не ми дава да ги прокудя.
Ако кучето е агресивно, тези техники не са сигурни, могат дори да предизвикат нападение.

Глупости! Много са сигурни тези техники! Използвани са стотици пъти в продължение на 20години!  Можели да предизвикат нападение.....Предизвикват бягане, а не нападение! Даже цялата глутница колективно се изнася!
Доста пъти ми се е налагало да гоня такива глутници дори в 2-3ч. през нощта, когато лаят и не ни оставят да спим. Няма проблеми с изгонването им.
Явно теб доста те е страх от кучетата и въобще не можеш да си помислиш да ги гониш. Но не всички са толкова страхливи.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 13:35 от vl

# 198
  • Мнения: 2 484
Абе на теория това с прогонването е вярно, докато не ти се случи обратното... Веднъж реших така да прогоня едно съмнително улично куче дето ме наобикаляше, тропнах с крак и се затичах към него. То първоначално се дръпна, но после като скочи срещу мен с ръмжене... Добре че минаваше един мъж който успя да го разкара. Ако не беше се оказал той там, щях да си ходя наръфана въпреки тактиката  Confused

Не е на теория, а на практика. Точно такова нещо, каквото описваш никога не ми се е случвало. Ако не всеки ден, то през 2-3 дни ми се случва да гоня кучета. Вече обясних, че само ако е добре дресирано и някой го насъсква срещу нас не зная какво ще стане.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 14:20 от vl

# 199
  • Мнения: 0
четох,четох...и разграничих хората на такива които ги е страх и такива които се мислят за безстрашни(за мен само глупаците не ги страх..)но въпроса според мен е друг-трябва ли въобще да има бездомни  и скитащи кучета?Аз съм ловец и мога да ви споделя един начин за справяне с проблема...но много от вас ще ме заклеймят като убиец Laughing

# 200
  • София
  • Мнения: 38 861
То май...разни по-така методи са нужни.
И много по-мащабни обаче.
Ние от квартала, с помощта на медиите, уж се справихме с кучетата.
Екото ги прибраха най-накрая, след като уплашиха сума деца и изпохапаха някои хора.
Около 6 месеца се порадвахме на спокойствие.
Обаче е истина, че като се махнат едните, идват други.
Сега са дошли едни песове, двойно по-грамадни и двойно по-агресивни от старите.

# 201
  • Мнения: 2 484
четох,четох...и разграничих хората на такива които ги е страх и такива които се мислят за безстрашни(за мен само глупаците не ги страх..)но въпроса според мен е друг-трябва ли въобще да има бездомни  и скитащи кучета?Аз съм ловец и мога да ви споделя един начин за справяне с проблема...но много от вас ще ме заклеймят като убиец Laughing

Напълно Ви подкрепям! Естествено, че не трябва да ги има! Но някои искат да ги има, защото чрез тях "усвояват" европейски пари. Може би им се ще да прекарат с тези пари целия си живот! А хората кучета ги яли!

# 202
  • Мнения: 2 484
То май...разни по-така методи са нужни.
И много по-мащабни обаче.
Ние от квартала, с помощта на медиите, уж се справихме с кучетата.
Екото ги прибраха най-накрая, след като уплашиха сума деца и изпохапаха някои хора.
Около 6 месеца се порадвахме на спокойствие.
Обаче е истина, че като се махнат едните, идват други.
Сега са дошли едни песове, двойно по-грамадни и двойно по-агресивни от старите.

Така е, но някои не искат да чуват за такива мерки. Те са необходими за целия град, а не само за даден квартал. Явно, че кучета от друг квартал са се преместили във вашия. Доста градове са пълни с улични кучета. И обяснението е само едно-пари, пари и пак пари!
Проблемът с уличните кучета е един от най-ярките примери за демагогия! Всъщност демагогията ни заобикаля отвсякъде. Срещаме я непрекъснато. Важното е да се научим да я забелязваме, а не да се оставяме тези, които я използват непрекъснато да ни водят за носа!

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 15:18 от vl

# 203
  • Мнения: 1 788
Аз пък се чудя как едни общини могат да се справят с тези проблеми, а други само се оправдават, че са безсилни и т.н.
Ето, например, община Бургас. Пролетта разбрах, че има кампания да се събират всички улични котки и наред да се кастрират. Във вет. клиниката ми казаха, че за всичко това плаща общината.
Същото се е случило и с уличните кучета преди известно време там.
Е, значи не било невъзможно.

# 204
  • София
  • Мнения: 11 127
То май...разни по-така методи са нужни.
И много по-мащабни обаче.
Ние от квартала, с помощта на медиите, уж се справихме с кучетата.
Екото ги прибраха най-накрая, след като уплашиха сума деца и изпохапаха някои хора.
Около 6 месеца се порадвахме на спокойствие.
Обаче е истина, че като се махнат едните, идват други.
Сега са дошли едни песове, двойно по-грамадни и двойно по-агресивни от старите.

А в нашия квартал идват с бус на Екоравновесие.
Последния транш беше преди 2 седмици и то пред ветеринарния кабинет.
Екото прилага кучешка емиграция, залавят ги от едно място и ги пускат на друго...
И това не е единичен случай.

# 205
  • София
  • Мнения: 38 861
Потвърждавам! Naughty Едното куче от нашите го видях на друго място в квартала, при едни клошари.

# 206
  • Мнения: X
Страх ги е от камъни, или поне едновремешните кучета ги беше страх, защото помиярите може би съвсем наистина са ги замеряли някои хора. Само се навеждах уж за да взема камък от земята и бягаха надалеч.

# 207
  • Мнения: 1 175
Не е на теория, а на практика. Точно такова нещо, каквото описваш никога не ми се е случвало.
Е, това че на теб не ти се е случвало, мен не ме грее особено когато ми се случва на мен  Wink Това че кучетата "надушвали" страха е по-скоро мит, но със сигурност усещат тестостерона на мъжете, и от тях ги е страх повече. Все пак и при животните мъжките са по-големи и по-бойни, следователно по-страшни, а хормонът е един за всички, така че определено усещат кога си имат работа с мъжко. А аз освен че съм женска съм и дребничка  Rolling Eyes

# 208
  • Мнения: 2 484
Не е на теория, а на практика. Точно такова нещо, каквото описваш никога не ми се е случвало.
Е, това че на теб не ти се е случвало, мен не ме грее особено когато ми се случва на мен  Wink Това че кучетата "надушвали" страха е по-скоро мит, но със сигурност усещат тестостерона на мъжете, и от тях ги е страх повече. Все пак и при животните мъжките са по-големи и по-бойни, следователно по-страшни, а хормонът е един за всички, така че определено усещат кога си имат работа с мъжко. А аз освен че съм женска съм и дребничка  Rolling Eyes

Е, не зная какво повече да ти кажа. Не ми се е случвало в продължение на 20г. при положение че имам стотици, а може би и хиляди случаи с кучета на улицата. Това малко ли ти се вижда? Освен това научих и моята жена на тези мурафети. И тя се справя добре. Не мисля, че хормоните са важни в случая. Пробвай да се запасиш с камъни и да ги хвърлиш по кучетата и ще видиш какво ще стане. Но, ако сме в града между коли и витрини на магазини това не върви.
Явно, че доста обичаш думичката "мит". Често я използваш. На мен пък не ми допада особено. И в темата за кока-колата нарече "мит" действието и спрямо ръждясали детайли, защото си го прочела някъде. А аз ти споделих моя личен опит по въпроса.
Не зная щом си дребничка дали не е проблем да ги изплашиш. И ние не сме 2метра, но успяваме.
Можеш да опиташ и с пистолетче с кабзи. Нямам опит, но се надявам да ги прогони. Ако запалим нещо и го хвърлим към тях пък да не говорим какво ще стане. От огъня и вълците бягат.  

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 04:09 от vl

# 209
  • Мнения: 21 632
  Аз ще си го кажа, обаче не виждам за какво му е. Такъв проблем се решава с административни мерки, а не със събиране на мнения от сульо и пульо, като е видно, че разни ненормални са по-кресливи и фалшивото им животнолюбие и явно нарушване на всякакви закони и нормалната човешка логика ни докара до тоя хал.
 От какъв зор ще се поставя на обсъждане дали АГРЕСИВНИТЕ кучета трябва да бъдат ентаназирани, като във всички европейски практики и нормативните документи, които трябва да действат тук е видно, че трябва? Вземаш решение, поста ти го позволява, облекчаваш процедурата и не се правиш на луд да питаш кукунделите по мрежите.
  Аман от демагогия.

Общи условия

Активация на акаунт