Изводи

  • 3 005
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Случва ли ви се от една-две ситуации да  си направите извод, който е невъзможно да бъде коментиран/опроверган?

Общувам и опознавам докато не се стигне до ситуация, в която е необходимо да си направя извод за човека. Щом стигна до извод отношенията приключват, а поука не остава. Започвам следващото познанство с абсолютна непредубеденост.

# 16
  • Мнения: 2 070
Почти не бъркам в преценката си за хората.
Пръв поглед или прочит ми е достатъчен
Или харесвам някого от раз, или никога няма да го харесам
Интуиция ли, що ли, но лицемерните и фалшиви хора ги надушвам от разстояние,
а те няма как да ми се харесат

# 17
  • София
  • Мнения: 2 132
Е, има си разни крайности, с които не трябва да си с кой знае с каква интуиция, за да си направиш моментален извод. Аз обаче съм предубедена по някои критерии, които са ми насадени в детството и понякога се налага да си наложа да опозная човек въпреки предварителната ми нагласа. Често обаче е загуба на време. Скоро се случи да се запозная с човек и да се чудя какво му липсва. Много хубав ми се видя. Разбрах недостатъците, не могат да се компенсират от положителните качества, но така или иначе недостатъците не ме касаят лично, та се сприятелихме по някакъв начин. Случвало ми се е да срещна човек, от тези, които нямат собствено мнение. Тези, които са на твоето мнение, за да ти се харесат, а след това съвсем в друга посока действат. Директно прекратих отношения.
Извод: Хич не мога да преценявам хората, явно... Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 12 134
Не преценявам хората. Преценявам само отношенията им с мен. Ако се удовлетворяващи ги продължавам, а ако не прекратявам. Ако има неудовлетворителни периоди, но с надежда за бъдещето временно ги замразявам. Другите преценки са вятър работа. Хората не са толкова елементарни и прозрачни, а и постоянно се променят.

Единственото, което обективно ме потриса без пряко да ме засяга е глупостта, но нея ми е трудно да уловя. Някак до последно не ми се вярва, че човек може да е наистина тъп.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Колко информация ви е нужна, за да прецените и оцените човек? Верни ли се оказват преценките ви? Случва ли ви се от една-две ситуации да  си направите извод, който е невъзможно да бъде коментиран/опроврган? Правите ли изводи по отношение на хора въобще или  избягвате? А?

Нямам нужда от много информация. Интуицията ми рядко греши.
Верни се оказват - да. С малки и редки изключения.
Всичко може да бъде коментирано, малко неща, които мисля и чувствам могат да бъдат опровергани  Mr. Green
Много ти е общ въпросът, та няма как да му дам конкретен отговор ... Избягвам крайностите като мнение за някой... Във всеки има и добро, и лошо ... въпросът е кое надделява  Mr. Green Изводите ги прави времето, не аз  Peace

# 20
  • Мнения: 2 510
Според думите на моя приятелка, добре преценявам хората, но не умея да се съобразявам с това.
Второто обаче е много важно.
Интересно, колко хора го умеят, не само да преценяват другите точно, но и да "избягват" хора, които не им харесват. Плюс товане забравяйте, че и теб те преценяват.

# 21
  • Мнения: 2 510
Не преценявам хората. Преценявам само отношенията им с мен.
Единственото, което обективно ме потриса без пряко да ме засяга е глупостта, но нея ми е трудно да уловя. Някак до последно не ми се вярва, че човек може да е наистина тъп.
Това ми харесва /подчертаното/.
Какво значи да е тъп човек?

# 22
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не преценявам хората. Преценявам само отношенията им с мен.
Единственото, което обективно ме потриса без пряко да ме засяга е глупостта, но нея ми е трудно да уловя. Някак до последно не ми се вярва, че човек може да е наистина тъп.
Това ми харесва /подчертаното/.
Какво значи да е тъп човек?

Ела ми на работното място и ще ти покажа. В случай, че не можеш  Grinning кратко резюме: хваща една жена да направи нещо, прави го, после решава, че не е добре така и почва да се чуди как точно да го направи /отново/, да го поправя ли или не, добре ли е, или не, как всъщност трябва да се прави въпросното нещо, ами сега дали да не се обади на шефа си да го пита, дали го поправи все пак, или да го остави така, да се обади ли или не и т.н., и т.н. Докато всъщност изобщо няма значение как ще бъде направено, ама изобщо - и в двата случая върши/не върши работа. "На две магарета сено не може да раздели." - това е да си тъп.

По темата - трябва ми половин час с даден човек, за да го преценя що за птица е, дали ще мелим заедно или не, а понякога и по-малко време. И направените изводи само се потвърждават с времето, досега никога не съм се лъгала за някого, само се уча да не съдя другите за недостатъците им, да не се вторачвам в тях, а в хубавото, което могат да предложат на света.

# 23
  • София
  • Мнения: 461
Не умея да преценявам хората и по4ти винаги истинският извод за характер, възможности и дори за това дали въпросният 4овек ми харесва, идва след много срещи и разговори. Първото ми впе4атление по4ти винаги ме лъже.

Абсолютно същото е и при мен.

# 24
  • Мнения: 198
Не правя преценка винаги, стига комуникацията да върви нямам проблем. Ако имам по-задълбочен контакт формирам един образ, но го наблюдавам, за да потвърдя или отхвърля. Като цяло се ориентирам бързо, хората с които сме на една вълна, от една "кръвна група" ги усещам веднага.

# 25
  • Мнения: 155
Много интересно е при мен, че неприятна са ми били от 1 вия път трима души
досега, жени все! И трите зодия Овен, като се видим с жена от този знак и не се харесваме никога!
Много интересно е това, без дори да сме си казали и дума първоначално ми стават антипатични!
Иначе като цяло преценям правилно хората и си правя точни изводи!

Много странно - при мен се случва същото нещо, но със зодия Близнаци, Дева и Везни  Laughing Винаги с първите две, за последната има изключения. А най-големия парадокс е, че милото е Близнаци  Crazy hahaha

# 26
  • София
  • Мнения: 12 134
Какво значи да е тъп човек?
Интелигетнтността е способността да разбираш, а тъпотията е обратното. Има хора, които не знаят нищо, но са зверски убедени в него и са неспособни да въприемат нова информация. Това е да си тъп. Трудно ми е да го повярвам, когато го видя, но го има в изобилие.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 744
A наблюденията, преценката и изводите само в реална среда ли действат?
Т.е. кое влияе повече - речта или невербалната комуникация? Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?

# 28
  • Vienna
  • Мнения: 519
А3 пък с овни много добре се ра3бирам (и а3 съм овен). А ина4е все вжрвам в доброто и хубавото в хората, ама 4есто си имам и нещо наум. И най 4есто се ока3вам права (с имането на ум....)

# 29
  • София
  • Мнения: 12 134
Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Ако комуникацията е само виртуална повечето представи остават голи проекции на представата за себе си. Поне това показва опита ми до момента.

Общи условия

Активация на акаунт