Изводи

  • 3 008
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Колко информация ви е нужна, за да прецените и оцените човек? Верни ли се оказват преценките ви? Случва ли ви се от една-две ситуации да  си направите извод, който е невъзможно да бъде коментиран/опроврган? Правите ли изводи по отношение на хора въобще или  избягвате? А?

# 1
  • Мнения: 155
Правя си изводи дори и от първа среща - до сега не съм се лъгала (поне в 99% от случаите), дано винаги да е така  Simple Smile Случвало ми се е още от първата среща някой така да ми легне на сърце, че да си станем дружки за дълго. Случвало ми се е и точно обратното, някой да ме отблъсне още от първа среща, не понасям злобари, вечно жалващи се, подценяващи и вечно мрънкащи  ooooh!
Случвало ми се е и да бъркам в 1% от случаите, човек съм все пак  Wink

# 2
  • Мнения: 1 310
Още от ръкостискането ми става ясен. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз също умея да преценявам доста бързо повечето хора и рядко бъркам в преценките си...

# 4
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Мога да преценявам хората,но не обичам да си правя изводи за тях.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Не умея да преценявам хората и по4ти винаги истинският извод за характер, възможности и дори за това дали въпросният 4овек ми харесва, идва след много срещи и разговори. Първото ми впе4атление по4ти винаги ме лъже.

# 6
  • Мнения: 1 159
И аз не умея да преценявам хората.
А понякога за съвсем кратко време си мисля за един и същ човек и колко ми е противен,и колко ми е интересен  Crazy!

# 7
  • Мнения: 347
И аз не умея да преценявам. Тръгвам изключително положително настроена към всеки, много съм наивна и изобщо, ама изобщо не съм мнителна. Всичко приемам за чиста монета, много рядко някой ми прави лошо впечатление още в начлото и дори да го направи, често го оправадавам с това или онова, което съм научила за него. Следователно често се разочаровам и след доста време виждам истината и я признавам за себе си. Но не ги преживявам много, освен ако не е някой, когото съм допуснала много близо до себе си. Ако има как, такива разочарования отписвам и въобще не държа близо до себе си.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Е, разпознавам идиот от нормален човек!  Mr. Green Тръпката е в нюансите при относително близки характерови особености, да не говорим, че всеки от нас търпи и трансформации, нищо не е константно.

# 9
  • Мнения: 16
От пръв поглед, така да се каже.
Имам често чувство. Злобните и завистниците ги подушквам веднага и ги отбягвам,
много са негативни и неприятни. Вглеждам се в очите на хората, те са огледало на душата.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
f2f много бързо ...

# 11
  • Мнения: 521
Нито правя изводи, нито ми е важно да преценявам когото и да било. И най-чудното цвете да е, в дадена ситуация ще се по.ере. Приемам ги каквито са, и това е.

# 12
  • Мнения: 52
Много интересно е при мен, че неприятна са ми били от 1 вия път трима души
досега, жени все! И трите зодия Овен, като се видим с жена от този знак и не се харесваме никога!
Много интересно е това, без дори да сме си казали и дума първоначално ми стават антипатични!
Иначе като цяло преценям правилно хората и си правя точни изводи!

# 13
  • Мнения: 2 011
Oт първа  среща събирам  впечатления но не правя извод за човека!  Peace

# 14
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Колко информация ви е нужна, за да прецените и оцените човек? Верни ли се оказват преценките ви? Случва ли ви се от една-две ситуации да  си направите извод, който е невъзможно да бъде коментиран/опроврган? Правите ли изводи по отношение на хора въобще или  избягвате? А?
По принцип аз съм доста мнителен човек. Никога не се доверявам на човек, който познавам от скоро. Може да ми изглежда много мил, добър, човек на когото мога да имам доверие и въпреки всичко не се доверявам. Извод мога да си извадя за него след дадена ситуация, в която да потвърди или опровергае мнителността ми.
Така че, вадя си изводи трудно, трябва ми много информация за дадения човек, че да разбера какъв е.

# 15
  • Мнения: 3 634
Случва ли ви се от една-две ситуации да  си направите извод, който е невъзможно да бъде коментиран/опроверган?

Общувам и опознавам докато не се стигне до ситуация, в която е необходимо да си направя извод за човека. Щом стигна до извод отношенията приключват, а поука не остава. Започвам следващото познанство с абсолютна непредубеденост.

# 16
  • Мнения: 2 070
Почти не бъркам в преценката си за хората.
Пръв поглед или прочит ми е достатъчен
Или харесвам някого от раз, или никога няма да го харесам
Интуиция ли, що ли, но лицемерните и фалшиви хора ги надушвам от разстояние,
а те няма как да ми се харесат

# 17
  • София
  • Мнения: 2 132
Е, има си разни крайности, с които не трябва да си с кой знае с каква интуиция, за да си направиш моментален извод. Аз обаче съм предубедена по някои критерии, които са ми насадени в детството и понякога се налага да си наложа да опозная човек въпреки предварителната ми нагласа. Често обаче е загуба на време. Скоро се случи да се запозная с човек и да се чудя какво му липсва. Много хубав ми се видя. Разбрах недостатъците, не могат да се компенсират от положителните качества, но така или иначе недостатъците не ме касаят лично, та се сприятелихме по някакъв начин. Случвало ми се е да срещна човек, от тези, които нямат собствено мнение. Тези, които са на твоето мнение, за да ти се харесат, а след това съвсем в друга посока действат. Директно прекратих отношения.
Извод: Хич не мога да преценявам хората, явно... Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 12 345
Не преценявам хората. Преценявам само отношенията им с мен. Ако се удовлетворяващи ги продължавам, а ако не прекратявам. Ако има неудовлетворителни периоди, но с надежда за бъдещето временно ги замразявам. Другите преценки са вятър работа. Хората не са толкова елементарни и прозрачни, а и постоянно се променят.

Единственото, което обективно ме потриса без пряко да ме засяга е глупостта, но нея ми е трудно да уловя. Някак до последно не ми се вярва, че човек може да е наистина тъп.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Колко информация ви е нужна, за да прецените и оцените човек? Верни ли се оказват преценките ви? Случва ли ви се от една-две ситуации да  си направите извод, който е невъзможно да бъде коментиран/опроврган? Правите ли изводи по отношение на хора въобще или  избягвате? А?

Нямам нужда от много информация. Интуицията ми рядко греши.
Верни се оказват - да. С малки и редки изключения.
Всичко може да бъде коментирано, малко неща, които мисля и чувствам могат да бъдат опровергани  Mr. Green
Много ти е общ въпросът, та няма как да му дам конкретен отговор ... Избягвам крайностите като мнение за някой... Във всеки има и добро, и лошо ... въпросът е кое надделява  Mr. Green Изводите ги прави времето, не аз  Peace

# 20
  • Мнения: 2 510
Според думите на моя приятелка, добре преценявам хората, но не умея да се съобразявам с това.
Второто обаче е много важно.
Интересно, колко хора го умеят, не само да преценяват другите точно, но и да "избягват" хора, които не им харесват. Плюс товане забравяйте, че и теб те преценяват.

# 21
  • Мнения: 2 510
Не преценявам хората. Преценявам само отношенията им с мен.
Единственото, което обективно ме потриса без пряко да ме засяга е глупостта, но нея ми е трудно да уловя. Някак до последно не ми се вярва, че човек може да е наистина тъп.
Това ми харесва /подчертаното/.
Какво значи да е тъп човек?

# 22
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не преценявам хората. Преценявам само отношенията им с мен.
Единственото, което обективно ме потриса без пряко да ме засяга е глупостта, но нея ми е трудно да уловя. Някак до последно не ми се вярва, че човек може да е наистина тъп.
Това ми харесва /подчертаното/.
Какво значи да е тъп човек?

Ела ми на работното място и ще ти покажа. В случай, че не можеш  Grinning кратко резюме: хваща една жена да направи нещо, прави го, после решава, че не е добре така и почва да се чуди как точно да го направи /отново/, да го поправя ли или не, добре ли е, или не, как всъщност трябва да се прави въпросното нещо, ами сега дали да не се обади на шефа си да го пита, дали го поправи все пак, или да го остави така, да се обади ли или не и т.н., и т.н. Докато всъщност изобщо няма значение как ще бъде направено, ама изобщо - и в двата случая върши/не върши работа. "На две магарета сено не може да раздели." - това е да си тъп.

По темата - трябва ми половин час с даден човек, за да го преценя що за птица е, дали ще мелим заедно или не, а понякога и по-малко време. И направените изводи само се потвърждават с времето, досега никога не съм се лъгала за някого, само се уча да не съдя другите за недостатъците им, да не се вторачвам в тях, а в хубавото, което могат да предложат на света.

# 23
  • София
  • Мнения: 462
Не умея да преценявам хората и по4ти винаги истинският извод за характер, възможности и дори за това дали въпросният 4овек ми харесва, идва след много срещи и разговори. Първото ми впе4атление по4ти винаги ме лъже.

Абсолютно същото е и при мен.

# 24
  • Мнения: 198
Не правя преценка винаги, стига комуникацията да върви нямам проблем. Ако имам по-задълбочен контакт формирам един образ, но го наблюдавам, за да потвърдя или отхвърля. Като цяло се ориентирам бързо, хората с които сме на една вълна, от една "кръвна група" ги усещам веднага.

# 25
  • Мнения: 155
Много интересно е при мен, че неприятна са ми били от 1 вия път трима души
досега, жени все! И трите зодия Овен, като се видим с жена от този знак и не се харесваме никога!
Много интересно е това, без дори да сме си казали и дума първоначално ми стават антипатични!
Иначе като цяло преценям правилно хората и си правя точни изводи!

Много странно - при мен се случва същото нещо, но със зодия Близнаци, Дева и Везни  Laughing Винаги с първите две, за последната има изключения. А най-големия парадокс е, че милото е Близнаци  Crazy hahaha

# 26
  • София
  • Мнения: 12 345
Какво значи да е тъп човек?
Интелигетнтността е способността да разбираш, а тъпотията е обратното. Има хора, които не знаят нищо, но са зверски убедени в него и са неспособни да въприемат нова информация. Това е да си тъп. Трудно ми е да го повярвам, когато го видя, но го има в изобилие.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 744
A наблюденията, преценката и изводите само в реална среда ли действат?
Т.е. кое влияе повече - речта или невербалната комуникация? Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?

# 28
  • Vienna
  • Мнения: 519
А3 пък с овни много добре се ра3бирам (и а3 съм овен). А ина4е все вжрвам в доброто и хубавото в хората, ама 4есто си имам и нещо наум. И най 4есто се ока3вам права (с имането на ум....)

# 29
  • София
  • Мнения: 12 345
Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Ако комуникацията е само виртуална повечето представи остават голи проекции на представата за себе си. Поне това показва опита ми до момента.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Ако комуникацията е само виртуална повечето представи остават голи проекции на представата за себе си. Поне това показва опита ми до момента.
Могат да бъдат обвинени единствено в развинтена фантазия Simple Smile такива индивиди. Но пък богатото въображение е признак на интелект  Peace

# 31
  • Мнения: 2 448
Зависи за какво става въпрос. Ако е за работа, мога от две три ситуации да си направя извод дали да разчитам или не на съответния човек, ако е за лични отношения там преценка кой какъв е не ми е особено важна, а единствено дали отношението към мен ме удовлетворява и е адекватно на това, което аз бих искала и мога да предложа.

# 32
  • Мнения: 155
A наблюденията, преценката и изводите само в реална среда ли действат?
Т.е. кое влияе повече - речта или невербалната комуникация? Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?

На мен ми трябва и визуален контакт, за да допълня образа на дадената личност. Много обичам да се разбирам без думи с някой. Убедих се, че може да се разбереш с някой само по поглед без да познаваш човека от 100 години, а дори и на първа среща  Simple Smile

И аз съм като Пали, в смисъл или харесвам някой от раз или не. И съм се насилвала да харесам някой, защото приемрно е приятел на някой мой близък и прехвърчат искри между нас и явно личи това, че не ми е приятен, но не мога колко и да се насилвам  Tired

# 33
  • София
  • Мнения: 12 345
Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Ако комуникацията е само виртуална повечето представи остават голи проекции на представата за себе си. Поне това показва опита ми до момента.
Могат да бъдат обвинени единствено в развинтена фантазия Simple Smile такива индивиди. Но пък богатото въображение е признак на интелект  Peace
Да виждаш само себе си в другите не е въображение, а напоритив. Wink

# 34
  • Мнения: 155
Аз мисля между другото, че влюбените нямат правилна преценка  Wink Увеличават положителните качества на обекта си на обич, а смаляват отрицателните - като при телескоп или бинокъл. Тогава признавам си мога да бъда излъгана, вие как сте?  Mr. Green

ПС: Разбира се това до голяма степен важи за по-незрелите

# 35
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Предполагам, че е вярно твърдението .

# 36
  • Мнения: 2 448
Аз мисля между другото, че влюбените нямат правилна преценка  Wink

Според мен е по различно, по скоро преценката не е водеща, а начина по който съответния човек те кара да се чувстваш.Преценката може и да е правилна, но не е от съществено значение в този случай.

# 37
  • Мнения: 836
Mного сте смели с тия "преценки на личността въз основа на написаното" в нета от анонимен потребител.
А ако от даден профил пишат двама или трима, как правите психологическия разрез - събирате и делите на две/три или фантазирате върху събирателния образ?

По темата за взаимоотношенията - винаги тръгвам с добро. Не съм мнителна и допоследно търся хубавото в човека отсреща. Щото е ясно, че няма съвършени.
Тва със специфичния подход към представители на конкретни зодии ми е леко налудничаво, да ви кажа.

# 38
  • Мнения: 9 990
Ами те моите изводи са лични, не са общовалидни.И въобще не са на база дали мога да се разбирам с някой или не.Изводи правя не само по отношение на хора.Извод за характер на някой няма как да направя особено от един поглед.И не е нужно.

# 39
  • Мнения: 2 216
A наблюденията, преценката и изводите само в реална среда ли действат?
Т.е. кое влияе повече - речта или невербалната комуникация? Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Е, то няма как да наблюдаваш, ако не общувате в реална среда...
На мен невербалната комуникация ми носи повече реална информация от думите....Доста хора се представят за такива каквито биха искали да са.....
Много бързо преценям /общ портрет си правя/, но не правя изводи.
П.С.
Защо подходът към различните зодии да е налудничав?! Една жена Лъв /примерно/ иска ласкателства и комплименти.....Дайствай с този подход към жена Козирог.....и чакай резултат Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 448
Mного сте смели с тия "преценки на личността въз основа на написаното" в нета от анонимен потребител.

Ама темата за нета ли е?  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 836
...Защо подходът към различните зодии да е налудничав?! Една жена Лъв /примерно/ иска ласкателства и комплименти.....Дайствай с този подход към жена Козирог.....и чакай резултат Mr. Green

То и аз не бих отхвърлила ласкателства и комплименти, пък хич даже не съм ЛъФ.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 155
Mного сте смели с тия "преценки на личността въз основа на написаното" в нета от анонимен потребител.

Ама темата за нета ли е?  Rolling Eyes

И аз питам същото, защото моите отговори не касаят изводите ми относно хората, които пишат тук  Simple Smile Не случайно нямам и няма да имам регистрации в разни сайтове за запознанства, точно защото всеки може да се изкара такъв какъвто иска да е и то не само визуално. Да не говорим, че там е и пълно с отвратителни образи или личности, объркана съм ...  Mr. Green Crazy

# 43
  • Мнения: 2 510
Ела ми на работното място и ще ти покажа. [/quote]

Аз имах предвид житейски тъп, защото много често тези които се правят на такива или ги мислим за такива, въобще не са тъпи и си живеят много добре.
Както казваше една моя приятелка "малко акъл, но на място".

# 44
  • София
  • Мнения: 7 206
Изключително трудно ми е да си представя как човек може гениално да прозре същността на отсрещния още при ръкостискане. Явно ще да е дарба свише.

Иначе считам, че хората са твърде сложни, поне в частта проява на определени техни черти при определени обстоятелства и в зависимост от общуването с конкретен човек. В този смисъл бих казала, че (поне сред интелигентните хора с каквито имам късмета предимно да общувам) изключително рядко се срещат някакви чисти типове.

И изобщо хората са интересно нещо.

# 45
  • Мнения: 17 546
Колко информация ви е нужна, за да прецените и оцените човек? Верни ли се оказват преценките ви? Случва ли ви се от една-две ситуации да  си направите извод, който е невъзможно да бъде коментиран/опроверган? Правите ли изводи по отношение на хора въобще или  избягвате? А?
Малко. Да. В повечето случаи, дори и да се случат неща, които всячески да се опитат да променят първоначалните ми впечатления от даден човек, винаги се случва така, че първото ми впечатление, което обикновено получавам по-скоро интуитивно, се потвърждава напълно безотказно с времето. Затова напоследък започвам да се доверявам на това първо впечатление и не се старая да си губя времето с онзи убедителен, но излишен(оказва се) период. Ми правя изводи понякога, то е спонтанно и подсъзнателно. Нали правиш разлика между "прецените и оцените човека" и "изводи по отношение на на хората въобще", за да се разберем, че не говорим за едно и също нещо?


Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Не ми трябва визуален контакт задължително. Но понякога след визуален контакт лошите впечатления се затвърждават, а пък добрите вместо също да се затвърдят, се сриват с гръм и трясък.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 22:59 от Денонощница

# 46
  • Мнения: 2 510
, винаги се случва така, че първото ми впечатление, което обикновено получавам по-скоро интуитивно, се потвърждава напълно безотказно с времето.
Това е преценка на човека, спрямо теб и тук интуицията е безпогрешна, но различни типове хора се харесват на различни хора.
Тук Бояна е напълно права, но това не означава, че е обективна преценка /ако съществува такава/.
Явно, преценяме хората спрямо нашите възгледи.

# 47
  • Мнения: 17 546
Извини ме, Снежа63, но с така поставената запетая в началото на изречението, не разбирам какво точно ми казваш! newsm78

Това е преценка на човека, спрямо теб и тук интуицията е безпогрешна, но различни типове хора се харесват на различни хора.

От това следва и неразбирането ми за какво Бояна е напълно права. Вероятно е права, щом казваш.
Последното го разбрах. Да, права си! Естествено, че преценяваме хората според нашите възгледи! А според какво се очаква да ги преценяваме? Според техните? Няма начин! Laughing

# 48
  • Мнения: 2 510
Извини ме, Снежа63, но с така поставената запетая в началото на изречението, не разбирам какво точно ми казваш! newsm78

Това е преценка на човека, спрямо теб и тук интуицията е безпогрешна, но различни типове хора се харесват на различни хора.

От това следва и неразбирането ми за какво Бояна е напълно права. Вероятно е права, щом казваш.
Това беше цитат
 и просто е прекъснат там / компютърът ми работи много бавно/.
За Бояна, че е права / перефразирам, не мога да намеря изказването и се надявам, че съм я разбрала добре/, че преценява хората спрямо отношението им към нея.

Общи условия

Активация на акаунт