Изводи

  • 3 016
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 546
Колко информация ви е нужна, за да прецените и оцените човек? Верни ли се оказват преценките ви? Случва ли ви се от една-две ситуации да  си направите извод, който е невъзможно да бъде коментиран/опроверган? Правите ли изводи по отношение на хора въобще или  избягвате? А?
Малко. Да. В повечето случаи, дори и да се случат неща, които всячески да се опитат да променят първоначалните ми впечатления от даден човек, винаги се случва така, че първото ми впечатление, което обикновено получавам по-скоро интуитивно, се потвърждава напълно безотказно с времето. Затова напоследък започвам да се доверявам на това първо впечатление и не се старая да си губя времето с онзи убедителен, но излишен(оказва се) период. Ми правя изводи понякога, то е спонтанно и подсъзнателно. Нали правиш разлика между "прецените и оцените човека" и "изводи по отношение на на хората въобще", за да се разберем, че не говорим за едно и също нещо?


Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Не ми трябва визуален контакт задължително. Но понякога след визуален контакт лошите впечатления се затвърждават, а пък добрите вместо също да се затвърдят, се сриват с гръм и трясък.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 22:59 от Денонощница

# 46
  • Мнения: 2 510
, винаги се случва така, че първото ми впечатление, което обикновено получавам по-скоро интуитивно, се потвърждава напълно безотказно с времето.
Това е преценка на човека, спрямо теб и тук интуицията е безпогрешна, но различни типове хора се харесват на различни хора.
Тук Бояна е напълно права, но това не означава, че е обективна преценка /ако съществува такава/.
Явно, преценяме хората спрямо нашите възгледи.

# 47
  • Мнения: 17 546
Извини ме, Снежа63, но с така поставената запетая в началото на изречението, не разбирам какво точно ми казваш! newsm78

Това е преценка на човека, спрямо теб и тук интуицията е безпогрешна, но различни типове хора се харесват на различни хора.

От това следва и неразбирането ми за какво Бояна е напълно права. Вероятно е права, щом казваш.
Последното го разбрах. Да, права си! Естествено, че преценяваме хората според нашите възгледи! А според какво се очаква да ги преценяваме? Според техните? Няма начин! Laughing

# 48
  • Мнения: 2 510
Извини ме, Снежа63, но с така поставената запетая в началото на изречението, не разбирам какво точно ми казваш! newsm78

Това е преценка на човека, спрямо теб и тук интуицията е безпогрешна, но различни типове хора се харесват на различни хора.

От това следва и неразбирането ми за какво Бояна е напълно права. Вероятно е права, щом казваш.
Това беше цитат
 и просто е прекъснат там / компютърът ми работи много бавно/.
За Бояна, че е права / перефразирам, не мога да намеря изказването и се надявам, че съм я разбрала добре/, че преценява хората спрямо отношението им към нея.

Общи условия

Активация на акаунт