Изводи

  • 3 016
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Ако комуникацията е само виртуална повечето представи остават голи проекции на представата за себе си. Поне това показва опита ми до момента.
Могат да бъдат обвинени единствено в развинтена фантазия Simple Smile такива индивиди. Но пък богатото въображение е признак на интелект  Peace

# 31
  • Мнения: 2 448
Зависи за какво става въпрос. Ако е за работа, мога от две три ситуации да си направя извод дали да разчитам или не на съответния човек, ако е за лични отношения там преценка кой какъв е не ми е особено важна, а единствено дали отношението към мен ме удовлетворява и е адекватно на това, което аз бих искала и мога да предложа.

# 32
  • Мнения: 155
A наблюденията, преценката и изводите само в реална среда ли действат?
Т.е. кое влияе повече - речта или невербалната комуникация? Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?

На мен ми трябва и визуален контакт, за да допълня образа на дадената личност. Много обичам да се разбирам без думи с някой. Убедих се, че може да се разбереш с някой само по поглед без да познаваш човека от 100 години, а дори и на първа среща  Simple Smile

И аз съм като Пали, в смисъл или харесвам някой от раз или не. И съм се насилвала да харесам някой, защото приемрно е приятел на някой мой близък и прехвърчат искри между нас и явно личи това, че не ми е приятен, но не мога колко и да се насилвам  Tired

# 33
  • София
  • Мнения: 12 580
Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Ако комуникацията е само виртуална повечето представи остават голи проекции на представата за себе си. Поне това показва опита ми до момента.
Могат да бъдат обвинени единствено в развинтена фантазия Simple Smile такива индивиди. Но пък богатото въображение е признак на интелект  Peace
Да виждаш само себе си в другите не е въображение, а напоритив. Wink

# 34
  • Мнения: 155
Аз мисля между другото, че влюбените нямат правилна преценка  Wink Увеличават положителните качества на обекта си на обич, а смаляват отрицателните - като при телескоп или бинокъл. Тогава признавам си мога да бъда излъгана, вие как сте?  Mr. Green

ПС: Разбира се това до голяма степен важи за по-незрелите

# 35
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Предполагам, че е вярно твърдението .

# 36
  • Мнения: 2 448
Аз мисля между другото, че влюбените нямат правилна преценка  Wink

Според мен е по различно, по скоро преценката не е водеща, а начина по който съответния човек те кара да се чувстваш.Преценката може и да е правилна, но не е от съществено значение в този случай.

# 37
  • Мнения: 836
Mного сте смели с тия "преценки на личността въз основа на написаното" в нета от анонимен потребител.
А ако от даден профил пишат двама или трима, как правите психологическия разрез - събирате и делите на две/три или фантазирате върху събирателния образ?

По темата за взаимоотношенията - винаги тръгвам с добро. Не съм мнителна и допоследно търся хубавото в човека отсреща. Щото е ясно, че няма съвършени.
Тва със специфичния подход към представители на конкретни зодии ми е леко налудничаво, да ви кажа.

# 38
  • Мнения: 9 990
Ами те моите изводи са лични, не са общовалидни.И въобще не са на база дали мога да се разбирам с някой или не.Изводи правя не само по отношение на хора.Извод за характер на някой няма как да направя особено от един поглед.И не е нужно.

# 39
  • Мнения: 2 216
A наблюденията, преценката и изводите само в реална среда ли действат?
Т.е. кое влияе повече - речта или невербалната комуникация? Правите ли преценка на личността въз основа на написаното или трябва и визуален контакт задължително, за да бъдат изводите пълни?
Е, то няма как да наблюдаваш, ако не общувате в реална среда...
На мен невербалната комуникация ми носи повече реална информация от думите....Доста хора се представят за такива каквито биха искали да са.....
Много бързо преценям /общ портрет си правя/, но не правя изводи.
П.С.
Защо подходът към различните зодии да е налудничав?! Една жена Лъв /примерно/ иска ласкателства и комплименти.....Дайствай с този подход към жена Козирог.....и чакай резултат Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 448
Mного сте смели с тия "преценки на личността въз основа на написаното" в нета от анонимен потребител.

Ама темата за нета ли е?  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 836
...Защо подходът към различните зодии да е налудничав?! Една жена Лъв /примерно/ иска ласкателства и комплименти.....Дайствай с този подход към жена Козирог.....и чакай резултат Mr. Green

То и аз не бих отхвърлила ласкателства и комплименти, пък хич даже не съм ЛъФ.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 155
Mного сте смели с тия "преценки на личността въз основа на написаното" в нета от анонимен потребител.

Ама темата за нета ли е?  Rolling Eyes

И аз питам същото, защото моите отговори не касаят изводите ми относно хората, които пишат тук  Simple Smile Не случайно нямам и няма да имам регистрации в разни сайтове за запознанства, точно защото всеки може да се изкара такъв какъвто иска да е и то не само визуално. Да не говорим, че там е и пълно с отвратителни образи или личности, объркана съм ...  Mr. Green Crazy

# 43
  • Мнения: 2 510
Ела ми на работното място и ще ти покажа. [/quote]

Аз имах предвид житейски тъп, защото много често тези които се правят на такива или ги мислим за такива, въобще не са тъпи и си живеят много добре.
Както казваше една моя приятелка "малко акъл, но на място".

# 44
  • София
  • Мнения: 7 209
Изключително трудно ми е да си представя как човек може гениално да прозре същността на отсрещния още при ръкостискане. Явно ще да е дарба свише.

Иначе считам, че хората са твърде сложни, поне в частта проява на определени техни черти при определени обстоятелства и в зависимост от общуването с конкретен човек. В този смисъл бих казала, че (поне сред интелигентните хора с каквито имам късмета предимно да общувам) изключително рядко се срещат някакви чисти типове.

И изобщо хората са интересно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт