Пълнени чушки - как се готвят за да се белят?

  • 5 252
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 903

Само сорта на чушките не мога да сменя, тъй като са домашно производство (на мама). Обаче ще поръчам за следващата година да смени сорта Mr. Green


Според мен ТОЧНО това е проблема - в сорта чушки. За да се обелят чушките трябва да бъдат от тези по-месестите. Винаги, когато съм правила с домашно  отгледани чушки - не се белят- може би това е, защото обикновено в домашни условия ( поне в моя край) повечето хора отглеждат не толкова месести сортове чушки.

Иначе нито вида печене, нито обръщането имат някакво значение - моята печка е много стара и няма никакви екстри, никога не обръщам чушките и понякога се белят идеално (когато са от онези червените или тъмно зелените месести сортове) , а понякога (когато чушките са по-тънки) - изобщо не искат да се белят.


# 16
  • Мнения: 1
Ето и моите пълнени чушки със ориз и месо, който днес приготвих за вечеря. Винаги люспата им се бели.

# 17
  • Мнения: 2 029
Какви вкусотиики правите  Shocked
 Аз съм мързелива  Embarassed и правя чушки по много странна рецепта:
Купувам си от буркан печени и белени даже  Crazy  разделям ги на половина и налагам на дъното на тавата, плънката се изсипва отгоре, следва другата половина и те така...
МъжО се хили, че било баница от чушки, синО им казва ненапълнени, ама важното е че са вкусни и не се белят  Heart Eyes
А иначе и аз съм на мнение, че всичко си зависи от сорта най- вече

Общи условия

Активация на акаунт