Подкрепа от ТатковцИ за кърменето

  • 2 198
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Зъхи, да знаеш, не си права. Сигурно ти се е случвало да си на кръстопът да речем, за лечение на някое от децата. Лекарката че ти е казала нещо си, ясно, но за финалното решение вероятно се обръщаш към таткото.
Ако таткото е против кърменето, много дълбоко се съмнявам и два месеца да беше продължила...и обратното, ако е позитивно настроен, даже да не ти се меси в кърменето, все пак си знаеш вътрешно кое как.
Моят мъж ме подкрепя - както в началото, когато и двамата не знаехме много, така и сега Simple Smile Даже агитира, ако някой го пита.

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Бу, ами не знам моят мъж ли е рядка порода, или не му пука особено, но винаги е съгласен с всичко, което решавам за децата... Беше категорично против кърменето, когато бях и аз против. Сега, когато кърмя, се изказва "за". Но общо взето тези неща не го тревожат много-много.

офф - или си много хубава, или си много фотогенична.  Wink

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
офф - или си много хубава, или си много фотогенична. Wink

 Flutter  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
хубава си ни е Heart Eyes
ама то е от кърменето бе...преди това не е била толкоз хубава hahaha

# 19
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

"гладното обезводнено дете"

Като гледам малката джуджанка, точно на гладно и обезводнено дете бузите има  Wink Sunglasses

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
На мен кърменето не ми се отразява, уви, в тая посока...  Confused

# 21
  • Мнения: 3 926
Инашето тати удря по едно рамо, особено що се касае до финансовия въпрос. Ходи и обяснява на всички колеги колко било евтино и удобно. Как нямало никакви проблеми да заведем детето където и да е, да изваряваме шишета и т.н щото циците на мама били винаги "под ръка". Но това мен не ме топли толкова, колкото подкрепата му за късното захранване. Щото скоро така яко затвори устата на майка си по въпроса Heart Eyes направо отново се влюбих в него. Точните думи бяха "Ася е прекрасна майка. Чете, интересува се от всичко ново, обмисля го, обсъжда го с други и знае как да се грижи за детето по най-добрия начин" Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Просто ми идеше да го изям от либоффф Grinning

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен кърменето не ми се отразява, уви, в тая посока...  Confused
Лъжеш,лъжеееш Laughing Не е като да не сме те виждали - пък и иначе Емата на кого да се е метнала Heart Eyes
Асе,къде ги намирате тези мъже,бееее Laughing
сори за офф-овете,ама ми е спамърско днес

# 23
  • София
  • Мнения: 2 708
Нашия татко абсолютно ме подкрепя за кърменето, но аз си го бях настроила още през бременноста Simple Smile В началото, когато имах много проблеми с кърмата и кърменето, той твърдо ме подкрепяше и ми помагаше (колкото може Simple Smile ) но ми казваше че ако наистина много се мъча просто да се предам, всеки ден е нещо. После нещата се оправиха, а на скоро дори ми каза "ами то беше най - добре Калина да е само на кърма до 1 - 1.5 г., за какво са и зеленчуци и плодове, не трябваше въобще да я захранваме "  #Crazy (за протокола захраних на 5 месеца и нещо). И като чуе че някоя майка не си кърмила детето защото не можела да кърми или не й стигала кърмата казва "ами вие не сте искали, ако искахте все още да се кърмите, вижте жена ми е за пример"

# 24
  • Мнения: 854
Подкрепя ме, да Simple Smile Само от време на време се чува: "Как ще го отбиваме това дете, не знам, такъв е цоцоман(от цоцам Joy )" Но мен не ми се е налагало да защитавам кърменето пред когото и да било, така че... Но ако беше имало такива моменти, щеше да ме подкрепи на 100% Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 790
Подкрепя ме, да.Не че е имало срущу кого и какво да ме подкрепя. Намира кърменето за най-естественото нещо и му е странно защо другите толкова се учудват на "едногодишното ни кърмаче".
Истинската подкрепа дойде за късното захранване и за незаписването на детска кухня. Защото педиатъра- едно, аз -друго и т.н.  Сега е вече мир и любов  Heart Eyes

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Имах едно гадже - Козирог, добре че съм го зарязала Twisted Evil hahaha

И моят мъж ме мисли за "перфектната майка" и никога не постявя решенията ми под въпрос, нито за кърменето, нито за захранването, нито за каквото и да било. Наясно е с основните принципи на кърменето и ги приема 100%. Дори нощното будене и кърмене му се струва нормално.

Скоро го питах до каква възраст спред него е нормално да кърмя и той ми отговори: "Колкото може повече!" и все пак да съм се опитала да се вместя в първите 3 години Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 632
И нашият тати ни подкрепя.Още докато бях бременна се чувстваше толкова съпричастен,че казваше пред приятели: "..Ох и дано да имаме кърма и да можем да кърмим" hahaha Естествено тогава разчитахме на това да съм природно надарена с кърма  Joy В родилното ми донесе всичко необходимо-помпа на Авент,тампони, кремчета.....Въобще подкрепяше ме напълно докато не се появи първият сериозен проблем (бебка не наддаваше) и един педиатър ни каза,че ако не даваме АМ детето ще изостане в развитието си и че мозакът му няма да получава достатъчно храна и др. такива глупости.Аз естествено отказах да давам АМ и той тогава рипна срещу форума, последва един дълъг и широк разговор за кърменето след,който той застана твърдо зад мен. И сега ме защитава,когато ме нападнат,че все още кърмя, подкрепя ме и ми помага като ми осигурява нужното спокойствие.Има го дори и на снимка с бебка във в.Черноморие на срещата по повод ССК като единственият татко подкрепящ кърменето  Heart Eyes Е,осатна да се разберем по въпросът с естественото отбиване,там ми е поставил срок,който не мисля да спазвам  Wink Казах му това да го договаря с дъщеря си  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 4 242
Винаги ме е подкрепял много. И много се гордее с това че успях да кърмя. Все ми казва "Помниш ли мило, как мечтаеше да кърмиш? Е виж че стана, Господ си знае работата!" Laughing
 Като срещнем познати с деца винаги върти суче и пита за захранване, с кърменето как са, и дава едни адекватни съвети, направо ме изумява понякога. ooooh! Често и в спор влиза.
Винаги ме сочи за пример обаче и подчертава колко се гордее с нас
!

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Моят мъж винаги ме е подкрепял, както и цялата рода де. Миналата седмица имахме вечер за коледно декориране в яслата, една съседка-студентка и нейното в групата на сина ми, та ние женките в яслата, а моят и нейният се събрали с бебетата и си говорили за кърмене, цедене, предимства и недостатъци на помпите и за това дали дете да спи в семейното легло или не. Понякога ми става неудобно чак, как пропагандира кърменето Crazy 

Общи условия

Активация на акаунт